Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

ostravak30

Nelze se ubránit alespoň částečnému srovnání se sedmidílnou sérií Harryho Pottera. Tento slavný příběh měl několik výhod. Předně to bylo právě jeho sedm dílů, které měly čas si získat čtenáře a pak i diváky. J. K. Rowling těžila z pomalu se rozjíždějící pohádky, která byla zakončena epochálním velkolepým fantastickým zakončením. Fantastická zvířata sice mají více než dvě hodiny, ale totéž se filmařům nepodařilo. Kromě závěrečných třiceti minut je samotný příběh slabý a místy i nezáživný. Harry Potter měl čas získat si diváky svými postavami. Ani v tom nebyli autoři úspěšní. A konečně hudba. Legendární tajemná hudba se zapsala do srdcí všech, kdo si tuto čarodějnou sérii oblíbili. Nikterak však Fantastická zvířata. Na nich lze ocenit pouze originalitu některých scén, ale hlavně triky. Nic zajímavějšího jsem na snímku neshledal. Je to těžké...J. K. Rowling původně napsala pouze jmenný seznam čarodějných zvířat, příběh byl dopsán později, a bohužel je to poznat. Chápu, že zájem autorů byl změnit prostředí. Harry Potter se odehrával v Londýně, tak se tentokrát přesunuli do USA. Ale myslím, že je to spíše na škodu a fanoušci to asi spíše neocení. Sám jsem zvědavý, jak se producenti vypořádají s dalšími dvěma díly, ale zatímco Pottera si rád někdy opět pustím, Fantastická zvířata, na která jsem se těšil od chvíle, kdy jsem viděl první reklamu v kině, už do budoucna raději vynechám. ()

Olafson

Jeden z mála veskrze hrdinských filmů, kde je hlavním hrdinou nikoli superhrdina, ale autista. Z těch zvířat bych určitě nejraději choval ty kleptomanské ptakopysky. ()

brzozin

Bože to byla ale blbost. Ubohá snaha vydojit z potterovské ságy další prachy. Je vidět, že paní Rowlingová je žena jednoho příběhu. A pro své vlastní dobro i dobro nás všech by už se nikdy neměla pouštět do ničeho nového. Filmařsky je to v celku povedené. Problém je ale s příběhem samotným. Zápletka je trapně plytká a v celku nezáživná. Celé se to po čase rozpadá do nesourodé kaše bez ladu a skladu. Logika potterovského světa tu vůbec nefunguje. Hlavní postavy jsou silně nesympatické - Tína ambiciózní kravka, Skamander popletený neurotik a Kowalski vykulený pablb. Absolutně nevím, komu tady mám fandit. Ta hvězdička je za ňuňu zvířátka. Zejména hrabáka, jedinou sympatickou postavu celého filmu. Na tom bych postavil nějaký animák. Stoprocentně by byl zábavnější, než tato kokotina. ()

subic

Asi takhle, na Heryho Trotla jsem se vydržel dívat až do posledního dílu, kdežto tady tím končím, i když je to hezky udělané, prostě mě to nějak neoslovilo. ()

Joe16210

Fantastická zvířata a kde je najít nás přivádí do USA ve 20. letech a tahle část magického světa je pro nás celkem neprobádaná. Poznáváme mnohá fantastická zvířata z kufru magizoologa Mloka Scamandera a také samé nové a neznámé postavy. Tenhle úvodní díl nové série z kouzelnického světa je povedený, bude zajímavé sledovat, jestli to samé budeme moci říci i později až bude celá pětidílná série kompletní. Dobré herecké obsazení doplňuje skvělá filmová hudba a trikové efekty. V tomto případě je i samotný příběh zajímavý a originální. ()

Tominni

Mlok Scamander je netypický hrdina, ale se svým kufrem plným fantastických zvířat dokáže dostatečně pobavit i včetně nesmělé romantické noty. Není špatné přenesení do New Yorku, takže najednou to nejsou mudlové, ale nečarové atd. I přes velkou míru postav jsem se nakonec bavil a to u tohle typu filmů jde. ()

Rayen1

Je to fajn mix 30.let a JKR světa. Hezký se na to kouká a nečar s blonckou jsou skvělý, stejně jako Mlok. Jednička za mě vede jasně. ()

Aundreyka

Jestli vám svět Harryho Pottera v Bradavicích přišel kouzelný, pak budete ze světa Mloka Scamandera a jeho kufru nadšení! Najednou mi bylo zase jedenáct, kdy jsem poprvé četla Harryho Pottera a Kámen mudrců, a zase jsem zažívala tu fascinaci imagináriem J. K. Rowlingové. Její filmový scenáristický debut dopadl na jedničku, David Yates zopakoval úspěch na posledních dílech HP a Eddie Redmayne... sakra, ten chlap fakt zahraje cokoli. Tohle je přesně ten film, který jednou za čas potřebuji vidět - co mě obejme, potěší a vypustí z kina s vyplavenými endorfiny. ()

Dann27 odpad!

Je mi líto všech mudlů,kteří navštívili tento film. Přijeho sledování jsem se modlil,abysi přede mě někdo stoupnul a vyslovil "avavada kedavra" ()

MelissaBlack

Po 5 letech jsem se chtěla nadechnout kouzelnického světa. Bohužel jsem trošku zakašlala. Jasně technika pokročila, vizuálně to bylo super. Bavil mě hlavně Eddie, kterýmu bych ráno taky kakao udělala. A bod taky přičtu za Colina... Je to možná můj omyl, ale chtěla jsem se u toho víc bát, vidět víc temných postav a jejich menších linek. V HP jsem se těšila na každou postavu a její linku. Tady to tak necítím a je to škoda. Ale i tak se těším na další díl, protože jsem přesvědčená že Johnny bude b o ž í. ...Až po filmu mi došlo, že ten usmrkanec byl Ezra Miller. Achjo, ten mě tam strašně nebavil. Sečteno podtrženo: pohádka pěkná, děti budou nadšený. ()

tsatsiki

Tak byl sem na 3d a uzasny film. Super efekty, dobre zahrane a dobre napsane. Ma to takove stoupajici tempo. Ze zacatku pomale a nic moc, pak uz se to pomalu rozjizdi az do super konce. Je to takovy Harry Potter bez deti. Radmayne, Fogler a Farell byly suprovy a jen skoda,ze Deep mel takovy stek. Snad ho priste rozehraji. Fanousci fantasy a Harryho Pottera urcite na to zajdete a nebudete litovat.☺ ()

Tartalus

Celkově zklamání. Postavy jsou ok. Hlavně Eddie Redmayne hraje plachého a asociálního Scamandera exceletně. První půlka filmu má slušné tempo a člověk se mnohokrát zasměje. Ale tím to končí. Z celého prostředí se dalo vytřískat mnohem víc, kouzel je málo, jsou nemastná, neslaná. To samé platí o celé kouzelnické říši a konec konců i obsahu Scamanderova kufru. Postupně se z toho stává neorganizovaný chaos a závěr je místy až trapný. ()

Durdas

Přiznám se, že jsem šel do kina s mírným skepticismem, odstupem a nejistotou. Na film jsem se ale i těšil, o čemž svědčí to, že jsem byl na půlnoční premiéře. Hned na úvod si mě však získal hlavní hrdina, který byl správným způsobem vyšinutý a přesně takového jsem si ho představoval. Všechna fantastická zvířata byla bezvadná a opravdu kouzelnická. Největší sympatie si u mě získal Hrabal, který byl opravdu roztomilý a scény s ním byly velmi vtipné a veselé. Celkové vyznění filmu bylo hodně dobré a je vidět, že kouzelnický svět má stále co nabídnout i bez nejznámějších kouzelníků. Ty dokázali nahradit nové postavy v čele s Mlokem Scamanderem a Jacobem Kowalskim. Na film jsem se koukal občas se zatajeným dechem a film mě hodně mile překvapil. Už se začínám těšit na pokračování. :-) ()

AnthropOcean

Ach, niekto veľmi potreboval mať Potterovké univerzum zasadené v USA. Mohli si odpustiť aspoň Redmayna na ktorého výraz týraného dieťatka, ktorému slzy vysia na krajíčku a vyzerá ako keby každú sekundu mal zo seba vytlačiť hovno o veľkosti "Erumpenta", sa už fakt nedá pozerať. ()

PamelaJJK

Kvůli nesympatičnosti představitele hlavní postavy, kterou jsem překousnul až někde ve 3/4 filmu, musím sundat jeden bod (hvězdu). A nebyl to jen Eddie Redmayne, Katherine Waterston mi taky byla hodně protivná. Dost mi to zkazilo zážitek. Ságu o Harry Potterovi samozřejmě znám a plno scén a děj jako takový znám v podstatě nazpaměť, přestože jsem neviděl ani jeden díl celý. Ale dcery ho svého času sjížděly dost fest, takže vím vo co go. Fantastická zvířata mají pár hluchých míst. Když to přičtu k nesympatičnosti představitelů hlavních postav, tak by to bylo jen na tři (a možná i na dvě) hvězdy. Ale vše zachraňuje hudební doprovod, 3D efekty a hlavně (a to velice podstatně) duo Alison Sudol a Dan Fogler. Ty mě bavili nejvíce. Několikavteřinový štěk Johnnyho Deppa potěšil a nezklamal, opět byl správným vyšinutým (až úchylným) exotem. I tahle scénka pozvedla hodnocení z prachu podprůměru. Takže v celku jsem odcházel z kina spokojen. ()

psychohippo

4* Po celou dobu docela dlouhého filmu jsem se snažil potlačit myšlenky na to, že se paní "Zrušte klecová lůžka" Rowlingová rozhodla tahat z diváků peníze pětidílnou sérií a tenhle díl má být něco jako první dávka, co nastřelí závislost. A bylo dobře, že jsem to potlačil. a) Moc pěkná podívaná na vymazlený New York, kostýmy a celou výpravu, podmanivý soundtrack a zvuk v Atmos Dolby skvělý. b) Sázka na Redmayna výborná. Ale ještě lepší bylo obsazení spíše neznámých herců do hlavních kladných rolí. Dan Fogler jako kámoš Kowalski byl přesný. Prostě takovej ten milej tlouštík, kterýho nelze nemilovat. Hlavní hrdinka, klasická agilní naivka, co je trošku trubka, ale milá, taky přesný. c) Ptakopysk Chmaták! Ten by zasloužil alespoň krátký film! Celej film samozřejmě stavěl na CGI, v některých scénách toho bylo na mě moc, až mi to připomínalo Dr. Strange. Prostě milá pohádková podívaná s milými hrdiny. Co je na Rowlingové hodno respektu, je to, jak dokáže podpořit lidi, kteří bývají terčem posměchu. V Harry Potterovi udělal hrdiny u brejlatýho kluka, z rezatýho, pihovatýho a chudýho kluka a za šprtky. Taky je hrdina spíše nesmělý podivín, hrdinka troublemaker co má cvoklou ségru, která má ale čisté srdce, které miluje tlouštíka smolaře. Lidi jak tlouštík Kowalski jsou prostě v tomhle světě potřeba. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy