Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

anglanek

Tak tady do toho filmu jsem šel s plným odhodlanim,ze to bude stát úplně za ( vyliž mi prdel) a dost jsem se bál,že 30ti letá práce Sylvestra bude pohřbena nepovedeným a trapným vedlejšákem z černým kamarádem jeho kamaráda a šeredne jsem se popletl ! a jsem za to každopadně rád. Stallone výbornej, černej bratr ,svěřenec a kamos v jedny osobe taky v klidu (ač ty černy hadice moc nemusim ) . Film zamilovanej coz když je to na urovni mi vůbec nevadi ..dobra muzika jak pro mlady typky tak pro nas pamětniky Rockyho který se mnou beží cely život a je to moje srdcovka... Stará tělocvična,boty na drátech,barák,SCHODY,jmeno jeho manzelky a hlavne podkresleny muzikou co letěla ve všech dilech... je jasny ,ze mladej typek 20 letej co nezná Rockyho od prvního dilu z roku 1976 ohrne rypák,ale ja dávam palec nahoru! a ještě něco...Stalon to udelal tak vychytane,ze si ted múže každý řict anebo si položit otázku...jestli je to pokračováni Rockyho a nebo jen dobrý marketingový tah co se povedl....Ámen..tečka..finiš ()

elanius

(2/2016) / Tak v tomto prípade sa nedá inak ako za plný počet. Velkou mierou za to samozrejme môže sentiment k sérii, ale Creed aj obsahuje úplne všetko čo správny fanúšik Rockyho série očakáva. (9/10) ()

venison

Rozhodně se nepočítám mezi skalní fandy Rockyho Balboa a asi si ani nevybavím, jestli jsem vůbec nějaký film viděla celý, ale i přesto se mi sportovní drama "Creed" líbil.. Asi proto, že mám ráda cukrkandlová sportovní dramata.. A Michael B. Jordan byl jedním z mála herců, který mě zaujal v totální propadákové adaptaci "Fantastické čtyřky".. A vlastně zestárlý Sylvester Stallone mě baví víc než když byl mlaďas.. "Creed" je sice postaven na "Rockym", ale je zde všechno hezky nenudně vysvětleno a podáno, že divák nemá absolutně žádné mezery v ději.. Celkově i příběh, jak mladý nadšený boxer chce prorazit a (pozor změna) není z ulice nýbrž bohatý a úspěšný, byl to správné osvěžení.. Nic tak zásadního jako "Million Dollar Baby", ale kouká se na film "Creed" velmi hezky.. ()

ywo666

Nebolo to zlé. Ale aby Oscary lietali? To zas nie. Neviem sa rozhodnúť či sú to lepšie tri, alebo slabé štyri. Dám tri lebo film mi ukázal Rockyho presne takého akého som ho nechcel vidieť. Miesto toho aby si poriadne zatrénoval s mladíkom a ukázal, že aj v tom veku stále ostali pozostatky atletickej minulosti. Vidíme Rockyho, ako je ťažko chorý. Ako nevládze vyjsť po schodoch. Ako už nemôže ani sparovať. Za celý film nedá jediný klik alebo zhyb. Škoda. MBJ je taký ako som čakal. Ničím ma neprekvapil. Priemer aj keď uznávam, že sa dostal do dobrej formy. Koncept syna Apolla mohol dopadnúť oveľa horšie. A boxérske zápasy sú o dve triedy lepšie ako vo všetkých predošlých filmoch. To je dosť veľké plus. Samozrejme máme aj nejakú rodinnú drámu. Nejakú romantiku. Alebo mudrovanie, na ktoré sme u série zvyknutý. 3.5* 69%. Nenudil som sa, na riť som nepadol. ()

noriaki

Ani tak autentický a hřejivě lidský jako Aronofského Wrestler, ani tak dynamický a po choreografické stránce precizní jako Warrior Gavina O'Connora. A protože meritem filmu je snaha vyrovnat se svému vzoru, tak je na místě říct, že Creed nemá zdaleka tak emocionální a přirozený příběh, jako první Rocky. Je to jen slušně natočený film o začínající boxerské a končící životní kariéře. Se spoustou nostalgie, sem tam nějakým moudrem a skvělým závěrečným zápasem. Stallone se herecky vytáhl a v jeho podání i ty laciné fráze znějí tak nějak naléhavě a pravdivě. Ale ať se na mě nezlobí, z nominovaných herců ho minimálně Tom Hardy dal o parník, takže mu toho Oscara přát nemůžu. Poslední co zmíním je soundtrack. Zazní i ty ikonické melodie, ale většinu času hraje jakýsi hip hop (nebo co), u kterého jsem trpěl jako zvíře. Málem jsem kvůli němu umazal z hodnocení hvězdičku. ()

Phietros

Stallone odvádí skvělou práci odpovídající jeho věku! Na nic si tu už nehraje, je zlomen chorobou s kterou svádí boj a ujímá se tréninku hocha, který je synem jeho největšího rivala v životě! 80% ()

Tomes83

Dlouho jsem se Creedovi vyhýbal... nechtěl jsem si zkazit radost a obrovský úspěch kompletní ságy Rockyho Balboy, který je pro mě ikonou sportovního dramatu i životní filosofie! Nyní pár minut po shlédnutí, jsem nadšený z odkazu na celé toto letité dílo a Creeda mohu označit za absolutně dokonalou tečku. ()

hroubek

Je to tam. Stejně jako u nových Star Wars, tak i tady funguje nostalgie, díky které jsem si film užil mnohem více, než jsem čekal. Režisér Ryan Coogler odvedl velmi dobrou práci, jelikož se mu povedlo krásně navázat na svět Rockyho. Udělal to nenuceně a přirozeně. Díky tomu to funguje o to více. Coogler krásně pochopil co se divákům líbilo na filmech o Rockym a zde nám to předvedl s novým hrdinou. Neoriginální příběh je to poslední co filmu budu vyčítat. V první řadě je důležité si uvědomit, že Creed není o boxu, ale o tom najít si místo kam člověk patří a hlavně o rodině a přátelství. Michael B. Jordan je dobrý herec, a zde ukázal, že má na to aby hrál ikonickou postavu. Sylvester Stallone opět hraje svého Rockyho, tak jak ho chceme vidět a já jsem měl radost, že ho zas vidím(podobně jako Harrison Forda v roli Han Sola). Na filmu se mě líbily dialogy, debaty, pošťuchování mezi Creedem Jr. a Rockym, příprava na zápas a celková atmosféra filmu. Samotný závěrečný souboj byl dost dobrý. Osobně mě to přišlo zbytečně delší a mohlo to být kratší o pár minut. Creed se se hodně povedl, a je to krásný návrat k filmům o Rockyma a ukázka, toho že to může fungovat s i jiným hrdinou. ()

Unnamed

Není to špatný film, natočený je kvalitně, má několik dojemných momentů, a Sly podle všeho předvádí svůj životní herecký výkon. Pokud ale nejste fanouškem Rockyho, asi vás tento film ani ničím nenadchne. Prostě jen další boxerský příběh, Southpaw je pro nezaujatého diváka lepší alternativou. Přesto kvalitně odvedená řemeslná práce, slabší 4*. ()

ELBobes

Jedná se o klasickou cestu outsidera na vrchol, během které se setkává s mnoha překážkami. Takové téma už se objevilo několikrát, nikdy však neomrzí. Rockyho tréninky mi opět dodaly potřebnou dávku motivace a optimismu. Už se těším na klasický český dabing v čele s Pavlem Rímským. ()

Mishqo

80-85% ... Neurobil hanbu predchádzajúcim filmom s Rockym. Boxerské sekvencie boli neuveriteľne dobre natočené. Scenáristicky to tiež nebolo odfláknuté. Sylvo bol dokonalý a ide si po Oscara. Mladý Creed tiež nesklamal. Pohoda, spoko. ()

Trustme

Jak se povedlo dostat režijnímu nýmandovi k takové filmové ikoně jako je fenomén Rocky Balboa mi je záhadou. Asi potřeboval Hollywood zaměstnat více Afroameričanů, ať je klid od odborů a mladí negři po zhlédnutí filmu přestanou fetovat a krást a zapojí se do nějakého vhodného černošského sportu, kde můžou vybít své pudy a uvolní se polepšovny. V době, kdy už se jen recykluje, to co je legendární a oblíbené, aby to bylo trochu ještě výdělečné a než všichni původní herci odejdou na věčný odpočinek není divu, že i Stallone kývnul na tento odvar z jeho tvůrčího pramene a sehrál pravděpodobně poslední roli svého Rockyho. Zahrál ho taky tak, že je otázkou, zda to zahrál a nebo je už opravdu sotva mluvící a chodící a ona nominace na Oscara, tak není přidělena pouze realitě unaveného starého muže, kterého obdivuje většina za herecký výkon. Film cizopasí na osnově: Rocky trénuje syna Apollo Creeda. Skutečnost je taková, že sledujeme standardní boxerský "rocky" film akorát víc černošský a míň s Rockym trenérem. Pár nostalgických záběrů z Philadelphie, cudně zahraná ústření melodie, vzpomínka na mrtvé, Stallone hrající sám sebe. Ale chápu, že jinak by se tento film neprodal nebýt zvučných jmen. Jen je škoda, že poslední díl Rockyho se Stallonem se jmenuje Creed a je o nějakém Adonisovi. Takže klidně si točte Adonis I až VI, ale bez Stallona a bez mé divácké přítomnosti a bude na světě fajn. ()

Brain-D

Pokračování úspěšné série, která už není o Rockym, ale o někom jiném "Creedovi". Stejně jako tomu bylo v 5.díle Rockyho, který byl v mých očích oproti ostatním dílům propadák. Tady je vše obalené v určitém kabátě, který prostě motivuje. Michael B. Jordan se tu vyrýsoval, hladově a naběhal, že to svým způsobem motivuje každého k běhu či hubnutí. Postavu Rockyho miluju a je to pro mě jedna z nejlepších postav, ale 6. dílem (Rocky Balboa) pro mě bylo vše uzavřeno. Byla to neskutečná krásná tečka. Tohle mi připadne jako prát svetr na 60°C, co se týče Rockyho postavy. Jako film fungující Rockyho a Apolovým odkazem motivuje novou vlnu generace. ()

Timak

Not bad at all ... docela bych se kouknul na pokračování ... Hodně podobné prvnímu dílu, ale to jsme už viděli i u Star Wars - prostě vezměte to, co fungovalo, nasaďte nové mladé tváře, ty staré nechte mentorovat a hurá - máme tady další oskarovku. Ale tady mi to ani trochu nevadilo - Jordan je sympaťák a dokonce jsem se přistihnul, že mu fandím. Konec hodně předvídatelný, ale to je vlastně celý film. Ale opravdu to není špatné ... ()

zdenny

Ani nevím, jestli jsem zklamán. Po plané "šestce" asi ne. Tam by to fakt nemělo smysl. Narozdíl od "šestky" je zde záporný boxer skutečným boxerem a hlavní hrdina je celkem sympaťák. Mám ale pocit, že stvoření Apollova syna mělo jen jediný cíl a to vytřískat další prachy ze značky "Rocky Balboa". Protože když už se na to necítí Stallone, vymyslíme si postavu, se kterou bude fanouškovská základna sympatizovat. Snad se ten cíl splnil, mne to ale nějak zvlášť neoslovilo. Aby to bylo ještě procítěnější, vymyslíme, že má Rocky rakovinu. Oba se domluví, že budou bojovat a proto začne mladý běhat nahoru a dolů po schodech v nemocnici, ve které leží jeho trenér Rocky. Můžu také použít to zázračné wtf? Mladý běhá ale i po ulici, načež kolem něj ve finální tréninkové scéně začnou jezdit domácí "motorkáři" na kroskách. Já vlastně ani nevím, jak to celé dopadlo. A jak nad tím tak uvažuji: nedal jsem tři hvězdy jen proto, že mám prostě rád značku "Rocky Balboa"? ()

Castrator

Slušný boxerský film, velmi reálný až na zápas na konci, na který jsem byl nadržený kvůli účasti Stallona coby Rockyho. Stallone je ve své roličce excelentní a měl dostat Oscara, když už ho nedostal Hardy. Film je povinnost pro fanoušky Rockyho, Stallona a boxu, ale jestli se k němu budou vracet tak jako k jiným kouskům svalovce s úsměvem baseta, o tom pochybuju. Já se na film někdy určitě rád opět podívám, ale jen kvůli Stallonovi. Slušný průměr. // Co jsem to psal tenkrát za hovadiny? Skvělý film, zasloužených pět hvězd! ()

VanTom

Byl by to jen přímočarý a obyčejný příběh sympatického, víceméně bezkonfliktního mladíka, který se nechce schovávat za otcovým jménem a boxuje zkrátka proto, že to má v krvi. Ovšem napojení na Rockyho reálie mu dodalo veškeré ty tolik potřebné souvislosti, nemluvě o patřičné šťávě i koňské dávce mimovolné nostalgie. Přitom film vypadá zcela současně a závěrečný zápas bych se nebál označit za strhující. Jo a Sly si svůj (další) návrat do slavné "kůže" maximálně užívá a podává excelentní výkon opravdu hodný oscarové nominace. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)