Star Wars Rebeli

• Česko Star Wars Povstalci (viac)
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (viac)

Seriál plný akce je zasazen mezi Epizodu III a IV, do období, jež se na obrazovkách doposud neobjevilo. Star Wars Povstalci začíná ve chvíli, kdy Impérium pevně svírá Galaxii ve svých rukou a loví zbývající rytíře Jedi. V této chvíli se proti Impériu začne formovat povstalecká Aliance... (oficiálny text distribútora)

MartinTerran

Temné časy nastaly v galaxii daleko předaleko, jelikož ji ovládlo impérium, ale i v nejtemnější časech je vždy jiskra naděje. V tomto seriálu je představená buňka odboje a my sledujeme její škození Impériu. Je to pěkné, akční, hlavní postavy sympatické (včetně robota) a je to z univerza Star Wars. Dost mi vadí, že ze stormtrooperů dělají takové idioty, kteří se ani z 10 metrů netrefí do stojící postavy, která se ani za ničím nekryje a podobně i v scénách se stíhačkami. Druhá řada dále sleduje odboj, ale už v širším měřítku, ale samozřejmě se zaměřuje hlavně na mise naší skvadry. Celkem zajímavé zapojení starého známého z filmu a jeho vlastní "mise" - dobré oživení. Třetí řada posouvá příběh kupředu a vše se chystá ke konci. Závěr řady mě docela překvapil, ale aspoň je to realističtější, protože v Impériu nemohou být samí tupci, jinak by neovládali galaxii. Čtvrtá (poslední) řada je ve znamení síly a je vskutku zajímavá a hezky uzavírá celý seriál. Druhá půle řady se snaží být hodně emotivní, ale na kvalitě to neubírá. Za mě seriál určitě stojí za vidění, když máte rádi Star Wars. Hodnocení: 1.řada: 64/100, 2.řada: 68/100, 3.řada: 70/100, 4.řada: 70 /100, Celkem: 68/100. ()

ACDCKL

Další z kreslených seriálů SW, který mám za sebou. Abych to shrnul, 1. série ze všech nejslabší a trvalo mi chvilku, než jsem si zvyknul na postavy a i celkově na styl vyprávění příběhu. Druhá série však předčila v podstatě vše a tam jsem byl hodně nadšený, prostě Vader táhne vše, kde se objeví, ale i Maul je zde velmi slibný. Třetí série už je trochu ústup ze slávy, ale pořád si to drželo určitou úroveň. A u poslední série mi už trochu vadilo to, že se to odehrává jen na jednom místě, ale návrat Ashoky a zjevení Palpatina dokázalo seriálu dát trochu grády do posledních dílů. Proti Clone Wars dle mého trochu slabší seriál, ale i tak velmi příjemný odpočinkový seriál toto je. Za mě hezké 4*. ()

mrclTV

Zdá sa mi, ako keby sa s týmto seriálom začali tvorcovia točiť v kruhu, zase je o povstalcoch proti Impériu, len tentoraz su nové teenedžerské tváre pre mladšie publikum. A mňa to nejako nebavilo. Prva séria: Je to cele také "detské" a zjednodušené. Pár časti zaujme, ale inak je to zývačka. Druhá séria: vlastne obdobná prvej, je len o nieco dospelejšia. Potešil návrat niekoľkých postáv z Clone Wars a aj formát sa začína viac podobať na Clone Wars, jednotlivé časti sa zvyknú zgrupovať do väčších segmentov. Celkovo to opäť nie je hitparáda, prekvapivo hlavná dejová linka ma vôbec nezaujala, viac ponúklo pár dejových odbočiek. Tretia séria: postupuje v rovnakom štýle. Celou sériou som len bez záujmu preplával (14. epizóda bola jediná svetlá výnimka). Štvrtá séria: veľkolepé vyvrcholenie je asi najlepšiu sekvenciou celého seriálu, ale na vyššie hodnotenie to táto séria seriál nevytiahne... Rebels mi príde ako taký menej podarený bratranec Clone Wars. ()

soviczka

Je tam Darth Vader, nemůžu tak dát méně než maximum. Akorát tedy Ezra Bridger úspěšně obsadil druhé místo žebříčku nejotravnějších seriálových postav. První stále drží Ted Mosby. ()

Veskoslav

Pilot mi přišel dobře zpracovaný. Sestava hlavních hrdinů vypadá dost solidně. Jenom doufám, že Povstalci navážou na temnou 5. a 6. řadu klonových válek, která na to, že to bylo prezentováno jako dětský pořad, tak moc dětsky nepůsobila. Navíc se to odehrává v období nejhorších masakrů přeživších Jedi a první teroristické útoky Rebelie, co moc ohledy nebrala. Uvidím jak dál. Vždy člověk může jít s hodnocením nahoru nebo dolů. 7/10 ()

elpin

Je to animák na Disney kanálu, takže obsah tomu odpovídá. Příběhy jsou jednoduché, postavy víceméně archetypální bez větší hloubky a celkové vyznění spíš jednoduchý a humorný konzum pro děti a náctileté. Nic u čeho by člověk s napětím čekal jak to dopadne. Především když jsou stormtroopeři naprostá nemehla jejichž hlavní úlohou je dostat na budku od party lidí co poskakujou okolo a kolikrát se nedokážou dohodnout na tom co mají dělat. Abych ale jen nekritizoval, co se tvůrcům opravdu povedlo je vdechnout seriálu atmosféru původních filmů, od "dobové" hudby, přes vizuály, až po "Han Solo" hlášky. To je asi to jediné co mě u seriálu prozatím drží. ()

ellessar01

Po dvou dilech teda mnohem lepsi nez Clone Wars a mistama jsem se pristihl, ze si rikam jo to jsou Star Wars :-) tak to snad vydrzi...ale stejne bych radeji serial z pohledu imperia nebo Sithu ()

blondboss

Star Wars Rebels je v zásade podobným seriálovým počinom, akým boli Clone Wars, len sa odohráva v inom období. Atmosféru to má podľa mňa lepšiu, nakoľko sa dej odohráva v čase, keď hlavným nepriateľom je Impérium na čele s mojou obľúbenou postavou celých Star Wars - Darth Vaderom,. Po prvej sérii musím povedať, že polka častí dosť nudná, ale polka dosť dobrá vrcholiaca záverom. Takže zatiaľ celkom spokojnosť. 60 % Update po všetkých sériách: Kvalitatívne udržané počas všetkých sérií prakticky rovnako a až na pár častí, ktoré vyčnievali, vrátane tej poslednej, sa jedná o slušný doplnok do Star Wars série, ale nič svetoborné. ()

Gig

Z tohohle seriálu jsem měl strach. Jako člověk, tedy tenkrát dítě, odkojen původní trilogii. Člověk, který viděl animovanou sérii Klonové války, jsem tomu dával naději. Ovšem, když jsem uviděl hlavního hrdinu s podobou čistě náhodnou Aladinu, jsem dostal strach. Sice mám rád Disneye a jeho pohádky, sem to prostě nepatří. A tak jsem to začal sledovat velmi opatrně. Když jsem však slyšel nápěvy od Wiliamse, když jsem uviděl dva měsíce, pusté planety, pomlu mě to vtahovalo. Poté se objevil Anakin, tedy Darth, k tomu Ashoka a postupně další... tedy postavy nového i starého světa.... Zatím mě to dává pocit Hvězdných válek. Jsem ale stále opatrný, snad se tam "neobjeví Mickey", a snad sílá se bude vznášet. Nechť tento serál provází. ()

jjjerry

Pro mě až moc Disneyovské, ale to jsem čekal. Má logiku, že se snaží získat novou generaci fandů Star Wars Universe- je to přece jen business =) Přesto je to celkem zábavné, nenudím se, postavy mě baví, občas tam je i nějaký vtípek. Z čeho jsem zklamaný tak je nelogika některých činů, "moc velká nesmrtelnost" a najednou jsou zase stormtroopeři uplně hloupí, zatímco v clone wars jim to myslelo daleko víc (že by to změnil Order 66 =). Ale víc jsem zklamaný z animace, wookie, to byl opravdu šok, různý vozítka a lodě jsou v nepoměru ke známému star wars universu. škoda. ()

Oxik49

Jako velký fanoušek Hvězdných válek snad ani nemůžu dát míň než čtyři hvězdy. Docela mě překvapují zdejší bláboly o průměrné, podprůměrné a špatné animaci. Proti Klonovým válkám není o moc horší a i kdyby byla, seriál má poměrně poutavý příběh, sympatické postavy a já jen doufám, že tomu tak bude i nadále. Doplnění po zhlédnutí 3. série: Je vidět, že autoři celkem obratně pracují s dějovými zvraty a mají i cit pro výběr postav. Velkoadmirál Thrawn byl výborný, agent Kallus rovněž. Těším se na další sérii. ()

mr.twizta

Hodnoceno po prvni sezone (ne po pilotu jako vetsina mistnich): slibny rozjezd, pocitove pripominajici puvodni trilogii - hraje se tedy predevsim na omezeny pocet sympatickych postav a primerenou davku vesmirneho dobrodruzstvi. Animace mi prilis nevoni a hlavne Wookies v tomhle lodani bych radsi uz nikdy nevidel, ale SWR i presto nemaji problem fanousky trilogie chytit za srdicko - cemuz ostatne bohate napomaha zaver posledniho dilu. ()

Optical

Oproti Clone Wars na mě Rebels působí podstatně horším dojmem. Hlavní hrdinové nejsou zajímavý natolik, aby udrželi mou pozornost a natož abych jim fandil. Kanála i Ezru bych s klidným srdcem obětoval Rancorovi. Animace postav i pohybu je podstatně horší nežli v Clone Wars, což je zejména vidět při soubojích se světelnými meči, která tu jsou ztvárněna jak světelná párátka s ohavným vzhledem... lightsaber s blastrem?? Od druhé série se autoři rozhodli vsadit na trhák, uvedením dobře známých postav z Clone Wars. Tak snad to seriálu pomůže, bez této berličky, bych hodnotil pouze jednou hvězdou. --Edit-- Druhá série vykazuje stejné nedostatky, jako série první, a sice, že se ve vetšině epizod nic podstatného neděje. Jakoby scénaristé ani nevěděli, kam se má příběh rozvinout. Jednotlivé epizody na sebe navazují jen sporadicky a většinou si žijí svým vlastním mini-příběhem. Velkým plusem je vylepšená animace, ale i tento fakt, nedokáže zastínit tu průměrnost. ()

HellsAngel

Vízia seriálového Star Wars podľa Disney je spočiatku infantilná omaľovánka, ktorá sa snaží dostať do povedomia maloletých divákov a prípadne si vychovať novú generáciu oddaných fanúšikov. Postupom času, ako sa hlavné postavy vyvíjajú a dospievajú vo svojich názoroch a presvedčeniach, prechádza podobnou zmenou aj samotný seriál. Rebels sa tak v neskorších sériách stáva omnoho zaujímavejším a pútavejším dielkom, ktoré dokáže prilákať aj vyššiu vekovú kategóriu. Netreba opomenúť ani skutočnosť, že Disney využíva tento seriál aj na formovanie svojho nového kánonu Hviezdnych vojen a v mnohých momentoch tak požmurkáva na skalných fanúšikov (príchod Thrawna bol geniálny ťah). Trochu sklame slabšia animácia, ale to bol už neduh aj starších Clone Wars. Celkovo tak ide o pekný prírastok do ságy, ktorý nie je vyslovene nenahraditeľný, no prináša slušnú porciu toho, čo každý fanúšik očakáva. ()

KukulienkaHO

Disney nám zrušilo Star Wars: The Clone Wars a zjavne si myslelo, že jeho kvality môže nahradiť svojím Star Wars Rebels. Prvá séria bola až moc detská, druhá sa ale zlepšila a jej finálová časť patrí medzi moje TOP epizódy. No a tretia sa už mohla rovnať vyššie zmienenému seriálu. Potom ale prišla štvrtá, posledná a zároveň aj najhoršia séria, ktorej hlavný problém bol, že to celé nedokázala dobre ukončiť. Celkovo seriál Star Wars Rebels nie je vôbec zlý, jeho problémom ale je, že sa ani zďaleka nedokázal vyrovnať svojmu predchodcovi a jeho fanúšikovia to nevedeli prekúsnuť. ()

JesterKruger

Když si teď vzpomenu na film Great Heep, tak tohle je úplně něco jiného. A ne, není to vlivem povstalců, nebo tak nějak. Tento seriál má sice oproti Great Heep horší animaci, ale je daleko vážnější. Super. Jinak tenhle seriál je hodně slušný. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)