Star Wars Rebeli

• Česko Star Wars Povstalci (viac)
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (viac)

Seriál plný akce je zasazen mezi Epizodu III a IV, do období, jež se na obrazovkách doposud neobjevilo. Star Wars Povstalci začíná ve chvíli, kdy Impérium pevně svírá Galaxii ve svých rukou a loví zbývající rytíře Jedi. V této chvíli se proti Impériu začne formovat povstalecká Aliance... (oficiálny text distribútora)

Mleako

Po první sérii dávám zatím 3*. První půlka série je dost utrpení a opravdu blbina pro děti, ale od půlky se to opravdu kvalitativně hodně zlepší a poslední tři epizody jsou Star Wars jak vyšité. Jsem zvědavý na druhou řadu. ()

Mikino00

Po čtyřech dílech konstatuji, že ačkoli se jedná o seriál určený dětskému publiku, tak může oslovit každého. Akčnější zápletky jsou sice poněkud jednodušší a humor je poněkud degraduje, ale jedná se o příjemnou podívanou, Tak na úrovni Klonových válek. Po osmi dílech musím poukázat na proměnlivou kvalitu dílů, jako nejlepší se mi jevila osmá epizoda. Seriál se začíná trochu opakovat a jet podle jisté šablony (navíc to připomíná Firefly), snad se to zlepší.Tak celá první série pokračovala v kvalitativně nevyrovnaných dílech, ale vše zachránilo výborné akční finále s příslibem zajímavé budoucnosti. I druhá série měla své lepší a horší epizody, ale jedná se vyrovnaný a zábavný seriál zajímavě rozšiřující svět SW. Finále druhé řady bylo navíc velkolepé, stokrát lepší než celá epizoda VII. Nejoblíbenější postavy: Chopper a Ashoka. Třetí řada přinesla plytký nezajímavý a fádní seriál pro děti, který neměl čím zaujmout. Doslova jsem se protrápil až k velkolepému finále, které napravilo seriálu výsledný dojem. To však nezakryje fakt, že seriál se již vyčerpal a všechno dějové linky jsou naivní a přihlouplé. Čtvrtá řada byla příšerná, těžce vyčerpaný seriál za zenitem, který nezpravilo ani průměrné finále. Zbytečná řada. ()

TwoFace

— It was a simple story about a boy who was lost and a girl who was broken. They fought alongside a survivor, a war veteran and a fallen knight. I led them into battle against an evil so terrible it tried to black out the stars. — Na první pohled sice Rebels mohou působit dětinsky, a budu-li upřímný, tak mě styl, jakým je jedno z nejtemnějších období celé historie Star Wars ztvárněno, zpočátku odradil. Pak jsem však seriálu dal druhou šanci a jsem velmi rád, že jsem to udělal. Dětinskost se totiž po prvních pár dílech rychle vytrácí, a to dokonce rychleji než v The Clone Wars. Jak se děj víc a víc blíží událostem Rogue One, začíná houstnout i atmosféra, a když pak naplno propuká válka, tvůrci skvěle spojují akci a epičnost s humorem. Čím Rebels vyniká, jsou naprosto skvěle napsané postavy a jejich character development. Posádka Ghosta je sympatická a rychle jsem si celou partu oblíbil. Návrat starých známých pak neuvěřitelně potěší, a pravé prostřednictvím těchto postav vzniká dobrá návaznost na The Clone Wars a Rebels tak velmi dobře fungují jako jejich pokračovaní. Vizuálně se Rebels často přímo inspiruje původními návrhy Ralpha McQuarrieho a v duchu Lucasových nápadů prozkoumává tajemství Síly a její spirituality. To vše doprovází úžasný soundtrack s klasickými motivy z původní trilogie. Rebels je zkrátka „čisté“ Star Wars se vším všudy, kvalitou mnohem víc konzistentní než The Clone Wars, s feelingem starého expandovaného univerza, a nabízející jedny z nejlepších momentů celé ságy. Především závěr druhé řady, kdy se učednice utká se svým mistrem, je jedna z emočně nejsilnějších scén. Uzavření svého příběhu se dočkal i Maul a do seriálu (i znovu do kánonu) vstoupila legendární postava velkoadmirála Thrawna. A jakmile ten přebere místo hlavního záporáka, nastávají Povstalcům krušné časy. Když jsem sledoval dechberoucí závěr třetí série, skoro se mi nechtělo věřit, že sleduji stejný seriál, jakým byl v první sérii. A od té doby nedám na Rebels dopustit. Závěrečná série, hlavně pak její druhá polovina, a samotné finále, mě ubezpečili v tom, že Rebels je jeden z nejlepších počinů, který v rámci Star Wars univerza kdy vznikl. ()

Mekgrůdr

Spoilery // Do kosmu, máte tady velice slušně napsané hlavní postavy (Hera, Kanan, Sabine, i ten Ezra), máte tady výborný záporáky (inkvizitoři, Vader, Thrawn), dostanete spoustu známých a oblíbených postav (Ahsoka, Maul, Obi-Wan) a v ne zrovna nedůležitých rolích. Navíc ucházející děj, rozumnou stopáž...tak co ještě chcete? V době, kdy se u nových SW skloňuje "fan service" je tohle nutnost (90 %) // souboj Bena a Maula naprosto top! // střetnutí Ahsoky s Vaderem neméně skvělý // Kanan jeden z nejoblíbenějších rytířů Jedi! ()

Fajla

Velká výhoda Rebels spočívá samozřejmě v tom, že se odehrávají už poměrně blízko originální trilogii. Tím pádem nám dělají radost jak svým vizuálem - často velmi inspirovaným kresbami Ralpha Mcquarrieho, tak také svou atmosférou. Ve hře jsou tedy všudypřítomné hlídky stormtrooperů, TIE fightery s jejich typickými zvuky, imperiální důstojníci a spousta dalšího. Po shlédnutí prvního dílu jsem byl proto nadšený. Jenže toto prvotní nadšení z návratu onoho důvěrně známého nemůže vydržet věčně. A to je zároveň asi ta největší nevýhoda a výzva oproti Clone Wars. CW totiž měly usnadněnou situaci tím, že se točily okolo známých postav. Rebels museli zákonitě přijít s postavami novými a na ty je potřeba si zvyknout. Jsou bezpochyby zajímavé, ale zatím jsme se o nich moc nedozvěděli. Potenciál tam jistě je, jen ještě nebyl bohužel dostatečně rozvinut. Navíc i zde se objevil takový ten seriálový nešvar, že některé díly hlavně uprostřed první série jsou tak trochu nuda a hlavní děj neposouvají. Každopádně tvůrci na to v posledních 3-4 epizodách opravdu šlápli a Rebels nám naservírovali pěknou akci a hlavně i nečekaná překvapení, která ještě lépe propojují starou a novou trilogii. Snad se tvůrcům podaří vyšvihnout kvalitu na úroveň 6. série CW... May the Force be with us. ()

MiniMinion

Musim uznat, že jsem čekal něco... horšího! Ačkoli je to nejspíš pro mladší publikum, než jsem já, a ačkoli nejsem fanoušek Disney, tohle na mě zapůsobilo. Animace není tak detailní jako v Klonových válkách, Wookieové nevypadají zas tak moc jako Wookieové, Ezra mi tak nějak připomíná toho Disneyovskýho Alladdina nebo jak se jmenoval, atd. atd., ale i přesto přesevšechno mě něco (asi Síla...) donutila dát tomu pět hvězd! Vždyť si to vezměte: vrací se Tarkin, vrací se stíhačky TIE, vrací se Darth Vader, vrací se Ahsoka, vrací se světelné meče, vrací se Síla, vrací se R2 a 3-PO, povstání, vrací se všechno to, co máme tak rádi, a ještě něco navíc. Tak třeba Inkvizotor v podání Jasona Isaacse (nebo spíše jeho hlasu). Máme tady agenta Kalluse, jednu z hlavnějších vedlejších rolí, což vůbec není špatné. Na chvilku jsme mohli zahlédnout Obi-Wana (opět v trochu jiném provedení, které je podobnější skutečnému Ewanu McGregorovi než ta verze z Klonových válek), viděli jsme Luminaru Unduli (nebo to, co z ní zbylo...), slyšeli jsme Yodu a tak dáááále... Jsem se seriálem naprosto spokojenej a po shlédnutí 1. řady jsem natěšenej na červen, kdy bude mít premiéru 2. řada. Ještě bych rád něco řekl k českému dabingu. Mám z něj smíšené pocity: na jednu stranu je dobře, že Obi-Wana dabuje Saša Rašilov (jako ve filmech), Ahsoku Anežka Pohorská (jako v Klonových válkách) a třeba Tarkinův český hlas je dobrý, ale na druhou stranu Heřin dabing mi (než jsem si na něj tak nějak jakš takš zvykl) trhal uši... Kdybych to shrnul: super seriál a když už nic jiného, tak příjemné zpestření při čekání na Epizodu VII! Později, upraveno 11. 2. 2016: Ok tak už ne plný počet hvězd, spíš takové horší čtyři... O dvě třídy horší než CW. Druhá řada sice potemněla, a to mi zabránilo ve sníženi hodnocení na 3 hvězdy, ale jinak jsem to zezačátku moc přecenil. No ono vlastně tři čtvrtě roku uteklo jako voda že?:D no prostě záporáci tu nejsou tak špatní, ale třeba Ezra je mi místy nesympatický, některé Chopperovi vtípky jsou ohrané a trapné (soudě podle reakci posádky Ghosta)... Klony a vůbec postavy z CW jsou tu v lecčems lepší než nové postavy, a ikdyž mám Kanana celkem rád a bylo fajn na chvíli vidět Mandaloriany nebo třeba Honda (ten se moc nezměnil...), seriál je asi moc zaměřený na děti, a to mi často vadí... Uvidím po skončení 2 série a během třetí, ale zatím 3,75 hvězd z pěti... ()

rexino

Prve časti ma celkom odrádzali. Niekedy dosť detinské. Ale poučený clone wars, kde prvá séria bola takmer nestráviteľná som to pozeral ďalej. Nedosahuje to zatiaľ kvality 3.,5. a 6. série CW, ale má to svoje silné momenty. EDIT: Posledných 8 časti je klenot. ()

char_t

Tam, kde Clone Wars začínaly bombasticky s tucty jediů a končily... no řekněme lehce nudně, Rebels to zkouší bez světelných mečů. Teda skoro bez nich :-) Příběh je dospělejší, možná dokonce přístupný i SW-negativním dospělákům, ale přitom pořád zkousnutelný i pro děti. Přitom nestaví jako CW na profláklých postavách z filmů, ale staví si vlastní sestavu, která zatím vypadá dost slibně. Tak schválně, jestli to vydrží... Po druhé sérii zvedám na 4* - Rebelové se rozjeli ve velkém: inkvizitoři, Vader, Yoda, Maul, Ahsoka... A jako bonus narážky na Old Republic, které konečně posouvají KotOR do canonu. Chci víc! ()

Ydrosten

V prvních 2 epizodách celá parta asi 12x unikla mnohonásobné přesile, bílí vojáci impéria pořád střílí nazdařbůh z tím že snad něco trefí a celkově mně to přišlo jako že seriál vznikl jen proto, že se jmenuje Star Wars. Nebudu hodnotit po 2 dílech a nechám tomu zatím volnou cestu. A to se do toho všeho ještě zamotaly 3CPO + R2D2. No moc šancí tomu ale soukromně nedávám. Jsem sice fanoušek SW, ale všeho moc škodí a nastavovat kaši dalšími a dalšími příběhy, podle mého není zrovna dobrý nápad. Uvidíme dál. Klonové války mně bavily daleko víc. <<<<< ----- >>>>> Já bych chtěl ( když už další SW ) spíše zajít docela dost do minulosti a ukázat nám mládí Yody a hraběte Dooko + kdo učil Yody a jak se dostal Dooko na temnou stranu atd. Prostě třeba vznik a založení řádu Jediů. Nebo pohled z druhé strany - ze strany Sithů. ()

Luk Skywalker

Dost podobné Klonovým válkám, ale zatím o půl hvězdičky lepší. Každá postava má svou identitu a nášlapnuto to má dobře. Snad to tvůrci do budoucna nepomrví. Ale je to určeno spíše mladším divákům, s tím se musí počítat. ()

Rannveig

Strašlivý pocit uvědomění si, že Star Wars: Clone Wars nebyl nejhorší Star Wars počin všeh dob. Jako správný šťoural, neodpustím si - jedna za všechny: k útěku v poslední epizodě první série - TIE stíhačky nemají podporu života, takže...... konec utíkání a game over. No, když něco dělám (sakra hlavně když už můžu mít tu čest dělat na Star Wars) tak to dělám pořádně, ne? Tvůrci seriálu patrně ten pocit nemají. ()

hábič

Vím že tento seriál není nějak světoborný ale mě to prostě baví. Jsem velký fanda Hvězdných válek a rozhodně je to pro mě prima předehra a vyplnění nekonečného čekání na novou sedmou epizodu... :-D Jednotlivé díly jsou, co se kvality týče, někdy nevyvážené a proto dávám zatím (po shlédnutí první série) 4 hvězdičky. ()

Qeo

Po první sérii musím hodnotit více než kladně. Ačkoliv se jedná o pohádku pro děti, více než kdy jindy tam jsou super věci pro dospěláky. Souboje, bitvy, honičky, vše je běží jak má a sem tam dojde i k nějakému zvratu. Za mě teda super výlet do světa Star Wars. ()

clump

Pilot me prijemne prekvapil, nektere dily jsou vynikajici, zvlast po nastupu Tarkina na scenu, ale celkove spis jen prumer. Oproti Klonovym valkam zdaleka ne tak rozmachle, imaginativni a ambiciozni. Diskuse o kvalite prequelu stranou - tohle obdobi navic neni tak fascinujici jako konec Republiky. Taky je celkem znat, ze rozpocet je tentokrat nizsi. Uvidime, co s hodnocenim udela posledni serie. ()

stepankoby1

Spíš The Clone Wars: Aftermath. Tedy, nechápejte to špatně. Nijaký koncept (co se dělo před A New Hope/po The Clone Wars) mi vlastně ani moc nevadí. Ony i samotné klonové války stojí na jinak nic neříkajícím "bojové historky z dob mezi druhou a třetí epizodou". Rozdíl je však v nápadech a kreativitě. Rebels nepřináší nic nového ani vlastního a ničím do série nepřispívají. Všechny nové postavy nudí, nejsou vůbec zajímavé a většinou jen povrchně proplouvají epizodami. Možná mají mezi sebou občas pěkné momenty, uznávám, ale nikdy nikam nevedou a všechno vždy zůstává jen v těch momentech. Ještě horší než nové postavy jsou ale staří známí, kteří se objevují jen pro ten nejhorší druh fanservicu. Ahsoka, Rex ani Maul se za celý seriál nehnou z místa, skoro jako by se scénáristé rochnili, že tu mají postavy odjinud, přičemž dočista zapomněli s nimi něco dělat. Náměty jsou na tom úplně stejně, působí to tak, že nikoho z produkce seriál skutečně nezajímá a všichni jen povinně plní svou práci. Občas se něco zajímavějšího děje, ale moc dlouho to netrvá a zpravidla hned v další epizodě se vracíme k příběhové prázdnotě. Nejhůř na tom skončila animace. Myšákovi se zřejmě nechtělo sypat tolik co Lucasovi, a jde to poznat. Seriál je pro mě tedy ve výsledku stejně špatný a zbytečný, jak už na první dojem působí. Fakt s tím neztrácejte čas, tady nic pozoruhodného nenajdete. | Jediná dobrá postava: Agent Kallus, neboli jediná osoba s charakterovým vývojem, i když podněty pro něj jsou i tak dost vágní. | Nejhorší epizody: Ta, kde zabili Ahsoku mimo záběr, ta, kde naprosto bezúčelně zabili Maula, a ta, kde přidali do loru cestování časem jen, aby Ahsoku oživili. Proboha, to už je snad větší bordel než v posledních sériiích GoTka. | Série 1 - 40 %, Série 2 - 45 %, Série 3 - 45 %, Série 4 - 40 % ()

Trešlson

Trošku nešťastný začátek v první sezóně může leckoho odradit, ale pro ty, co ho zvládnou prokoukat je odměnou vlastně dost kvalitní příspěvek do kánonu Hvězdných válek spolu s jedním z nejlepších záporáků tohoto univerza, kterého bychom měli ještě potkat. Fanoušci by určitě neměli minout, protože některé události a postavy budou i v současných hraných projektech hrát důležitou roli. U mě navíc mají Rebels plusové body za postavu Hery Syndully, u které poprvé vidíme pilota, o kterém se nejen mluví jako o jednom z nejlepších, ale která to několikrát přímo předvede. 80% ()

strikeman

Důstojný animovaný nástupce Clone Wars s přirozenějšími dialogy postav. Další pěkné dobrodružství z předaleké galaxie. Kdo hledá chyby, určitě najde - nebo se také můžete nechat unášet pohádkově laděným sci-fi/fantasy dobrodružstvím a na chvíli zapomenout na to, co se dnes děje ve světě kolem nás... ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)