Star Wars Rebeli

• Česko Star Wars Povstalci (viac)
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (viac)

Seriál plný akce je zasazen mezi Epizodu III a IV, do období, jež se na obrazovkách doposud neobjevilo. Star Wars Povstalci začíná ve chvíli, kdy Impérium pevně svírá Galaxii ve svých rukou a loví zbývající rytíře Jedi. V této chvíli se proti Impériu začne formovat povstalecká Aliance... (oficiálny text distribútora)

Martin96

Dojmy z prvních sedmi dílů první série: Fakt, že nepřátelé jsou naprostí hloupí idioti, co neumějí střílet a většinou průměrné příběhy, vyvažují povedené gagy a několik opravdu povedených dílů. Navíc to má tu správnou Star Wars atmosféru a posádka je fajn. S délkou dílu 22 minut nuda nehrozí. Dalo by se z toho ovšem vytřískat víc. Mnohem víc. ()

Morzan

Po převratu, kdy značka přešla pod záštitu Disney, jsem měl sto chutí přestat všechny nové příběhy ze světa Hvězdných válek sledovat. Naneštěstí jsem změnil názor a vůbec toho nelituji. Rebels sice z počátku působí přesně dle mého očekávání, jako seriál pro teprve začínající generaci, ale v průběhu chytá druhý dech. Možná někdo z tvůrců konečně pochopil, že tohle není příběh pro malé děti. Ať tak či jinak, konec první série snad naznačil, že by se mohlo jednat o staré dobré Hvězdné války, tak jak je známe z předchůdce tohoto seriálu (SW:CW) a nabízí do budoucna naději, která doufejme nezničí značku, tak jak ji známe z minulosti. 1. série: 65% ()

flouny8

Animované SW jsem nikdy neviděl a ani mě to nelákalo. Jednou takhle z nudy jsem jim dal šanci a byl jsem příjemně překvapený. U mne výrazně lepší než klonové války. ()

Briny

Seriál, který mě baví stejně jako seriál Klonové války. Animace mi ze začátku přišla taková moc "Disney", ale zvykla jsem si na ní. Líbí se mi, že kromě nových postav se potkáváme i se starými známými (Bail Organo, Leia, Darth Vader...). Je zajímavé vidět jak planety žili po pádu Republiky a stejně tak i jak vznikli Rebelové, protože ani jedno se v žádném z filmů nedozvíme... ()

cafe....

Tohle to mi zničilo moje mínění o Star Wars. Normálně bych to okamžitě zavrhl, ale přece jenom jsem až moc zmanipulovaný touhle "značkou" Dokoukáno do 16 dílu 2. série. Už na to nemám... ()

Trunks

Oproti svému předchůdci Clone wars je Rebels cíleno na nejmladší věkovou kategorii a z toho plyne i celková jednoduchost. Příběh postrádá hlubší konzistenci a většina dílu si žije svým vlastním životem. Převážně se jedná o prosté příběhy, kdy Rebelové kradou věci od lépe vybaveného Impéria. Zřejmě pro zvýšení sledovanosti se do seriálu vrací i známější postavy z bohaté historie Star Wars. Animace není nijak okázalá, neboť jde o pořad pro děti. ()

darthhomer2

Velmi dobrý seriál ze světa SW. Není žádný důvod se bránit kvůli tomu, že by to mělo být pro děti je to i pro dospělé a hlavně i pro hardcore fans. Ale podle mě tenhle seriál musí skončit smrtí všech hlavních postav jako v Rogue One: Star Wars Story. Protože potom by to nedávalo smysl, že se dva Jediové neukážou ve IV. ()

UncleMorty

Nuže, serial dokoukan. I přes to jak se neustále houpala kvalita serialu nahoru a dolu, tak musím na závěr uznat, že se jedná opravdu o skvělou produkci, byť cílová skupina je určitě na mnohem mladší generaci. Po Clone Wars je to konečně závěr serialu, který sice nechal pár dvířek otevřených, ale i tak nám dal konečně pořádný ending, který měl i rozvinutý epilog. Neni to tedy stejně jako v případě The Clone Wars jen kulisa k tomu, že co budem potom přece víme z filmů, ne tentokrát máme konečně skvělý konec. Klobouk dolu za Filoniho, ktery pořád ctí Lucasovy idealny a nenechal se zdeformovat Disneyovskou retardací, která postihla novou generaci filmů. ()

Cr3sh

Všichni co tumu dali 3 hvězdy a méně po prvním díle jsou SW tragédi. Tenhle seriál musíte prostě dokoukat, pochopit co nám chtěl říct a jak rozšířil univerzum. Teprve někdy kolem třetí série to začne totiž být ono a pochopíte proč ten seriál je vlastně dobrej (ne lepší než clone wars samozřejmě). ()

Cardo

Asi to beru moc optimisticky na to, že půlka dílů byla naprosto nepodstatná a finále 2. série mne nijak moc nezaujalo, nicméně celá 4. série byla boží. Jen u málo dílů se mi stalo, že by mě nebavily vůbec. Jen škoda Grand Inquizitora, měli ho obsadit víc. ()

Sashmen13

Není to lehké hodnocení, některé části, hlavně počáteční epizody jsou vhodné tak pro školkou zralé děti, na druhou stranu, někdy by se atmosféra dala krájet, několikrát je zmíněna genocida rozličných bytostí a charaktery budou umírat, někdy docela "brutálně" a ostatní  (i good guys) o tom dokonce budou vtipkovat? Lol disney a jeho divné pravidla. Stormtroopeři vystřelí na hlavní charaktery tolik střel, že zde opravdu musí působit force, páč je skoro téměř vždy minou, never change boys. Show hodně zachraňuje Thrawn, to je rozhodně důvod proč to není jen mdlý tříhvězdičkář. Thrawn (i když trochu jiný než ho známe) je tak brutálně OP, že rebelové museli vytáhnout neskutečný plot armor, aby ho dokázali porazit a i tak to nebylo bez obětí. Mohl bych být přísnější, ale upřímně, když se mrknu co teď plodí za kinematografické skvosty disney nyní a jak úžasně tvůrčí a zábavná byla nová série tří filmů, rebelové nejsou úplně tak špatný. Neshituje to na Star Wars, což v dnešní době je good enough. Filoniho wolf fetish je... zajímavý, ale já si nestěžuji. ()

Lukas__

Celkově se tento seriál moc dobře zhodnotit nedá, proto to shrnu po jednotlivých sériích! (Pokud SW milujete stejně asi skouknete všechno, ale pokud jste jen zvědaví stačí vám epizody, které uvedu u hodnocení jednotlivých sérií.) U 1. série je vidět, že seriál míří (na rozdíl od CW) spíše na děti a většina epizod absolutně nikam nevede. Za to stojí pouze 1. epizoda pro seznámení s postavami a poslední 3, které oživí a zdrsní (např. popravou 2 idiotů) velký Moff Tarkin. 2. sérii zpříjemní návrat postav Rexe, Ahsoky a dokonce i Vadera jakožto hlavního protivníka. Za zkouknutí stojí všechny Ahsoka/Vader epizody. Ve 3. sérii přichází na scénu ultimátí mistr umění války Velkoadmirál Thrawn, který svými mistrovskými plány opět dokázal z neschopných stormtrooperů opět udělat (aspoň trochu) efektivní vojáky a jako jedijský nepřítel se opět vrací darth Maul! Taku v této sérii prozkoumáváme 3. z filozofií Mortisu, skutečnou rovnováhu v podobě toho uprostřed - Bendu. Všechny epizody s Maulem i Thrawnem jsou čistý zlato. 4. série vrací boj o jen 1 planetu (Ezrův domovský svět), ale dospěleji s pokračujícím Thrawnem a jeho epickými plány. Taky tu máme silný závěr (smrt 1 z hlavních postav) a ve finále i 2 camea od Palpatina. Za skouknutí tu už stojí celá 4. série! ()

13Maty13

"I am no Jedi."     /// Co si budeme, je to spíše seriál pro menší. Ovšem kdyby to někdy zbytečně nenatahovali, tak by to byl velice povedený seriál. Další mínus je ne nějak úchvatná animace. Ale i přesto jsem si to užil. Některé epizody jsou to nejlepší ze Star Wars. Postavy jsem si všechny oblíbil a tvoří spolu zábavnou partu (jen mi trošku chyběla nějaká romantická linka se Sabine a Ezrou, ale to se možná rozvine v seriálu Ahsoka). Hlavní záporáci jako Vader, Thrawn a Maul byli taky skvělý. Poslední série byla úžasná a emocemi nabitá jízda. Jakožto velkýmu Star Wars fandovi se mi to líbilo a těším se až tyhle postavy uvidím znovu.   / Hodnocení: S1 8,5/10, S2 8,5/10, S3 8,5/10, S4 9/10. Celkem 8,5/10. ()

Tomulka

Koukal jsem na to vlastně jenom kvůli seriálu Ashoka. Jinak mne ty animaky neberou. Chybí atmosféra a chybí napětí a na rovinu až na pár skvělých dílů je to nuda. ()

[[Wizard]]

Na to, jak jsem byl skeptický ze zhlédnutého traileru, kde se c1 10p mlátil do hlavy, tak jsem byl velice příjemně překvapen. Dějově to má správné množství drajvu, dobrou dynamiku postav (skutečně věříte, že kazdá z nich má nějakou historii, díky které jsou tím čím jsou a je to znázorňěné jen stylem toho jak jednají. Žádné doočíbijící vyprávění, ale prostě součást postav.) Plus je také to, že se nesnaží ukazovat tunu byrokracie a jednání v senátech a podobné nesmysly nudnou formou, kterou přinesl prequel k původní trilogii. Krom her, tohle má skutečně blízko k původnímu provedení a motivu hvězdých válek. Co se týče zápletky, je to takové skoro až hvězdoválečné firefly. Vzhledem k tomu že firefly mám hodně rád, tak mi možná podobnost vůbec nevadí. Skoro se až divím, že podobná tematika se v sw univerzu neobjevila už dávno (a pašerácké koráby jako ebon hawk nebo milenium falcon k tomu přímo vybízejí). Navíc umístění děje na časové ose značí, že by jsme mohli vidět i takové počátky rogue squadronu, na což je asi zvědavá spousta fanoušků. Dále jsem rád, že show nevypadá jako propírání nejpopulárnějších charakterů série v nesmyslných scénách, ale jde zcela vlastní cestou a ukazuje jednu z odvrácených, neznámých, ale přes to existujících a neodmyslitelných částí univerza. Občasné kixy se dají poměrně snadno přehlédnout, ale přes to si jich všimnete (pochybuji, že by zásadní jednání o tom, kde je uložené zboží nechali slyšet kohokoliv v letadle a ještě si to nechali přeložit cizincem, nebo dokonce, že by použili veřejný dopravní prostředek. Také pochybuji, že by vzali na palubu dva neoznačené droidy a přímo před nimi diskutovali důležité info). Největší problém série tedy zůstává stejný jako u všech sw ( a ostatně u všech akčních filmů) a to tzv.: bad aim. Jednotky impéria jsou prostě očividná nemehla a netrefí ani slona, kdyby proti nim běžel. Je sice hezké že ukáží, že brutální převahu je třeba přechytračit, ale když samotný řadový stormtrooper nemá žádnou váhu, tak to trochu ztrácí na věrohodnosti. Stormtrooper by měl být nečím jiným než pouhý ragdoll. Ukazovat hrůzy militatní uniformity, beztvářnosti, poslušnosti a počtu zosobněné stormtroopery je zkrátka těžké, pokud víte, že to jsou všechno neschopné opice, které vlastní zbraní spíš ublíží sobě než někomu jinému. Tím že časem přidají pár elitních stormtrooperů, kteří náhodou někdy budou mít dobrý aim se to zachránit nedá, zanikla by v tom myšlenka hrůznosti celé imperiální mašinerie. Zatím nehodnotím, hvězdy nahodím až po posledním dílu první série, ale mám z toho mnohem lepší pocit než z clone wars seriálu. Ten byl vyloženě špatný. ()

lukes93

Zatím dobrý, měl jsem z toho strach, ale nakonec, po 4 epizodách to nevypadá tak hrozně. Jasně, něketrý epizody jsou horší, některý lepší, ale to to prostě u seriálu je. Co je pro mě důležitý je to že to má ten feeling původní trilogie, na kterou nedám dopustit, to mi na Clone Wars chybělo. Hrozně se mi líbí muzika, která je jasně provázaná s filmy. Jen doufám že to Povstalcům vydrží i do dalších epizod a sezón. A taky doufám že bude víc odkazů jak k CW a nový trilogii tak k tý starý. Zatím dávám 75% ()

Sunti

Oproti jeho předchůdci je toto pouze slabé ztvárnění pro děti, které má se Star Wars společnou jen jednu věc a to je název. ()

danodo

Clone Wars som zatiaľ nevidel a povedal som si, že by nebolo odveci trochu si skrátiť čakanie na nový film. Začal som preto s najnovším animovaným seriálom zo sveta Star Wars a neľutujem. Práve naopak, je to celkom zábava, hudobné motívy z filmov automaticky zvyšujú úroveň čohokoľvek z univerza, jednotlivé diely sú dosť krátke na to, aby to nudilo a po čase som si zvykol aj na ústrednú partiu rebelov. Každý z nich má dostatočne jasnú úlohu a postavenie v partii, aj keď sa nedá povedať, že by prechádzali nejakým vývojom, snáď sa to v budúcnosti rozvinie. Najväčším problémom seriálu tak zostáva otrasné vizuálne stvárnenie postáv (očividne kvôli detským divákom) a v porovnaní s filmovou sériou nie príliš detailného prostredia. Druhým problémom je potom inteligencia nepriateľov, hlavne stormtrooperov, ktorí majú obrovské problémy trafiť sa do niekoho. Ak by sa dotiahli tieto nedostatky a celé by to bolo poňaté najlepšie ako hraný seriál, neváhal by som dať päť hviezd. EDIT 2018: Tak mám za sebou poslednú časť poslednej série a musím povedať, že túto sériu som pozeral už len zo zotrvačnosti, pretože inak bola maximálne priemerná a nezaujímavá. Kľudne sa seriál mohol ukončiť už po tretej sérii a o nič by sme neprišli. Ak by som mal nejak zhodnotiť celý seriál, tak poviem, že začal priemerne, potom sa začali diať celkom zaujímavé veci a nakoniec to spadlo opäť do priemeru. Oplatilo sa to pozerať asi len kvôli tomu, že to patrí do nového kánonu a človek tak potom môže mať pri budúcich príbehoch širšie súvislosti. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)