Star Wars Rebeli

• Česko Star Wars Povstalci (viac)
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (viac)

Seriál plný akce je zasazen mezi Epizodu III a IV, do období, jež se na obrazovkách doposud neobjevilo. Star Wars Povstalci začíná ve chvíli, kdy Impérium pevně svírá Galaxii ve svých rukou a loví zbývající rytíře Jedi. V této chvíli se proti Impériu začne formovat povstalecká Aliance... (oficiálny text distribútora)

Jillen

Dojení Star Wars nabírá na obrátkách. A začínám z toho být trochu smutný. Několik dílů za námi a člověk se dočká pouze vykrádání původní Trilogie. Naprosto zbytečná produkce uměle vytvořená jako hnůj(ivo) před novými filmovými Star Wars. Doufám, že Abrams zachová soudnost a přinese do mého milovaného světa trochu inovace. Poslouchat neustále a dokola ty samé hlášky a koukat na ty samé situace jen v jiném hávu, to mě prostě nebaví...1. díl (pilot) 60%; 2. díl 80%; 3. díl 50%; 4. díl 50% ()

Pirkaf

Tváří se to infantilně, ale to je jen povrchní dojem. Je to dokonce lepší než Clone Wars, a to tak že o hodně. Seriál v mnohém připomíná Firefly, jenom ve Star Wars univerzu. Což je zárukou skvělé zábavy s mnoha nezapomenutelnými postavami. ()

Helo

Přijal jsem to rozhodně líp, než z počátku Clone Wars. Klasická SW hudba je zpět, feeling starý trilogie jakž takž taky, animace některých postav sice nicmoc, nicméně grafický styl očividně vychází z původních koncept artů mistra Jméno-mi-vypadlo-a-jsem-línej-ho-teď-hledat ke staré trilogii, takže jsem spokojen, a ač prvních několik dílů bylo slabších a pár vtipů poněkud infantilních (což nebylo nic, co bych nečekal, když to běží na kanálu pro děcka), nakonec se to od poloviny slušně rozjelo, objevilo se pár známých postav, děj trošku ztemnovatěl (mučení a vraždění v seriálu pro děti?!) a závěr řady se nesl přesně v duchu klasický SW! ()

Carth

Že bude mít psaní diplomky následky mi bylo jasný. Že se to ale bude projevovat tak, že budu koukat na dětskej kreslenej seriál od Disneyho, jsem fakt nečekal. A že zkouknu celou sérii a ještě mě bude zajímat, jak to dopadne, už vůbec ne. První díly byly teda dost hrozný, ale pak se to docela zlomilo. Znova to nejspíš už nikdy neuvidim, další řadu taky ne, ale na vypnutej mozek to bylo fajn. ()

Cheeter

Díky tomuto seriálu se svět Star Wars stal opět rozmanitější. Podle mě tyto seriály, jako byly třeba Clone Wars dávají filmům větší propojenost. Určitě bych v tomto trendu pokračoval a snad se časem dočkáme dalších. Zajímavý snad bude Underworld. A mě se by docela líbilo nějaké propojení mezi VI a VII epizodou. ()

Sammya

Co si budeme povídat, na Clone Wars to nemá, už jen kvůli té hooodně zjednodušené animaci (a proč jsou ty lightsabery tak tenký??). Ale pořád to má kvalitní příběhy, byť nejzajímavější jsou ty, co se nějak dotýkají buď CW nebo filmů. Baví mě to. ()

WolfR

Nemohu říct, že by to bylo lepší než horší než Clone Wars. Trpí to stejnými neduhy, přílišná infantilnost a vatové epizody. Naproti tomu se ale může pyšnit skvělými menšími nebo většími rolemi postav ze staré trilogie - Tarkin Vader, Lando a skvělým rebelsko-imperiálním feelingem. Nicméně pořád se nemohu zbavit dojmu, že je to celkem zbytečný seriál, místo kterého by měl konečně přijít dlouho slibovaný hraný Star Wars Underworld, 3 hvězdy. ()

Nivenx

Příběh v pohodě, ale bohužel nejsem moc fanda animáků Star Wars, jelikož to má být zkrátka hrané a nejsem z toho nadšený. Celkem nuda pro mě a animace taky nic moc. ()

filmmovier

Inu, myslím, že tomuto šanci dám. Zatímco můj pokus sledovat Klonové války se uskutečnil několikrát a vždy ztroskotal po prvních čtyřech epizodách, tohle vypadá na úplně jiné kafe. Opravdu jsem poměrně spokojený a navíc pilot dopadl nad očekávání dobře. Můj skepticismus k Povstalcům pomalu opadá a já myslím, že z toho bude velice zajímavá věc... Především už jen to, že se to odehrává mezi Pomstou a Nadějí a tím pádem to má velký potenciál, který bude doufám využit. Impérium sice prostor má, ale bez Vadera a Sidiouse to brzy vůbec nebude ono. Postavy jsou fajn, opravdu povedené charaktery. Úplně pro děti to taky není, což je rozhodně dobře a doufám, že to Disney nezkoní. Úvodní epizoda byla vtipná, souboje i honičky byly fajn (dobře to prostřídali), vtipů bylo tak akorát, příběh na první díl slušný se slušným spádem. Velmi chválím i za zasazení známých tónů (hlavně tedy těch Imperiálních, známá hudba vždy potěší). I animace pokročila k lepšímu. Sice to pořád může být lepší, ale už to nepůsobí tak divně a všeijak jako ve Válkách. Nejlepší byl ale konec - nový Jedi a hlavně Inkvizitor, to je postava za všechny prachy, doufám, že to tam pořádně rozjede, jelikož je velice hustej a zaslouží si hodně prostoru. Cameo mistra Obi-Wana také potěší, doufám, že se bude objevovat častěji. Má to naprosto neskutečnej potenciál, nezbývá než doufat, že se ho povede naplnit. Prozatím po pilotu 80 hodně silných % a doufám, že se dostanu přes první sérii, abych tento komentář mohl pozitivně doplnit, jelikož po tom velmi toužím. ()

Beatle

Každý normální člověk by hlavního hrdinu nejraději vylískal, a zatavil do karbonitu. Ale seriál má zlepšující se tendenci, takže mu zatím fandím. A také pokud si dá divák tu práci, a zjistí si třeba něco více o Kananovi, dostává tahle primárně dětská show nový rozměr. ()

fabecc1222

Kvalitou značně nevyvážený seriál. Kdyby se vyřadili všechny ty výplňové díly (Droidy omg...), tak by to bylo určitě lepší. Někdy zbytečný sklon k dětinčnosti je také na obtíž, ale budiž. Seriál dal na druhou stranu možnost dovyprávět (či jen posunout) vývoj postav z Klonových válek, které také dost často celý seriál táhnout. Závěrečné díly pak nabírají na obrátkách, a nabízejí možnost velmi zajímavého pokračování. ()

Darth_AK

Komentář obsahuje spoilery! Bylo nebylo v předaleké galaxii, kdesi daleko od ČR, kde si parta inteligentů hrála na rebely. Co se v tomto seriále vůbec děje? Než se k tomu pustím, tak bych jen připodotkl, že mnoho lidí zde konstatuje, že toto období nebylo nikdy zmapováno, ale omyl, existuje hra The Force unleashed a mnoho knih z bývalého EU, což je popravdě asi 50x uvěřitelnější než Povstalci. Ale budiž, co on by jinak ten Disney vysílal, že ano. 1. série je tak na 3*. Setkáváme se s příběhem hrdinské posádky lodi zvané Ghost, která má ještě podloď Phantom, co vypadá jak podrážka od boty. Na palubě jsou: Fracek na pohlavek (Ezra Bridger se svými neustálými depkami), Jedi, co nikdy ani rytíř Jedi nebyl (Kanan, který si hraje na velkého učitele, ale jeho výcvik je vskutku amatérský), Žena pojmenovaná po úspěšné značce českého másla (Hera), Rádobyvtipný velitel Mejluran (Zeb), Mandalorianka co si kreslí jakési ptákoviny (Sabina) a droid, který je tam hlavně pro zábavu dětí a každý díl ve kterém jen cokoliv dělá je utrpení (no ten díl ne, jen ty části ve kterých je). Celkově jde vlastně o to, že v každém díle skupina našich rebelů vymyslí něco naprosto geniálního, co skončí nějakou krizí, ale ta je vždy našimi hrdiny zažehnána, protože Ezra je pravděpodobně skrytý superman. Pak jsou takové díly, ve kterých se velice "detailně" jedná o popis rebelie, jako například kradení ovoce mejluranu, nebo díly kdy se snaží Zeb s Ezrou rádoby handrkovat a stojí to za starou belu. A co strana Impéria? Šprtka z imperiální akademie, co si hraje na guvernérku Lothalu (bohužel ve chvíli kdy mě začne trochu zajímat její osud tak umře), agent Kallus, nový Rommel vesmírných operací, který vždy vymyslí plán, který okomentuje něčím typu: "A rebelové budou konečně zničeni", resp. "Nemají šanci", aby pak Rebelové vždy z jeho záludných osidel unikli, jak překvapivé. Dále pak Inquisitor, který má sice naprosto plochou postavu, ale když už o něčem mluví, tak se člověk aspoň něco dozví. Jinak stormtroopeři, kteří ani zde bohužel nezískali lepší image a zase hrají jen pitomce na zabití. Celkově se první série zlepšuje až ke konci, po příchodu Tarkina a zajetí Kanana, bohužel mi dost hodnocení kazí to, že hrozně moc událostí se odehrává pouze na Lothalu-jako by to bylo centrum celé galaxie, každý potřebuje nutně svůj světlený meč s nějákým "cool" vylepšením (Kanan skládá, Inquisitor točí, Ezra má 2 in 1) a animátoří na scénu nedají víc jak 15 postav, k čemuž bych dodal že animace se mi moc nelíbí, ale zvykl jsem si. Celkově to prostě nedává dojem nějákého povstání, ale spíš bojůvky na Lothalu vedenou bandou bláznů. Ve druhé sérii se situace zlepšuje, některé díly mají už vcelku promakaný nádech, ale nezvyklosti zůstávají, jen jsme tentokrát už protočili kromě Lothalu víc planet a v poslední epizodě (2x16) se z Kalluse vyklubal fajn chlapík. Zeb mě zaujal tím, že trochu rozvinul děj okolo svojí rasy. Ale celkově-tvůrci jsou na tom mizerně, protože si neustále vypomáhají charaktery z původních filmů, které častokrát i táhnou celé díly-Lando, Tarkin, Darth Vadný, Rex a klonoví kapitání, Ahsoka..No i když poslední dobou je to čím dál zajímavější, objektivně více jak 3* to holt nebudou. Za Clone Wars to těžce zaostává. EDIT: Po skončení druhé série zanechávám s poklidem 3* s prohlášením, že si je seriál zaslouží a konec řady (konkrétně poslední díl) byl tak na 4*, ale jako celá série jsou to pěkné 3*. Kupodivu se i docela těším na třetí sérii. () (menej) (viac)

iXtr3m3

Pre mňa osobne sklamanie, videl som pár častí a nielen animácia ale najmä fakt detsky infantilný dej ma totálne odrovnal. Som veľký fanúšik Star Wars, ale toto nezvládnem. To sa už radšej niekedy vrátim ku Star Wars Clone Wars, myslím CGI verziu, ale toto veru nie. ()

Elerrina

Plastová dobrodružství plastových figurek s plastovými emocemi a traumaty. Pro cílovku, která se pyšní tím, že jich má doma nad postelí plnou poličku to bude nepochybně pecka, pro všechny ostatní je to jen zbytečné testování slepé uličky animačního vývoje. Občas se vyskytne dobrý nápad nebo provedení, které by asi neudělaly ostudu, kdyby byly reálně zfilmované (finální bitva třetí série), je jich ale příliš málo na to, aby tuhle rozsáhlou, po všech koutech pokoje, pardon galaxie, roztahanou skládku hraček zachránily od průměrnosti. Ezra je navíc horký kandidát na titul Nejméně sympatický hrdina (v jakémkoliv) vesmíru. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)