Mladík Manolo sa musí rozhodnúť, či naplní očakávanie rodiny, alebo vypočuje hlas svojho srdca. Napokon sa vydá za jeho volaním a podnikne veľkolepú cestu, aby sa stretol so svojou skutočnou láskou a ochránil rodnú dedinu. Na svojich nebezpečných cestách naprieč tromi fantastickými svetmi čelí najhorším obavám, ale zároveň prežije tie najväčšie a najneuveriteľnejšie dobrodružstvá. (TV JOJ)

FunnyXis

Původní můj záměr, když jsem si pouštěl tento film byl, aby se mi lépe usínalo. Nicméně nastal jeden problém a to, že po prvních dvaceti minutách, než si zvyknete na grafiku a příběh, tak mě to tak pohltilo, že jsem se doslova nemohl odlepit. Animace byla nádherná a to nemluvím o hudebních číslech, za které by se nemusel stydět ani kdejaký čistě hudební snímek. Pro mě pastva pro oči a hlavně uši. Aji děj nebyl vůbec špatný, pro mě nejhezčí pohádka, kterou jsem od dob shreka viděl. 9,5/10 ()

Maniik88

Jednoduché, plytké, tak trochu nezaujímavé. Hispánska rozprávka na dobrú noc, ktorú ktosi natiahol na 90min. Stvárnenie postavičiek sa mi tiež nepáčilo. No boli tak trochu originálne. Taký štandardný priemer.. ()

Talina

Animační zpracování není tak skvělé jako třeba (pro mě) Hotel Transylvánia nebo Na vlásku apod., ale příběh má hlavu a patu a dokonce i srdce :) Mě se to líbilo a hodnotím to kladně. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Tak krásné a barevné, až to bylo skoro otravné. Takový překombinovaný mozaikový animáč určený pro dospělé. Jedinečné postavy a originální prostředí. ()

Misulka93

Hezky začínající pohádka, která po asi 5 minutách mění styl své animace, pro kterou jsem film málem vypnula.. Jsem ale ráda, že jsem se přes animaci přenesla a vytrvala, protože jsem se tak nepřipravila o skvělý příběh a podívanou ☺️ ()

himor

Podobný štýl ako od Burtona, čo je fajn. Príbeh nijak zvláštny, čakal by som viac "akcie". Ale ako jednohubka ušlo. 65% ()

Scraffy

Animácia strašne extravagantná a veľmi chaotická. Miestami som nestihol ani niečo zaregistrovať a už bol strih a bolo tam zas niečo iné. Inak je to ale celkom pekne príbehovo vymyslené. ()

Bezda22

Je pravda, že příběh je takovej jalovej. Ani nijak pěkný hudba, ani nijak vtipný. Ale animace je zajímavá a fakt se mi líbí. Škoda nevyužitýho potenciálu toho příběhu... 60% ()

BardDeLune

Ze začátku jsem sice nevěděla co se to se mnou děje a do čekoho jsem to zase vkročila ale někde mezi rozkošným sázením, řezbářskou animací a Radiohead jsem do toho byla naprosto ponořená. Není to žádný extra příběh ale celý film reprezentuje Gutierrezovu dětskost a nadšenost tak skvostně, že jeden nemůže odolat. ()

george82

Animace zajímavá, ale to ostatní už nebylo tak extra. Pro děti to vhodné moc není a kulturním zaměřením až příliš centralizované a konkrétní. Na animák to bylo i docela dost málo zábavné. ()

Nathaniell

Krásný film, který se nedržel vyšlapaných cest, ale předvedl originální podívanou, která zaujala a nepustila. Je to důkaz, že originálním námětům v animovaných filmech ještě neodzvonilo. Ačkoliv... Tohle byla pohádka. Krásná pohádka. A až na mírné klišé jí nelze nic vyčíst. 4* ()

hrumsrt

Placák s knihou ?..María byla teda povedená koketa ;). Fakt by mě zajímalo, kdo by chtěl chlubílka Joaquína. Na druhou stranu Manolo prostě sympatičtější a o level jinde. Jelikož je to "kniha života", tak se dá čekat, že přijde smrt. To, že jde jakoby o příběh v příběhu - tedy storytelling, mi nevadí, ale ty děti byly poněkud otravné. Hudební doprovod byl nádherný a sem prostě patřil! Snímek je to přeci jen originální, ale kvůli společným znakům s Coco, který je podle mě i o třídy jinde, tak jsem z toho neměl ten správný pocit okouzlení... Závěr byl řádně napínavý, ale trošku mi to přišlo dělané pro dětský úsměv ;) A finální "přeměna" překvapí! 65% ()

strachon

Animace je pěkně udělaná, je to pestré, vizuálně poměrně neokoukané, v rozhodujících okamžicích silné ženské postavy umí vzít kormidlo příběhu do ruky, má to pár vtipných scén, ale přece jen je to na mě asi příliš dětsky prosté, abych to ocenil. Zasazení písniček někdy bylo fajn, jindy úplně nesedlo (byť tedy bod k dobru za Dominga). Ve výsledku bylo hezké to vidět, ale jednou stačilo. ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)