Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

Sobis87

3* za odvahu, která Marvelu chybí. Má to potenciál, jsou tam zajímavé náznaky, ale nic z toho není dotažené do zdárného konce. Příběh doplácí na vlastní tezovitost a nedůvěryhodnost, akce je fajn, jen když je kontaktní (jakože opravdu kontaktní, ne digitálně kontaktní), na ten epický bordel plný digitálních postaviček se ale už nedá moc koukat (v tomhle ohledu nejen Snyder, ale vlastně celý superhrdinský subžánr akčního filmu krutě nudí). Affleck je jako Batman moc fajn, snad se v sólovce dočká přízemnějšího příběhu. Marvel zatím dokáže tvořit kompaktnější filmy než DC, ale ještě aby ne, když dokola jede podle té samé šablony. ()

HoneyBunny

Zázrak se nekoná. Snyder sice nabízí vizuálně hezký spektákl, ale taky film, který je překombinovaný, zmatečný a emocionálně plochý. Je tu moc dějových linek, které člověk nestačí sledovat. Je tu moc postav, ke kterým nemáte šanci najít si cestu. Popravdě mě tenhle film nechal naprosto chladnou. Snyder hrozně chce ohromit a dokonce se pokouší o nějakou tu artovější filmařinu, ale vychází mu z toho spíš patos. A je to škoda, potenciál je tu velký a když už se na konci jakž takž vytvoří superhrdinský tým, tak to má grády. A příslib pro Justice League je hodně fajn ("He´s coming. Now he knows that the god is dead."). Přesto ale spíš doporučuju DC animáky, mají mnohem přehledněji napsané scénáře a nemusíte na pokračování čekat několik let. PS: Affleck s Cavillem ve svých rolích jsou dobří, Gal Gadot je tam moc málo, ale není špatná. Diane Lane, šišlající Holly Hunter a okoulující Jeremy Irons (ten hlas!) jsou nevyužití. A Eisenberg je hrozně slabý záporák. ()

Anderton

Najprv k tomu pozitívnemu. Podľa mňa, čiže čisto môj subjektívny názor, pre vysvetlenie, je obsadenie výborné a scenár je fajn. Teda asi taký, aký by mal otvarák takéhoto crossoveru mať. Začiatok je výborný a záver myslím tiež. Teda ako akčné vsuvky v pomerne ukecanom filme. No a teraz k tomu ostatnému, čo síce nie je tragické, ale budí rozpaky. Snyder totiž ten scenár, z ktorého sa myslím dal urobiť nezabudnuteľný film (nerátam logické lapsusy, tie boli asi spôsobené strihom), točí absolútne nezáživne, proste iba stránky scenára prenáša neinvenčne na plátno. Výsledkom je film, ktorý nemá svojskú atmosféru, iba sa snaží zlúčiť tú Nolanovskú a tú zo svojho prvého filmu o latentnom gayovi z vesmíru. Film nemá spád a tak som si síce hovoril, že ľubovoľná scéna je vždy na tom správnom mieste, ale do diváckeho nadšenia ma žiadna nedostala. Rozdiel oproti spomínaným filmom je v tom, že aj keď mám isté výhrady proti Man of steel, tak som nemal problém si ho zopakovať ako prostriedok na večerné odreagovanie. Takým filmom BVS nie je, na to by musel mať ten spomínaný a veľmi dôležitý spád. VIDENÝ DC: Polhodina navyše rozhodne prospela, film je ucelenejší, logickejší a dokáže do istej miery aj strhnúť. K postavám sa dostávame bližšie, len to finále je stále proste bordel. Bohužiaľ tu DC nie je samostatne, takže hodnotenie o tú jednu hviezdu zvyšovať nebudem. ()

Frajer42

Mužík z oceli se mi dle hodnocení příliš nezamlouval, takže jsem se rozhodl podpořit tvůrce k lepším výkonům a zajít na jeho pokračovaní, jehož největším lákadlem byl samozřejmě Batman, i když zahraný Benem Affleckem. Jelikož mě můj kámoš Zack na kolenou prosil, abych nic ze snímku nevyzradil, tak určitě neprozradím ani to, že se v závěru Superman odebral na věčnost. I když závěr naznačil, že má Clark nakoukaného Kill Billa, takže se z toho možná vyhrabe. Nebudu vás napínat, špatné to nebylo. Pochválit musím hlavně mladíčka Eisenberga, kterou si svojí psychopatskou roličkou strčil oba kluky do kapes. Dále si pochvalu zaslouží i Gal Gadot v roli Wonder Woman, které to vážně seklo. Příběh ušel. Máte-li k dispozici solidního psychouše, tak vlastně nic složitější není třeba vymýšlet. V jedné části se na můj vkus zbytečně moc kecalo, ale závěrečná akcička mi to hravě vykompenzovala. Dalším lákadýlkem byl určitě Honzík Zimmer, který si pozval jako kolegu jednoho plešárda z Holandska, aby ta hudba nebyla až moc dobrá. Samozřejmě jen přeháním. Plešárd hudboval Maxíka, takže evidentně také umí. Hudba v tomto filmu je opravdu velmi silnou složkou. Veškerá akce je soudobé úrovni, takže v tomhle ohledu velká spokojenost. Výbuchů je k vidění opravdu hodně. Mému celkovému verdiktu určitě značně dopomohlo kino, ale přesto si myslím, že pod 3 * může hodnotit opravdu jen retard. Takže pokud si i vy čas od času dopřejete nějakou tu bezduchou, ale zato neskutečně efektní akcičku, a zároveň nejste retard, tak je spokojenost zaručena. ()

Kothy

Zack Snyder nám opět dokázal, že je borec! Zvládl to skvěle. Hezky tím otevřel dveře pro Justice League. Děj se odehrává rok a půl po událostech Muže z oceli. Ben Affleck roli Bruce Wayna zvládl dost dobře. Hraje Batmana v důchodě, který už vyráží do akce jenom občas. Nelíbí se mu Supermanovo řádění a snaží se s tím něco dělat. Celé to ještě rozvíří Lex Luthor, kterého skvěle ztvárnil Jesse Eisenberg. Děj se neustále střídá mezi Gothamem a Metropolis a situace se vyhrocuje. Batman a Superman si dají pěkně po tlamě. Poté se ale musí spojit proti Dooomsdayovi. V tu chvíli na scénu nastupuje i Wonder Woman v podání úchvatné Gal Gadot. :) Jsou tam i odkazy na Flashe, Cyborga a Aquamana, takže se máme v JL na co těšit. ;) Škoda jen, že tam všechny postavy neměly dost prostoru. Třeba Jeremy Irons se mi jako komorník Alfred taky dost líbil. Teď už jen čekat na pokračování případně na Suicie Squad. I Zimmerova hudba je povedená jako vždy. "Jsem přítel vašeho syna. To mi došlo, máte pláštík." :D Recenze ()

AppleCore

Pojďme se na to podívat obráceně, vložit do toho trochu „co kdyby“. Co kdyby Muž z Oceli přišel dejme tomu před prvním Iron-Manem? A co kdyby BvS přišel před prvními Avengery? Co kdyby se naopak Marvel snažil svůj univers budovat až nyní, když už DC má ten svůj? Myslíte si, že by při stejný kvalitě filmu bylo hodnocení stejný? Těžko! To jenom všichni jsou těma pyžámkama z Marvelu už naprosto pošahaný, potřebují infantilní humor, pestrou paletu barviček a co možná nejhomosexuálnější obsazení, takže když pak přijde temná, vyspělá a uvědomělá palba z konkurenční strany, všichni to berou jako urážku… Ačkoliv v případě BvS docela právem! Film totiž na řadovýho diváka z vysoka sere a pomrkává výhradně po těch komiksů znalých (což nejsem). Zákonitě pak valná většina vůbec nebude děj stíhat a spoustu momentů tak označí za nelogický. „What the fuck“ momenty se ale dají vždy s trochou snahy odůvodnit a když ne, určitě jim dají smysl nadcházející filmy (já třeba netušim, co byla zač ta látající stvoření v pouštní snový sekvenci). Kolem a kolem vzato je ale pro mě osobně BvS stokrát lepší komiksovka, než který předhazuje Marvel. Protože ten má jeden film jako druhej (Deadpool je výjimka) zatímco DC popadnulo koule a tvoří temný a i relativně drsný universum s atmosférou a vlastním ksichtem, nebojí se činit zásadní rozhodnutí a mají komplexnější jak příběhy, tak samotný postavy. K tomu si připočtěte překvapivě parádního Afflecka (jeho Batman by Christiana Belea rozdupal na sračku), skvělou akci (ač jí tam kupodivu není tolik) a řadu vyloženě parádních scén (Babiččin broskvový čaj!). To že je scénář příliš zkratkovitej a někdy vyloženě línej (email), je jenom daň za snahu co nejrychleji vybudovat vlastní svět a položit tak základ pro Justice League. Nuže jakkoliv divnej Batman v Superman je, pořád je to pecka (i když Muž z oceli byl přece jenom lepší), která teprve při domácí projekci directors cut verze vyrazí divákovy dech! EDIT: Ultimate cut verze nedělá z BvS sice vyloženě lepší film, rozhodně je ale ucelenější a otázky "Co, kdo, kdy, kde a proč?" nabývají odpovědí. By the way: Pořád je to pecka! ()

boshke

Ach, kde začít. Třeba tím, že ponecháme stranou pošahanost německých kin. Konečně má dušička pokoj. Premiéra mne zastihla v Mexiku, vydržel jsem to nejen do Prahy, ale i zpět do Drážďan. A celkem mi v tom pomohly i vlažné reakce. Bylo mi jasné, že revoluce se nekoná. A zároveň mi bylo jasné, že, narozdíl od druhého Zoolandera, u kterého jsem byl skálopevně přesvědčen, že si ho i přes slabé hodnocení užiji (nemýlil jsem se), zde spokojenost asi panovat nebude... Hned zkraje jsem se obával, že Zack stráví půl filmu zabíjením rodičů a padáním do studny, což se naštěstí rychle odbylo. Děj mi vůbec připadal dostatečně kompaktní a svižný, Beník relativně hrál, plus za Ironse a spoustu plus za Eisenberga, který ten film po herecké stránce jednoduše táhne sám. Až do zlomového momentu jsem nebyl rozhodně uchvácen, ale určitě spokojen a šel bych i do pěti hvězd (čtyři objektivně + jedna subjektivně za nízké hodnocení). Potom však přišlo na řadu finále... Jedno z nejhorších, co jsem za poslední dobu viděl (tak na úrovni F&F7). Obrovský, nechutný, nesmyslný digitální bordel s nějakou potvorou uplácanou z hlíny jako ústřední protiváhou našich již tří hrdinů. Hrůza, běs. A zůstala po něm tak neskutečně nechutná pachuť v držce, že nevím, jestli ještě kdy půjdu na nějaký hrdinský film (Suicide Squad nepočítám). Už nějakou dobu mi přišel hlavně Marvel vyčpělý a DC místo toho, aby udělalo protiváhu, tak vyčpělo ještě dřív, než začalo. Všichni si prostě musíme udělat svůj vlastní vesmír, ve kterém budeme točit pořád více a více větších a větších filmů, ideálně rozdělených do dvou a více částí, abychom měli ten digitální bordel z čeho zaplatit. Hnus. Jestli to plebs pořád baví a bude za to utrácet, mně to může být jedno, moje prachy to nejsou. A jsem silně přesvědčen o tom, že žádný komiksák dlouho moje prachy ani neuvidí... 60% ()

Spinosaurus

Na jedné straně doslova omračující akční scény, které rozhodně stály za zhlédnutí, působivá atmosféra i dobré herecké výkony. Na druhé straně naprostá degradace filmového řemesla. Scénář už se ani nesnaží působit celistvě. Prostě přišel šéf Warnerů za scénáristy, na papír napsal jména: Batman, Superman, Lois Lane, Lex Luthor, Alfred, Wonder Woman, generál Zod, Daily Planet, Gotham, Metropolis. A řekl scénáristům: "Tak a teď to dejte dohromady." Výsledek ani jiný být nemohl. Polovina postav tam je prostě jen proto, že tam být musí. Nejzřetelnější je to u Wonder Woman, která tam vůbec nemusela být. Film rozhodně stojí za shlédnutí a není špatný, ale jak říkám, časy, kdy se postupně budovala atmosféra a postavy měly hlavu a patu jsou pryč. Tady vidíme jen filmové ikony, které pomrkávají na diváka. ()

AllShallFall

Tak se nám rodí konkurence Avangers a X-menů. Nějak se nám s těmi superhrdiny roztrhl pytel. Začíná to tu všude skákat, jak blechy. Za mych mladých let, byl proste jen Superman a Batman. V dnešní době jichje tři prdele. No škoda, že už malí kluci si vybírat, čím by chtěli být, už nebudou. Doba je plná jiných zajímavějších věcí, než jsou superhrdinové. Možná proto jich užje tolik a ještě k tomu v jednom filmu. Ale proč ne. Pokud to pořád má smysl a je to o něčem, budiž. Podání hrdinů takto, se mi začíná libit. Díky za to. Jsem zvědav na Flashe, Aquamana a Ligu spravedlivých. ()

Okara

Film jsem bral jako nové album interpreta. Spolupráce za mě dvou nejlepších filmových skladatelů současnosti v epickém blockbusteru, no zkuste si to nechat ujít. Obrazovou sekvenci jsem bral spíše jako příjemný bonus, i když příjemným bych ho po zhlédnutí rozhodně nenazval. O filmu jste tu už jak koukám v 800 komentářích většinu napsali, tak stručně k soundtracku. Jak už mnoho filmových fandů ví, toto je Zimmerovo rozloučení s hudbou pro velkofilmy a dál se zaměří na komornější počiny. Na jeho křeslo skladatelského titána tak doufám usedne jeho žák Junkie XL. Kdykoli spolu skládali dříve (Nolanův Batman, Man of Steel), vždy to stálo za to a dokázali to i zde. Skloubení Zimmerova teskného piána včetně variace původního Supermana (This Is My World - Ideal Of Hope) a Junkieho dravosti úderných bubnů a elektrických kytar je něco neuvěřitelnýho. V kině je to rychlá jízda a až doma můžete krásně vyposlouchat přispění obou muzikantů. Třeba dynamickýho Mad Maxe (1:32 Must There Be a Superman - 0:52 Brothers in Arms) či melodii sequelu Třístovky (Blood of my Blood). I kvůli soundtracku při hodnocení tedy hodně silně mhouřím oko, ale hudba z toho dělá vážně nářez. Nejlepší soundtrack z filmu: Is She With You. 50 % ()

Geralt z Rivie

Začnu tím, že film měl mít o 45 minut kratší stopáž, další věcí je to, že když chci, aby diváci brali film vážně, tak neobsadím do role Lexe Luthora patlala Jesseho Eisenberga. DC Comics se snaží dostihnout Marvel, ale když chcete dohnat Ferrari, není dobrá volba brát si na to Renaulta. Cože? Rozšířená verze má 181 minut, to je s pauzou na večeři? --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $250 / 873 / 623 milionů / 84 dní < 3,4983 > násobek rozpočtu. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Po Muži z oceli, který se dočkal celkem solidního zpracování a kladných ohlasů, tu máme pokračování. Epický souboj člověka s "bohem"! A touto větou jsem prakticky nastínil celičký děj. Rovnou přikročím k hodnocení. Temný příběh odsýpá velice pomalu až z toho nejednomu divákovi šediví vlasy a nudou si hryže nehet. Celou dobu scénáristé tupě budují konflikt mezi oběma hlavními hvězdami a Lex hraje jen druhé housle. Nakonec přimíchají i nesmrtelnou Wonder šlapku, která do příběhu zapadne skoro stejně plynule, jako buldozer do závodu psích spřežení. Vzhledem k množství absurdních, hloupých, trapných a nemotorných dialogů a scén nezbývá, než hledat klady tohoto veledíla silnou lupou a soustředit se na každý detail, což není zas taková legrace, jelikož kamera je příšerná a kvalita osvětlení zcela na exkrement. Součet humorných momentů vám nezaměstná ani většinu prstů jedné ruky, ale věřím, že nad celkovou pitomostí díla se zasmějete nejednou. Zatímco skalní fanoušci ejakulují na své sedačky, běžný divák zvrací a dožaduje se vrácení peněz za nijak zajímavou podívanou. Jediné, co bych mohl vyzvednout, je hudba a celkem slušné efekty, ačkoliv nijak přelomové. Přišlo mi to jako hra na jistotu, kterou filmaři krmí dnešní retardované děti, postavenou podle standardní šablony. Jako přes kopírák točené blockbustery nudí. Tohle byl ale megaprůser, který není třeba vidět ani jednou, natož vícekrát. 35% ()

Ratemus

Tak je to konečně tu, souboj dvou největších hrdinů světa a do toho amazonka Diana...Suck Šnajdr sází na to, že na film přijde více znalců a čtenářů komiksů, a tak tam cpe linky, co běžnému diváku zamotají hlavu. A protože je toho hromada, tak do kin jde jen demo verze a to ještě hrozně sestříhaná. Lex Luthor připravil plán, který počítá s milionyy proměnnými a Batman, největší detektiv na světě, je tu za blbce, který to Lexovi žere i s navijákem. Cavill má jen jednu polohu, nevíte, zda se potřebuje nutně vysrat po zácpě, nebo má obrnu ksichtu a nebo se prostě jen tváří jako štěně před zhroucením schválně. Batman je asi nejlepší část filmu, pro mě nejlepší Batman i když zde byl opravdu za hlupáka. Luthor nebyl Luthor ale nějaká směsice Jokera a šílence z Arkhamu, Diana se stala velmi příjemným zpestřením a i ten její štěk zastínil Supíka s přehledem. Nakonec tu mám Jeskynního Trolla z Pána prstenů, který je jakože Doomsday, no nevim...Snyder se inspiroval asi pěti komiksy a z každého si vzal jen tu ohlodanou kostru a ve výsledku tu máme nějaký spletenec. Navíc to, k čemu se celou dobu schyluje, k souboji dvou titánů, dojde na základě slabých motivací, kterým prostě nevěříte, souboj trvá asi pět minut a nakonec celá ta nenávist je zakončena syndromem Martha...ještě, že celý film zachranuje jakž takž plná verze...za mě příjemný průměrný komiksový film, který jsem možná ochoten si někdy pustit znovu, ale rozhodně nepřekonal MoS.... ()

nash.

Nejsem učitel, abych prošel odevzdanou práci, červenou propiskou označil všechny chyby a za každou o stupeň snížil hodnocení. Jsem filmový fanda, a to mi dovoluje být nadšen i filmy s nepřehlédnutelnými chybami nebo intelektuální elitou opovrhovanými. A to je přesně případ Supermana s Batmanem. Jistě, Terrio, Goyer i Snyder by za některé lapsy zasloužili vytahat za uši (Martha, Lois), ale na druhou stranu mě zahrnuli takovým množstvím laskomin, comicsových odkazů, zhmotnělých ikonických obrazů i velkolepé akce, že mi zvýšená hladina nadšení vyprchávala z krve ještě druhý den. Vizuální orgie, která se rozhodla vynechat oddechové časy, a svou nabušeností mi dovolila s pobaveným úsměvem mávnout rukou nad tím, že poslušní Wayneovi zaměstnanci opouští kanceláře v bitvou demolovaném městě až na příkaz svého šéfa, i nad tím, že Lois i další reagují na něco, co narozdíl od diváka, nemohou vědět. Jediné místo, které mi nesedlo byla “pouštní“ snová sekvence i se vzkazovým dodatkem. Sama o sobě sice super, ale nevhodně zasazená a zbytečná. Stejně jako Wonder Woman, kterou si mohli nechat až na sólovku, protože tady byla za křena. Ale jinak jsem si film užil, nechal se vtáhnout a ani na okamžik se nenudil (ani v té první povídavější hodině) a neztratil. Ani v množství postav, ani v nakousnutých motivech, dokonce ani v pro nezasvěcené nepochopitelné a ve filmu mizerně zpracované averzi obou hrdinů. Možná se mi tu vyplácí dlouholetý comicsový výcvik. A Affleck je překvapivě lepší Batman než Bale. Drsný, temný a v kontaktních soubojích nekompromisní. Takže celkem vzato subjektivní spokojenost i přes nějaké ty objektivní vady. ()

silentname

Mám vnútri akýsi nepríjemný pocit z toho, čo tu napíšem. Prečo? Lebo mám pocit, že najviac očakávaný film tohto štvrťroka u mňa skutočne skončil len ako okey film so svojimi zaujímavými momentkami a so svojimi otravnými a nezaujímavými momentkami. Povedzme si teda najprv moje pozitíva. Ben Affleck ako Bruce Wayne a Batman... vynikajúce rozhodnutie. Obe role zvláda absolútne fantasticky a nemám k tomu čo dodať. Plus jeho kostým je podľa môjho názoru ten najlepší kostým aký kedy Batman vo filme nosil za celý čas. Perfektné. Film rovnako vyzerá veľmi dobre a je v ňom veľké množstvo skvelých efektov a výbornej akcie, ktorú je radosť sledovať. A musím povedať, že dilema, ktorou Bruce Wayne počas tohto filmu prechádza je veľmi dobrá dilema a plne chápeme jeho pocity. Henry Cavill je podľa mňa okey ako Superman a snaží sa do toho dať svoju postavu. Plus musím povedať aj, že je super vidieť našich obľúbených hrdinov spolu. Ale teraz, keď máme toto z cesty poďme si povedať negatíva. V prvom rade je treba povedať, že ak ste videli trailer k filmu (myslím, že to bol druhý), tak ste dokopy videli celý film. Je tam zospoilované dokopy úplne všetko a film už ničím neprekvapí. Nemali na nás vytasiť všetky karty naraz. Potom pri sledovaní filmu začína nastupovať trošku nuda. A pre tých, ktorí by mi chceli povedať, že som ho nemal pozerať, jediné čo vám môžem odkázať je fakt, že som ho mal na plátne keď som bol v decembri na Star Wars: The Force Awakens a tam som sa mu neschoval. Tvorcovia by mali premýšľať, koľko nám prezradia v traileroch. Jesse Eisenberg je tu podľa mňa trošku mix. Má momenty kedy je vtipný, no potom má rovnako momenty kedy je otravný, lebo pôsobí ako ďalší rádoby Joker. V druhej polke filmu už podľa mňa začína byť film dosť nudný a začína pôsobíť neskutočne dlhý a plus som počas sledovania začal nadobúdať viac a viac pocit, že film nemôže byť dobrý len sám o sebe, ale musí nám predstaviť celý svet hrdinov a ukázať nám, že urobia ďalší film. A je to tu cítiť celý čas. A už len na záver musím povedať, že napriek tomu, že je Ben Affleck skvelý, je tu jedna vec, ktorú Batmanovi vzal a to bolo jeho posolstvo. Pre mňa je to hrdina, ktorý nezabíja. Ktorý sa snaží byť hrdinom a chrániť mesto bez toho, aby niekoho pripravil o život. A toto mu tu strašne chýba. Osobne si myslím, že si všetci fanúšikovia DC komixov tento film užijú minimálne ako fanúšikovia a pre jeho efekty. Ale u mňa toto bude asi najväčšie sklamanie tohto štvrťroku. Myslel som, že to bude oveľa zaujímavejší film. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Na Marvelku to prekvapujúco nebolo až také zlé. Za pozitíva považujem veľmi dobré efekty, čo sa samozrejme aj dalo čakať a herecký výkon Amy Adams, ktorá je výborná všade, v dráme, thrilleri i v takjto jednoduchej záležitosti. Nie nadarmo má toľko nominácií na Oscara a vek nad 40 by jej tipol málokto. Ben Affleck tiež nebol najhorší, naopak, ksichtom a vystupovaním sa na Batmana viac menej hodí. Medzi dobré výkony môžeme tiež zaradiť Eisenberga a Fishburna. Naopak, Cavill je stelesnením najhoršieho Supermana v histórii, je to vyslovene slabý herec. Stopaž filmu cez 2 a pol hodiny je príliš veľa, keďže sa tam viac ako polovicu filmu nič nedeje, čo je na na škodu. Celý námet ale nestojí za veľa, nerozumiem, prečo by mali kladní hrdinovia proti sebe bojovať. ()

Vitason

Den se utkal s nocí, Batman se Supermanem, DC S Marvelem a ve finále je z toho, jak by řekli sportovní sázkaři, poctivá plichtička... Tedy pokud by k poměření posloužili druzí Avengers, kteří jsou úplně stejně emočně prázdní a zakončení přepáleným a nepřehledným akčním finále. Batman v Superman je na tom stejně. DC totiž dojeli na to, že se během jediného filmu snaží nastartovat celý vesmír a dorovnat tak to, co Marvel budoval několik let. Měření dvou nejslavnějších hrdinů téhle značky je tak roztříštěné milionem motivů a dějových linek a Snyder, ač si při přežvykování div nevykloubil čelist, tohle sousto prostě nezvládá ukousat. S tím je spojené, že herci nemají tolik prostoru a když už ho mají, tak přehrávájí jako o život (Eisenbergu dívám se tvým směrem). Jediný, kdo z toho vychází s čistým štítem (ne, tím Kapitána Ameriky), je Affleck. Ale samozřejmě film má i kladné stránky. Jednou z nich je velmi promakaný vizuál, který si umí hrát s detaily a symboly. Tou druhou jsou snové scény, které první polovině snímku (podle mého té lepší) dodávají šťávu... Takhle mi z toho vychází čistý průměr. Uvidíme po té o 30 minut delší a drsnější verzi. P.S. Design Doomsdaye jsem viděl už tak stokrát. ()

Happens

Bože né, koukni se, zase se někdo snaží zničit naší planetu... Aneb ohromné zklamání a bolest ponechaná uprostřed komiksového srdíčka. Film, který upadne do zapomnění. Díky moc. ()

SeBig

Superman opět egoistickej a nudnej jako v Man of steel. Batman to samý ale zase tolik me nesral. Afleck se na něj celkem hodil. Alfred se snažil být vtipnej a o Lexovi jak byl trapnej ani radši psát nebudu. Celý dvě hodiny absolutní nuda a ke konci nezazivna akce..Ja jsem si film vůbec neužil a trochu jsem to čekal po shlédnutí unudenyho Man of steel.Kostnera scéna naprosto směšná a zbytečná stejně jako duch Crowa v supermanovi.. Gal Gadot je sice pěkná, ale jako Wonder women toho moc nepředvedla spíš tam byla jenom pro efekt a pro pěknou tvář. Jedna hvězda za podareny soundtrack. Navíc vše co aspoň trochu za něco stalo bylo v traileru. Stejnej průser jako Amazing spiderman. To si radši fakt trhnu než abych na to koukal znova. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce