Doktoři z Počátků

TV spot
Rodinný / Dráma
Česko, (2013–2016)

Václav Postránecký, Lenka Termerová, Martin Stránský, Marek Vašut, Halina Pawlowská, David Prachař, Jitka Ježková, Michaela Dittrichová, Václav Jílek (viac)

Nový seriál z prostředí malebné české vesničky nejen o ordinaci venkovského doktora. Ota Kovář, chirurg nemocnice v Kamenici (Ordinace v růžové zahradě 2) přijíždí do Počátků, aby zde absolvoval praxi praktického lékaře, ale když zjistí, že by měl pečovat také o klienty doléčovacího centra, rozmyslí si to. Vesnický doktor Panenka se rozhodne použít malou lež na to, aby Otu v Počátkách udržel. (oficiálny text distribútora)

Martin1979

Po přečtení zdejších komentářů jsem si myslel, co to bude za sračku. A byl jsem mile překvapen. Není to sice žádná sláva (pan Písařík je tragický), ale v globálu se na první díl dalo celkem dívat. Uvidíme dále....... ()

topi80 odpad!

Vesnice v upachtěné podobě troškovsky parodické povrchní naivity, která se ani nesnaží předstírat snahu, nýbrž divákovi rovnou do ksichtu hřímá, co si myslí o jeho očekáváních a též inteligenci. Doktor z hor dostává tímto dílem nový rozměr, jelikož pečení ve starých kamnech, jež vypadají, jako by právě vyjela z výrobní linky, ošatky na chleba a další venkov zesměšňující rekvizity (včetně úžasného nadčasového oblečení, v němž by nevyšla ven ani moje prababička), vše v papundeklově odporně barevných interiérech by nerozdýchal ani senilní východoněmecký důchodce zmlsaný sestrou Steffani. ()

milwaukee odpad!

To snad není možný. Stranskej je hodně dobrej daber a tak mě udivuje, že hraje v takový slátanině. Viděl jsem prvních několik dílů a pak už to dál nešlo. Předpokládám, že Pisařík v posledním díle vo..je..de kozu, aby stoupla sledovanost druhé série :-) ()

Havala odpad!

Tak především se jedná o čistý chemický derivát Růžové zahrady. To samo o sobě už je hardcore. Smutné na celé věci je to, že oblíbenou postavu Oty Kováře extrahovali a zkusili vydestilovat nejjemnější substanci která jistě s sebou strhne početnou skvadru diváků růžovky. Za snad deset let češi nenatočili seriál který by stál za podívání. Být to na Primě, ani nevím že se něco děje. Nejedná se o filmařinu ale o čistý byznys. Nic proti ničemu. Naše odpady na CSFD mají produkční z Novy v p*či. ()

Boudyy

Docela velká blbost. Jde o pokračování osudů doktora Kováře z OVRZ, který opustil Kamenici a uklidil se na vesnici se jménem Počátky. Celkově je to docela nedomyšlené, že se ten zlomený muž, kterému zmrzačili dceru a opustila ho žena, ze dne na den změní o 180 stupňů. Známých tváří se v seriálu objevuje docela dost, ale je to k ničemu (Postránecký se ztrapňuje, Vašut opět rádobydrsňák, Carda Retarda přehrává a hraje si na mafiosa, Laurinová hrát vůbec neumí, Pawlovská je kapitola sama pro sebe, Písařík je dement nejen v seriálu a mladé tváře jsou taky na hovno, snad jen Uršula Kluková je fajn). Děj je o ničem, je to Ordinace přes kopírák, snad en rivalita Včelín versus zbytek vesnice je někdy zajímavá (a já se vždy přikloňuju na stranu vesničanů, fetkám nefandím). Snad jen lepší kameru má tenhle projekt, jinak je to po všech stránkách stejná sračka, jako Ordinace a také se to narozdíl od ní neodehrává v reálném čase (zatímco Stránský odjel pryč skutečně v červnu, v Počátcích se už o osm dílů později slaví Velikonoce). Celkově je to další zbytečný projekt. ()

zuzzuli

Neříkám, že je to nejlepší seriál roku, ale zas takl špatný to není. Oddychovka na úterní a čtvrteční večer. Když nějaký díl vynechám nestane nic, ale když mám čas, celkem ráda se na to podívám. ()

VlastaFlaksa

Letní oddechovka, přemýšlení zakázáno. Jen doufám, že se z toho nestane zas nějaká nekonečná záležitost, jako je třeba Ordinace, Ulice a podobné "poklady" naší TV tvorby. To že se tu opětovně ovšem v jiné roli objevuje Prachař mi až tak nevadí, ovšem u Pisaříka od role mladého nadějného doktora do role venkovského debila, to je teda pořádný sešup! :-) ()

Fajt odpad!

Kde se asi berou peníze, na finacování takovéto s..čky ? Copak nebude s těma doktorskýma smyšleninkama už jednou konečně pokoj ? ()

Mercilonka

Dějová linka seriálu - deset dílů za sebou budeme řešit, co uděláme s jedním milionem korun, aby nám byl následně zcizen/propit/utracen/.... ()

mig21 odpad!

Při nějaké kuchyňské činnosti jsem víceméně omylem a jedním okem shlédl asi 10 minut tohoto veledíla a nestačil jsem se divit... Jestli je Růžovka dno, tohle je Mariánský příkop... ()

ostravak30

Doktoři z Počátků stanovili ve své době laťku ubohosti seriálové tvorby. U režisérů ani tak nepřekvapí, čemu jsou schopni se upsat. Všichni se totiž podíleli na nějakém tom televizním seriálu s větší či hodně podobnou kvalitou. Jiří Chlumský má navíc zkušenost s podobně ubohou Ordinací v růžové zahradě. Stejné je to i se scénáristy. Ale peníze nesmrdí a něčím se vydělávat musí. Překvapí ale, kolik slavných jmen je schopno se takovému blábolu upsat. Dá se polemizovat, zda víc hloupější jsou jednotlivé zápletky, chování hrdinů, hrdinové sami nebo jejich dialogy. Například Uršula Kluková a Zdena Herfortová hrají totální slepice nad jejichž úvahami občas zůstává rozum stát. Podobně jsou na tom ale jejich mužští kolegové Milan Slepička, Zdeněk Dušek a Zdeněk Srstka. U posledního jmenovaného chápu, že bere jako odměnu možnost si ještě zahrát v seriálu a to prakticky po celou dobu jeho vysílání. Ale třeba přistěhovalecké rodiny, jíž dlouho vévodí Jitka Ježková, či jejich osudy dál, to je na pováženou. Nelze čekat nic než opravdu stupidní zápletky, chování a uvažování. Doktoři z Počátků měli svého času vyplnit prostor. A je opravdu obdivuhodné, že dosáhli více jako 120 epizod a 5 sérií. ()

tonton78 odpad!

první díl seriálu jsem viděl tak na půl, nejdříve kvůli slzám zoufalství a vzteku, následně kvůli zvratkům stékajícím po obrazovce...to zase budou vykurvený prázdniny ()

tsatsiki

tak první díl mě naebavil, vadilo mi, že z Písaříka udělali takového retarda a celé mi to přišlo jako nudnější Ordinace, která se podobá seriálům typu Příkopy, Náves apod. 2 díl úplnej opak. Vtipné, dynamické a i herecké výkony mě bavili mnohem víc. Dokonce i Laurinová tu ukazuje, že nemusí hrát jen samé upíštěné slepice a to si myslím, že už jenom kvůli této věci, má tento seriál plus.A druhé plus za Termerovou, Postraneckého, Písaříka a Stránského. Po 2 serii to je nuda a trapnost. ()

Safa Daniel odpad!

Na Ordinaci v růžové zahradě se alespoň dalo chvíli koukat, ale tento seriál hned při prvnim dílu nenalákal, nebyl zábavný a ničím dobrým nepřekvapil. Zatím prostě odpad seriálů. ()