Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (viac)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

Frajer42 odpad!

Bylo nad slunce jasné, že se bude jednat o další z mnoha českých sraček. Abych měl klidné spaní, tak jsem se samozřejmě musel kouknout čemu ten odpad vlastně za chvíli dám. Co vám budu povídat. Dodívat se na první díl bylo nad moje síly. Jedná se skutečně o těžko uvěřitelnou sračku napsanou asi nějakým silně mentálně zaostalým pacientem Chocholouškova ústavu. Když k tomu přičtete ty nesympatické idioty, co se tam snaží hrát, tak už se není o čem bavit. Na druhou stranu obdivuji Novu. Dobře ví, že se na ni dívají důchodci a lidé s výrazně sníženým IQ, tudíž tomu dokonale uzpůsobuje svůj program. A světe div se. Zatím stále vydělává. Já a lidé, jejichž IQ alespoň atakovalo hodnotu 100 dáváme samozřejmě odpad. Nelze předpokládat nějaký rapidní vzestup inteligence, tudíž pravidelným divákům asi pouze popřeji do nadcházejích stovek dílů hodně sil. ()

tnp101

Nechci (opět) vypadat jako „hater“, ale mám potíže s rozhodováním, zda udělit či neudělit nejnižší známku. Ta největší klišé na světě, hrozně rádoby „cool“ (s tím mám největší problém), příšerní neherci, nevyužití herci včetně docela nepřesvědčivého Brzobohatého a tak bych mohl pokračovat. Kombinace toho všeho měla za následek, že jsem měl chuť rozsekat televizi, případně spáchat sebevraždu - kdyby, sakra, ty tvůrci měli alespoň špetku nadhledu, ale oni to i přes ty (ne)komediální vložky myslí všechno zcela vážně. K zblití navíc je, že většina nenáročného českého diváctva žeroucí tragickou tvorbu tuzemských stanic bude seriál obhajovat způsobem: „Je to ze života, ne jak ty americký kraviny“. Nakonec ale přece jen uznávám, že taková „Ordiance v růžové zahradě“ a jí podobné výkaly smrdí o poznání hůř, takže tentokrát, drahá Novo, celá jedna hvězdička! Hodnotím sice hned po „pilotu“, ale mám dojem, že lepší už to nebude. ()

romajz15

Je smutné vidět, jak platí pravidlo: "S dobou vysílání seriálu ubývá jeho kvalita." Stačí sledovat jeden díl za dva týdny a uvidíte, jak zde přibývá absurdit. Ale i tak je Gympl nejlepší rodinný seriál, který momntálně běží. Než někdo začnete něco namítat, koukněte se procent mají ostatní v současnosti bězící seriály. ()

HiddenDragon odpad!

Ordinaci jsem dal jednu hvezdu, protoze svetlym bodem v te nude je tam casto nejaky medicinsky problem, o kterem by se treba verejnost jinak dovedela maximalne ze zprav nebo casopisu. U Gymplu bohuzel odpada i toto a zbyva jen nuda, velmi sterilni herecke vykony a vubec podivne postavy. Mozna ze pro ucitele to je serial fajn, ale hodnotim jako bezny divak, a proste nevidel jsem behem jednoho dilu vubec nic, co by me lakalo si to pustit i priste. Bezna ceska zumpa. Hlavne ze to vydelava penize z reklam... ()

Attta

Komentuju asi po 10 dílěch a musím uznat a za tím si stojím, že tohle jeden z těch nadprůměrnějších seriálů, které TV nova vysílá nebo vysílala. Co se týče scénáře, na tom je seriál dost "novácky", ale na druhou stranu oceňuju příjemný výběr herců (oproti Ulici zde alespoň něco hrajou). Dialogy se dají poslouchat a divák si u toho nepřipadá jako u porna. Postavy mají obyčejné charaktery a režisér se z toho nepokouší udělat drbárnu pro duchodkyně. Každopádně plusové body přidávám za příjemný výběr písniček, které se v seriálu objevily (Pink Floyd, Queeni atd.). PS: Jediná herečka, která mě tam vyloženě štve je Lucie Benešová, která mi jak svým hereckým výkonem tak i její seriálovou postavou (postavu fyzickou má jinak pěknou :) ) připomíná každý ostatní debilní Novácký seriál - škoda. Dodatek: Hodnotit nechci, protože jsem neviděl spoustu dílů. ()

• V 60. epizodě s názvem "Správný směr" je možné okolo 14. minuty zaznamenat, že Adam (Ondřej Brzobohatý) dává skleničku k Pařízkovi (Václav Vydra), ovšem v dalším záběru je sklenička u něj. (TheStitch630)
  • „Na roli v Gymplu mám úžasné vzpomínky. Bylo krásné si vyzkoušet seriálové herectví, ale nedokázala bych se mu věnovat. Děkovala jsem, že moje role neměla větší prostor. Smekám před herci, kteří vydrží v takovém tempu točit i několik let,“  prohlásila o svém působení v seriálu Marta Jandová. (Duoscop)
  • Štáb měl k dispozicI 600 kusů kostýmů vyrobených pro potřeby natáčení, včetně speciálních kusů, kterými byly například kostým Freddieho Mercuryho nebo Sněhurky. Protože je seriál natáčen v prostředí tehdejšího gymnázia, museli být herci oblékaní velmi trendově. [Zdroj: mediar.cz] (hippyman)