Obchoďák

Česko, 2012, 30 h (Minutáž: 55–59 min)

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková (viac)

V kulisách obchodního centra, lesku výloh a bezstarostné atmosféře kaváren se odehrávají nečekaně dramatické, ale i humorné příběhy hlavních hrdinů seriálu. Mezi regály supermarketu začíná nový život Simona. Je na útěku od svého bohatého manžela, který se dostal do střetu se zákonem. Její kamarádka Dáša si právě otevřela butik s prádlem. Na rozdíl od Simony má šťastné manželství s Petrem, profesorem češtiny, a svoji budoucnost vidí v jasných barvách. A celý kolos centra řídí sympatická Vanda, Dášina sestra. Bude i nadále podřizovat svůj život jen práci a matce, nebo začne konečně žít svůj vlastní příběh? Právě se zamilovala… (TV Prima)

Casablanca

Hodnotím po prvním dílu... A to jsem si říkala, že nemůže být nic horšího než deštivé dopoledne... Omyl! V prvním díle máme vše: porod, pořár, žárlivého manžela, nepochopenou dceru, rodící se lásku... U některých herců jde vidět, že patří spíše na divadelní prkna. Zkrátka, myslím, že seriálů podobného ražení už je dost... ()

iwee23 odpad!

Po dvou shlédnutích dílech mi nezbývá než konstatovat, že Obchoďák je jen další stupidní seriál z produkce komerční televize, který nestojí za to, aby u něj člověk ztrácel čas. Neuvěřitelné situace, trapné vtipy a slabé herecké výkony tvoří pouhou kulisu reklamě na nákupní centrum...Jak geniální nápad! Jen se přitom (opět) trochu zapomnělo na diváka. ()

Caszidy odpad!

Do pankráckých Arkád to mám z domu kousek a jako obchoďák jsou opravdu fajn. Jenže jako Obchoďák už tak fajn nejsou. Stupidní dialogy, amatérské herecké výkony, které by lépe zvládli i členové leckterého ochotnického divadelního spolku a k tomu neskutečně ošklivá kamera? Tak tady bylo zaděláno na "hit" už od prvních vteřin. Hlavně, že tvůrci při natáčení, které se dalo častokrát a Arkádách spatřit, opakovali pomalu každou scénu x-krát. Pokud je výsledkem tohle, tak bych opravdu nechtěl vidět, jak by to vypadalo při klasickém "soup opera" postupu, tedy "první dobrá". ()

ivishka odpad!

Křišťálově čirá d*mence naprosto neprůstřelná a očividná. D*bilní dialogy, k**ténský scénář, trapná a děsná úvodní znělka, nereálné a teatrální "životní" situace. Z televizní obrazovky na mě teče hnis a sr*čky. Jinak než vulgárně to prostě nepopíšu, protože ta slušná slova jsou na tohle prostě až moc dobrá. ()

Tosim

ACHTUING - SPOILERS! Tenhle seriál nešel do úplnýho kopru díky tomu, že byl ukončen předčasně. Jistě, je to věc, kterou tvůrci nemohli tak úplně ovlivnit (maximálně tím, že ona masa "obyčejných diváků" se dívat přestala, horší je, že už mají v merku jedlejší, osvědčené fláky). Napadá mě kacířská myšlenka letošního seriálového podzimu, a to ta, že se mi to relativně líbilo. Jistě, vztahový bordel už tak typický už v podstatě pro všechny seriály tohoto typu, srandovní konec ("nevěrník" zakopne o barvu, vpadne doprostřed rodinného kruhu a konsternuje svou přítelkyni žádostí o ruku a ta, ačkoli by měla tisíc důvodů proti, jak kravka kývne), schválně (otravně) toporný Kříž, ale jinak relativně sympatická atmosféra a...ten předčasný konec. Celkem se dal vysledovat scénáristický rukopis Lucie Konášové (postava Mirky ale neměla daleko do karikatury), pořád je to ale velice vzdálené od toho, co psala předtím. Ti Mašíni už asi nebudou, co? :-( ()

• Vzhledem k tomu, že natáčení s Barborou Munzarovou začalo ještě před její nehodou na motorce, stihl s herečkou štáb natočit okolo 160 obrazů, přičemž 1 natáčecí den přitom vyjde přibližně na 300 tisíc korun a stihne se přibližně 10 obrazů. Nešťastná nehoda herečky tak přišla TV Prima na přibližně 5 milionů korun. (hippyman)
  • Hlavní roli (Tereza Kostková) měla původně ztvárnit Barbora Munzarová, ale kvůli zranění levé nohy způsobenému při autonehodě se jí musela zřeknout. (JoranProvenzano)
  • Seriál byl do té doby nejdražším projektem TV Prima, stál více než 100 milionů korun. (Busmart)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj