Základní škola Sever je zdánlivě stejná jako ostatní. I tady je kolektiv učitelů, kteří dennodenně bojují, aby do hlav žáků vpravili alespoň nějaké vědomosti, a zároveň přitom sami nepřišli o nervy a o rozum. Výhodou je, že tu pracuje o něco víc mužů než jinde, takže síly jsou poměrně vyrovnané. Což s sebou na druhou stranu přináší řadu humorných situací, které učitelský sbor občas řeší nejen s patřičnou nadsázkou, ale hlavně s drobet sexuálním podtextem. (oficiálny text distribútora)

Nuf

Velká škoda zdejšího hodnocení. Případá mi, že Základka se ztratila ve vřavě hrůz typu Obchoďák, Gymp, Ulice atd..a většina hodnotitelů zde se rozhodla na ní vyřádit kritikou jako na výše zmíněném braku, případně vážně nepochopila její humor. Jde pro mě o vyjímečný počin co se týče sitcomu v naší malé kotlině a herci i scenáristka odvádí vyjímečnou práci! Že k tomu hrají absurdní hity Zagorky a spol. přece jen podtrhuje humor a není to rozhodně myšleno vážně... Sbírka vtipů a narážek na Klause v díle o návštěvě prezidenta je parádní a tak drsná, že od dob Český sody jsem nic podobnýho z žánru politický satiry v český televizi asi neviděl...to si dovolí jen Zelený Raoul.. Dejte Základce šanci! ()

pavlinna

Souhlasím úplně s FOMOU. Herci si role vyloženě užívají, hlavně Medvecká parádně střihla kantorku, jakou jsme možná na základce i potkali -dokázala, že je skvělý komik. Scéna, kdy si Navrátil u branky učitele důchodce uvědomí, že taky jednou bude nepotřebný - ta krátká chvíle beze slov v jeho podání , to byla malá perla. Copak jste se nedívali????? Nevím, co by někteří hodnotící chtěli, možná by i přiznali, že se bavili, ale snad by si pak připadali méně IN. Použití starých "hitovek" jako doprovodu komických situací nemělo chybu. Malý, rozkošný a zcela český sitcomeček, který byl vtipný, skvěle zahraný a hodně mne pobavil, o to snad tvůrcům šlo , ne???? Snad si nemyslíte , že chtěli aspirovat na Oscara??!! ()

Fenk

Pocit trapnosti vystřídalo nadšení a s hrdostí mohu oznámit, že do zatuchlých vod cz seriálové tvorby pšoukl svěží vánek jménem Základka. Nad takovou sestavou kabinetu, tvořenou všemožnými charaktery, by si Chocholoušek oblízl všech deset. Připočteme-li v našich končinách dosud nevídaný zoomy - dodávající scénám na epic failu a nečekaný comeback Hanky Zetorový, máme co do činění s dada zábavou, která byla zaříznuta již po 10 dílech. ()

tančísvlky

Niet čo dodať všetko vystrielala "HollyW" ,fakt to trafila...A dal som tomu ešte šancu a ejhle skutočne to nie je až tak zlé. Koncept bláznivy sa čiastočne podaril.Výhodou tohto seriálu je to, že sa tento seriál nehrá na umenie. Je to proste tak trochu strelené, ale prečo vlastne nie? Na rozdiel od katastrof (Gympl,Ententýky,Obchoďák) sú tu aspoň slušne vybraný herci. A vlastne sa to dá pozerať ... ()

Lucas005 odpad!

Stačilo mi pouze 5 epizod, abych tomuhle veledílu daroval odpad. Tento typ seriálu by měl obsahovat kvalitní humor, ten je však na bodu mrazu. Do dnes jsem ani nepochopil cílovku. Herecké výkony jsou na poměry českých seriálů průměrné, i přesto jsem se u některých scén chytal za hlavu. Jo a doporučení pro autory: vyměňte grafika intra. Úvod seriálu mi připomíná moje staré PowerPoint prezentace skřížené s Evou a Vaškem. ()

• Scenáristka Tereza Dusová s režisérem již spolupracovala na seriálu TV Prima Přešlapy (od r. 2009). [Zdroj: televize.cz] (hippyman)
  • Natáčelo se v reálném prostředí základní školy v Chodovci. Ředitelství přidělilo štábu část přízemí, v ostatních prostorách pokračovala výuka. Natáčení trvalo 1 měsíc. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)
  • Bob Klepl ztvárnění své postavy stylizoval po vzoru Homera Simpsona. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj