Seriál podle scénáře Lucie Konečné Ententýky se nebojí s nadsázkou a humorem dotknout i vážnějších životních problémů, jako jsou například střídavá péče o děti, jejichž rodiče se rozešli. Nepřehlíží ani potíže matek, které vychovávají dítě samy a nemohou najít partnera. Řeší vztahy s ženatými nebo vdanými, posedlost zdravým životním stylem i honbu za vším, co má nálepku BIO. Neopomíjí ani sex, kterého je buď málo, nebo je jiný, než si představujeme. Významnou roli v seriálu hrají děti, které se stávají svéráznými hybateli děje.
Ententýky jsou tedy svého druhu sondou do typických životních situací řady dnešních třicátníků, generace Husákových dětí. Tvůrci nevsadili na zbytečnou akčnost, řadu úrazů, trápení… Seriál nabízí uvolněnou atmosféru vystavěnou na nenásilném humoru, situačním i slovním, a především na všedních, přitom zajímavých osudech jednotlivých hrdinů a hrdinek se svými rodinami, přáteli a známými. Ti jsou jako vaši sousedé. Zažívají to samé, co zná nemalá část nedávno či v současnosti těhotných žen a jejich široké okolí. Dny jsou plné dětského oblečení, knížek, krmení, kočárků, plenek, internetových obchodů, bazárků a maminkovských fór… (oficiálny text distribútora)

pupidup

Nesnáším filmy a seriály o malých dětech a matkách, takže jsem jen omylem přepla program... a příjemné překvapení, oproti Gymplu, který běží na Nově - lepší scénář, dialogy, herecké výkony, realističtější kamera a humor narozdíl od Gymplu není trapný.... Jednoznačně. Myslím, že po pilotu ještě nějaký ten díl i snesu:o). Jitka Schneidrová - naprosto skvělá....bohužel, po pár dílech se to trošku pokazilo.....:o( ()

viktor.danek

České televizi se perfektně daří kopírovat americký seriálový mainstream. A to nejen co do propracovaného formálního ztvárnění, ale také co do obsahové průměrnosti. Dívá se na to hezky a herci jsou taky super, ale hrdinové jen nekonečně plytce řeší přeplněná prsa, utírání zadku dětem a nedostatek šoustání, aniž by nabízeli alespoň trochu originální pohled na věc. Je fajn, že se strmě zvedá formální kvalita, ale obsahově je to jen samé klišé, klišé, klišé. Blahopřeju k výběru Chinasky. Banalitu seriálu dokonale doplňují. ()

Olík

„ententýky dva špalíky, scénář vyletěl z elektriky“ A začalo to tak nadějně, nebál bych se říct, že se ve vzduchu vznášel feeling populárních amerických seriálů jako Sex ve městě nebo Muži na stromech. Ale přišel první díl, druhý díl, třetí, čtvrtý……bezvýchodně tupé dialogy, kopírování před třemi roky natočených Přešlapů, nulová dramaturgie, herecká impotence….jedním slovem šeď tuzemské seriálové tvorby. ()

duklak2

Působí to jako seriál na odpoledne a ne na hlavní vysílací čas. Je zde moc sexu. Žena bydlící s tchánem a neustále řešící svého bývalého, že ho miluje a pak se zamiluje do někoho jiného, který je ženatý. Druhá žena řeší sex se svým přítelem, který ho chce neustále. Další dívka sexuje s o 12 let mladším, který ale chce vztah. Další žena bydlící se svým přítelem, který je na mateřské a řeší střídavou péči o dceru, která chce jít bydlet za svým pravým tátou. Sakra, kdo se v tom má kua vyznat?:-) Já osobně jsem čekal od tohoto seriálu podstatně více. Původně jsem hodnotil pouze dvěma hvězdami, ale po zhlédnutí dílu, ve kterém je vidět úplně nahá Kateřina Hrachovcová, tak dávám hvězdy tři:) ()

blackrain

Tak evidentně má ČTnějaký speciální tajný recept na seriálovou tvorbu, protože v té seriálové smršti se jí daří nejlépe a ona může své úhlavní nepřátele nechat daleko za sebou. Postav jsou normální a uvěřitelné. Jsou přesně takové, jaké můžeme potkávat na ulici nebo již zmiňovaném pískovišti. Seriál se na štěstí neodehrává jen mezi čtyřmy stěnami, i když to bych mu klidně odpustila. Glosy a myšlenkové pochody Jitky Schneiderové jsou perfektní a velice dobře mířené. Ona je vlastně takovým průvodcem tímto seriálovým dílkem. ()

• Natáčení seriálu bylo kvůli nízké sledovanosti ukončeno již po první sérii. (JoranProvenzano)
  • Námět na sérii o rodičovství a dětech ležel na stole ČT již několik let před realizací, bývalému vedení televize však nepřipadal vhodný. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)
  • S námětem k seriálu přišel producent Pavel Anděl, který zadal vytvoření scénáře Lucii Konečné, byl rok na mateřské dovolené. [Zdroj: aktualne.centrum.cz] (hippyman)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj