Neohrození muži zákona Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) sú späť. Strednú školu majú konečne z krku a rozbiehajú tajnú policajnú akciu na miestnej univerzite. Keď však Jenko nájde spriaznenú dušu vo futbalovom tíme a Schmidt zapadne do skupiny intelektuálov, začnú jeden o druhom pochybovať. Už nejde len o vyriešenie prípadu, ale aj o prehodnotenie vzájomných vzťahov. Ak títo dvaja prerastení teenageri dokážu konečne dospieť, tak vysoká škola je to najlepšie, čo sa im v živote prihodilo. (Itafilm)

eraserhead666

Rád bych napsal, že je dvojka lepší, ale není. Hladina humornosti trochu poklesla. Moc se to, třeba na Rogenovy Sousedy, nechytá. Ice Cube ještě horší než v jedničce, vyloženě humorných scén pomálu (i když černošská dvojčata a spolubydlící Jonahovy souložnice jsou super). Co mě ale na obou dílech pobavilo a zaujalo, jsou závěrečné titulky. Ty jsou poměrně zábavné a vlastně i originální. ()

claudel

Druhý film turnovského filmového maratonu byl také velmi vhodně zvolen. Po temných X-menech bylo třeba atmosféru odlehčit a čím jiným než návratem ztřeštěné dvojice Tatum-Hill, jíž výtečně sekunduje hláškující Ice Cube. Je to v podstatě stejné schéma jako v jedničce, jen se někde jde trošku více do extrému a částečně se to daří, částečně ne. Drogový rauš opět naprosto k popukání a závěrečné titulky možná nejlepší, co znám. ()

ARI50

Přišla dvojka v podáni nebezpečně profesionálních policajtu, ale jako fakt vážně musíte se přesvědčit tahle dvojka je bomba a pokud nás čeká ta hromada pokračování není se čeho bát. ()

luka4615

Tak tohle se vážně povedlo. 22 Jump Street je více než důstojným pokračováním prvního filmu, a v některých pasážích jej dokonce překonává na plné čáře. Channing Tatum a Jonah Hill si v rolích parťáků vážně sedli, po celou dobu trvání snímku mezi nimi fungovala neskutečná chemie, který jejich hereckým výkonům dodávala na uvěřitelnosti. Film má skvělý spád, ani na chvilku jsem se nenudil, gagy jsou vypilované do nejmenších detailů a mnohdy i pěkně ujeté (Přestaň po mě házet dildo mrtvý holky!), ale svůj účel splní a Vy se budete po celou dobu trvání snímku smát. Také bych rád vyzdvihl roli Ice Cuba, která se oproti prvnímu dílu nafoukla a přidala na komičnosti už tak skvělého snímku. 22 Jump Street už sice nemá tak překvapivý a svěží přístup kterým se chlubila jednička, ale tvůrci nám tento nedostatek naštěstí vykompenzovali skvělými akčními scénami. 22 Jump Street je skvělou komedií kde funguje vše jak má. Začínaje skvělou ústřední dvojicí a konče skvělými gagy a akcí. A já už se teď začínám těšit na další projekci či další díl. ()

becki_tu

Komentáře o komedii roku bych sice bral trochu s rezervou, ale pořád je to solidní nadstandard co se letošních komedií týče. A nejde jen o fungující formát prvního dílu, který je šikovně naroubován na vyšetřování na vysoké škole, ale i o absenci fekálního či jiného trapného druhu humoru. Není to sice vyložená sranda od začátku do konce, ale mezi úsměvnými pasážemi se vyskytují opravdu geniální kousky, které například nedávní Neighbors s Rogenem postrádali. Parťácká chemie mezi Hillem a Tatumem funguje i napodruhé a nedivil bych se, kdyby se sešli u dalšího dílu. Konečné 4* hodnocení nakonec potvrdily i originální závěrečné titulky. ()

Morholt

Stejně jako u prvního dílu platí, že pokud se udeří na dramatičtější notu, jsou Hill s Tatumem v křeči, ale díky Bohu, tady těch cituplných výlevů tolik nebylo. Naopak béčkový humor tu rachotil kadencí samopalu vzor 24 a i když se tu sem tam mihla nějaká ta trapná hláška, nebo bylo počínání hrdinů na můj vkus až moc ztřeštěné, po většinu času jsem se královsky bavil. Zejména u rodinného oběda. Ten mě dostal. No a závěrečné titulky aspirují na ty nejlepší vůbec a absolutně bych se nebránil tomu, kdyby byl některý z nápadů převeden do reálu. 75% ()

Lucasion

Stejní tvůrci, stejní herci a dvojnásobek srandy. 22 Jump Street je rozhodně lepší než první díl. Kvalita humoru se stupňuje a dvojice Hill a Tatum k sobě patří. Už od začátku se do toho pořádně opře a tak je tohle "typická" dvojka. Více akce, více humoru až... až jim dojdou peníze? No vážně, dvojka si utahuje sama ze sebe a jde jí to dobře. Navíc i tentokrát je těch sto deset minut docela našlapaných. Asi stejný případ jako u jedničky, když člověk nic nečeká, tak se docela dobře baví. Ovšem kopírovaní i stejného průběhu filmu mi jde trošku proti srsti. I když se člověk baví a bere to jako totální ignoraci kostry příběhu. Tak v momentě kdy se dvojice pohádá stejně jako v jedničce a role se pouze prohodí mi už zavání pouze lenosti tvůrců. Za mě fajn. Kdo nic nečeká, nic nezkazí. (70 %) ()

Kamca_

Bylo to o něco málo slabší než jednička. První půlka filmu byla fajn, ale v té druhé už jsem se chvílema začínala nudit. 60%. ()

ScarPoul

Omnoho lepšie ako jednotka. Veľkou výhodou je totiž fakt, že si tvorcovia uvedomujú pravidlá žánru a tiež toho čo sa od nich očakáva. A zvolili si cestu parádnych scudzovákov, kedy nešetria analógiami na súčasný štúdiový systém, ale tiež značne využívajú popularity svojich hercov a ich predchádzajúcich úloh. Na tých som sa smial parádne. Rovnako mi prvýkrát nevadila celá ta gayromance medzi ústrednou dvojkou. Parádne načasovanie, skvelé vtipy, bad ass záverečné titulky a asi prvý film, kde je Ice Cube naozaj skvelý. Aj napriek tomu, že nám to neponúkne nič nové, je osviežujúce vidieť, že sa to na nič nehrá a že to dokáže vždy prekvapiť. Toto už nie je nejaký remake ako bola jednotka. Toto je plnohodnotná rezanica berúca si to najlepšie z najlepšieho. Byť to o pár minút kratšie a z dokončenou romantickou líniou bolo by to aj za plný počet. ()

Borrtex

Více méně první díl, podán trošku jinak. Tedy alespoň s trošku obměněným dějem. Opět zcela bezchybné herecké výkony, a to nemluvě o dvojici režisérů, která to všechno dokonale střádala do kupy. Co se mi líbilo bylo to, že se malinká část děju odehrávala na fotbalovém hřišti - jakožto hráč amerického fotbalu to pro mě bylo příjemné zpestření. Zároveň musím pochválit tvůrce, že dali na názory diváků, a Ice Cuba doplnili do více scén (na tu s tím jídlem budu ještě hodně dlouho vzpomínat :D) Ice Cube a jen jeho nasraný výraz dokáže rozesmát celé kino, to jsem si dnes ověřil. Zkrátka skvělá komedie, které nic nechybělo a dokázala mě maximálně odreagovat od práce, a vůbec od veškerého okolí. Super:-) 100% Viděno v kině PS: Už se těším na 23,24,25....- 40 Jump Street. :-D ()

Gwaihir

Nemyslel bych, že to napíšu, ale tohle je snad ještě větší šílenost, než dvacetjednička. To ovšem pranic nemění na tom, že moje hodnocení bude úplně stejné, přestože Ježíš změnil národnost, budova školy vyrostla a celé si to vlastně dělá srandu ze sebe sama, což se ne vždy daří tak, jak by mohlo. Je to prostě "jen" další jednohubka pro potřeby večerního uvolnění a protažení bránice, přičemž o to tady taky jde. 65 % (Filmový víkend ČSFD 2014) ()

BoPo

Vôbec sa mi nepodarilo zachytiť vlnovú dĺžku tejto komédie. Tam kde 21 Jump Street vtipne žmurkalo na diváka, tak tam 22 Jump Street hádže kameňáky, ktoré by pasovali do Scary Movie 6. ()

maseer2

zpočátku svižné a opravdu hodně vtipné, ale s přibývající stopáží se bohužel začne čím dál víc projevovat, že scénář stojí za prd.. jakmile se totiž zápletka začne točit primárně okolo "manželské" krize mezi Hillem a Tatumem, stane se z 22 Jump Street nakonec jen trapná nuda s úrovní vtipnosti na bodu mrazu.. a maximálně nezáživné spring-breakovské finále to pak už jen celé podtrhne.. jednička fungovala líp... ()

GeusX

Dvaadvacítka volně navazuje na jedenadvacítku a předpokládá, že jste ji viděli. Však je to v podstatě velice podobné a film si z toho krásně utahuje. Jak jste se bavili u prvního dílu, tak se budete bavit i teď! Pár scének mi přišlo natahovaných až moc, ale bavil jsem se opět výtečně! (DVD cz dabing) ()

BigDeal

22 Jump Street je úplne rovnaký ako jeho predchodca, len má dvojnásobný rozpočet. Ako to, že neskončil ako všetky takéto pokračovania? Jednoducho preto, že si tvorcovia túto "rovnakosť s vyšším rozpočtom" uvedomujú a obracajú vo svoj prospech. Vzniká tým pádom film, ktorý si zo seba celý čas uťahuje a je plný referencií, čím síce požmurkáva na diváka, no nie natoľko, aby narušil príbeh, či vžťahy medzi postavami. Stále totiž ide najmä o bromance medzi Tatumom a Hillom, ktorá pôsobí tak uveriteľne, že vám recyklácia s malou obmenou nevadí ani tu. Okrem toho je film opäť narvaný miliónom originálnych a kreatívnych nápadov dua Lord-Miller, štýlovými akčnými scénami, super obsadením (tentokrát je vtipný už aj Tatum) a výbuch-smiechu zaručujúcimi scénami. V krátkosti: najlepšia a najcoolovejšia komédia tohto leta/roku a chcem vidieť všetky pokračovania! ()

bouncer

Film 21 JS byl docela fajn. 22 JS už podle mě tlačí zbytečně na pilu a vtipy, parafráze či parodie nejdou sami, nemá to lehkost předchozího dílu. Nejlepší část jsou závěrečné titulky, pár scén se povedlo, ale převládl rozpačitý pocit typu "proč se na to dívám?" ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

08.12.2018

Tiffany Haddish (Night School) a Awkwafina (Debbie a její parťačky) jednají o hlavních rolích v chystaném ženském remaku 21 Jump Street. Nový film ze série, kterou před pár lety oživili Phil Lord a… (viac)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (viac)