Neohrození muži zákona Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) sú späť. Strednú školu majú konečne z krku a rozbiehajú tajnú policajnú akciu na miestnej univerzite. Keď však Jenko nájde spriaznenú dušu vo futbalovom tíme a Schmidt zapadne do skupiny intelektuálov, začnú jeden o druhom pochybovať. Už nejde len o vyriešenie prípadu, ale aj o prehodnotenie vzájomných vzťahov. Ak títo dvaja prerastení teenageri dokážu konečne dospieť, tak vysoká škola je to najlepšie, čo sa im v živote prihodilo. (Itafilm)

Terva

CITÁT - Ticho!! Vžívám se do nové role........ Ještě trapnější a blbější, než první příběh. Už mi tenhle humor prostě nechutná. CITÁT - Doneste mu sakra vodu! Je černej a už trpěl dlouho......... Některé scény jsou dobré, ale spousta situací je trapných a nedořešených. Jako celek to nefunguje. ()

Dale

Pár vtipných momentov to má, aj keď najzábavnejšie sú záverečné titulky, no inak to pôsobí ako dosť trápna improvizácia bez scenára. A Jonah Hill mi už dosť začal liezť na nervy. ()

Johny_fork

Stejná šílenost jako minule a to je dobře. Jonah Hill je pro mě komickou jedničkou současnosti, jeho fyzický humor mě zkrátka dostává. ()

JohnCZ

Kvalitativně hodně podobné jedničce, pořád hodně nahláškované a některé reference nemají chybu. Samotnej děj sice dost kopíruje první díl jen s lehce obměněným prostředím, ale to zas tak nevadí. Pokud by si i další pokračování zachovalo kvalitu, tak šup sem s ním - nápadů by bylo dost, viz. krutopřísné závěrečné titulky. ()

corpsy

Odpovedajúca kvalita sequelu je presne taká, ako ju popíše v úvode filmu jedna z postáv - ,,vedenie si myslelo, že väčší rozpočet zaručí lepší výsledok, nechápem, že druhýkrát je to stále horšie, nech sa deje čo sa deje,,! Schmidt s Jenkom hláškujú osotšesť, dostávajú sa do bizarných situácií, opäť tu máme spústu cameo úloh, ale je to všetko tááák strašne pritiahnuté za vlasy, voľnosť jedničky sa vytratila. ()

liquido26

V mnoha ohledech je to klasický sequel, jehož příběh je víceméně podobný předchozímu dílu a ne tolik zábavný, ale tenhle film si prostě dělá srandu sám ze sebe, takže to vůbec nevadí. Nejlepší je Vietnamský Ježíš a závěrečné titulky :-) ()

ConanVJ

Sice se děj opakuje, kouzlo prvního dílu to nemá a skoro vše zůstalo při starém, jen v některých věcech obráceně, pořád je to skvělá akční komedie, která je místy hodně našláplá akcí. Tentokrát se děj odehrává na vysoké škole, ale pařby zůstali podobné. Zápletky jsou zde hodně vtipné a dost jsem se u toho nasmál. Za mě 100% :) ()

PauloZ

Lehce slabší než první díl, ale i tak velice zábavná crazy buddy jízda, která skvěle rozšiřuje to, co započala jednička. JE to vlastně lautr to samé, ale proč ne, když to tak efektně funguje a baví. Dobrých filmů tohoto ražení není moc, spíš bych řekl, že je jich sakra málo. Takže díky za to! 4* ()

F.man

Větší, dražší... No prostě pokračování. Kupodivu za mě ale nakonec jen o krapet horší než 21 Jump Street. Bavil jsem se parádně a s klidným srdcem se těším na 23. Fuck you, doves! ()

VojinRyan

O trošku lepšie pokračovanie oproti prvému dielu. Začiatok sa veľmi vydaril, kde opäť Jonah Hill prevalcoval Tatuma. Opäť sa presúvame na školu, kde to tentokrát nemajú také ľahké ako predtým. A musia sa ešte vysporiadať s vlastnými problémami. Lord a Miller zobrali niektoré scény z jednotky a tu ich recyklovali na druhú lepšiu úroveň. A na konci super veľká párty ako má byť. 80% - 4*. ()

maddy

„Say something cool.“ „Something cooooool!“ A mňa nenapadá čo viac cool k tomu napísať. 22 Jump Street je totiž presná kópia prvého dielu. Ako cez kopirák s rovnakými hláškami, rovnakou stavbou deja, aj s rovnakými vtipmi. Inde by to vadilo, vytýkalo sa opakovanie námetu a bohapusté vykrádanie, 22 Jump Street však vykráda sám seba s radosťou a ešte sa u toho tvári cool. Toto pokračovanie celú tu sequelovú nadstavbu využíva vo svoj prospech, nehorázne si celý čas uťahuje samo zo seba, zo svojej zbytočnosti a otvorene dáva najavo, že prináša znova to isté („exactly the same!"). Keby som mal okomentovaný 21 Jump Street tak tu bez akýchkoľvek výčitiek skopírujem podstatnú časť komentára a bez jedinej zmeny by to sedelo aj na 22 Jump Street. Dvadsaťdvojka už tak nie je len paródiou na akčné buddy filmy a všemožné filmové klišé, kde do pozornosti dáva stupídny vyšetrovací dej a zámerne banálne dialógy, ale zároveň dokáže byť aj priznanou paródiou samej seba. A tak je tá recyklácia mnohých takmer totožných scén a vtipov vtipná bez problémov znova. Sequelové narážky sú priam výborné, po celý čas je to neuveriteľné odľahčené, zábavné a konštantne udržuje úsmev na tvári. Občas to síce ide jemne cez čiaru a na krátko sa oprie aj o momenty trápnosti, ale znova sa vie veľmi rýchlo dostať do tej sviežej, uvoľnenej roviny. Na množstvo scén sa tak dá spomínať aj pár dní po projekcii, čo je pre komédiu rozhodne zásluha, keďže tie vtípky nevyšumia z hlavy len čo zlezie úsmev z tváre (a druhé vzhliadnutie mi to len potvrdilo!). Navyše nechýbajú kamerové hrátky (split-screen), geniálna chémia medzi ústredným duom a neskutočne trefné hlášky, ktoré sa šikovne pohrávajú ako s anglickým jazykom, tak aj s popkultúrnymi odkazmi, až ľutujem tých menej anglicky zdatných, pretože v tomto prípade sa aj v sebe lepšom preklade stráca pomaly polovica humoru. Nehovorím, že 22 Jump Street je dokonalá komédia, na tú má dosť slabších pasáži kde by bolo potrebné množstvo scén ešte vypilovať (ako aj v jednotke), pretože niekedy vtip naťahuje tak dlho až sa akákoľvek vtipnosť vytratí (záverečný súboj s tou fat-bitch, opakované uťahovanie si z „bromance vzťahu“ medzi hlavnými hrdinami a pod.), ale celkový dojem je vďaka veľmi príjemnej atmosfére nanajvýš pozitívny. A keď si už myslíte, že je koniec tak prídu perfektné záverečné titulky. Z tohtoročného prídelu komerčných komédií (Neighbours, Sex Tape, Million Ways to Die in the West) rozhodne tá najlepšia. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

nirvana91

Skoro to isté ako jednotka len s obmenou školy. Na celom filme ma najviac rozosmiala potitulková scéna, čo je celkom smutné zistenie. A keď už skoro nič, tak aspoň tie záverečné titulky sa vydarili! ()

SaNcHeZ_cz

Málokdy se stane, že sequel překoná první díl. Tady se to ovšem stalo bezezbytku. 22 Jump Street vychází v drtivé většině z postupu nastaveného předešlým dílem, v kterém paroduje všechno a všechny naprosto nevybíravým způsobem. K tomu ona meta linie kde paroduje víceméně sám sebe. Chris Miller a Phil Lord tahají opět jedno eso z rukávu za druhým a dvěma hlavním hrdinům prostě nejde nefandit. Pokud se svám líbila jednička, dvojka přináší ještě daleko lepší koktejl toho samého a přitom docela jiného.Za mě rozhodně jedna z nejlepších komedií roku, ne-li posledních let. Takhle jsem se v kině nebavil už hodně dlouho. [90%] ()

kareen

Pořád je to ještě zábava, ale asi už vyprchalo to kouzlo prvního překvapení, protože u jedničky jsem se zasmála o dost víc. Nicméně tato policejní komedie má ještě další nedocenitelnou výhodu - pokud se to herecké dřevo Tatum bude i nadále zaměstnávat touto rolí, nebude moci napáchat tolik škody v jiných filmech. Takže já za sebe bych klidně hlasovala za Jump street 23, 24, 25, 26... ()

Vxxx

Super! Musím říct že sem si říkala "Bože, to bude totálně to samé, jako minule" ... a ono to bylo totálně to samé jako minule. A ono to nevadilo! Na tom filmu mi vadilo jediné - Jillian Bell. Absolutně mě tam vytáčela, nemluvě o tom, co se z její postavy pak vyklubalo. Herečka otřesná, měla příšerný oblečení.. zkazila mi celkový dojem z filmu. Jinak jsem se nasmála opravdu hodně. Kolikrát jsem měla problém přestat. Na tenhle druh filmů je to slabý nadprůměr.. 3* ()

Paxxx.cz

Nakonec jsem se rozhodl dát slabší 4*, protože se mi to líbilo o něco více než předcházející díl. Pár hlášek se tu skutečně podařilo, stejně jako narážky na některé filmy či cool závěr. Pravda srandy mohlo být na můj vkus o něco více, ale na poměry dnešních komedií patří 22 jump street k těm lepším a odpustit se dají i místy předvídatelné zvraty...7/10. ()

javak810i

(Dvacet)Jednička mě mile překvapila, takže když jsem slyšel, že jsou ohlasy na její pokračování ještě více pozitivní, rozhodl jsem se na dvaadvacítku zajít do kina, což obvykle u amerických komedií nedělám. No a ejhle - vůbec toho nelituji! Jump street "na vejšce" dospěl, ovšem rozhodně to neznamená, že by jakkoliv zvážněl - ba naopak. Vtípky a všudypřítomné narážky jsou stejně praštěné a promyšlené, jako minule a i když se bohužel ani zde nevyhneme pár trapným momentům, tak celkově naštěstí převládají ty skutečně vtipné. Některé situace jsou ve filmu využity opravdu dokonale a například u dějové linky kolem Ice Cubea alá zodpovědného otce jsem se dost nasmál. Prostě odvaz a ideální akční komedie na léto. Dávám 4*. ()

Praxis

Celou dobu jsem byl na vážkách, ale závěrečné titulky to totálně rozsekly. Pět hvězd je jako vyšitejch. Pokračování posunulo úroveň WTF prvního dílu na nový level. Tohle se musí zkouknout znova, protože místy nestíháte zírat, co si na vás ústřední dvojka vymyslí zase za šílenost. A Ice Cube je prostě BOŽÍ! 90% ()

Ellmariachi

Ale jo. Občas se přehrávalo, respektive přehánělo. Občas až tolik, že bych raději některý scény přetáčel, ale ve finále na 22ku JS budu vzpomínat v dobrém. Několikrát jsem se totiž fakt nasmál. Vrtačka, taťka Ice a odražená kulka mě prostě nenechali chladným. Bohužel film naopak sráží několik doslova stupidních scén. Nebudu je nijak vypisovat. Protože myslím, že si je zde každý najde. Jak jsem ale psal, celkově je film zábavný. Komediální prvky zde hrají prim, což je škoda, protože jednička uměla na akční strunu zahrát slušně. No nic. Za mě slušných 80, ale jedním dechem dodávám, že vidět znova to v brzký době nepotřebuji. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

08.12.2018

Tiffany Haddish (Night School) a Awkwafina (Debbie a její parťačky) jednají o hlavních rolích v chystaném ženském remaku 21 Jump Street. Nový film ze série, kterou před pár lety oživili Phil Lord a… (viac)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (viac)