Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa Enšpígl k tomuto seriálu (14)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Po dvou seriích si troufnu říci, že je to jeden z nejlepších kriminálních seriálů co jsem na obrazovce ČT kdy viděl. Realistická práce policajtů odproštěná od akčních i jinak filmařsky efektivních scén (honičky, sex, bitky ) dělá ze seriálu originální, svěží a především velmi atraktivní podívanou. Vše podpořeno výborným castingem a předměty ac sparty praha ze soukromé sbírky Ondry Vetchýho. Doufám, že třetí serie na sebe nenechá dlouho čekat a když už budete v tom natáčení, tak vemte rovnou i čtvrtou sérku. ()

Season 3 (2022) (S03)

Jedná se o jeden z nejlepších krimi seriálů, které jsem v českých televizích zatím viděl. Atraktivní případy, věrohodné vyšetřování a chování postav, perfektní casting, atraktivní nakouknoutí do zákulisí Policie ČR. Jestliže porno občas v bouřlivém mladí uspokojuje naše sexuální potřeby, tak seriál Případy z prvního oddělení uspokojuje po trdvých pracovních dnech naše seriálové potřeby. ()

Podnájomníci (2022) (S03E01)

Trošku nezvyk na nové postavy, bojím se , že s tím budu bojovat. Jinak případ, vyšetřování, staré postavy, to je bez debat výborný, tady je na kvalitu zkrátka spoleh. ()

Fľaša (2022) (S03E02)

Já mám bohužel stále problém s novejma tvářema a Mirek Vladyka začíná působit až parodicky. Nutno říct, že tenhle díl mě ani nějak zásadně nebavil, neměl napětí a jediný co bylo zajímavý byly občas "zákulisní" dialogy policie. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Přesně tohle tomu chybělo, starý dobrý postavy, je až neuvěřitelný, jak dva herci dokáží (Hanuš, Polívka ) dokáží dodat to správný divácký koření. Celý se to posunulo nahoru Hanuš vs Vetchý. Hanuš vs Juraj Loj a jako dezert Bolek Polívka versus stará parta a versus Juraj Loj. Mimochodem postava Joraje Loje vedle Hanuše dostala úplně jiný a pro mě mnohem, ale mnohem zajímavější lak. Navíc mě i případ hodně bavil i když i tvůrci Případů dělají klasickou chybu filmových kriminálek, když totiž udělají okruh podezřelých, ale z těch podezřelých je jen jeden známější herec.......no, kdopak bude asi pachatel ?? Tohle bohužel je klasika, která mě zničí mnoho jinak kvalitních českých krimošek, resp zkazí moment překvapení. ()

Explózia (2022) (S03E04)

Naprosto mě rozbombil Korejsův kalendář, ale nebylo by fér zamlčet i další atributy tohoto dílu ze série prvňáků. Tady musím říct, že nebýt postav a "filmových scén" vidím hodně kvalitní policjení práci jak dokázat pachtali, že je pachatel. Jo a připojuji se ke kolegům, Korejs kalendář chci taky. Mirek Hanuš fakt začíná seriál totálně ovládat. ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Zatím bezkonkurenčně nejlepší díl z celé třetí sérky. Případy jedničky sleduji především kvůli práci kriminalistů, která mě příjde velmi věrohodná a tady se případ krásně zamotával právě do práce a především do jednotlivých postav a jejich chování což je už vlastně třetí dějová linie tohoto seriálu a přitom se vzájemně všechny tři koláčky (práce - případ- postavy ) doplňují, tohle bylo opravdu po všech strankách skvělý. ()

Električka (2022) (S03E07)

Tak případy nabíraj na obrátkách, už minulý díl byl výbornej, ale tohle bylo elitně topový. Čekal jsem, že budu řešit případ vraha taxikářů, ale tvůrcům to bylo málo a práskli tam ještě případ "tramavaj", kterej byl v celkovým pohledu neuvěřitelnej. Jestli se to takhle nějak vyřešilo a přitom Policie s tím případem na tom byla tak jak ukazuje tenhle díl, tak si asi budu jezdit do Karlína koukat pravidelně pod šutrák a možná budu mít prachy i na elektřinu a plyn. A ještě jedna věc hrozně se mě líbí jak se tady pracuje s postavama, to zákulisí je neuvěřitelně atraktivně podaný. ()

Strihač (2022) (S03E08)

Celou dobu jsem si myslel, že Korejs začíná být podobný mentor jako v předchozích sériích Polívka, ale konec mě znejistil. Ondra Vetchý a Mirek Hanuš začínají přebírat otěže mé pozornosti. Ty dvě ženský na vedoucích pozicích extremně nesympatické (myslím postavy ne herečky ani herecky ) asi v dalších dílech vznikne alergie, ale opět krom případy kvalitně napsaný postavy i vztahy mezi nimi. ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Kvůli přílešenému vyzrazování zápletky se bohužel nemůžu vyjádřit co přesně se mě líbilo na tomto díle z hlediska případu, který na mě působil, že je to s lidma opravdu marný, ale jedna věc, tu říci můžu. Když Odra Vetchý odmítně pustit mladou novinářku ehm vlastně influencerku k natačení místa činu vraždy v rámci PR policie, ona řekně tak o to nejlepší jsme dneska přišli. Ondra jí seřve, když nazývá vraždou dvou lidí to nejlepší za den" a ve finále je špatný on, protože ona má 70 tis sledujících a napsala, kritiku na chování Vetchýho, to je dokonalý obraz v jak pokřivený době s nulovýma hodnotama žijeme. ()

Smoliar (2022) (S03E10)

Doufám, že se mě vyhne ono okřídlené "v nesprávnou dobu  na nepsrávným místě" , protože to v tomhle případu platilo do puntíku. Potěšil větší prostor pro OV, ale zase byl menší pro MH a ještě přemýšlím jak se dá vyřešit fakt pokud má člověk za nadřízenou takovou píču jako OV a neodstat padáka nebo nedat výpověď, protože to by se fakt nedalo. ()

Spolubývajúca (2022) (S03E11)

Spíš než samotný případ mě tady přišlo zajímavý vyobrazení života dnešních mladých lidí a i gradující interní vývoj v prvním oddělení. Mirek Hanuš měl tentokrát asi dovolenou, škoda. ()

Lotéria (2022) (S03E12)

No teda to byla lavina emocí, tu ani tak nespustil případ, který tentokrát řešilo první oddělení, ale interní vývoj v samotném první oddělení, to mě dává zabrat, taková míra arogance se opravdu nevidí příliš často. Jsem zvědav kdo Kozákovi meje schody i když to vypadá jasně, radši si to nechám vyložit od tvůrců. ()

Trik (2022) (S03E13)

Zazvonil zvonec a seriálu je konec a je to škoda, protože se opravdu jedná o diamant v české seriálové produkci posledních let. Kvalita byla vysoká po všechny díly, včetně posledního závěrečného dílu, který byl atraktivní jak svým případem, tak gradujícím děním kolem vedení prvního odděleni. Postupem času jsem si zvykl na všechny herce a postavy. Seriálu se povedl krásný emotivní konec na více postavách a já jen budu doufat, že první oddělení dostane další sérii, protože takovouhle kvalitu na obrazovkách příliš často nevidám. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD