Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

zdeci

Chvílemi překvapivě vtipné... No tak ovšem za poslední monstrpřípad Vladyky, a jak si tam Mirda zjednával respekt, pálím 4! ()

Vivian

Osobně se podivuji tomu, že tenhle sympatický seriál vyrobila Česká televize zhruba v téže době jako např. tristní Sanitku 2... České případy (tj. žádné bizarní zápletky, na jaké je zvyklý divák Kriminálek), české reálie, české charaktery (žádní neskuteční hrdinové, s nimiž se člověk nedokáže identifikovat), žádné sterilní katalogové interiéry, žádná hra na Ameriku nebo nějaká křečovitá snaha o stylizaci či rádobysvětovost... Líbí se mi, jak se své role zhostil Bolek Polívka. A pozadu samozřejmě nezůstává ani Ondřej Vetchý, Petr Stach nebo Filip Blažek. Pěkné, koukatelné a uvěřitelně civilní herectví. Je vidět, že i ČT umí točit poctivé věci, které budou vysílatelné ještě za padesát let. Díkybohu za to. A velmi ráda bych se dočkala další série! ()

Luswani

Po několika dílech musím změnit hodnocení. Chválím, že se řeší v podstatě jen hlavní linie příběhu a neodbočuje se k nějakým hloupostem. 75% ()

Fíma

Seriál jde v dobrých šlépějích tradičních českých krimi založených na skutečných událostech. Případy jsou původem reálné a ztvárněním realistické, byť nepochybuji o tom, že obsahují řadu zjednodušení a filmařské licence. Někomu se možná případy zdají moc "jednoduché" (zkuste Agathu Christie), někomu málo tajemné apod. Mně se ovšem zdají dostatečně české, zajímavé a hlavně uvěřitelné. Vraždu tady nespáchá člověk s nejlepším alibi, který je ve skutečnosti bývalým manželem s pozměněnou identitou, který zavražděnou potkal kdysi v Indii nebo něco podobného, ale vrahem je, jak nás policejní statistiky rády přesvědčí, buď někdo z nejbližšího okolí oběti, nebo recidivista. Teď jde jen o to, jak ho chytit a usvědčit. Až by se chtělo říct: "A o tom je náš příběh." ()

Gortyna

Určitě jde o nadprůměrný český seriál. Jen kdyby nebyly některé postavy tak klišoidní: vedoucí oddělení je komický nechtěně, Vladyka chtěně. Inspekce je snůška darebáků a byrokratů. "Táta" Polívka. ()

Gig

Upřímně: už jsem byl přejezen všech různých kriminálek ala Maiami, New Your, Anděl a já nevím co... Některé byly dobré, některé děsné. Už mě přestali zajímat seriály tohoto druhu, kdy vidíme milióny vražd v nekonečných seriálech, které řeší jeden tým. Tím, že už je tento trh tímto druhem seriálu prřesycen, tak už vidíme různé variace na smrt, různé kombinace a je to vše na "jedno kopyto". A navíc, tím, že vidíme obecně velké množství mrtvých, a ještě většinou v jednom městě, tak si říkám, to už musí být to město vypleněné, ne? A tu, v tomto rozpoložení, jsem přepl a koukám na tento skvost. Tím, že se jedná o skutečné případy, skutečné lidí, že to prostě psal sám život, navíc skvěle zahrané, tak mě to prostě dostalo. V některých momentech jde mráz po těle. Navíc člověk cítí vypjatost nálady na pracovišti, nervy, stres spojený i s jemným humorem. Prostě život. Seriáo může mít své mouchy. Ale pro mě zatím bomba. Novodobý Pitaval z malého města. Ale jiná doba, jiná mentalita, jiní lidé. Výtečný kriminální seriál. Apropos, zdá se mi to nebo ne, ale ta hudba, znělka mi připomína Sherlocka. ()

Lastsurvivor

V hodnocení trochu nadnáším, protože na čistých 5 hvězd to není. Ale při současné krizi české tvorby v tomto žánru je tento seriál opravdu zářící klenot realisticky podaného, přesto poutavého příběhu u kterého se člověk nenudí a těší se dokonce na další díl, což se mi u českého seriálu (ještě ke všemu u kriminálky!!) nestalo tak dlouho, že tu hvězdu navíc s chutí přidám. Dodatek po 14. díle: pokud ČT1 nezajistí tomuto seriálu pokračování, opravdu tam nemají jediného soudného člověka, realističností případů tenhle seriál válcuje cokoliv co vzniklo od roku 1989. ()

xpaja

Příjemné překvapení z dílny české televize. Kriminální seriál co si na nic nehraje a je až nečekaně realistický. To je asi důvod proč ho může spousta diváků vnímat jako nudný. Ale policejní práce není o každodenních přestřelkách, automobilových honičkách a využívání supermoderní techniky za hranicí sci-fi, jako vidíme ve všech těch seriálech "Kriminálka .... (doplň město)". Tyto především americké kriminální seriály charakterizuje klipovité podávání děje, prolínání obrazů a spousta nereálných pitomostí. A pro jistotu, aby to dnešní dospívající generaci nenudilo, přidávají radši i více případu na ráz.. Tento styl bohužel začínají přejímat i evropské kinematografie (např. francouzská) a tak jsem rád za tento svěží vítr z našich luhů a háju. Přímo se nabízí srovnání s dalším počinem ČT z nedávné doby a to s Cirkusem Bukowski. Ten jde přesně opačnou cestou a snaží se navodit ponurou atmosférů severských kriminálek kříženou s akční jízdou "po česku". A i když je to na naše poměry skvělý počin, sráží ho právě nemálo logických chyb, avšak díky kterým má seriál dostatečný "drive". Případy 1. oddělení nabízejí místo akčních honiček spíše vysedávání nad spisy a mravenčí vyšetřovací prácí, což spolu se slušnými hereckými výkony stačí na --- == 79 % == --- . PS: Nejlepší českou "kriminálkou" neochvějně zůstává "Dobrodružství kriminalistiky". ()

carl.oesch

Podle mně snad nejpovedenější seriál za posledních x-let v ČT. Skvělí herci (navíc ne příliš provaření), ještě míň známí herci v úlohách delikventů, spád, logika i trochu té zábavy, fascinující osoba velitele oddělení (ó jak realistické, to i ten Bareš je větší sympaťák....tedy jeho osoba) a třeba u dílu s vydíráním asi autoři chtěli dosáhnout toho, abychom toho zločince asi i litovali. Mně ho líto bylo a jak nesnáším komunistickou protekční dcerku - herečku Rázlovou, tak tady zabodovala. Nakonec, na rozdíl od mnoha jiných seriálů, tady i drobné postavy mají co hrát....doufejme, že to vydrží až do konce a tvůrci budou po nesporném úspěchu rozhodně velmi opatrní s pokračováním a ohlídají si jeho úroveň..... ()

FojtikDesign

Tak tento seriál mě opravdu mile překvapil. Velmi kvalitní krimi a dokonce i věrohodný průběh vyšetřování, nic ve stylu Kobry 11 zde nečekejte! Jinak velmi pěkně je zde ukázaný byrokratický šiml se kterým se musejí policisté potýkat... Bolkovi sedla role Plíška naprosto dokonale a opět připomněl, že je PAN HEREC! Už se těším na další díly, nemůžu jinak než 5* ()

PetrKai

Asi jediná česká kriminálka, na kterou se vydržím koukat. Každý díl doslova hltám. Mordparta ve složení Vetchý, Blažek, Stach, Vladyka, Polívka je prostě super. Doufám, že se brzy dočkám dalšího pokračování. ()

sharka.68

Konečně příběhy, které diváka vtáhnou....pravdivé, nepřikrášlené... i skutečnost,že většina případů se vysedí .... že policajti jsou takly lidi, že mluví jako lidi a jejich chování není jak z Foglarových knih. ()

DR.SZ

Seriál skončil stejně jako začal - a to je dobře! Někteří považují tento celek za klišé, ale tak tomu není. Neznám žádný jiný autenticky a odborně podaný seriál z policejního prostředí střídající napětí, rychlé nasazení a akci s humorem v pravém policejním slangu předložený od výborných herců. Oceňuji také vysoký kontakt s jinými pracovníky (lékař, psycholog, soudce atd.). Ale někdy tvůrci a kamera moc zrychlovali, že normální divák nepostřehl dění anebo do seriálu vkládali některé zbytečné rádoby vtípky, které vyzněli v trapnost. I přes nejčastější seriálovou instituci udělal štáb i herci výborné rozmanité spektrum případů a odvedli na české poměry zároveň úžasnou a líbivou podívanou. 86% ()

SB

Jo! Takhle má vypadat kriminálka. Pár slabších míst, ale obecně velice vydařené, povedené výkony, obzvláště P. Stach, M. Hanuš, vyjímečně zde i B. Polívka, ale i ostatní drobné, povedené role, kterým jsem to věřil. A bez zoomování a 3D (což zde někteří nerozdýchali)! ()

infernet

Je to sice dělané trošku na efekt, jak je dneska moderní, ale tak nějak mi příjde, že z toho "smrdí" pan rada Vacátko a to je fajn. Koneckonců v některých dílech jsou i odkazy na staré "mistry". Pan Polívka velmi mile překvapil. On, jako zástupce staré školy, je naprosto výborný a vlastně všechny převyšuje... (netušil bych, že o Bolkovi někdy něco takového napíšu) ()

p.i.t.b.u.l

Vynikající seriál. Smekám. Tohle se vážně povedlo. Je vidět, že to jde i bez střílení a zbytečných hovadin okolo. Doufám, že budou další díly, protože tohle nemělo chybu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD