Prípady 1. oddelenia - Série 3

(séria)
Česko, 2022, 13 h 14 min (Minutáž: 53–70 min)

Ondřej Vetchý, Juraj Loj, Filip Blažek, Petr Stach, Barbora Bočková, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Ondřej Malý, Sabina Remundová, Lucie Štěpánková (viac)

Základní tým 1. oddělení se znovu pouští do práce. Všichni jsou o šest let starší. A v jejich oboru se mnohé proměnilo. Pachatelé jsou sebevědomější, odolnější. Moderní technologie proměňují chování společnosti. Facebook, WhatsApp, Instagram, YouTube, nástup internetové kriminality… Policie je teď spíše jako firma. Manažerský titul MBA je víc než kriminalistická praxe. Porady po Skypu, elektronické knihy jízd, excelové tabulky na vše. Staré se potkává s novým. I ke známým vyšetřovatelům se připojují nové postavy, jejich charaktery se vyvíjejí, vznikají nové vztahy a animozity. (Česká televize)

swinevenca

Některé třetí případy se v porovnání s prvníma dvěma snáz zapomenou (vyjma pečený(ho) vařený(ho) Čočky), ale třetí Případy si v porovnání s prvníma dvěma v ničem nezadají. Pražák se hned na začátku začne chovat jako debil trochu na sílu, až mi to krapet nahnalo, ale časem ta změna přesně zapadne do výborně rozehraného kriminálního dramatu (úplně blitíhodně vycházejícího ze skutečnosti). Výborná práce od Mareše, Malindy a Hanuše. Nevím, kdy se pustí ČT do reprízy, ale jak se znám, u mě proběhne určitě dřív. ()

tomino28

Třetí sérii v závěru lehce dochází dech a zaměřuje se více na vztahy mezi postavami než na případy samotné. Takže některé z nich nejsou pro diváka až tak zajímavé a netají se u nich dech. Přes to všechno se jedná o nadprůměrný seriál z prostředí kriminalistiky, a to nehledě na to, jestli berete v potaz pouze českou tvorbu anebo celý svět. Další sérii, pokud k ní někdy dojde, bych rozhodně uvítal! ()

jjjerry

Nejlepší český krimiseriál. Naprosto perfektní Vetchý, Hanuš a doplňuje Polívka, který exceluje. Nezklamala ani Bočková, která mně přirostla k srdci. Velmi dobře napsané. Jsem rád, že si režisér a scenarista odpustili typické klišé, být za každou cenu vtipný. Trochu to kazí jen Vladyka, to je až moc velký blbec a někdy působí trapně. Jak by řekla Věrrra Chytilová, nepřehrávej, nejsi na divadle. Potenciál na minimálně 2 další řady to má, nerozumím důvodu to ukončit v nejlepším. ()

Winster

Krom absolutne idiotskeho chovani urcitych postav hlavne Prazak, ale i zmena povahy kpt. Anděla..Je tato serie absolutne znicena zasahem nove reditelky, diky tomu se na serial neda koukat. Televize filmy a serialy maji lidem zlepsit den...ne jim ho nicit. Dekujeme lidem co tohle napadlo, ze krasne I. II. seriee zprznili serii III. ()

motyka52

Pořád samozřejmě velmi vysoký český televizní nadstandard. A ve srovnání s různými Modravami a Anděly je to bez debat o několik úrovní jiná liga. Jen mi přišlo, že v téhle sérii už byly některé případy prostě méně zajímavé, jako by to nejlepší bylo přebráno. ()

quokam

O televizni udalost roku - bohuzel neslo. Serial podle meho nazoru prestoupil eticke hranice zanru. Verejna sluzba spolecnosti rozhodne neznamena predhodit jedince verejnemu lynci, vyrizovani si osobnich uctu jednoho ze scenaristu. Tvurci se neobtezovali ani pozmenit krestni jmeno a pocatek prijmeni. Pevne doufam, ze se tvurci opiraj alespon o nejakej ten vnitrni audit hospodareni, nebo bych tu zalobu na ochranu osobnosti nechtel videt. Tu nejde o nespokojenost s barvou svetru, tvurci nabizej jenom alibisticke vymluvy. Uz v drivejsich radach byl problem ve ztotoznovani serialovych postav se skutecnymi poldami, tragicky priklad je i v kapitanu Tumovi, ktery byl potvrzen i touto radou. Jinak serial mohl vyznit lacineji, jsem rad, ze me odhady z pocatku serialu nevysly. Jo, postava pani Bockove se psychicky nezhroutila a postava pana Loje nemela problem s homosexualitou. Jinak herecky radu tahl pan Maly s Hanusem. Nad svuj standard zahral Filip Blazek - ten mel totiz i konecne co hrat. Kapitan Andel nedostal prostor. Postava Srsne v par dilech sklouzla do kycovite karikatury. Nelibil se mi vykon pana Vetcheho, ten to 9bcas hral tak, ze jsem si nebyl jist, jestli sleduji Pripady, nebo napriklad Zeny v pokuseni. Cztekle hadave sceny mu proste nesly, prehraval je a mel je prehrsel. Taky sceny s dcerou nebo jedna s pani Bockovou vyznivaly strasne strojene. Pan Polivka pusobil jako tresnicka, jenom obcas holt chybel ten dortik. Celkovy dojem i tak 4 hvezdy a vysokych 75 proc, nebot v ceskem rybnicku serial mezi detekticlvky nema konkurenci a ma i potencial prorazit v zahranici. Ale za serial roku stale povazuji osobne Chlapa z produkce tv Nova. ()

Vltaava

Musela jsem změnit hodnocení z 3 hvězdiček. Začátek se mi nezdál, a vlastně až do konce byla třetí řada nejslabší, nelíbila se mi změna charakterů a ani herecké výkony, dokonce i Vetchý byl neslabší, co jsem ho kde viděla. Přislo mi, že je snad na sílu tlačen to vyjádření něčeho, co mu buď nejde přes pysky nebo nevím, ale hlavně ty momenty s nadřízenou ehm...ředitelkou byly podle mě špatný.  Slabá byla i Remundová, ne už tak samozřejmá jako v předchozích dílech, přehrávala. Loje jsem nakonec vzala na milost, ač na začátku jsem měla pocit, že už nemohli najít víc nesympatického herce. Ale protože byl loajální ke Kozákovi, tak ho beru:-).  Ne, hrál dobře. Bočková mi taky moc neseděla, taková ukníkaná bledule, moc se tam celkově neprojevovala, ale nakonec taky dobrý. A Blažek se Stachem vlastně byli dost upozaděni jsem měla ten pocit. A to finále, že všichni vlastně zůstali ryzími charaktery a podrazák je furt chudák Hanuš, no to mě přišlo jako finále z pohádky. Ale celkově vzhledem k celému seriálu, a vůbec v kontextu ostatních seriálů ostatních televizí tento ční jak Eiffelovka mezi trpaslíky. ()

xentrixx

Nastavovaná kaše. Ztrácí to dynamiku předchozích dvou sérií. Postavy a jejich naturely jsou už okoukané, předvídatelné, rozplétání jednotlivých kauz začíná být z pohledu diváka příliš rutinní a nezáživné. I nové duše v týmu jsou spíš trefou vedle. Zatímco v předchozí sérii příchod upjatého a formalistického vyšetřovatele Vrány vnesl do děje osvěžení, dvojice elévů Loj Bočková dosavadního ducha celého seriálu poněkud dusí a tlačí k zemi. Čtvrtou řadu už prosím netočte. ()

frantabr

Třetí série se mi líbí za všech nejvíc. Už to není Malý pitaval po 30 letech. Řekl bych, že Josef Mareš ho psal obzvláště s chutí, protože vedle popisu policejní práce mohl hodit na pranýř ten tzv. moderní management "hovna v mahagonové skříňce", kdy obsah je zcela podřízen formě. Nová šéfka je fakt muzejní exponát bossingu a Lucie Štěpánková ji hraje dokonale. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD