Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Kailo

Kdyby si Ayer ke konci filmu nespletl natáčení se Star Wars a vypravěči se naučili válku z historie a ne ze hry Medal of Honor -tam Němci taky lítali, jak na běžícím pásu-, tak to mohla být naprosto famózní Band of Brothers nostalgie. Hudba od Price šla cítit na sto honů a skvěle do válečného konceptu zapadala, ale zklamal mě ten Gravity-feel začátek. Z pěti hvězdičkového filmu se tedy rázem stane těžký průměr. ()

claudel odpad!

Ach jo, proč já blbec se pořád sebetrýzním hloupými americkými válečnými pohádkami o jediných hrdinech na zeměkouli, kteří bojovali a bojují pod americkou vlajkou? Je to moje chyba, nemám si nač stěžovat a asi se v podstatě nebudu rozepisovat jako u Amerického snipera, protože tady místo Arabů běhají Němci, kteří jsou vykreslení buď zoufalí, zbabělí, hloupí anebo zákeřní, zatímco osazenstvo hlavního, téměř nezničitelného tanku by si nezadalo s partou kdejakých grázlů na špinavé americké ulici. Brad Pitt s komicky aktuálním účesem jako by zapomněl, že natáčí už jiný film než Bastardy a vlastně moc nechápu, jestli mu za to stojí hrát načesaného kokota, který zabíjí od Afriky po Německo. Jediným světlým bodem celého filmu je pro mě Logan Lerman, jehož postava mi devadesát minut byla více než blízká a jenž mi jako herec je sympatický v podstatě v jakékoli roli. Kriticky uznávám, že scéna tři tanky proti jednomu byla efektní a povedená. Abych si ušetřil odpady, měl bych se asi vážně přestat dívat na oslavné a hrdinské americké vymývárny mozků. ()

Necrotongue odpad!

Jako již častokrát i teď se Američanům povedlo vytvořit ze slibného tématu historický nesmysl.Myslel jsem si,že po seriálu Bratrstvo neohrožených,se už naučili lépe se držet reálií,ale hrubě jsem se zmýlil.Když jsem viděl,jak velitel Pitt,při střetu s německou maskovanou protitankovou polobaterií,nařídí zastavit v otevřeném prostoru,aniž by to byl jeho poslední rozkaz,pochopil jsem,že to bude pouze další akční film volně inspirovaný 2.světovou válkou.Toto prozření podpořil i souboj tří Shermanů s Tygrem,protože velitelem německého tanku musel být asi Pittův bratr,jinak nedokážu pochopit,proč by jel Američanům vstříc,místo toho,aby je v pohodě odstřelil na velkou vzdálenost.Závěrečný boj nepojízdného tanku proti pěšímu praporu SS,to už byla čiročirá prasárna,pokud nešlo o zvláštní pokusný prapor Kamikaze.Pan Ayer mě připravil o víc jak 2 hodiny života. ()

ARI50

Dalši válečné dělo, herci se opět v příběhu vyznamenali protože tanková výprava je dech berouci. Nenudil jsem se ani minutu to totiž ani nešlo, příběh ve válce je až moc dobře natočen. Soundtrack je v pohodě a konec je nečekaný a nervy drasající takže obrovská spokojenost chci víc takových filmu. ()

veru_needy

Bezesporu se jedná o jeden z nejlepších filmů o druhé světové válce, kdy Amerika válčí s Německem. Děj plný napětí a akce. Příběh pobožného písaře, kterého naverbují přímo do středu války, příběh chlapa, který si už ve válce prošel snad úplně vším a příběhy všech členů posádky tanku jménem 'Fury'. Příběh je tak poutavý, že neodtrhnete oči od obrazovky ani na vteřinu. Jeden z nejlepších filmů z druhé světové války. Natočený v syrové a ponuré atmosféře, která je zde kvalitně vykreslena. - "If you don't fight for what you want, don't cry for what you lose." ()

luka4615

Druhá světová válka bez příkras, syrově tvrdá a někdy až krutě nekompromisní. Tak nějak lze Fury od Davida Ayera charakterizovat v pár slovech. Příběh tankistů a jejich tanku Fury je podán v mnoha ohledech realističtěji než většina doposud odpromítaných válečných velkofilmů v čele se Saving Private Ryan. Jediné co bych filmu vytkl, jsou až přespříliš ploché charaktery hlavních postav, za celou dobu stopáže totiž nemáte šanci se s nimi sžít. Ale to režisérovi po velkorysých akčních scénách a náhledech do amerických předsunutých táborů skoro ihned odpustíte. Fury je dalším povedeným snímkem Davida Ayera a dalším válečným filmem ke kterému se budu s chutí vracet. „Best Job I Ever Had.“ ()

Beastmaster4

Nemůžu si pomoct, jak píšu občas u některých filmů, tak u mě bodují filmy, na které si vzpomenu i druhý den a nedej bůh i několik dnů po shlídnutí. Pětkama moc neplýtvám a jen tak bůra něčemu nedám. Tady je to jasná volba, i když jsou tu malá "ale". Udělám to nyní jinak - Líbí: Autentické pojetí a s tím spojená parádní válečná atmosféra (i když to zní divně, tak ve filmu ano...v reálu to snad nikdy nikdo z nás nebude muset zažít), propracovanost a plno různých detailů, které dohromady tvořily vypiplaný celek, Brad Pitt jak ho mám rád. Nelíbí: Svítící střely jako ze Star Wars (možná tomu nerozumím, vím, že střely za sebou nechávaly díky teplotě světelné stopy, ale až tak jako ve filmu a takhle barevné???), klasická klišé podobných filmů - nevím proč už si někdo nemůže odpustit scény, kdy si mají všichni čas při boji říct, jak se mají strašně rádi :-D ()

Morholt

Vojín Ryan v tanku. Spielbergův trhák to nepřipomínalo jen vizuálem, ale i jednou z příběhových linek, ale protože se mi Ryan líbil, byl jsem spokojen i tady. Je to i tím, že filmů, které oslavují tankisty, zase tolik není. Když tak o tom přemýšlím, tak si nevzpomenu na žádný. Ayer zvládl nejen bitevní scény, ale dařilo se mu celkem s přehledem ukočírovat i partičku psychopatů, která se sešla v tanku a že to byl pestrý výběr hovad. Hercům také není příliš co vytknout a dokonce i ten LaBeouf nepůsobil s tím východoněmeckým knírkem až tak úchylně. Lerman se sice má ještě co učit, ale vyloženě nekazil. Ayer opět nezklamal a jako jeden z mála režiséru si tu svojí laťku drží stabilně vysoko. 80% ()

Lucasion

Na Železná srdce jsem měl velká očekávání. Možná proto, že jsem čekat filmové Bratrstvo neohrožených v tancích, tak jsem "jen" dostal další akční film z druhé světové války. Hlavním tahounem filmu je jasně obsazení. Pitt, LaBeouf, Bernthal a Lerman. Všechny mám kluky rád, zvlášť když se takhle kluci sejdou u jednoho tanku. Nicméně film působí jak 300 za druhé světové války, s tím rozdílem, že se mezitím musí vyřešit, aby mladej střílel do Němců, zjistil jaká je válka a aby projeli aspoň dvěma městama okupovaných nacisty. Dvě hodiny a čtvrt je opravdu zbytečný, začátek filmu se může pyšnit syrovou atmosférou, jen aby v půlce filmu to zabil zbytečnými dialogy. O půl hodiny méně, by filmu neuškodilo, ale báječně prospělo. Co se týče bojových scén, tak palec nahoru. Hudba i atmosféra je vážně dobrá. Sice nerozumím, co byly ty světelné efekty z Hvězdných válek, ale dobře. Závěr filmu taky není špatný. Takže jako akční film z druhé světové války, který je skvěle obsazen tak ano. Ale jako dramatický válečný film, ani ne. (83 %) ()

Sawy

Ano, Fury je hodně rozháraný, neučesaný film, ve kterém na každý výrazný klad připadá stejně nepřehlédnutelný problém. Ale to už je typický Ayer. A jeho špinavý, nekompromisní výlet napříč válečným Německem se mi stejně jako dravá policejní Patrola zaryl během sledování zatraceně hluboko pod kůži. Protože jestli něco tenhle kluk zvládá na výbornou, je to navození patřičné atmosféry a profilace hlavních hrdinů. Tady to má trochu složitější než v předchozím filmu, místo dvou policistů je třeba představit hned pětici vojáků, ale každý jeden z nich si dokázal (i díky výtečným hercům) utáhnout na svém prostoru svou osobní linku a hlavně díky nim má člověk pocit, že je v tom tanku taky. Scéna "zaškolování" Lermana, tarantinovská sekvence v kuchyni, souboj s německým Tigerem, to jsou scény nepříjemné, nezapomenutelné a hlavně režijně perfektně zvládnuté. Věčná škoda toho konce, který z do té doby nejlepšího válečného filmu za nevím kolik let dělá skoro náborovou pohádku... ale výsledný dojem naštěstí úplně nezkazí. 80 % ()

Handle

Bohužel dost nevyrovnaný film, jako celek to prostě nedrželo pohromadě. Od začátku do konce sice nenudí, ale nějak obzvlášť skvělý / napínavý / emotivní není vlastně v žádném momentě. A je to škoda, protože David Ayer umí akční scény režírovat velmi dobře a herci jsou taktéž výborní. Ještě více než Brad Pitt se mi líbil civilní výkon Logana Lermana. ()

ScarPoul

Ayer vie a znova raz nesklamal. Parádna akčná jazda bez hluchých momentov, prekvapivo fungujúca aj v komorných scénach - tá u dvoch nemeckých dievčat je dokonca silnejšia, než akákoľvek bojová scéna. Plno krvi, hrdinské reči a perfektne odohraté postavy. Lerman Pittovi skvelo sekunduje, čo je pre mňa jedno z najväčších prekvapení tohto roku. Akčné scény sú plné nápaditosti a prehnaného heroizmu. Rozmýšľal som, čo by sa stalo keby sa o takýto film pokúsili Európania. Po dlhom čase vojnová dokonalosť, ktorú trochu nadhodnocujem, aj keď by si zaslúžila 4*. Dôvod je len ten, že finále sa nedokáže vyrovnať iným dobrým akčným scénam. Inak som doslova slintal. A to vojnové filmy nemusím. Teším sa na Ayera a jeho partu komiksových záporákov. ()

Lacike

Velmi solidny tankovy film. Najviac ocenujem, ze bojove sceny po dlhsej dobe nevyzeraju ako cez kopirak Spielbergovho Vojaka Ryana ktorym sice dokonale redefinoval bojove sceny, ale uz mi tato stylizacia trochu lezie na nervy. Asi najväcsou slabinou tohto filmu su charaktery. Plnohodnotne postavy su len dve. Brad Pitt a Logan Lerman. Vsetky ostatne postavy su len figurky u ktorych mi bolo uplne ukradnute ako dopadnu a ked zomierali, tak to vo mne nevyvolalo ziadne emocie. Svojim konceptom mi tento film trochu pripomenul legendarny Petersenov film Das Boot. Len namiesto ponorky je tu v hlavnej ulohe posadku tanku a my sledujeme ich bezne bojove misie. Ako celok to funguje dobre a celkom sa mi to pacilo, ale v jednotlivostiach to bohuzial nie je velmi nadpriemerne a ani raz ma to poriadne nechytilo za gule takze preto davam relativne nizke hodnotenie. Ale kazdemu fanatikovy do tankov, alebo do vojnovych filmov z druhej svetovej to odporucam. Vysledkom je solidna zanrovka, ktora v dobe PG-13 kojeneckych akcnych filmov potesi srdce fanusika drsnej akcie. 6/10. ()

cvutak

Když jsem tento film ohodnotil plným počtem hvězd, tak jsem hodnocení trochu nadsadil, normálně bych hodnotil 4 hvězdami. Důvod je jednoduchý, v žádném předchozím filmu se nevyskytl Pzkpfw VI Tiger. A tento Tiger z britského Bovingtonu je vážně skvost. Co se týče filmu, tak je jako v každém válečném americkém filmu vidět, jak dělají úplné tupce z Němců. Co se týče finální scény, tak to nemá smysl komentovat, prostě je nemožné aby jeden tank, k tomu všemu americký Sherman, ikdyž s úpravou kanonu na 76 mm rozmetal celý prapor elitních německých vojáků. ()

maseer2

fajn válečná podívaná s pár neokoukanými nápady, ale taky se za vlasy přitaženým a nechutně americkým finále.. slabší 4* ()

BoPo

Pohľad na druhú svetovú vojnu, ktorý smeruje skôr do zákulisia. Sledujete 5 člennú posádku tanku. Spoznávate ich povahy, teda aspoň tie verzie, ktoré prezentujú ostatným členom. Respektíve tie verzie, ktoré vznikli na základe vojny. Prevládajú dialógy nad akciou, avšak nebojte sa, nie je jej tu málo a je dostatočne pôsobivá. Vrcholom filmu je za mňa "nedeľný" obed, a to od jeho samotného začiatku až do trpkého "dezertu". ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)