Dej sa zameriava na ruského kapitána Konovalova (Andrej Černyšov), ktorý v roku 1942 ako veliteľ tanku vykonáva prieskum. V priebehu krátkej prestávky je jeho T-34 zasiahnutý a zničený nemeckým tankom. Z posádky prežili len dvaja. Po vyliečení sa vracia späť k jednotke, ale tu nemajú pre neho žiaden tank. Vďaka pomoci technického inžiniera sa mu podarí získať tank KV-1 a spoločne s osádkou prevalcujú časť nemeckých tankových síl. (Volodimir2)

laik_60

Prvá polovica filmu troska menej záživná, ukážky z poľného "tankoservisu" spory a ziarlivostné scény medzi veliteľmi, druha polovica obohatená o vojnové tankové akcie, zase jedno KVečko v pohode likviduje nemecké pantery. Musím však konštatovať že na T 34 tento film nemá. ()

ARI50

Upřímně šel bych i víc nahoru protože jsem se těšil a oni to prostě umí, ale trošku ní vadily pasáže mluvení, a byly celkem dlouhé. Jinak bitva byly super ale taky by neuškodilo přitvrdit, přesto musím dodat že je to další slušný povedený válečný film a to si myslím že je pro mě nejhlavnější. Příběh super, herecký taky. ()

Necrotongue odpad!

Přestože mě film vlastně nevytočil (byl jsem v podivně dobré náladě), nemohl jsem se odchýlit od nastaveného kurzu, a pokud jsem snímky Fury a T-34 zodpadoval, nemohl jsem couvnout ani tentokrát. Zrovna od ruských tvůrců bych očekával historickou věrnost použité techniky, ale všechno bylo špatně. Pravda, nesmírně mě potěšilo, že se ve filmu nevyskytoval jediný Tiger, ale dlouhohlavňové Pzkfw IV s úsťovou brzdou a přídavným pancéřováním schürzen bych v roce 1942 nečekal. Stejně na tom ale byly i T- 34 (v tomto případě vzor 1943), celou dobu mi výrazně chyběla pěchota i dělostřelectvo (na obou stranách fronty) a bojové akce byly fakt zoufalé. Myslím, že sám kapitán Konovalov by svůj příběh nepoznal. Přitom stačilo natočit jeho bojovou akci tak, jak se skutečně odehrála, a byla by to pecka. Škoda... ()

Daddko

Film je postavený na báze skutočnej vojnovej udalosti posádky tanku KV-1 poručíka Semyona Konovalova. KV-1 ako ťažký tank bol skutočne pevnosť a nemecké vojská si s ním nevedeli poradiť...teda pokiaľ bol pojazdný. Ruskí tankisti ho nemali v obľube pre jeho vysokú poruchovosť. Žiaľ, film má príliš veľa nezrovnalostí v tom ako sa boj v skutočnosti odohrával a kto bol poručík Konovalov. Nechápem prečo do takýchto filmov histórie faktu namotávajú jeho fiktívnu manželku, vždy upravenú a temer nezašpinenú inžinierku. A doslovne je šok v scéne kedy sa v lese Konovalov objíma s inžinierkou pred KV-1 a záber ukáže na tanku označenie wermachtu. Podľa scenára ten tank mali Nemci len odtiahnuť ako poškodený a nepojazdný. Prečo a čím ho hneď označili znakom wermachtu je nelogické. Osádka po tanku špacíruje vzpriamene, Konovalov má hodinky ktoré v tom čase neboli, takýchto neprofesionálnych zmätkov je na dva filmy. 2/3 filmu sú viacmenej o TOP-ke (technická opavovňa pluku), to je veľmi slušné a reálne. Hlavné nástroje kladivo, majzel a reťaz, kladkostroj z kmeňov stromu. Napriek tomu voči predchádzajúcim filmom T-34, Tanki výrazné zlepšenie. Suma sumárum 4*. Ak má niekto záujem o skutočný priebeh bitky a kto bol Semyon Konovalov najlepšie som našiel tu: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2,_%D0%A1%D0%B5%D0%BC%D1%91%D0%BD_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 ()

Big Bear

Velký dík příteli Volodimirovi2 za jako vždy věrné dovysvětlení historických reálií. Já o Konovalovi nic nevěděl a na film jsem koukal s čistou radostí, že po T34 a trochu zvláštním Bílém Tygrovi tu máme další libůstku. Hlavními hrdiny tankových filmů jsou totiž většinou T34, páč se jich vyrobila halda a dají se ještě leckde vyštrachat. Tady je to těžký KV1 a ten se ve filmech moc nevídá. T34 se ve filmu také mihnou a je to věru rozdílný pohled.. jako by vedle neforemného Curtis Hawku 75 stál Spitfire .-) ! Tak moc působí T34 elegantně ... Jelikož jsem neznal historické okolnosti, přišlo mi to zabíjení německých koček až moc gerojské a trochu mi to připomnělu PC hru Soldiers - Heroes of WW2. Tam jsem také neustále likvidoval tanky, orpavoval a případně přelézal do těch méně rozsekaných, překládal z vraků munici, když ten můj už nešel s bednou nářadí dát do kupy. Trochu mi štvala nedoladěnost některých bojových scén. Například když osádka střílí protipancéřovými střelami a netrefí. Vždy zásah mimo doprovází výbuch jak od tříštivého náboje. A když tříštivým trefí SDKFZ, místo aby polopás svlékli zásahem z plechu, jen začne hořet... Německé tanky vůbec divně dostávaly zásahy... Po každém zásahu začly hořet v celé ploše jakoby byly plné benzínu. U filmu T34 nám pěkně tvůrci ukázali co to byla taková penetrace a co vybuchnuvší náboj dělala uvnitře té stísněné obrněné krabice se vším co bylo z masa a kostí, případně bylo plné střelného prachu... Tady žádné zpomalené záběry na letící střely nečekejte. Film doprovází i milostná linie, ale nijak mi tam nevadila. Myslím si, že je to celekm solidně natočená válečná záležitost a jsem rád, že alespoň Rusové se činí. Teď je těch válečných filmů z druhé světové jak šafránu. Dávám tedy 3 náhradní díly. * * * ()

• V celém filmu je jak u sovětských, tak u německých tanků až absurdně moc místa pro posádku. Vnitřní prostory tanků byly obecně dost stísněné. (Globus_Jirka)
  • V čase 01:06:29 jsou náboje za střelcem uloženy střelami dovnitř věže, ve složení 2/2/2 v každé polici. V čase 01:07:03 jsou otočené střelou ven z věže a ve složení 1/1/2/1 v každé polici. (Globus_Jirka)