Reklama

Reklama

Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

(viac)

Videá (9)

Trailer 2

Recenzie (1 549)

DaViD´82 

všetky recenzie používateľa

Není to v žádném ohledu vyloženě špatné, ale mohlo to být o tolik lepší, kdyby se to dokázalo rozhodnout, zda to chce být nekompromisní špinavou (proti)válečnou ukázkou hrůz a nesmyslnosti válečného bytí i bití se, tankové porno poplatné desítkám miliónů hráčů World of Tanks či stylizovanou akčňárnou "nás málo, jich mnógo", která je někde na pomezí Třístovky a sovětských propagandistických válečných snímků let padesátých. A aby té rozháranosti nebylo málo, tak to v polovině předěluje tarantinovská patnáctiminutovka, která působí jak nepoužitá scéna z Hanebných panchartů. A v každém z těch stylů to tu více tu méně funguje, ale dohromady to jako jeden celek neštymuje ani na chvíli. ()

Spooner 

všetky recenzie používateľa

Jo, takový válečný biják jsem už dlouho potřeboval. Jasný, je to celé až příliš přímočaré a pár logických lapsů dojem malinko kazí. Jenže jinak nám Ayer servíruje špinavou, drsnou a v akčních scénách neskutečně intenzivní podívanou, která se navíc nebojí udělat svině i z amerických hošanů. A herecká sestava je samozřejmě parádní. Víc takových filmů připomínající starou dobrou válečnou školu. ()

Reklama

Zíza 

všetky recenzie používateľa

Jistě, je to strašně hrdinské, ale z hlediska použité špíny, bahna a hudby hoši odvedli dobrou práci. Navíc mě překvapilo, jak herecky Shia dozrál. Není to špatný film, ale pokud máte za sebou již víc jak deset válečných filmů, neoslní vás to. I tak příjemné pokoukání, s vtipnými i silnými scénami (jsme ve válce, tam prostě takové scény být musí). To všechno má ale jedno velké ale, které se neobejde bez SPOILERU. to tam vážně museli šoupnout usměvavého nácka, kterému právě zmasakrovali půlku jednotky a on si vlastně jen: "Hey, bro, you all were so cool I probably let you live. Ok? So, see ya" To jako vážně? Slabší 4* (aneb jak zaznělo - z milosti). ()

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to dosť dobrá akčná vojnová dráma od Davida Ayera. Má vydarený príbeh o posádke jedného tanku Sherman, ktorá si toho prežila už viac než dosť na niekoľkých bojiskách, ale práve pri postupe Nemeckom prišli o jedného člena a nahradiť ho má neskúsený mladík. A tak sa snažia spoločne vytvoriť funkčný tím, pričom mladík získava bojové skúsenosti a prvý krát aj sám prežíva skutočné hrôzy vojny. A Nemci si svoju krajinu len tak nepustia a preto posúdku čakajú tvrdé chvíle. Spracovanie je na tom celkom dobre, síce mám pocit, že potenciál bol predsa len trochu väčší a aj to tempo som čakal o niečo dynamickejšie, ale aj tak si nemôžem výraznejšie sťažovať. Až prekvapivo dobre mi sadli postavy, z ktorých väčšina síce nepôsobí práve najnormálnejšie, ale to sa dá samozrejme vzhľadom na ich prežité udalosti úplne chápať, hlavne, že sú zaujímavé, cítiť z nich tie skúsenosti a sú aj celkom vtipné, takže občas to príjemne odľahčia. Dej nepôsobí výnimočne, ale ani mi neprišiel až tak priamočiary, ako som očakával a tak občas ponúkne aj nejakú zaujímavú nebojovú sekvenciu, obzvlášť časť pri dvoch nemeckých ženách sa nadmieru vydarila. A veľkým plusom je aj tú surová atmosféra, prakticky až naturalistické prevedenie a chválim, že sa tu Američania neprezentujú tým svojim klasickým štýlom, ale ako ľudí, ktorých vojna veľmi poznačila a od bežných kladných hrdinov majú poriadne ďaleko. Takže väčšinu času sa na to pozerá viac, než dobre. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi, ale stále mohla byť aj o niečo lepšia. Až na tie zvláštne strely v niektorých scénach je perfektne natočená, takže sa to dá skutočne užívať, chválim slušnú rozmanitost, pričom nechýba boj v meste, pri lese a ani súboj s tankom, nájde sa tu plno výborných momentov, na ktoré sa dá dlho spomínať a prišlo mi to aj dosť napínavé. Ale čakal som väčšiu realističnosť, hlavne finále je už úplne mimo a tiež na to, ako film inak pôsobí surovo a naturalisticky, tak práve v akcii paradoxne nie je ani zďaleka tak drsný, ako som čakal, síce občas sa niečo nájde, ale väčšinou sa jedná len o také normálne zásahy vojakov a techniky. Najviac sa mi páči napínavý súboj s Tigrom, ale na všetku akciu sa pozerá dobre. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, výborné zloženie posádky, hlavne Brad Pitt, ktorý mi tu sadol až prekvapivo dobre, ale Jon Bernthal, Michael Peña, Shia LaBeouf, ale aj mladík to zvládli veľmi dobre, takže som si ku všetkým vytvoril nejaký vzťah, no nesklame ani tých pár vedľajších postáv. A čo sa týka réžie a technickej stránky, David Ayer si tentoraz vybral podstatne veľkolepejší projekt, než doteraz a zvládol to našťastie solídne, obzvlášť vizuálna stránka a atmosféra, len ako som spomínal, trochu ma sklamala realističnosť a surovosť akcie, tu som od neho čakal trochu viac. Takže celkovo som spokojný, určite sa nejedná o nejaký žánrový klenot, ale páčilo sa mi to a rád si to ešte pozriem. 75% ()

Cervenak 

všetky recenzie používateľa

Toto bude samozrejme veľmi individuálne, ale u mňa až hysterické nadšenie a jasný film roka. Najlepší Ayer (zďaleka), najlepšia druhá svetová od Zachráňte Ryana, možno najlepší film na tému "vojna je odporné krvavé svinstvo... a o to viac sa cení občasný záchvev ľudskosti". Scenáristicky bez zaváhania, herecky ani nevravím, všetci sú tam skvelí, vrátane zmrda Lehrmana, ktorý ma konečne presvedčil, že z neho niečo bude. Pri všetkých akčných scénach som bol až v kŕči, ako som ten tank šoféroval s nimi a hľadal každú ďalšiu škatuľu munície. Ani si nepamätám, kedy som naposledy tak veľmi držal hrdinom palce. ()

Galéria (75)

Zaujímavosti (81)

  • Jednou z velkých nevýhod tanků M4 byl benzínový pohon, kvůli kterému byly velmi náchylné ke vzplanutí. (KREI)
  • Když je tank poručíka Parkera (Xavier Samuel) zasažen Panzerfaustem, hořící Parker spadne z tanku a křičí: „Otče“. Následně se zabije tím, že se střelí do hlavy. Po chvilce, když Collier (Brad Pitt) ukazuje Normanovi (Logan Lerman) jeho mrtvé tělo, není na hlavě ani stopa po ráně. (Gordy34)

Súvisiace novinky

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (viac)

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)

Reklama

Reklama