Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Mallyyy

Velké překvapení. Je to sice teen seriál, kde někdy chování postav je nelogické a dialogy pokulhávaj, ale kde vlastně ne? Sympatičtí herci, výborný soundtrack a celkové provedení na měřítka CW skvělé. :) Doporučuju pro sci-fi fans. ()

HonzyR

PILOT: No uuuf, po prvním dílu vidím silné nesympatie v 90% mladých herců. Nemám rád seriály, které to cílí vyloženě na puberťáky, protože málokdo ten seriál potom dotáhne do něčeho vážnějšího bez toho, aniž by to vypadalo komediálně. CW to většinou směřuje k těm mladším, ale spíše jim to u mě vychází (Supernatural, Arrow, Flash). Naopak dospělí herci se mi velmi líbí, a vizuální efekty na tom taky nejsou špatně. Uvidíme co dál. Zatím nic moc. 1.série - 80% Naštěstí se to později docela rozjelo a mlaďoši už nebyli nesnesitelní úplně všichni. Trochu dospělý feeling, který tvůrci do seriálu nasadili, seriálu určitě pomohl. Finále řady suprové. Na další řadu se těším. Po Pilotu opravdu překvapení. 2.série - 90% Tak jsme se přemístili s vesmíru do obydleného bunkru. Vesmírná stanice mi byla sice asi bližší, každopádně děj oproti první řadě určitě konzistentnější a na jiné úrovni. Překvapila smrt jedné z hlavních postav cca v půlce. Mám obavy, že seriál už nabídl to nejlepší ze sebe, a že už je poněkud "vydojený" :)) Tvůrci se budou muset snažit, aby měli co nabídnout ve 3.sérii... ()

gonga odpad!

Seriál bohužel nabízí tolik nelogičností a nesmyslného jednání jednotlivých postav, že se na něj dá koukat jen se sebezapřením. Ale občas je to i trochu zábavné. Ne snad kvůli příšerně hrajícím hercům či propracovanému (zcela debilnímu a plnému klišé) ději, nýbrž jen a pouze jako "guilty pleasure" , jak zde před mnou napsali mnozí. Zde na čsfd 75% ? No...už jsem si zvykl , že zdejší systém hodnocení není ideální, ale co je moc, to je příliš, jsem nucen toto nespravedlivě vysoké hodnocení korigovat odpadem. ()

Chundys

Škoda že to celá 6. série posrala. Tak pozor ona to neposrala jen 6. série, 7. to totiž úplně celé dosrala s prominutim! Bože to byla tak ukrutná nuda. Jen jeden díl se mi líbil. Mělo to skončit 4. řadou nanejvýš a nebo tomu dát pořádný scénář. Hodně nelogických věcí, hodně nevysvětlených věcí. Postavy se k sobě chovali v 7. řadě hrozně uměle a ani jedné jsem nevěřil žádný city! Totální zívačka a zprotivení kdysi oblíbeného seriálu. I na hercích bylo vidět, že je to už prostě nebaví! No a celej závěr?! Jako Lost měl šílenej závěr ale jinak byl seriál i tak super, tady 2, možná i 3 série docela katastrofa a ještě absurdní pitomej a mnohem horší závěr než v Lostu, jen jsem si klepal na čelo a byl rád, že je to za mnou!!! ()

Trilobitter

Po překonání doslova neskonalého utrpení, které představují první tři díly, jsem začal věřit, že z The 100 se nakonec vyklube obstojné post-apo sci-fi guilty pleasure. Zajímavá zápletka, postavy se nějak vyvíjejí, radiací zničená Země je cool, pak nějakej bunkr, supr. Ale byla to past. Úplně všechny postavy jsou neskuteční kreténi, kteří iracionálně dělají kokotinu za kokotinou a zničí všechno co zničit můžou. Sledujete bandu idiotů, kteří buď kafrají, střílejí nebo zase kafrají a vy jen milostivě mačkáte šipku doprava a přeskakujete ty miliony dialogů úplně o ničem. A víte, že jakmile někdo řekne "my people"nebo "we have to talk", znamená to, že opravdu velká spousta lidí v dalších pěti minutách umře. Bohužel, navzdory hromadám mrtvých (bavíme se o pár tisících posledních lidech ve vesmíru), postavy, které by každý soudný člověk zastřelil po pěti minutách zůstávají na scéně až do páté série a stále jen všechno kurví. Děj plný zvratů se v prvních dvou sériích dá zvládnout, ale seriál se postupně stává víc a víc frustrující, protože máte jistotu, že ať "hrdinové" udělají cokoliv, stejně se to nakonec posere. Jedna hvězda za námět, druhá za bunkr v Mount Weather, třetí za možnost pomocí šipky doprava přeskočit na Netflixu o 10 vteřin dopředu. ()

aslavey

Pilot?? Ty vole.. To asi ne. Zkusil jsem to, ale takhle trapný jsem to nečekal. Pár (samozřejmě velice krásných a naprosto neinteligentních, mladých a neklidných) cukroušů se dostane na Zem s dvouhlavejma jelenama a divnejma opičákama a bojujou o přežití. Ok. Ztraceni začali podobně. Akorát ten jelen neměl 2 hlavy, ale obrovskou hřívu a panděro. A ačkoli se jim vcelku poved úvodní záběr na vesmírnou stanici, zas tak hrdej na to, že bych ho musel ukazovat 56x za sebou ve stejné smyčce, bych asi nebyl. A vsadím se, že budou mít všichni i po 5 měsících ve špíně bez jakýchkoli zásob pořád čistý vlasy a namalovaný oči. No tak... fakt? Já myslel, že tahle trapnost je výsadou (mimochodem leckdy velmi vtipných) latinskoamerických telenovel.. ()

kostej_

Ač bude asi ještě hodně záležet na tom, jak se děj rozjede (např. co se týče "grounders"), po dvou dílech to vypadá slibně. Edit: Seriál ke konci druhé sezóny velmi slušně vygradoval a dostal se mezi absolutní seriálovou špičku. ()

Ben Nevis

Po dvou sezónách: První sezóna nepřinesla nic nového. Sci-fi pozadí je akorát k vzteku, protože nic tam nedává logiku. Země 90 let po nukleární válce obyvatelná a beze stop po naší civilizaci? Největší klad jsou postavy, jak dospělé tak teenageři, a vcelku temné ladění. Druhá sezóna se však rozjíždí ve velkém stylu. Přibylo sice plno nových nesmyslů (radiace vede žebříček), ale všechno vynahrazuje dramatický děj, zvraty skoro v každém díle, morální dilemata postav a odvaha scénáristů sem tam odstranit hlavnější postavu. Nebýt naprostého nezájmu o jakoukoliv logickou strukturu, protože hodně věcí se děje ve stylu: magic, motherfucker, mohl mít seriál i 90%. ()

MarleyCZ

Po dlouhé době dobrý sci-fi seriál, který hltám každým dílem. Samozřejmě ne vše je dokonalé, ale z nabídky dnešních seriálů si moc vybírat nejde. 1.série 90% / 2.série zatím 80% ()

Eluin

Normálně bych to hodnotil za 3 hvězdy, ale líbil se mi podařený závěr první série a pak mám taky trochu slabost pro Radiohead... :-). ()

Ydrosten odpad!

Našampónovaný děcka - teda trestanci ( ?? sakra ) - si vyrazí na nechtěný výlet. No páni moji, to je zase originální seriál jak blázen. Po tom co přistanou na planetě, se polovina z nich popere, protože proto, a druhá polovina jsou uvědomělý mamlásci co si neumí ani zavázat tkaničky. Aby to bylo veselejší, tak tam dáme nějaký opice a aby to vypadalo jako sci-fi, přidáme 84x ten samý záběr na kosmickou stanici. Na planetě je to jedna velká katastrofa za druhou + se oběvují " ti druzí " Tak tohle je na mě moc. Hezké tvářičky opravdu do tohodle žánru moc nezapadají. Balím to po 5 dílech. Tahle ptákovina je neuvěřitelně stupidní. Neustále mě udivuje že nejjednodušší cesta která má něco vysvětlit nebo dokázat, je skrze pubertální dementy, kteří neumí nic a všechno dělají 35x složitěji, než třeba vycvičená jednotka vojáků. Taky je úplně super do takových situací poslat co nejvíc lidí, když 2 malé skupiny po 5 lidech by to podle mě zvládly 100x líp. Prostě nefunguje to. A nikdy takový formát fungovat nebude. Čtou někdy po sobě ty scénáře ?? ()

Qeo

Když se prokousáte příšernými úvodními díly, budete mile překvapeni. Ano je to teenage, nezbavuje se to úplně patosu a občas to je přehrávané. Na druhou stranu to má poměrně spád. S úmrtími se tam nešetří. Mrtvoly přibývají jak na běžícím páse a s tím i rostou postavy které přežívají. Docela se mi i libí systém náhody, která ne úplně vždy vyjde tak jak se od seriálů předpokládá. Prostě někdy se něco posere a občas to může mít fatální důsledky. A pozor! Seriál je až neuvěřitelně genderově vyvážený (v pozdějších dílech a především v druhé sérii) ženské hrdinky válcují... ()

Radek.SCH

Přeci se nebudu stydět za to, co mě baví, že? Už dlouho se mi nestalo, abych celou jednu seriálovou sezonu dal za jeden večer (9 hodin v kuse). 100-vce se to povedlo. „Herci“ „hrají“ jako o život (alespoň co jim jejich omezené schopnosti umožňují). Vztahovek ve stylu 90210 a Dawsonova světu je to plné. Ale celé mi to tak nějak připomínalo Battlestar Galactica (což je sakra dobře)! Námět je pro mě jako fandu sci-fi rozkošný - Postapo sci-fi plná zmutovaných zvířátek, kanibalů, politikaření a brutality (super!) + romantická blamáž, kterou budete asi přeskakovat. Podivná kombinace, která překvapivě funguje. A každý si přijde na své. Logika + dějové zvraty jsou podružné (rozuměj je to vlastně totálně blbé), ale kdo ví proč to člověku ani nevadí. Hlavně že se to střídá s výjevy rozkošnického násilí a mučení. Ještě aby tak zabili v 2. sezóně hlavní hrdinku a bude to OK. Po první sezóně - 80 % Jo a kdyby bylo víc peněz a vyšlo by se konečně z jednotvárného lesa... taky by to neuškodilo. To by se ale scénáristům celý koncept sesypal jako domeček z karet. Protože by snad každému divákovi potom došlo, že po jaderné kartastrofě, která měla za následek vyhynutí cca 95 % populace by prostě nemohlo dojít k takové koncentraci lidí na ploše cca Brna-města. Ale jak už jsem říkal dříve: Nepřemýšlejte, bavte se. V průběhu 2. sezóny: Tak vono tomu rozlet do „x“ různých směrů překvapivě neprospěl. Máme tu poušť, máme tu Reapers (dost WTF původ), pak podivná spojenectví a čím dál šílenější vývoje postav (Lincoln, Finn atd.) A jak fungovalo 100 % Teen prostředí na Zemi v 1. sezóně, tak tady to drhne jak staré rezavé kolo (není prostě důvod, aby byly středem pozornosti nezodpovědní, nevycvičení, mnohdy i vyšinutí a zabijáčtí debili. Jejich vysílání do akce dospělými je prostě mimo). A to jsem se ještě nezmínil o fašoidním prezidentovi a celé té über Badass sebrance v podzemí. Po druhé sezóně: Chjo. Dobře, beru v potaz nejednoznačnost charakterů a abscenci dobra a zla (černou a bílou tu prostě nenajdete, jen různé odstíny šedi ;-) Celá sezóna je v podstatě o vině a následcích, což by člověk u teen výplachu běžně nečekal. Akční sekvence se sem tam taky objeví, ale celé to pohřbívala sterilnost a nedynamika celé vypravěčské větve s Mount Weather. Navíc nejen že děcka posílali místo sebe do akce, ale pak jim (he?) uvolnili místo ve vedení a začali je na slovo poslouchat (pohádka). Banda krvežíznivých macho primitivů vedená dvacetiletou větví taky nepůsobí moc přesvědčivě. A celý ten paradox: zabijeme tě velice bolestivým způsobem za jakoukoliv blbost VS. Ok, tak jo. Sice jste nás zabíjeli posledních x-destítek let a mučili jste nás, ale teď vám všechno odpustíme. Stačí, když pustíte tucet našich kamarádů......... BOŽE! To už vůbec nemluvím o nastavovaném zabíjení Finna. Spousta scénaristických kotrmelců a natahování s EXTRA umělým rozuzlením (hlavně že bude mít nějaký mindrák!) Vím že jsem původně říkal nepřemýšlejte a bavte se, ale po 29 dílech (cca 20 hodinách) už se to prostě začne hromadit a překročí to únosnou mez SNESITELNOSTI. - 60 % Tak máme tu konec třetí sezóny, no a... katastrofa. () (menej) (viac)

Rannveig

Až na pár prvních dílů, kde bych autorům scénáře nakopal za svazování postav do stavu neschopnosti logického uvažování a argumentace, je to svěží dílko. Občas na mě zavanula očividná inspirace například herní sérií Fallout, ale to ničemu neškodí, naopak dodává to pocit větší pravděpodobnosti autory danné skutečnosti. Celkově krásná kombinace Sci-fi a Post-Apo, nápadité rozvinutí více dějových linek a také jednotlivých, velmi odlišných prostředí. Plus opravdu málokdy viděný proměnlivý rozvoj jednotlivých postav, od dobrých k špatným a naopak. ()

gumbo

Neskutečné překvapení. Mix Maze Runnera, Falloutu a Game of Thrones, který funguje dokonale. Podobně jako v Game of Thrones tu není prakticky žádná naprosto kladná postava a všichni zde musí dělat pěkně hnusné věci, aby přežili. 80% ()

Hapretor

Tak debilní až to bylo zábavné. V žádném jiném seriálu jsem se nesetkal s tak nelogickým a hovadským jednáním postav, které pak vedlo k enormnímu počtu mrtvých - ten seriál je vážně drsný - a to tam hrajou teens - herci a herečky povětšinou držky - až na hlavní představitelku a tu černovlasou běhnu, co se pak přidala k místním domorodcům - už nevím jména - a nehodlám to dohledávat - závěr seriálu tedy open season III díl je pak jedno velké, obrovské, gargantuovské WTF !!! - není tady snad jediná věc, myšlenka, nebo scéna, co by dávala smysl. ()

Junys

Hledal jsem další postapo seriál a zaujal mě tenhle. Viděl jsem první sérii a můžu říct že super! Docela mě sere jak tady každej píše že je to teen.. Prostředí to bylo něco pro mě.. Opuštěnost, příroda a nějaký ty skupiny to je fakt luxus! Bylo tam dost zábavných i smutných scén. Doufám že se to při další sérii nepokazí. --- Tak druhá série zamnou a musím říct že druhá je lepší než první. Rozjela se do takových otáček až to není možný tolik akce.. ffff. Začíná to vypadat čím dál zajímavěji. ()

CyriC

Seriál bez klaďasů a záporáků. Každá postava to někdy posere. Nikdo vlastně nemá špatné úmysly, ale řešení bývají nelidská. Pokud vám přijde, že se některé postavy chovají jako hovada, je to jen dobře. V takové situaci by asi nikdo z nás neudržel kritický a logický přístup. ()