Prvých 100 - Série 1

(séria)
USA, 2014, 9 h 1 min (Minutáž: 41–42 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Paige Turco, Thomas McDonell, Eli Goree, Marie Avgeropoulos, Bob Morley, Kelly Hu, Christopher Larkin, Devon Bostick, Isaiah Washington (viac)

Už je tomu nejméně 100 let, co na Zemi vypukla nukleární válka, která skoro všechny tvory na Zemi vyhladila. 12 vesmírných stanic se spojilo a vytvořilo stanici Archa. Protože dochází kyslík, bylo 100 mladých lidí vypuštěno na Zemi nedaleko Washingtonu D.C., aby našli nějaké zásoby. Po čase ale zjistí, že nejsou jedinými obyvateli Země. (Varan)

Andrebas

Ak chcete sledovať tento seriál musíte zabudnúť na všetko čo ste vo akomkoľvek sci-fi videli jednoducho povedané tento seriál popiera všetku logiku a fyzikálne zákony aké ste do posial mohli poznať nie som žiaden fyzik ani teoretik ale takto to určite vypadať nebude ak na svete vypukne jadrová vojna a po 98 rokoch i keď to číslo mohlo byť väčšie bolo znovu všetko poriadku, ale i tak ma tento seriál výbornú myšlienku a dobré spracovanie aj keď občas ten scenár mi príde jak z nejakej telenovely a uplakané postavy ktoré sú na hrane smrti sa hneť uzdravia ale ako som vravel na začiatku prvom rade zabudnite že to bude dávať dajaký zmysel. ()

Sayko

První série ve mně vyvolala rozporuplné názory. Ze začátku (tak prvních 5 epizod) se mi seriál vůbec nelíbil jak po vizuální stránce, tak po stránce herecké. Hudebně sice našlapaný, avšak herecky přehrávaný seriál, na což jsem si nemohl dlouho zvyknout. Pořád jsem si říkal, že koukám na nějakej teenage seriál, ve kterým je možný fakt všechno (například přežít probodnutí hrudníku oštěpem). Vizuálně, jak jsem již psal, nejde o žádný skvost a ze začátku mi CGI dost trhalo oči, jde vidět, že TheCW šetřilo.. Po pár dílech jsem si stejně jako u herců i na ty efekty zvykl a stal jsem se úspěšně závislým. Druhá série čekáá! ()

Daertelon

Začal jsem sledovat tenhle seriál, protože mi ho jedna duše doporučila. Je to - zajímavé. Prostředí, ať už vesmírné, nebo pozemské, je až na drobné výjimky zvládnuto velice dobře. Už samotné zpracování estetiky vás vtáhne do děje. Potom ale divák celkem bolestivě narazí do mizerného scénáře a chatrného hereckého umění. Banda puberťáků osidlujicí Zemi - to je přesné. Pubertální role, pubertální herci, pubertální výkony. Pubertální scénář. Obrovský potenciál se tu utápí ve škaredé nedovařenosti, a je to škoda, protože kdyby se to uchopilo dobře, mohl to být perfektní seriál. Takhle je jen dobrý. Tak hurá do další série. ()

orkadimenza

Na "Stovku" se musí nahlížet vyloženě jako na 1) seriál pro teenagery, 2) seriál, který si pustíte doma večer po šichtě/škole. Odprostit se od spousty scénáristicky nedotažených míst byl základ pro úspěšné dokoukání 1. série (který jsem naštěstí odhalil hned po první epizodě), z čehož plyne, že jsem i při hodnocení jednotlivých epizod byl mírnější než u standardního sci-fi filmu, kde se nesrovnalosti objevují na každém rohu. Většinou jsem tedy dával čistě na subjektivní pocit, ačkoliv byla epizoda sebedebilnější, naopak velmi častým prvkem byl smích při těch nejvypjatějších scénách, jelikož reakce a proslovy některých postav v určitých momentech byly vskutku k popukání. Jinak jsem úvodní sérii zhltnul celkem rychle, za což vděčím hlavně pohlížením na příběh jako takový a ne na debiloviny okolo. Nejspíš to bude tím, že jsem čerstvě "vypuštěný" teenager, takže se vžitím do rolí postav nebyl takový problém. A i přesto, že "zakončení" série nebylo úplně podle mého gusta, plánuji zkouknout přinejmenším i druhou sérii. A to je při jejích 16 epizodách proti všem mým zvyklostem! 75% ()

MIMI.kry

Nedomyšlené až nesmyslné (vyslat dětské kriminálníky bez dozoru, bez vedení, bez zaučení na neobydlenou planetu a čekat po nich, že se budou chovat zodpovědně, zprostředkovávat informace apod.) , celé je to naivní, až pohádkové a pro děti, taková kýčovitá blbinka u níž netřeba přemýšlet. Alespoň prostředí je slušné. ()