Prvých 100 - Série 2

(séria)
USA, 2014, 11 h 19 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Paige Turco, Thomas McDonell, Bob Morley, Marie Avgeropoulos, Devon Bostick, Lindsey Morgan, Ricky Whittle, Christopher Larkin (viac)

Ti ze "stovky", kteří přežili, byli odvedeni do zařízení Mount Weather. V komplexu se potkávají s "Horskými lidmi", kteří kvůli své kostní dřeni nemůžou vylézt na povrch Země. Jediným lékem je pro ně krev "stovky". Mezitím Archa přistála na Zemi a chce "stovku" osvobodit. (Varan)

Real Tom Hardy

"MOCKERY IS NOT THE PRODUCT OF A STRONG MIND." -------------- Neopísateľné zlepšenie oproti prvej sérii a maximálna spokojnosť. Schrúmané za pol dňa a pol noci. Udalosti a situácie boli serióznejšie, dramatickejšie a mali váhu. Odpadlo mnoho zbytočných emócií, ubralo sa aj na patetickosti postáv a ich konania. Mnoho zvratov, nových postáv a ďalších lokácií. Je vidieť, že CW uvidelo potenciál a pekne ho využilo. 2. séria zo mňa vytiahla veľkú variáciu emócií, čo sa tak často nestáva a preto to bolo ešte do finále bez váhania za 5*. Posledné dva diely sú u divákov jednoznačne dosť polarizované, dá sa ale zhodnúť, že priniesli len "čo do pi.e" efekt a nie náhlu chuť na ďalšiu sériu. Kvôli týmto posledným dvom dielom sa však nechystám haniť celú sériu a preto nechávam 5 hviezdičiek. EDIT: 19.6.2019 - znižujem na štyri hviezdy, po opakovanom zhliadnutí ma stále (dokonca po roku a pol) to finále vážne serie. ()

andalin

Tenhle seriál jsem viděla několik let zpátky a skončila někdy ve čtvrté nebo páté sérii, kdy už mě to nebavilo. Občas si na něj ale vzpomenu a zjistila jsem, že bych ráda věděla, jak to všechno dopadlo. Proto jsem se do něj pustila znovu. První a druhá série mě moc bavily, uvidíme, jestli mi to vydrží. ()

Andrebas

Druhá séria bola o polovicu lepšia scenár bol o mnoho xx krát lepšie prepracovaný a seriál už dával dajakú tu logiku až na ten koniec to finále ktoré vám všetko zoberie z ruky a pleskne vám ho na tvár i keď dúfam že to 2 sériou pre mňa nekončí a naďalej bude to postupovať týmto smerom viac ku predu, i keď nebudem ho iba chváliť aj tak som polku tej série iba prespal lebo mi dajaké pasáže nechutili a nudili ma od prvej série bol pokrok napínavejšie scény a omnoho viac krát logickejšie,detailov tiež bolo dosť čo dodalo iskru a nádej ďalšej sérií. ()

KM Phoenix

Tak jsem si ze začátku zcela bláhově myslel, že by druhá série mohla být lepší než ta první. Nemohl jsem se mýlit víc, to co bylo s první řadou špatně je zde ještě umocněno a scénáristická lenost ohledně řešení celé jedné skupiny lidí na závěr série se opravdu také jen tak nevidí. Tvůrci si s postavami také dělají co chtějí a obzvlášť Jaha je neskutečně iritující a zhovadilá postava. Z dětí se mezitím staly drsnější zabijáci než ruští specnaz a vojáci z Archy hrají jenom druhé housle případně kanonenfutr. Nepochopím jak tento seriál může mít tak vysoké hodnocení. A naprosto souhlasím s Necrotonguem a jeho komentářem. ()

NifKor

Tady CW předvedlo něco neuvěřitelného. 1. série The 100 byla pro mě nadprůměrná ale ta druhá byla neuvěřitelná. The 100 má v pár částech předvídatelný příběh, klišé a pár dalších klasických vad na kráse, ale to co to nahrazuje jsou skvěle napsané postavy (všechny co se v minimálně 1. a 2. sérii objeví), na kterých člověku vážně záleží a postupem času se některé postavy dost mění, všichni herci hrají skvěle, neuvěřitelně propracovaný příběh, který šlape od začátku do konce. CW se dokonce nebojí jít na to odvážně a jako zatím u seriálů co jsem viděl od CW jsem neviděl, že by do jedné z hlavních postav vrtali vrtačkou, tak že se člověk vážně bojí a až v ten moment mu dojde jak moc si tu danou postavu oblíbil. CW v této sérii dokázalo něco neuvěřitelného co už u nich snad nikdy neuvidím. 9,5/10 ()

• Prístroj, ktorý našli strážnici v aute, hral melódiu známej skladby "Carol of the Bell". (metal.storm)
  • Sterling (Keenan Tracey) spadne ze skály společně s provazem, avšak v následující scéně je provaz stále přivázaný k pařezu. (KM Phoenix)