13 kraťoučkých příběhů ze života hrdinů seriálu Ztraceni, objasňující či doplňující dosavadní dění na ostrově. (Hal_Moore)

Colonist

Mini flashbacky a taková krátká výplň před začátkem 4. řady v USA. Některé epizodky jsou nudné a naprosto zbytečné, v jiných se zase na moment setkáme s odpadlíky ze seriálu a jiné jsou zase vtipné (Jin a golf). Pro děj seriálu není vlastně žádná z těch epizod důležitá - tedy až na překvapivý a zásadní 13. díl, který by měl každý fanoušek seriálu povinně vidět, a na který bude v seriálu navázáno! ()

Gediman

Série velmi krátkých miniepizodek, které působí jako vystřižené scény - ve skutečnosti jsou ovšem dodatečně natočené. Nic moc zajímavého ale nepřinášejí, kromě snad jedné epizody. Kvalita kamery o dost nižší, zkrátka je to nízkorozpočtový promo-materiál. Více o této sérii (a dalších věcech z Lostu) se dozvíte v mé audioblogové debatě s hostem. ()

DaViD´82

Aneb jak efektivně prodat "vystřižené" scény... Prvních dvanáct střípků ze života ostrovanů se dá rozdělit na pomyslné třetiny. První je tříminutová nuda o ničem (1 - The Watch, 7 - Arzt & Crafts, 8 - Buried Secrets, 12 - The Envelope). Druhá zaujme, ale potřebovala by štědřejší minutáž, aby mohla jít více pod povrch nakousnuté situace (2 - The Adventures of Hurley and Frogurt, 5 - Operation: Sleeper, 6 - Room 23, 10 - Jack, Meet Ethan. Ethan? Jack.). A ta třetí je, když nic jiného, rozhodně zajímavá a vlastně i výborná ( 3 - King of the Castle, 4 - The Deal, 9 - Tropical Depression, 11 - Jin Has a Temper: Tantrum on the Golf Course). Přesto o nic nepřijdete, když sérii těchto momentek neuvidíte. Výjimku tvoří pouze poslední třináctá část So It Begins, která je v jistém ohledu dosti podstatná pro první sezónu, potažmo celý seriál. ()

H34D

13 původně vystřižených scén, které měly udržet existenci seriálu Lost v po(d)vědomí diváků během více než půlroční pauzy před čtvrtou sérií. Některé scénky byly slabší, jiné mohly dostat více prostoru, ale jakožto fanouškovi seriálu, se mi to vesměs líbilo a dobře mě to naladilo na nadcházející čtvrtou sérii... Co víc dodat, prostě žeru tu atmosféru ostrova. 7/10 ()

xxmartinxx

Příjemný bonus pro všechny fanoušky Lostu. Epizody sice většinou jen doplňují už známé a mnoho nového se člověk nedozví (krom poslední epizody, která byla docela překvapivá), ale já si ty minidíly vážně užil a docela mě bavily. Dnes už je to trochu dějově mimo, sledovat to, když už běží pátá řada nemá moc smysl, protože i když se to tváří samostatně, ve skutečnosti se to týká buď třetí nebo blížící se čtvrté řady, jako zastávka mezi těmito řadami Lostu to ale funguje bezchybně. Nebo alespoň dobře. Pěkný dárek fanouškům... ()

• K nápadu se navrátilo v roce 2006, když tvůrci na Comic Conu prohlásili, že blíže neurčený počet dílů vyplní zimní přestávku během třetí sezóny. Koncept byl změněn tak, že Hurley najde funkční Dharma kameru a bude s ní natáčet některé události na ostrově. Z tábora filmařů prosáklo, že některé z takto plánovaných epizod skutečně vznikly. Na veřejnost se však zatím nedostaly. Jeden z důvodů byl i ten, že štáb neměl patřičně ošetřené smlouvy. (DaViD´82)
  • Projekt byl ohlášen již v listopadu 2005. Původně zamýšlený název byl Lost Video Diaries a koncept byl ten, že díly budou zachycovat momentky ze života přeživších na pláži. Nikoli však hlavních hrdinů seriálu, ale spíše těch co se v seriálu míhají "na pozadí". Tento nápad nebyl dosud realizován (minimálně do března 2008). (DaViD´82)
  • ! SPOILER ! ke dvanácté epizodě: Všeobecně se má zato, že obsahem obálky jsou Benovy rentgeny, které studoval ve třetí sezóně Jack před jeho operací, jelikož tam je vyndavá ze stejné obálky. Tvůrci to však poněkud zamlžili, když prohlásili, že o obsahu obálky se více dozvíme ve čtvrté sezóně ve flashbacku řešícím vztah mezi Juliet a právě Benem. (Info relevantní ke konci února 2008) (DaViD´82)