Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Final

Filmová série se rozhodla od té herní distancovat už okolo třetího dílu (možná, sám už ani nevím, kolik těch dílů vlastně je). Takže ve výsledku nečekejte nic jiného, než postapo survival, se vším, co k němu patří. Monstra, Wesker, velká skupina přeživších, aby bylo cestou koho zabíjet a Milla Jovovich. Samozřejmě, že to celé nedává smysl, ale to už snad ani nikdo nečekal. Celkově mi přijde, že tenhle závěr vznikl snad jen pro to, že Paul W.S. Anderson chtěl Residenta za každou cenu dokončit, a studio SONY mu nechtělo brát oblíbenou hračku. Zkrátka, nechte, ať se dítě vyblbne, ono z toho už něco bude a při troše štěstí se na tom možná i něco trhne. Druhou hvězdičku dávám jen pro to, že někdo měl tolik soudnosti, aby tuhle brutální křeč jednou pro vždy ukončil (tedy doufám, že se jedná opravdu o poslední kapitolu). ()

Setkon

Konečně si Anderson uvědomil, že trochu odstupu, třebaže minimálního a nenápaditého, by ta série snesla. Bez těch komentářových vsuvek by to byl tak nejhorší film, co jsem za posledních 5 let viděl... Co- Co to říkáte? Že ty vsuvky byly z bonusů na Blu-ray a MPC mi je jenom roztahal po filmu?......................................................... Mno, ty dvě a čtvrt hoďky mi už nikdo nevrátí, tak budeme věřit a dávat ty tři hvězdy, čemu chceme, ano?.......... ANO?! ()

Gatsby_1986

Keď som sa dozvedel, že to bude posledný diel tak som bol trocha skeptický. Ale na druhej strane som si povedal, že kedy ak nie teraz vydajú zo seba maximum? Netvrdím....mohlo to byť aj lepšie, ale mne sa to ako posledný diel veľmi páčilo a ako inač...Mila bola úžasná. Jedinou malou výčitkou, ktorú by som možno vytikol boli príšery, ktore mi už prišli priliž postapokalyptické. Pravdou ale taktiež je, že to gradovalo každým dielom. Som verným fanúšikom od prvého dielu, tak som aj ovlivnený 3/5 ()

majorzeman13

Bezmyšlenkovitá,výplachová,nenáročná podívaná na jedno shlédnutí ! Ještě ,že to má nějakých 100. minut více bych asi těžko rozdýchal i tak je to hodně,že? ()

Filmyx

Ale jo, oproti předchozím dílům konečně cosi co pripomina dej (i kdyz cesta a postupne ztrácení spolucestujících se opakuje) ale konečně i zajímavé rozuzlení. A konečně konec:) ()

Buddyman

Někdy až přehnaná akčnost mě chtěla donutit film vypnout. Otevřený konec mě ani nepřekvapil. Až dojdou peníze bude další díl. :) ()

Ankroth

Kupodivu stravitelné. Nicméně kde jsou ty časy, kdy byla Miluška křehká a krásná. V posledním díle stejně jako ve dvou předchozích spíš připomíná Terminátora s PMS, i když sem tam jí přeci jen plácnou přes pysky. Potěší retrospektivní sekvence, za ty akční by ale měli pana střihače pověsit za gule na nejbližší lampu pouličního osvětlení. To snad i v těch Seagalovskych blockbusterech je akce stylovější a hlavně přehlednější. ()

Kamzicky

Po luxusním zakončení 5dílu sem si říkal že je série zpět. Po shlédnutí už jsem změnil názor. Děj navazuje úplně drastickým způsobem na starší vydání a zápletky jsou krom asi 3 hlavních chvil absolutně nezajímavé. Jsem fanoušek série a ač konec nebyl nezajímavý tak mne zklamal ()

Denzen

Žiadna krv, žiadna brutalita a žiadne strašidelné príšery. Resident Evil séria sa už od druhého dielu ubrala veľmi zlým smerom, celkovo sa to snažilo byť trochu akčnejšie a viacej cool. O to isté sa v podstate pokúsili aj niektoré hry ako RS 5 alebo 6 a keď si pozriete ich hodnotenia, nevyrovnávajú sa starším dielom. Tým chcem poukázať, že Resident Evil malo byť vždy viacej hororové a menej akčné. Tento diel sa nevie rozhodnúť, kam sa vydá. V prvej polovici je to akčná blbosť, v druhej sa to snaží byť horor, tak potom neviem. Najhoršie je, že Anderson do obidvoch polovíc nevie pridať niečo originálne, takže tu máme znova záporáka Iaina a lasery. Ale ako fanúšik musím prihliadnuť, že to bolo viacej výpravnejšie, než posledné diely, takže za tri. ()

menzel

Dosť slabý príbeh ale hlavne to ako to bolo natočené. 80% filmu sa odohráva za tmy s preblikávajúcim svetlom (epileptikom neodporúčam). Samotné akčné scény sú príliš rýchle a krátke a hlavne zaberané zblízka, takže ani sa nedá zistiť kto ským a koľkáty krát sa už bije. Film pôsobí ako by to bolo písané len pre nejaké dve postavy a ostatný su tam len do počtu, ono tomu nasvedčuje už aj to že človek ani nepostrehne kde a kedy kto vypadol zo scény. Za toto by som režiséra ocenil zlatou malinou. ()

Drslw

Najprofesionálnejšie urobený (čo neznamená najlepší) diel, ktorý zostáva verný princípom (a chybám) svojho sveta. Kostrbatý (ako záznam zemetrasenia) oblúk sa uzatvára a Milla už krajšia ani mladšia nebude. Za tých 6 dielov som sa už otrkal, zvykol si na RE štýl, a tak si môžem dovoliť byť zhovievavejší - ako akčný film to ušlo. Zároveň si dovolím využiť príležitosť na zhrnutie celej hexalógie: Medzi jednoznačné plusy musím zaradiť kameru, Millu, všeobecne iba krásne ženy (a dokonalý spôsob, ako im strihom vyrobiť bojové schopnosti :D), triky, strih, tempo a nakoniec aj kratšiu a znesiteľnejšiu stopáž pod 90 minút bez titulkov (okrem 6-ky). Medzi mínusy patria logické diery, medzi filmami meniace sa charaktery, svet i zombie, posadnutosť všetkých používať buď smiešne pištoľky proti obrneným vojakom a kingsajzovým monštrám, alebo strašné rakety proti bodovým cieľom, a určite doma niky neskúšajte odpaľovať mince z brokovnice! Za skutočný výkon však považujem vernosť tvorcov celej sérii napriek neutíchajúcej kritike a to, ako si dokázali zachovať entuziazmus a vieru v dobrý výsledok po celých 6 dielov! :D ()

Crussida

Popsala bych to asi takhle.... Na začátku The Walking Dead, ona jako Lara Croft nebo Selena z Underworldu, skupina lidí s postupným odpadáním jako v Saw, zombíci styl alá Já, legenda, basement ,kam se mají dostat jako z hry Outlast, no a konec hlavní hrdinky asi jako hlavních hrdinů filmu The Island. Docela hezky tu sérii ukončili. Podtrženo a shrnuto - PECKA. ()

one2

Neuveritelna sracka a grc,stupidne prestrihy kedy pri akcnej scene v jednej sekunde vidime sest prestrihov a este k tomu roztrasenych. ()

Samann odpad!

Nedůstojné "zakončení" celé ságy. Jednak to není konec, ale příprava na další vyždímání prachů z lidí, kteří jdou na Millu a je jim jedno, co to bude. Druhak je tu dotažené k dokonalosti popření prvních dílů. Celek do sebe nezapadá, je nelogický a plácání nesmyslných scén tu graduje. Doufám, že se pánové už do ničeho podobného pouštět nebudou a zombíky, apokalypsu a věci kolem zkusí někdo jiný. V těchto případech lituji, že divák nemá právo na vrácení peněz za tyhle "filmy". a když už takovýhle film risknu, tak 3x hurá torrentům. ()

Dalajlada

Sláva, jsme na konci. Je zde pár zajímavých okamžiků, ale jinak se to neliší od předchozích dílů. Psi, lasery a vše je na místě a spokojeně se babráme v tom, co již známe. Navrch dostaneme naprosto neočekávanou zápletku a kopu nelogičnosti a protiřečení si. Sláva, že jsme na konci. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)