Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

aannemer odpad!

Ještě větší kravina, než jsem doufal. Proč já vůl se na to vůbec díval... A ten konec má znamenat co? Že jako se na tu Jovovičovou budeme dívat dál a dál, jak zabíjí zombíky, dokud udrží bambitku a moč? ()

Georgeton

Prvá polovica 20%. tá druhá 85%. Celkom veľký potenciál mohla mať táto kapitola dúfajme, že už fakt posledná, bohužiaľ celé to je také amatérske. Divím sa že Paul W.S. to takto odflákol. Som fanúšik Resident evil ale postupom času to šlo dolu vodou až to kleslo na túto úroveň. Koniec dobrý ale ak by sa to spravilo poriadne nie všetko rýchle ukončiť výsledok by stál za viac. ()

RomaS

Resident je mrtev. Konečně. Nerad to říkám, ale jak jsem byl nadšený z prvního dílu, tak očekávání každého dalšího mě postupně dostalo až do bodu, kdy jsem nadšený, že tento díl byl (snad) dílem posledním. Ani nevím kde začít co bylo všechno špatné. Za mě tu nefungovalo až na překotnou akci vůbec nic. Nejvíc ze všeho mě iritovaly scénaristické zkratky na úkor logiky. Těch tu bylo tolik až to bylo neodpustitelné. No nic. O mrtvých jen dobře. Nikdy nezapomeneme. Stejně mi pořád nezapomenutelně burácí v uších úderný soundrack od Mansona z jedničky. ()

Mersis

Tohle si pustit chce hodně odvahy. Některé scény jsou úplně z jiného světa. Třeba po výbuchu toho benzínu v tom obrněnci, kdy z pod poklopu vyskočí rákosník, který je jak ze žurnálu, přitom v další scéně je většina posádky ugrilovaná tak, že na identifikaci by byla potřeba jedině genetika a nebo zuby... prostě otřes. Zvykl jsem si na hodně, ale tohle bylo nudné, táhlé jak sopel a bez hlavy a paty. Tomu víc jak jednu hvězdu dát nemůžu. ()

bonovox

Prekvapivo ma to celkom bavilo aj keď je jasné že je to celkovo totálne béčko ako sa patrí. Mila sa do hlavnej úlohy parádne hodí a je možno aj škoda že séria asi skončí. Po vizuálnej stránke nie je čo vytknúť. ()

Kosi..

Myslel jsem si, že po předchozím díle už si série hrábla na dno. Bohužel jsem se mýlil. Vrchol demence, čirej nevkus a ryzí trapnost, která si hraje na kultovní Resident Evil (Capcom). ()

ReactLotus

Skvelá filmová séria. Nehral som hry, ktoré boli námet na filmy, takže neviem povedať, či sú filmy horšie alebo lepšie. 1 a 2 boli originálne a za mňa patria k tým lepším filmom série. U ostatných som mal často pocit ako keby som už niečo také videl, ( Myslím, že mi pripomínali posledný film Mad Max ) ale aj napriek tomu sa našlo mnoho originálnych a zaujímavých scén, ktoré pozdvihli kvalitu filmov, ktorá sa každým ďalším filmom niekde zvyšovala a niekde znižovala. Hlavný záporáci a protagonistka Alice (Milla Jovovich) boli vel'mi dobre zahraný (nedokážem si predstaviť niekoho iného ako práve Millu Jovovich v roli Alice), ale u väčšiny vedľajších a menej dôležitých postáv som neveril tomu čo vidím. Svoju rolu nehrali veľmi presvedčivo. Polsedné 3 filmy mi prišli veľmi podobné a preto si myslím, že by sérii neuškodilo, ak by tie hlavné myšlienky, ktoré chceli cez filmy predať divákom, vystrihli a vytvorili z toho 2 filmy, ale Capcom a Sony chceli podojiť RE značku, tak urobili viac filmov na úkor originality a kvality. (Dokazuje to aj hodnotenie filmov na ČSFD, kde z filmu na film klesá hodnotenie.) Je tu veľa prehnaných náhod a blbostí, ktoré nedávajú zmysel. Nanešťastie tu nebolo nič, čím by filmy vynikali a v konečnom dôsledku to je niekde medzi podpriemerim až nad priemerom, ale aj tak by som filmu dal mižno až príliš láskavých 7,1/10. Oplatí sa pozrieť. (Len to nepozerajte cez online vyučovanie, pretože potom nebudete nič vedieť'na test...😅) ()

F2003F

Tiež vidím opakovane hlboké nedostatky a recykláciu tápajúcu dokola v tom istom ibaže po predošlých dvoch Andersonových sequeloch je to skokom na vyššej úrovni s citeľne väčšou snahou za kamerou, aj vizuálne. Takže keď mám u päťky dve* tak tu dávam aspoň 3, túto sériu som mal rád a toto zakončenie nesklamalo (ale ani nepotešilo). Prečo každý diel musí končiť brutálne epickou návnadou a ten další naopak byť vždy o niečom inom mi je vtipnou záhadou. ()

bigmatko

oproti posledným dvom možno aj trom častiam je Posledná kapitola viac ucelená a ponúka tú správnu postapo atmosféru. Začiatok nie je moc vysvetlený vzhľadom k tomu ako skončil predchádzajú diel, ale celé sa to obstojne rozbehne a akcia strieda akciu. Strih akčných scén je rozhodený a divák nestíha sledovať čo sa tam deje a to som našťastie nešiel na 3D lebo by ma asi porazilo. Príbeh konečne ponúkne aj vysvetlenie a aj aký taký záver. Dúfam, že to je naozaj posledná kapitola. Pre toho kto videl všetky časti je posledná kapitola priam povinná jazda a nakoniec je to celkom dobré. ()

littlelight

V nadšení z žánru Sci-fi jsem nějak přehlédl podžánr horor, a tak krom toho, že jsem se místy málem pos*al, jsem 20% filmu musel sledovat se zavřenýma očima, zatajeným dechem a sevřenýma půlkama. Střihy byly někdy tak rychlé, že jsem některé scény mohl vnímat pouze podprahově, ale zkrátka film to byl dobrý. Kvůli oněm hororovým prvkům bych už příště na něho do kina znovu nešel, nicméně zde žádné příště už nebude. Teď už si jen dávat pozor na další takové :-). ()

leonskennedy

Celkem důstojné zakončení celé série.Ze začátku hroznej nářez vůbec jsem nestíhal,ale co dělá v Residentu ten drak? Zombíci už jaksi nebyli v hlavní roli i když jejich pečení bylo super.A finální souboj a i celé zakončení takové nějaké divné.Prostě už to nebyl klasickej Resident Evil . . .Ironijí je že nejlepší díl je druhý který jediný netočil Paul W.S. Anderson. ()

Dumaru

Ako správny fanúšik Resident Evil a nestarnúcej Milly Jovovich som si nenechal ujsť ani poslednú časť tejto série. Najviac sa mi páčili prvé tri diely a po pravde veľa som neočakával ani od Final Chapter. Dej v skratke: Alice štandardne bojuje s príšerkami a dostane info, že v Racon City existuje antivírus, ktorý by mohol zachrániť ľudstvo. Zároveň sa snaží eliminovať všetkých ktorí jej stoja v ceste včetne starých známych. Nostalgiu z poslednej časti dám bokom - efektov bolo dosť, ale niekedy nasledovali tak rýchlo, že som ich ako divák v 3D kine nestihol detailnejšie vnímať. Podľa mňa si koniec zaslúžil viac zapracovať na scenári a prevedení, u mňa najmä za Millu dávam 3 hviezdičky,,, ()

mahatma

Dle mého obecně podceňované a to hlavně proto, že žánr je pro užší skupinu. Je fakt, že v předchozích verzích přišly na mysl otazníky, jak to s tím T-virem skutečně bylo a jestli je ta Umbrella posedlá démony. A to odhalení mne bavilo a vlastně mne to celé tak nějak bavilo, jako malého jardu. A o to přece jde. ()

Stinger78

I po deseti letech, co Alice brázdí zničený svět, ve kterém žije už necelých 5000 lidí, je všude dostatek benálu, poměrně dost střeliva a zbraní a Mila vypadá stále šukatelně, se objevil příběh, který mě kujva hodně pobavil. Po traileru jsem měl pocit, že to bude cypovina na entou, ale ejhle. Zombíci kmitají jak naspeedovaní, hrdinové pomalu odpadají a celkově je akce ve vysokém tempu bez hluchých míst. Za mě příjemné překvapení, na závěr by málem i slza ukápla, a tak nějak doufám, že se ještě nějaká kapitola objeví. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)