Panenky

Na dnes již žánrovou klasiku Re-Animátora navázal v roce 1987 uznávaný hororový režisér Stuart Gordon snímkem, po jehož zhlédnutí se navždy budete všem hračkářstvím vyhýbat velkým obloukem a šklebivá Chuckie vám přijde jako ten nejnevinnější tvor na světě.  Hlavní hrdinkou hrůzných Panenek je mladá dívka Judy, která musí trávit prázdniny se svým tupým a vulgárním otcem Davidem a nesnášenlivou nevlastní matkou Rosemary. A právě tato nesourodá trojice je během temné a bouřlivé noci nucena zastavit na odlehlé silnici, opustit porouchané auto a hledat místo, kde by bylo možné přespat a zavolat si pro pomoc. V jejich hledáčku nakonec spočine stará vila, obývaná postaršími přívětivými manželi Hartwickeovými, kteří neváhají nabídnout záchrannou ruku. Jenže to, že je v domě výrobce panenek a jeho choti útulno, zdaleka neznamená, že je tu také bezpečno. Obyvatelstvo rezidence je totiž mnohem početnější, než by se mohlo zdát. A rozhodně má daleko k přátelskosti. Již brzy hračky oživnou a budou chtít jediné. Zabíjet. (oficiálny text distribútora)

CharlieSs

Je divné o hororu říct, že je krásný, ale tenhle horor BYL krásný. Bylo to hodně zajímavé a ten závěr se mi naopak líbil, vím, že takové konce každému nesedí, mě taky často ne, ale k tomuhle filmu prostě takový konec sedí a nemůžu si pomoct. Za mě rozhodně 4*! ()

Miagy

Výborný osemdesiatkový horor, s úžasnou atmosférou starého domu, plného tmavých kútov, miestností a s výbornou kamerou. Čo sa týka hereckých výkonov, badať akúsi "trápnosť", to správanie postáv dnes už nefunguje, je nereálne a príliš herecké. Mladá Carrie Lorraine má úplne hororovú tvár, nevinnú, detskú a pritom jej úloha sadla ako riť na šerbel. Škoda, že to bol jej posledný počin.... ()

Knor

Velice sympatickej a odpočinkovej horor. Docela mě překvapilo jak zábavný to je, i když se neprolijou hektolitry krve a samotný řádění panenek začíná až docela za dlouho. Ale díky sympatickýmu obsazení, strašidelnýmu prostředí a lehkýmu černýmu humoru je to fakt parádní oddychovka. ()

beso74

MAlé dievčatko, ktoré má bujnú fantáziu, mrchu nevlastnú matku a sebeckého otca sa vydá na výlet práve s touto podarenou dvojicou, aby ich kdesi v odľahlom kúte divočiny prekvapila matka príroda - zoslala na nich poriadnu búrku. Auto ostalo zapadnuté kdesi v močiari a oni vetru a dažďu napospas. Našťastie,ale ako to už v hororoch býva, možno ani nie, si však všimnú domček, kde by mohli prečkať búrku. V domčeku nie je nič zaujímavé, až na postarší manželský pár a desiatky bábik. Aby nebol večer príliš nudný, do domu sa uchýli aj idealistický a trochu naivný mladý muž a dvojica rádoby punkových stopárok. Najdlhšia a (pre niekoho) možno aj posledná noc môže začať! Sympatické dievčatko, hnusní rodičia, iritujúce pankerky a manželia ako keby vystrihnutý z obrazu Granta Wooda (American Gothic - podľa toho istého obrazu vznikol v tom istom roku rovnomenný horor) tu majú viac ako rovnocenných súperov - hračky, ktoré nie je vhodné nahnevať. Prvý film producenta Charlesa Banda s bábikou v hlavnej úlohe (nebolo ich málo, Puppet Master, Demonic Toys, DevilDolls, Blood Doll, Ragdoll, Ooga Booga atď) a hneď vcelku vydarený. Nemôžem si pomôcť, ale atmosféra univerza Empire Pictures mi učarovala na dlhé desaťročia, s filmami podobnými ako Cellar Dweller, Zone Troppers, Trancers či aj Dolls by to bolo pri telke na poriadne dlho... ()

sibskyn

Strašně mě srali herci, že se to snažilo být vtipným, což nebylo (humor do hororu nepatří), a sral mě ten konec, ale kromě těch třech věcí jsem se skvěle bavil a můžu jenom doporučit. ()

Kontryhelka

Moje srdcovka. Tenhle film (jako horor mi nepřijde) jsem si od začátku zamilovala. Pro mně má svoje kouzlo. Malo Judy jsem milovala od začátku a té despotické bestii její maceše jsem ten konec přála a ten táta byl prevít, kterej mohl mít klidně horší konec než ve skutečnosti měl. Milí starouškové a ťunťa Ralph měli moje sympatie a byla jsem ráda,za l krásnej happy end. Holčičce jsem to přála, protože ta macecha a fotr byli fakt na pěst. ()

uprchlice

"Panenky" režiséra Stuarta Gordona předběhli o rok skvělého a zabijáckého Chuckyho a o dva roky Mistr loutkáře. Každopádně Panenky jsou na velice vysoké úrovni. Mladá rodina se nechtěně "zabydlí" u starého páru manželů, jež bydlí daleko od civilizace v temném lese. Jelikož je silná bouřka, nemají jinou možnost. V domě se objeví po chvilce další tři nečekání hosté. Mladík, který zastavil dvěma stopařkám. Sled událostí, které nastanou se pro ubohé výletníky změní v tragédii. V domě se začnou dít podivné věci a vraždy! "Panenky" je vynikající snímek, jež vyvolá v divákovi noční můru, bolest břicha a strach. Stuart Gordon použil ten nejbizarnější způsob, jak diváka přesvědčit o tom, že i panenky mají duši. Vraždy jsou působivé a dle trikových efektů je lze srovnávat s nadprůměrnými snímky. "Panenky" lze celkově hodnotit jako skvělý film, který i po téměř 30- ti letech neztrácí svou hodnotu, ani kvalitu. ()

Sadova302b50

Horor je lehce olíznutý komedií (černým jazykem vytaženým tak napůl žerdi), hudba spíš směřuje k tomu hororu. Navíc film nikde neokolkuje a od začátku prostě frčí. V pokusu o objektivitu to vidím na necelé čtyři hvězdy (70 %). Dávám ale čistých pět, byl to můj první horor s panenkami, který jsem viděla jako malý špunt; a vzpomínám, že jsem tehdy poprvé držela palce oficiálnímu záporákovi (panenkám), protože mi zbytek osazenstva neskutečně lezl krkem. Doporučuji, nenudila jsem se jako malá, nenudila jsem se ani teď. ()