WikiLeaks: Informačná vojna

• Česko WikiLeaks (viac)

Mladý nemecký novinár Daniel Berg (Daniel Brühl) sa zoznámil na internete s vizionárom a bojovníkom za právo poznať informácie v ich čo najmenej skreslenej podobe, Julianom Assangeom (Benedict Cumberbatch). Prehovorí Berga, aby s ním spolupracoval na internetovej stránke WikiLeaks, ktorá bude mať za úlohu odhaľovať kauzy o zneužívaní moci zo strany vlád a mocných tohto sveta. Oficiálne médiá začínajú brať WikiLeaks ako sebe rovnú. Assange chce stále väčšie kauzy. A tak, keď sa mu do rúk dostane video z Iraku, kde sú zabití dvaja novinári americkými vojakmi, neváha ho zverejniť. Aj napriek odporu Berga začne uverejňovať veľké množstvo amerických diplomatických depeší, ktoré svojím obsahom nielenže destabilizujú medzinárodné vzťahy USA, ale tiež môžu dostať do ohrozenia života obrovské množstvo ľudí po celom svete. (TV Markíza)

Nolanofil

Informačne obsiahle, len maličko neprehladne podané, ale poväčšinu času zaujímavé, niekedy vac a niekedy menej. Obsahovo sýte, režisérsky a scenáristicky nezvládnuté. ()

Hepy13

Ten kdo neví co je Wikileaks, možná né uplně vše mu bude srozumitelné. To nemění nic na tom, že tenhle film za vidění rozhodně stojí. Na jakou stranu Wikileaks patří (dobro/zlo, prospěšnot/škůdce, pravda/lež) nedokážu jednoznačně říct. A i vy si srovnejte sami ve svých pamětových uložištích jaký máte názor na tyto moderní novináře/hackery, kteří tak rádi zveřejňují tajné dokumenty. Pomoct se vám budou snažit herecká esa Benedict Cumberbatch (Sherlock) a Daniel Brühl (Niki Lauda-Rivalové) . ()

warrenur

Sice priemer ale potesilo ma nejake to tajomne pradivo odhrnute z mytov a vzniku a fungovani WikiLeaks. Pre zaujimavost som sa tam siel kuknut a par zaujimavosti (spinavosti) sa tam naslo i na Slovensko. Co sa tyka filmu, naboj pride asi az v poslednej tretine, dovtedy som sa moc nebavil a skoro som to vypol skor. Slabsie trojhviezdie. Cumberbatch mi sedi na rolu Holmes-a, tuna sa mi zdal divny, i ked mal ako "wierd" posobit. ()

Ben Nevis

Film si zaslouží vysoké hodnocení, protože je to kvalitní řemeslná práce, přímo kandidát na nacistického Oscara. I když tak trošku kopíruje The Social Network. Naoko se tváří nestranně, ale smysl poselství je jasný. Ze začátku tu máme někoho geniálního, hodného obdivu, hraného oblíbeným hercem. Na konci dostaneme lháře (původ bílých vlasů), skoro vraha nevinných obětí WikiLeaks a sexuálního násilníka, který se musí schovávat. Je morální zveřejňovat všechno? Tohle je odvěké dilema demokratických novinářů. Film je z produkce USA a USA mají ohledně WikiLeaks jasno. ()

Heroine

WikiLeaks vůbec neznám, v životě jsem o tom neslyšela, takže jako blbec z jiné planety hodnotím jenom to, co vidím. Cumberbatch jako exot s bílými vlasy je impozantní. Australský přízvuk tedy dokonalý nemá, jak je jistě velmi spekulované téma, ale i tak mne bavil. ()

anatheman

Skvostně obsazený film s několika zajímavými nápady. Líbila se mi stylizace celého snímku a pasáže odehrávající se na "síti". Problémem ale je, že se děj poměrně vleče a věnuje se tolika tématům, že nakonec celé dílo pořádně neví, čím chce skutečně být. Snaha o co největší komplexnost totiž působí velice křečovitě. ()

agassi68

Boj proti hlúposti a rôznymm skorumpovaným organizáciám a jednotlivcom je nekonečný. To ale neznamená, že treba prestať bojovať. Aktuálna téma úniku dát spôsobená dobrým úmyslom, rozkresľuje príbeh dvoch kamarátov s rôznymi povahami, ktorých celkom verne stvárnili hlavní predstavitelia. Dej je napodiv veľmi svižný a klapot v panike zatváraných laptopov vás bude sprevádzať takmer až do konca :) ()

BOURQUE

Základ dobrý a Cumberbatch & Brühl connection funguje dobre. Ale celý je to na úrovni lepšieho TV filmu a jednoduchou nepôsobí tak, ako by to mal pôsobiť. Konzekvencie príbehu samozrejme musí vyvodiť divák, a tak to má byť. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

ludva10

Zajímavý film o veřejně známé organizaci, kterou jsem v dobách její slávy sledoval a napjatě jsem čekal, jak dopadne zatčení na ambasádě. ()

tranquill

Zajímavý příběh především pro ty, kteří si libují v senzacích, nekompromisních odhaleních a konspiracích. Zda ta odhalení pomohou nebo ublíží je věc druhá... Každopádně film mi senzační nepřipadl, spíše nuda, jednou stačí. ()

kluzo

Nudný film o zajímavém, odvážném a prospěšném člověku, který aby mohl být vysílán nakonec vyzní jak vyzněl... "Co ohrožuje národní bezpečnost USA víc? Odhalení špatně politiky, nebo špatná politika?" ()

kondor77

Je hezké vědět, že zatímco Rusové a spol. kritiky svého režimu popraví, tak západní svět své odpůrce jen uvězní a dehonestuje (=sociální poprava). Ještě, že jsme na té správné straně. Řemeslně solidní, ale divácky neuspokojivý film. ()

Franc1s

WikiLeaks, Assang, tajný zprávy, atd atd. Jeden z mnoha filmů-dokumentů o tomhle všem, bohužel z tohodle filmu nezjistíte co je pravda nebo lež, jestli je Assang psychouš nebo Daniel Berg je hajzl. Ale takový obecný pohled do toho světa to umožní. Asi na to stejně brzy zapomenu... 6/10 ()

Ceberus

Musím tohle někdy dokoukat, skončil jsem někde v půlce - předběžně tři hvězdy, žádné geniální dílo to není a nikdy nenadržuju filmům jen proto, že jsou podle skutečné události. Jinak jsem ale překvapený, že se film v originále nejmenuje WikiLeaks - nepoužít takovou značku, to snad někdo cíleně chtěl, aby se ten film vyhnul pozornosti, nebo co. ()

1mArc0

Každý máme na tú istú vec iný pohľad, niekto chce z toho vyťažiť a nepozerá na následky a druhej strane sú tí, ktorý tomu chcú zabrániť. Tvári sa to, ako thriler.. pravdou je, že to je skôr drama. Hlavno zbraňou je napätia medzi Benedictom a Danielom. Slušný film o tom, že niekedy vedieť príliš veľa, nie je nikdy dobré. Poslednú dobu ho neustále vysielali na kanále JoJ Cinema, zrejme mi neostáva nič iné .... je to jedne z tých filmov, ktoré je možné pozrieť znova a znova. Odporúčam pozrieť. /70%/ ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Strašně špatně natočený "dokument", který se nesnaží vůbec zaujmout. Prostě jsem 2 hodiny sledoval novinářské kecání a nahrávaní informací na web. ()