Brány Hotela Transylvánia sa otvorili ľudským návštevníkom a veľa sa toho zmenilo, odkedy tam po prvýkrát zavítal mladý Jonathan. S Drakulovou dcérou Mavis majú teraz utešeného synčeka Denisa, ktorý však nepreukazuje žiadne známky upírskeho správania. A to robí vrásky na čele jeho starému otcovi, grófovi Drakulovi. Keď Mavis a Jonathan odídu na niekoľko dní z domu a malého Denisa nechajú v dedkovych rukách netušia, že si zaumieni urobiť z vnúčika pravého upíra. A to za každú cenu. Medzitým do Hotela zavíta Drakulov otec, večne namrzený Vlad. Neverí vlastným očiam, že jeho pravnuk nie je ozajstný upír a z Hotela Transylvánia sa stala obľúbená atrakcia pre ľudí! (Itafilm)

P1tr

O trošičku slabší, než první díl, ale i tak se Hotel Transylvánie 2 řadí k nejvtipnějším a nejsympatičtějším animákům, které jsem v posledních letech viděl. Zdejší svět je velmi chytlavý a tvůrcům se daří jeho potenciál spolehlivě těžit a vytvářet hromady vtipných situací. Svojská animace krásně doplňuje zdejší ujetý humor a dohromady tvoří neodolatelnou kombinaci, kterou umocňuje prvotřídní hlasové obsazení. Každý fanoušek kvalitního humoru, či animovaných filmů si tento snímek užije. ()

giovanni3

Vůči 1.dílu šla zábavnost strmě dolů což jsem čekal, ale až takový propad opravdu ne. Z kontrastu lidí vs. strašidla tu máme lidi co milují strašidla a ani se jich nebojí. Film je dále prošpikovaný dotykovými telefony, aplikacemi (tam pobavila čistě ta navigace), video hovory atd... Z Transilvánie jsem najednou v nějaké marketu v Kalifornii.. A celé tomu nasadí korunu mladá láska mezi mladým upírem a jakousi vlčicí... Zklamání a pouhá 1z5 ()

Firebug

Jak moc se mi první díl líbil (viděl jsem 2x), o to víc mě pokračování zklamalo. Účinkující postavy už nejsou klasická hororová monstra s mytologii, na kterou by bylo odkazováno, ale prostě jen tlupa animovaných zrůdiček, které jsou jen tak mimochodem strašidýlka. Vtípky nemají takovou hloubku ani kadenci a dobrá polovina z nich mi přišla nevtipná. Příběh klasicky nestojí za řeč a páreček novomanželů mě svým chováním dost vytáčel (každý jednotlivě). Product placement je už vážně daleko za hranicí snesitelnosti. Vážně, Sony? 2,2* ()

kenkaku

Technicky vzato jde jen a pouze o nastavování #1. Nejde o nic nového (ničeho tam není víc jak bývá u "dvojek" zvykem). Prostě děj pokrčuje. Není to vůbec vtipnější (řekl bych i naopak) a díky "okoukanosti" z minula vlastně už i neoriginální. Za sebe si pamatuju asi tak dva vydařené vtipy a spoustu momentů kdy jsem se nudil. ()

Sdoom

Nemít malý mimino doma, tak to asi tolik neocenim, ale takhle to bylo celkem ok. Lepší než jednička spíš ne, ale ani ne nějak znatelně horší. Pár povedenejch vtípků, hodně klišé, ale celkově docela pohoda. 3Dčko celkovému dojmu určitě taky pomůže. (Blu-ray 3D, orig.) ()

KoRner

Slabé tri pre animák, kde sa postavy stále pohybujú a trieskajú do hlavy, aby to bolo zábavné a deti sa nezačali nudiť. Odkazov tam pár bolo, ale všetky tak očividné, že mi ani neprišli zaujímavé. Prvá hodina je zabijacká nuda, posledná polhodina to síce trochu napravila, ale dojem zostal pôvodný. Film, ktorý si už viac proste nepozriem. ()

Han22

Dvojka pokračuje ve stylu jedničky, příšery jsou opět využity na 100%, stejně jako pokusy hotel zmodernizovat, vtípky a gagy fungují stejně. Jen je to ještě o trochu více rodinný než první díl. Zatímco mladý smíšený pár se pokouší vychovávat syna, který se zdá být obyčejným člověkem a přemýšlí o stěhování do Kalifornie, Drácula se s tím nechce smířit a je rozhodnutý z něj udělat upír. Naráží ale na to, že strašidla jsou vyměklá (geniální scénka z táboru) a lidi se jich nebojí. Je to v podstatě jen klasická rodinná komedie, kterou ve finále trošku rozčísne staromódní děda Vlad. Ale pořád se na to moc příjemně kouká. ()

bloodline

Plnokrvné pokračovanie na spôsob How to Train Your Dragon 2. Hluché miesta síce nevysala s precíznosťou pána Pattinsona, ale marmeláda smiechu vyberie priekupnícku daň zhruba na dve denné dávky odporúčané (česko)slovenskou hematologickou komorou. Menším krucifixom na striebornom podnose rezonuje dejový krvný kolobeh okolo dvoch postáv čím dochádza k výraznému celoplošnému degradovaniu multilevelovej zábavy na plese monštruóznej krúžkovice. Žiadne strachy, zárobok istý a trojka už čaká na západ slnka v lunovom opare splnu. ()

Hanys_

Přímočarý rodinný animák a zároveň fain pokračování, ale ta stereotypní předvídatelnost někdy trošku škodí. Třetí díl si už moc představit neumím. ()

Janega

Príbehovo by sa to dalo skrátiť na jeden z tých 10 minútových špeciálov. Vlastne sa čudujem, ako to dokázali natiahnuť na 90 minút. ()

Asmodin

Klasická pohádka... pobaví, nenadchne, zaujme atd. Jste nuceni poslouchat trapný soundtrack, ale nezoufejte každý hrdina si přece svou sílu najde :o) ()

mclenin

Hotel Transylvania. Milé, vtipné, infantilné, schematické. Príbeh v podstate nadväzuje na záver prvého dielu a pokračuje v štandardnej šablóne rodinných príbehov (priateľstvo-manželstvo-rodina-deti), pričom neprináša prakticky nič nové a originálne (podobné problémy spojené s výchovou, rodičovstvom či vekom postáv sme mohli vidieť v kvante predchádzajúcich animákov), avšak humor je tu budovaný takým spôsobom, že prvotnú neoriginalitu príbehu prebíja vtipná kreativita jednotlivých gagov a vo svojom celku pobaví mladšieho (definitívne) i staršieho (pravdepodobne) diváka. Samozrejme nesmie chýbať - SPOILER ALERT - "klišoidný" happy-end a tanečná scéna na záver, - END of SPOILER - aby odchádzali z kina deti spokojné a rodičia pokojní. ()

peetriss

Asi se to nemá, ale dovolil jsem si odvážně zkouknout dvojku, aniž bych viděl jedničku, což nakonec vůbec nevadilo, protože výchova malého "člověčího upírka" nabízí nenáročnou svižnou zábavu plnou sympatických blbinek a ztřeštěností, doplněných o nenásilnou výchovu, nabádající k toleranci k menšinám. Je pravdou, že některé vtípky nefungují, ale drtivá většina ano, navíc příjemně animovaný Hotel Transylvánie 2 má schopnost pobavit a rozesmát opravdu celou rodinu, takže do ranku "rodinný film" se řadí zcela po právu. Jsem spokojen natolik, že mám chuť shlédnout jedničku, jako jakýsi prequel - a brzy to také učiním. ()

Paldiny

Typický príklad moderného animáku s infantilným humorom a pózujúcimi figúrkami, ktoré nemajú čo povedať. Nakoľko bol v kine vekový priemer 10, rozhodol som sa tiež sledovať reakcie krpatých a musím konštatovať, že k hlasnému smiechu dochádzalo sporadicky. Ak teda nerátam jedného staršieho papíka, ktorý si zrejme namiešal špeciálny koktejl v tégliku od Coca Coly a možno sa len cítil trápne, tak synátorovi radil, kde patrí úsmev a kde nie. Prvý Hotel bol príjemný, neškodný zjav, ktorý prišiel s fajn nápadom oživiť zaprášenú auru klasických Universal monštier. Ten druhý len varí z vody a aj keď nemá úplne blbú zápletku, nedokáže plnohodnotne pobaviť, nie to ešte zanechať hlbší dojem. Veď koho zaujíma ako Dracula tancuje breakdance, hrá sa so smartfónom, alebo si Frankensteinovo monštrum dáva selfie! Za animáciu hviezdička, tá druhá za finálnu polhodinu, v ktorej som trhol pohľadom asi len dvakrát. ()

Prochy38

Pro mě jakoby jednička nikdy neskončila a přesně v tom duchu pokračovala... skvělá zábava. Více lidí, což nebylo na škodu. Parádní zábava pro menší i starší :). A musím říct, že jedničku jsem viděl až s dabingem, který byl dost vydařený, ale originál nemá chybu! Super zážitek. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu

11.09.2017

Nejspíš jste si všimli, že horor To o víkendu vládnul kinům. Adaptace slavného románu vydělala za první víkend v USA 117 milionů dolarů, čímž pokořila rekordní zářijový otvírák Hotelu Transylvánie 2 … (viac)