Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Nortizop odpad!

Že to bude špatné jsem čekal, ale jak moc jsem se neodvažoval odhadovat. Má to všechno, co se mi na minulém díle i staré trilogii nelíbí: patetické hrdinské honičky ve stíhačkách, u kterých nikoho nebaví poslouchat wžůůům, pak rychlý záběr na upoceného pilota s vyběhlou žílou na spánku usilovně držícího joystick (literal translation is kinda funny, isn't it?). Fajn tak to ve vesmíru bouchá, hoří a šíří se zvuk, přetížení funguje jen, když je potřeba trochu poškádlit pilota s joystickem, aby mohl prohlásit něco tvrďáckého a když už vás během těch dvou a půl hodiny začnou srát všechny akční sekvence, ať už adrenalinový úprk nebo infantilní robotická koule / hacker / automat / ...univerzální gadget jak to dojebat zachraňuje svět, říkáte si, jestli ta přemíra kulatých očí s extrémní dilatací zornic a opravdu, ale opravdu dojímavá láska naprosto nedůležitých postav nemá být určena pro mladší diváky? Víte, špatná fyzika, víra v imaginární panteistickou SÍLU, zlomení mentoři, kteří nedokáži podat správné galaktické moudro, nesebevědomní a manipulovatelní záporáci tvoří balíček, který se dle mého dětem také moc nehodí. Jedinou kladnou emoci ve mně vyvolal Luke šimrající naivní Ray. Takže jinak lituji všechny, možná lépe, zatracuji všechny, kdo na tento odpad šli do kina, a financovali tak zánik veškerých hodnot, kterých si na filmech cením. ()

Yamatosan

Ano, jsem starý, ty nové postavičky mě moc nezaujaly. Snad jen Kylo je trochu zajímavý, ale co si budeme nalhávat, Vader byl jen jeden. Snoke nevyužit a odepsán. A třeba ta Rose, OMFG! - a vůbec celá ta naprosto zbytečná linie s Finnem! A ježišizkurvenýkriste, já fakt nejsem rasista, ale ti Číňani mě už vážně serou. Království za film bez Číňanů! ()

Kamil111

Je to bohužel stále více infantilní, ale nikoliv v původním významu pohádky pro dospělé a dospívající. Teď je to infantilní pro děti. A tři čtyři hlubší a propracovanější scény, vhodné i pro více přemýšlející dorůstající publikum, to už nezachrání. Vizuálem a technicky je film samozřejmě hoden statusu blockbusteru, ale stejně mám pocit, že i po této stránce existují vymazlenější sci-fi. Zejména červí díry a pohyb v nich jsou pěkně odfláknuté, stejně jako nemálo dalších CGI detailů. ()

smartynaf

Už mne to neba :-( Už mi připadá jako bych se díval na nějaké Transformers 9 nebo Fast and Furious 22. Všechno to pěkně funguje, bliká, litá atd. Tváří se to drsně a děsně vážně, jenže už se to opakuje, dobro už není co bývalo, je jen fyzicky pěkně, zlo už není co bývalo, je jen fyzicky škaredé...prostě blockbuster ala Bay, nikoli příběh ala Lucas. ()

baron156

Nádherné zakončení Star Wars ságy. Nechyběl my tu ani mistr Yoda jako bláznivý ale zároveň moudrý stařík z bažin, dvoumetrový opičák Čují, Carrie Fisher jako rebelantská princezna a roztomilí mimozemšťané. Nejlepší trilogie na světě od režiséra Georgeho Lucase. ()

SpeckMcBig

Johnson se vydal jiným směrem než J.J. a byla z toho polízanice,já jsem rád za trochu invence a říkám že jsou Star Wars zese nabitý...lightsaber fight nezapomenutelný a Luke se rozloučil se vším všudy ()

Pythonator

Průser. Že by první film Star Wars, který ode mě nedostane za pět bodů? Nějak nám to upatlali z rozporuplného a málo dochuceného těsta. Nějak jsem se místy kdesi uprostřed filmu skoro až nudil (u Star Wars??? a kurva, zrada). Daisy Ridley je prostě skvělá a bez ní by to bylo všechno ještě horší. Ten slizký jakože záporák byl dokonce o dost snesitelnější a charismatičtější než minule. Film je v mnohém lepší než předchozí Síla se probouzí, ale taky má neskutečně mnoho hlušiny. Celá linie v kasínu je zbytečná, stejně jako postava podivné nesympatické hobití vietnamky. Stále tu chybí pořádný záporák. Černoušek je stále stejně otravný a stále naprosto zbytečný, sloužící jen pro splnění afroamerické kvóty. Zápletka je na Star Wars nějak chábá a rebelů je nějak málo, stejně jako lodí. Celé je to prostě nějak mimo. Jenže je tam Luke a celá jeho linie s mladou džedájkou je famózní. Bitva na ledové planetě je krásným odkazem na Imperium vrací úder, přičemž červenající sůl je opravdu efektní způsob, jak se vám mají scény zažrat pod kůži. Jsou tu i geniálně silné Star Wars momenty, jako nějaké dobře prostřihané scény před explozí a bitva džedájky a záporáka proti červeným strážím. A jednoznačně nejlepší scéna oplývají kouzlem Star Wars, u které vás mrazí v zádech a tetelíte se blahem. Ano, mám na mysli tu, jak se Luke sám postaví celé armádě jako nějaký bůh. Těžko říct, nakolik to u Disneyho posrali, ale film je to vskutku rozporuplný. Tak božský a zároveň tak na hovno. Ale hovno, za pět a basta - pořád je to sakra Star Wars! ()

Oldass_

Adam Driver se stále nenaučil hrát a Rian Johnson domrvil hvězdné války. Neberte mě špatně, SW8 nejsou špatný film, ale špatné Hvězdné války. Dokážu překousnout Leiu jako superpamana, "holografické" souboje, kdy se světelný meč stává pouhou nostalgickou vzpomínkou, ale neakceptuji absenci zajímavých charakterů a silného záporáka. V SW7 fungovala (skvěle!) chemie mezi Ray a Hanem, byla radost poslouchat jejich dialogy, oni dva mohli naplnit SW vtipným obsahem. Bohužel poté co Solo ságu opustil, pod taktovkou Johnsona najednou perlí všichni. I ti, co zrovna nemají potřebný nástroj. Všichni jsou vtipní, všichni jsou hrdinové, všichni vítězí. Midichloriany jsou ty tam a Hvězdné války také. Ale naděje umírá poslední, džej džej devítkou vrátí SW punc a sílu! p.s.: co se hudby týká, nezaznamenal jsem žádný nový motiv, Johne! 4/10 ()

Rikku

Panu Johnsonovi se očividně hodně líbili Strážci Galaxie... jinak si Lein absolutně WTF let vesmírem nedovedu vysvětlit... Mohl to být velmi jímavý moment, jakým naše princezna skoná (a i logické řešení při úmrtí Carrie Fisherové, budiž jí zem lehká), ale nééé, radši popřeme všechny zákony fyziky a logiky a necháme ji ještě chvíli přežít, aby se mohla setkat se zhmotněným duchem Luka... OMG... Z tohoto filmu si odnáším jen to, že novému impériu velí banda idiotů (aneb komediální vsuvky, kterým se nyní všechny blockbustery snaží napodobit Marvelovky a nejde jim to), a že pokud vypustíte ve vesmíru bomby, kupodivu se budou řídit gravitací a spadnou na nepřátelskou loď přímo pod nimi... Já vím, k čertu s fyzikálními zákony ve vakuu... Daisy Ridley očividně poslali mezi epizodami na nějaký herecký tábor, kde ji odnaučili té nesnesitelné topornosti z prvního dílu, a její scény s Markem Hamillem považuji za to nejzajímavější z této epizody. Nicméně jsem po shlédnutí pochopila, proč Mark Hamill prohlásil, že chování Luka v tomto filmu je absolutně mimo rámec chování postavy, jak ji napsal George Lucas. ()

juppeek

SPOILERY! Nezlobte se na mne, ale v tomhle filmu je špatně úplně všechno. Vlastně to vůbec nejsou Hvězdné války, to je jen kamufláž. Odehrává se totiž v jiném vesmíru, kde lze skokem do hyperprostoru zničit nepřátelské lodě (ti babralové co se snažili zničit Hvězdu smrti ji mohli rozstřelit jak vajíčko jednou samonaváděcí loďkou a ušetřili by tak spoustu životů a starostí a vůbec - nešly by takto rozstřelovat planety? bezpochyby by to vyšlo levněji než stavět obří Hvězdu smrti, nehledě na náklady na plat posádky), místo velitelů máme přechytralé velitelky dokazující si dominanci nad muži vojenskou inteligencí páva (i když na velitele Prvního řádu s vojenskou inteligencí lentilky to zjevně stačilo), hlavní velitelka místo uniformy nosí nějaké večerní šaty (asi ji povolali z večírku a zapomněli dodat uniformu), dialogy jsou celou dobu strašně hloupoučké a scénář pitomoučký, spousta poučování a pateticky směšných hrdinných gest (já ho zachráním!), kasino mělo snad připomínat slavnou scénu z baru, ale vůbec to nefungovalo, princezna Leia plachtící vesmírem jako by se nechumelilo, mladý hlavní záporák neustále vypadající, že se každou chvíli rozbrečí a když hrál hněv a vztek, bylo to ještě horší (hele, takhle natáhni ruku a dělej jako že ho škrtíš tou džedájskou silou, víš jak - takhle nějak? - jo, třeba tak), větší starý záporák si ani neuprdl a skončil (akorát to asi mělo být drama, jenže z toho vzešla asi nejnudnější scéna filmu), následná bitka s hlídači byl naprosto tragický choreografický omyl (ano, pustil jsem si to třikrát jak jsem tomu nevěřil), vůbec celkové hraní a choreografie vypadá jako by ji spíchli ochotníci z nějakého venkovského divadla, drama žádné, nuda obrovská, nelogičnosti se hromadí, desetitisíce let staré posvátné knihy Jediů se povalují v otevřené jeskyni kde fouká asi pěti okny, starej Luke je tragédie od začátku do konce že dokonce zapomene říct odbojníkům, že by měli utéct a vůbec celou dobu působí, jako by jel v drogách, Finn si to mašíruje plnou rychlostí hledíce otevřenýma očima do laseru který taví jeho zbraně, načež se vedle něj (zázrak!) objeví Rose která ještě před chvílí mířila na úplně opačnou stranu (asi měla jen hutně našlapanou mašinu), sestřelí ho a prohlásí, že jen zachraňuje ty co má ráda, načež bum - vrata jsou pryč a odboj je v loji díky naivně hloupoučké Rose. Uf. Ty červené dýmovnice všude jsem nepochopil už vůbec, ale asi to byl nějaký pokus o art. Ještě teď se mi svírají vnitřnosti, jen si vzpomenu na ty herecké výkony. Navrhuji smazat všechny kopie, předstírat, že nic takového nevzniklo a zkusit to znovu, tentokrát vážně a seriózně. Opravdu mega omyl. I když, abych nebyl hajzl, jako výukový materiál, jak filmy netočit a jak nehrát emoce, by to možná sloužit mohlo. ()

TrueArthur

A takto umiera jedna z najväčších a najúspešnejších filmových sérii. Tatkovia privieldli svoje deti do kina aby im ukázali, že čo pozerali keď boli ešte deti avšak nakoniec z kina odchádzajú so slzami v očiach a so silnou bolesťou hlavy. Po priemernej sedmičke a po otrasnom Rogue One: A Star Wars Story prichádza do kín tento "klenot" ktorý vám do slova vymyje mozog z hlavy. Nezaujímavé a otravné postavy, neoriginálny a ľahko predvídateľný príbeh. Jediný svetlý bod filmu je Luke Skywallker (Mark Hamill) ktorý tu pôsobí reálne a do filmu naozaj zapadá. Akcia a efekty sú tiež na dobrej úrovni ale aj napriek tomu film predstavuje len posledné výdychy tejto legendárnej filmovej série. ()

machae

Kde se poděla osudovost ? Co to bylo za babráka ten Snoke ? Tady jde vidět, že scénář byl velmi narychlo napsaný, aby nějak doplnil epizodu VII. Tohle je jediný film z celé ságy, ze kterého si skoro nic nepamatuju, nepřišlo mi to vážné. Z Luka udělali retarda, z Lei supermana, z Huxa trotla a z toho černocha zbytečnou postavu. Kde se poděli skuteční padouši ? Když si vezmu vše od epizody I tak mi tohle přijde jako neskutečná fraška, i když vizuál byl nádherný. Vyrůstal sem na všech epizodách a stále platí, že vypilovaný scénář a jednoduchost filmu udělá hodně. Blížilo se to spíš avengerům plus zelené plátno, CGI, miliarda výbuchů, jako jo, mladší fanoušci budou mít orgazmus, ale skalní opravdu ne ( možná někteří). Bojím se epizody IX a nezávidím panu Abramsovi, jak bude navazovat, i když ze sedmičky udělal pěknou podívanou, na kterou šli asi všichni, protože nevěděli, co čekat. ()

Labacan

Ja neviem. Ešte horšie ako tá pred tým. Remeselne samozrejme skvelo vyrobené, ale niečo tomu proste chýba. Slabý pribeh, ktorý ma ani len nenalákal na svoje pokračovanie.. Zlý film to iste nie je, no možno som už iba ja starý.. ()

jizvoun

Čím dál lepší vizuál a čím dál utahanější příběh. Zas až tak špatný to nebylo, ale pořád je to to samý dokola, hodní povstalci se brání, zlá strana temna na ně útočí, hodní povstalci utíkají, temná strana je honí, hodní se brání,..... Souboje jsou fakt pěkný, efekty samozřejmě také, ale ten příběh opět nepřináší nic nového, postavy stále stejně napsané. Luke Skywalker se mi tedy líbil, ale některé scény byly vyloženě naivní klišé a potěšily tak možná malé děti. ()

Rychleji

Absolutně nerozumím zdejšímu vysokému hodnocení. Film byl dlouhý, prázdný, mával s kánonem Star Wars jako by se nechumelilo, plný nesmyslných rozhodnutí co se příběhu týče (příběh je plný líných rozhodnutí - konflikty vznikají na základě nerealistických nesmyslů jako třeba "prostě ten plán nikomu neřekneme, ať může být vzpoura a může se vše podělal). Taky jsem si myslel, že Disney/LucasArts bude špičkou animace, ale pohled na pohyb Porgů (zubatých tučňáků) je až k pláči. Jednoznačně nejhorší film Star Wars (když nepočítám animáky a off-spiny). Co je nejhorší, tak retrospektivně ničí i předchozí díl. Tak hodně štěstí s tímhle bordelem J. J. ()

Honza__St.

Aneb jak chtěly všechny postavy ze Star Wars spáchat sebevraždu, některým se to povedlo a jiné měly smůlu. Jinak si už ale vůbec nejsem jist, jestli to ještě vůbec jsou Hvězdné Války. Jediné pojítko jsou hlavní postavy a scénář, který tentokrát nevykrad jeden díl, ale několik notoricky známých scén z původní trilogie (a možná i něco z novější). Prostě důkaz č. 2, že po Pomstě Sithů měli nechat Hvězdné Války jednou provždy na pokoji (videohry a animovaný seriál nepočítám, tam ať si dělaj co chtěj). Ani si to nezaslouží ty tři hvězdičky, ale budiž. ()

ssarka odpad!

¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tenhle hnus s dialogy jak pro retardy NEMÁ s hvězdnými válkami NIC společného....stejnej sranec jako síla se probouzí... ještě pevněji si stojím za svým komentářem že Síly....za to, co si Disney společnost dovolila na tomto kultu, půjde do nejhlubšího pekla ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)