Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

DavHav

Znáte ten vtip s dědečkem ve stíhačce? To jsem čekal... To jsem čekal... To jsme nečekal ! Tak nějak jsem se cítil při sledování nového Star Wars přírůstku. Celkem očekávatelný děj je oživený několika zvraty, které sice z podstaty věci nemohou dosáhnout překvápka v podobě "NO, I am your fotr", ale vesměs potěší, a hlavně do děje logicky zapadají. Po nezajímavém rozjezdu (nejlepší pilot rebelů se pozná tak, že letí rovně a nikdo ho přitom není schopen trefit) je tak návrat do známého universa až překvapivě fajn a staré prvky se s novými mísí celkem milým způsobem. Co se týče toho, že jediové se od těch statických pánů ze staré trilogie přesouvají spíše ke gamesce "force unleashed" - nemám s tím problém, je to tak epičtější :-). A "samurajská" scéna v závěru filmu je výborná. ()

Lur

Já se vůbec nemohla soustředit a celej film musela myslet na to, že Kylo Ren je celej Honza Kraus zamlada..:-D :-D :-D ()

bycer

jako fanfilm dobrý. Jako SW movie dost nevýrazné, herecky dost zoufalé až k breku (kromě Daisy Ridley a Benicia Del Tora). Přišlo mi to jako vykrádání sebe sama. Dialogy jako z Disney kanálu. Zklamání velké ()

blexster

Vzít veškerou nostalgii co my zbyla z předešlých dílu a dát to do jednoho dílu je možná na první pohled dobrý nápad,ale to se na mě nezlobte, za mě to prostě nevyšlo. Rád bych dal tři hvězdy, ale bohužel my toto přišlo jako nejhorší díl z celé série. ()

Vajk

Diametrálně jiné než zbabělá a naprosto neinvenční sedmá epizoda. Tentokrát jsme konečně dostali plnohodnotné dílo, odvážný, a pro mnohé až nepohodlný a frustrující, posun/přerod kultovní ságy. Dějová linie o síle je vybroušený diamant, po hodně dlouhé době konečně nějaké zásadní rozvinutí starwarsácké mytologie; výborná práce s postavami, z Bena a Rey se stali funkční charaktery a rozhodně palec nahoru za zbourání Lukeovi adorace, ta postava skrze tohle dostala zcela nový rozměr. Co zamrzí, a velmi sráží celkový dojem z filmu, je subděj o Rezistenci. Podprůměrně napsaná bezbřehá nuda, ve které krom opulentní výpravy nefunguje snad vůbec nic. Jsem skutečně hodně zvědavý/natěšený na to, co se Star Wars Rian Johnson provede ve své trilogii. ()

Lapedro

Ja nechápem, aký s týmto dielom majú všetci problém. Force Awakens bola kopírka Novej Nádeje, toto sa konečne niekam posunulo. Vtipné vsuvky od Disney štúdia sa do toho príbehu naopak hodili, konečne sa to celé netvári tak vážne a kŕčovito. Publikum sa za tie roky zmenilo Disney to proste chápe, ale tí čo na tom nasilu musia hľadať chyby, ich samozrejme nájdu. Príbeh bol silný, vôbec mi nevadil ani krátky súboj Luka a Bena. Ja som si to užil, za mňa zatiaľ najlepšia časť, a to SW sledujem od začiatku. ()

Aegnor

Není lepší datum ke komentáři, než první duben. Upřímně jsem si po celý film myslela, že si ze mě studio Disney dělá legraci, když tento paskvil pustilo na plátna kin, ale očividně ne. SPOILER ALERT!!! Jar Jar je považován za jednu z nejotravnějších postav série, ale Finn se svou asijskou přítelkyní (no offend) by bez obtíží strčil do kapsy i dialog stovky Jar Jarů s hordou žlutých miniony. (Tak nějak vypadá peklo.) Létající Leia byla větší paradox, než Rey a.k.a. rychlopadawanka plzeňského chrámu Jediů! Kylo Ren měl podobné dilema jako Anakin v SW3, poté co tento psychicky labilní klučík zabil nejmocnějšího Sitha galaxie a s Rey si zopakoval arénový boj svojí babičky a dědy, to vypadalo docela nadějně, kdyby se k němu Rey přidala byl by to skvělý zvrat, ale bohužel. Luke vystupující v roli Obi-Wana snad jako jediný stál aspoň za něco, ale jinak byl spíš komickou parodií sebe sama. Tučňáko-surikaty byly rádoby komickou vložkou, která se snažila odvést pozornost od záplatovaného děje svým křikem na palubní desce Milenium Falcon. Ke konci se ani nemá smysl vyjadřovat, v podstatě si jen představte Impérium vrací úder, ve kterém by Darth Vader zabil císaře, mistr Yoda umřel bez zanechání nějakého hlubšího poselství, Luke přišel namísto o ruku o sebeúctu, Han s Wookiem si šli zapařit do kasína a Leia si zaletěla na domovskou planetu Krypton - asi takhle vypadá dějová zápletka této epizody. KONEC SPOILERU ()

McZmener

Jsem velkym fanouskem hvezdnych valek a proto je tento film pro me velkym zklamanim. Tesil jsem se na vetsi roli Luka a zajimavejsi souboje, protoze me Jedi k temto filmum patri. Ovsem pri sledovani neustaleho premlouvani Luka tou nudnou pani me fakt nebavilo. Nesmyslne rozhovory s hodnou pani se zlym panem jsou tragicke. Navsteva baru nebo co to je a hledani nejakeho sifranta...tomu jsem tezko veril. Naprosto zbytecna pasaz, ktera je jen k tomu, aby natahla minutaz filmu. SPOIL : Lea umre ve vesmiru a nasledne obzivne, k tomu se netreba vice vyjadrovat...nechapu to do ted, k cemu to bylo. Nakonec jsem se tesil na zaver teto nudne podivane, protoze se schylovalo k souboji, na ktery jsem cekal. Bohuzel to nebyl souboj, to byl vrchol trapnosti a to ze Luk pak zmizel me dorazilo uplne. Star Wars mam hrozne rad, ale posledni dva filmy, zejmena tento jsou jen ubohe nahrazky toho, co mame vsichni radi. Tohle uz ne prosim. ()

Lishkenzi

Tohle přece nejsou SW. To je slátanina hoven co si ze SW berou inspiraci. Měl jsem za to, že na Jedaie je potřeba chvilku studovat. To už teda definitivně hodili za hlavu. Když už to vypadalo, že funkci záporáka převezme Snoke, ten černovlasej cucák to zase rozesral. Dlouho už čekám na pořádnej souboj světelnými meči, v podstatě od epizody I. To co je tady je snad ještě větší výsměch než v Síla se probouzí. Jediná věc co funguje je humor. Ale to je zatraceně málo. ()

Cuffini

Sejde se Afričan, Číňanka, Evropanka, Maxipes Fík, Ital a syn Snapa v nekonečné Galaxii problémů a je to velice dobrá multikulti podívaná! Když k tomu přidáte záchranu zvířat od krvelačných business manu z Chuchle, máte chuť vstát a zaskákat vítězného panáka. Po seznámení se s malými Pokémony z ostrova s anus dírou, máte zase chuť do života a na cukrovou vatu. Propast nastává, když čekáte, kdy metalista zajede pod hábit méně talentované džudistce a přetáhne jí.. na temnou stranu síly. Jen babču Lejnu jsem zprvu nepoznala. A dejte už někdo Čumímu žiletku, už přes ty chlupy ani nevidí.. Vždycky když kloktám ústní vodu, vzpomenu si na něj.. Je to ale štramák. Narozdíl od Luka, který zakopal kuličky hodně hluboko. Ve chvíli kdy je našel, šlápl na zmizík a byl zmizelej. Takže za mě eňo ňuňo, jeden z d best dílů. ()

Marek.Skalka

Jsou to Hvězdné války... Tedy jsou? Chvílemi ano. Chvílemi ne. V tom vidím celý problém tohoto filmu. Místo aby šel svou cestou, snaží se být něčím jiným. Pro mne je to horší průměr. Triky dobré. Také aby v roce 2018 nebyly. Jenže tím už nikoho moc neoslní. Jako jednu z největších slabin vidím toho robota. Vůbec se mi tam nehodí. Jednak mi přijde neuvěřitelně nepraktický, navíc po scéně alá Střihoruký Edward je již jen neskutečně hloupý a trapný. Nj, ten film asi měl být i pro malé špunty. Proto Disney tu značku kupoval. Jenže aby se dalo věřit tomu, že se tam bojuje o podstatu bytí celého vesmíru, je třeba, aby to bylo méně infantilní. Škoda, že se nedá dát 2,5 hvězdičky. ()

MrDuri

Svižný film, na ktorý sa dobre pozerá a ktorý baví od začiatku do konca. Niektoré dejové linky sú síce zbytočné, ale celkovo to funguje a nenudí. Sú tu sympatické postavy, humorné i napínavé scény a celé je to po stránke kvality poctivo spracované sci-fi. Keď si však človek (a najmä fanúšik Star Wars) uvedomí, že sleduje pokračovanie jednej z najviac kultových sérií všetkých čias, musí zostať zhrozený. To, čo začal budovať Abrams v Sile sa prebúdza (čo tiež nebol žiaden zázrak a potreboval veľa vysvetľovania), Johnson chytil a hodil za hlavu ako Luke svoj meč v úvode. Ako samostatný film perfektné. Ako nasledovník legendy katastrofa. ()

Ocicak

Velice svěží vítr filmové akce v tomto roce. Star Wars skončil s respektem a otevřenými vrátky. Výborná směs akce hudby a vtipu. Flora světa Star Wars byla mírně rozšířená nebyl vůbec prostor se nudit. Vytknout by se dal slabší až odfláknutý charakter temné strany který by lépe koreloval se světlou stranou aby strany mohli více charakterově vyrovnané. Kdo v tom očekával ,,nápln,, starých dílů zbytečně zklamává sám sebe. Tento díl byl důstojným zakončením nové trilogie. ()

DarkSikorski

Já nevím. Na jednu stranu to není špatné. Efekty vypadají skvěle. Obsazení také není špatné. Ale z některých momentů se mi zastavoval mozek z tak děsně koncentrovaných dávek blbosti. Já mám Hvězdné války rád, ale ani sebelepší zvláštní efekty nezamaskují místy opravdu tupý scénář. 50%. ()

burg

O úroveň lepší, než Síla se probouzí, ale stále ani omylem nedosahuje kvalit, osudovosti, Síly a Midichlorianů sedmdesátkové série... ()

omega_SK

Nijak extra ma to nechytlo. Privela nudnej vaty = minutaz daleko cez 2 hodiny je v tomto pripade poriadne prestrelena. Rozhodne to uz nieje taka kultovka ako prve epizody. Fakt nevidim dovod preco toto vobec niekedy znova zhliadnut. ()

mariannda

Ač je to nelogické, nemám ráda staré Star wars, nějak to jde mimo mě,.. s příchodem Rey mám ale ráda nové Star wars. Za minulou epizodu jsem dala 4*,teď dávám 5* za posun u Kylo Rena, tam to byl opravdu spratek s maskou, tady ho vyloženě můžu :-) ()

Michalo

Nic nového. Efekty a akce bůh ví kolik let stará prostě film nezachrání. Určitě je tu mnohem míň klišé než v Síla se Probouzí, ale ten pravý nádech SW neustále nechytá. Daisy Ridley a Adam Driver mi tu sedí už o něco víc, Carrie Fisher a Mark Hamill mají furt legendární výkony, i když ve špatném scénáři a ty nekonečné střídaní emocí, v jednu chvíli vážnost a v tu druhou "Joooo tak tohle mě fakt baví." nedává charakteru nějaký význam a příběh se vůbec neposunul. Oscarova role mi vůbec nesedí. Takže hodně slabý průměr, nic víc v tom nevidím. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)