Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Phorbo

V prvé řadě bych rád uvedl před veřejnou porotou pro svou obhajobu před hatery, že sérii SW zbožňuji. Původní trilogie je ikona filmového světa, ta druhá je graficky o mnoho hezčí, ale je pořád vidět, že vychází z pera jednoho z nejlepších spisovatelů space opery (pokud teda nepočítám třeba pro mě Hamiltona nebo Simmonse). Jenže pak se zase po nějaké té dekádě rozhodne, že budou další filmy. Každý režíruje někdo jiný, každý napíše někdo jiný, do toho jsou tady nějaké ty SW themed filmy (alespoň dle mého mínění je Rogue One absolutně zbytečný film, který hraje jen do noty vymyšleného světa a ukázku krásy novodobé grafiky) a ono už to rozhodně není takový randál, jako to bývalo. Force Awakens jsem bral jako začátek do nové trilogie, která potřebuje delší intro, což o to, přežil jsem to a hodnotil docela vysoko. Bylo tam mnoho světů, dost příjemných charakterů, nový zajímavý antihrdina a k tomu i Han Solo, Leia a Luke (jo i ten žvejk tam byl). A pak je tady The Last Jedi, i když vlastně tam žádný poslední Jedi není, jak sám Luke, ještě předtím než se rozplyne do Valhally, stačí říct, zruší hologram a vykašle se na nějaké hnidopišské války o nadvládu vesmíru. To jsem si říkal jakože WAT? Cože to bylo? Máchám tady hlavou a rukama v totálním rozhořčení nebo spíš nepochopení. No co, řeknu to na rovinu. Dal bych tomu filmu klidně odpad, kdyby se mi nelíbila alespoň zpracování a grafika. Mnohokrát jsem si během sledování říkal, jestli to není náhodou první film, který rejža a scénárista v jedné osobě dělá, střihačovi asi trošku utekla myška a některé scény musel chtě nechtě zkrátit tam, kde by byly impozantní, ale nakonec z nich vznikla poněkud neskutečná změť ani ne vteřinových záběrů mezi dlouhými táhlými. AT-AT walkeři, kteří všichni zastavují v jednom záběru a potom i v tom druhém, i když už v předchozím všichni stojí? Cože? Nikdo to nevidí tady tyhle divnozáběry? Rose, která se už vrací plnou rychlostí od děla Prvního Řádu a nakonec ještě dostihne Finna, vrazí do něj, jí se něco stane, ale řekne ji, že ho zachránila? To tam opravdu musel být nějaký lovestory, alespoň maličký titěrný náznak něčeho takového, jinak by to nebylo už tak dost velké sračkoidní klišé? Tak nevím, jestli už jsem zdegenerovaný potřebou toho, aby film a seriál byl opravdu natočený dobře a precizní, aniž by tam byla sebemenší chybička, nebo jsem jen hnusák, který chce sám sobě podprahově znehodnotit film, a v nitru duše věřit, že jen ty původní tři filmy byly ty nejlepší? Nevím. Ale nechám se přesvědčit Solem a IX episodou, jestli nezavrhnu SW úplně. ()

Zombi

Pro mě docela zklamání, mám pocit že starý dobrý Star Wars, a počítám i Síla se probouzí, prostě hodili za hlavu, stejně jako Luk svůj meč. Film má parádní vizuál, i herci mě baví, ale ten příběh a jeho rozměr, spíš malost, mě nenadchl. Scéna Luk proti všem je ale parádní. 3 hvězdy. ()

mosnak

Těšil jsem se na pokračování... a byl jsem trochu zklamaný. Ovšem stále... na To, že Star Wars nesleduji to považuji za slušný počin - 60% ()

bobstock

Nemyslím si, že jsem člověk bez smyslu pro humor, ale po dlouhém očekávání na všemohoucího hrdinu posledního z Jediů jsem skoro zrudnul studem. Nemůžu si pomoct, ale když už chtěli odlehčení proč tak násilně a hned od začátku. Proč jsem musel vidět Luka jak cucá jakési vemeno mimozemské krávy? Proč jsem musel neustále koukat na otravnou náhražku za mimoně? Proč byla červená garda pána temných sil tak směšně neschopná? Proč bomby z bombardérů padaly ve vesmíru rovně dolů. Jak to, že při otevření roztříštěné místnosti, do které se kouzelně Leia vrátila nezmrznutá na kost, nezafungoval podtlak a nevycucnul zbytek posádky ven z chodby? Proč jsem musel třictvrtě filmu sledovat pár utečeneckých lodí? Díl se evidentně zaměřoval na velmi odlehčenou formu s připomínkou na starší sourozence pro mladší publikum, která je pro mne zklamáním a doufám, že v dalších dílech nepůjdou touto cestou, protože nechci zábavnej cirkus, CHCI ZPÁTKY STAR WARS, CHCI SE DOJÍMAT A NÉ SE TRAPNĚ ŠKLEBIT!!... já jen aby tam za chvíli s laserovým mečem netancoval Kapitán Amerika nebo Spiderman. Abych jen nehanil, tichá scéna rozpůleného křižníku byla ultimátní a ani bitva na bílo-červené pláni s kluzáky nebyla špatná. Jen ta umírající asijská baculka mi přivodila místo lítosti lehký úsměv na rtech. Promiňte. 65% ()

mazadlo

Jednu hvězdu za název...ostatní je maglajz. Buď už jsem tak zestárl, že nerozumím ani zbla tomu o čem Star Wars je, nebo je to prostě blbost. Vážně jsem se na tom snažil najít cokoliv dobrého...ale prostě jsem to vůbec nepochopil. A to nejsem ryzí fanda SW...mě prostě přišel JAR JAR ještě košér...oproti tomu jak si dojí Luke mléko, hází meč do řitě a na ostrově žije víc bytostí než v celém vesmíru...Mickey Mouse si s tím vytřel férově svojí myší prdelku ()

zelvicka.

U takových ság člověk chtě nechtě porovnává, ale dělají si to sami: lepší než VII, horší než I, II, III, IV, V, VI ! Nechápu, jak Hamill může dělat parodii přímo ve filmu, ale očividně mu to prošlo. ()

Klajnik odpad!

Pár vizuálně krásných scén degraduje samoúčelnost. Je to plné fan servisu, ale se prodávaly hračky, ale pokud chtěli těšit fanoušky, měli hlavně vymyslet dobrej příběh. Ten je však naprosto otřesnej a kazíj lore světa a osobnosti postav, které si fanoušci oblíbili. Já fanoušek nejsem, takže mě to tolik nesere, ale cítím, že je to sračka. Po většinu času mě to otravovalo. Znovu se na to nikdy nepodívám. Tahle nová trilogie jen dokazuje naprostou vypatlanost tvůrců a hlavně neschopnost Kathleen Kennedy, která nad SW měla produkční dohled. Cením jen, že Mark Hamill na ten film otevřeně plival. ()

Nethar

Příběhově nic moc převratného, nic moc nového, stále se opakuje to stejné jenom s trochu jinými lidmi, ale ono to vcelku stačí. Je to film plný efektů, který se musí vidět ve "velkém a hlučném", to dělá samo důležitý kus úspěchu. Proti předchozím dílům ubylo takových nějakých machrovských hlášek typu Han Solo, ale celkově humor spíš přibyl, kupodivu se o něj starají hlavně záporáci, kteří vypjaté momenty výrazně odlehčí a působí pak trochu směšně, ale nevadí to, však je to spíš pohádka, ne akční thriller. Hudba fajn, byl jsem nadšený už jenom u úvodních titulků (stále stejných samozřejmě). No a v čem je taky pro mě velké kouzlo a proč ty hvězdičky musím dávat, jsou staří známí hrdinové, jejichž příběhy se postupně odvíjejí, uzavírají, všechno se to rozmotává už od roku 1977, takže to jde vlastně se mnou celý život a to je takové pěkné a dojemné, že... ;-) ()

mkali

Jeden z těch horších SW filmů, ale zase ne úplně nejhorší, tam je to jasná Epizoda 7. Padouch se lehce zlepšil, ale zase ne tak moc, aby se ho člověk bál. Prostě rozervaný fracek, který se bojí, že nikdy nebude jako jeho děda (a to fakt nebude, protože Anakin musí v hrobě rotovat jak vrtule (jasně, nerotuje, protože se povznesl, ale chápeme se ;-)), když vidí tohohle lempla). Jediné plus vidím v super povrchu, kde se odehrává závěrečný souboj, jinak takový průměr, co nenadchne ani neurazí. Tři stáry, tak snad se aspoň devítka pochlapí a zrodí se ještě jedna hvězda navíc. ()

Smisek

Všichni čekali, že Disney Star Wars zničí. No..v VII. epizodě se jim to nepodařilo, tak se museli vyřádit v téhle. Ty 2* dávám snad jen ze soucitu. Rodinná komedie z prostředí SW, která seká jednu vtipnou scénu za druhou, až už se vlastně ani nikdo nesměje..je mi z toho smutno. ()

JM87

Nebojte, žádný zásadní spoilery, ale i tak si to možná radši přečtěte po filmu... :) A do komentu taky nepište spoilery. Kdyžtal mě zprávy. Než jsem šel na The last jedi, tak jsem si uvědomil, že se na něco těším tak moc jako jsem se už x měsíců nebo let netěšil. Věděl jsem, že zase uvidím Luka Skywalkera. Toho Luka, kterýho znám ze staré trilogie a jehož jméno a postava mi zůstala zafixovaná roky v hlavě. A teď jsem ho zase viděl :) Nechci fakt spoilerovat, tak jen v bodech co potěšilo a co ne. + Milion super odkazů na starý SW, vtipná akce, vztah mezi Kylem a Rey, samostatnej Luke, skvělá Rey, - Pár zbytečných dějových linek, který tam nemusely být a díky kterým nedostal podle mě tolik prostoru právě Luke, kterej by si ho zasloužil víc. Pak taky pár drobných chybiček, ale to čert vem. Celkově dávám 85% - je to film za kterej jsem moc rád a těším se až to spojí dohromady poslední díl :) ()

Dejvi21

Epizodu VII jsem kritizoval, že je to jen remake Nové naděje, což ale díky téhle epizodě začínám brát jako pozitivum, protože z předešlého dílu měl člověk aspoň pocit, že kouká na Star Wars. Pocity u tohohle filmu byly řekněme smíšené. První půlka je slabá a nudná, snaha o humor je vesměs neúspěšná a přichází ve špatných momentech. Druhá polovina je lepší, ale stejně jsem si vždycky povzdechl, když z plátna zmizeli Luke a Rey, protože ostatní dějové linky mě zkrátka nezaujaly. Došlo na pár zajímavých zvratů, některé scény zahřály u srdíčka a závěrečná bitva byla vizuální laskomina. Poslední z Jediů už sice není pouhým remakem, ale člověk má stále pocit, že místo nové trilogie sleduje jakýsi epilog trilogie původní, a mě už neustálé zoufalství rebelů vůči Impériu/Prvnímu řádu, kterému vždy něco vyhodí do vzduchu (zjevně zbytečně) za cenu takřka 100% ztrát, pomalu divácky vyčerpává. Tohle sice nebude populární věta, ale... epizody I-III se aspoň snažily o originalitu, tady se jede tak moc na jistotu, až je nová trilogie tak trochu prázdná, sice obecně neurazí, ale mě ani moc nenadchla. ()

Simgal

Tak nějak nevím, jaký film tu většina lidí sledovala, ale některé vychvalovací názory opravdu nechápu. Nejsem žádný SW hater, právě naopak. Jsem asi největší fanoušek v mém okolí, ale Epizoda 8 mě prostě nehorázně zklamala. A přitom to mělo velký potenciál. Snoke byl představován jako snad ještě větší padouch než Palpatine... je pryč. Dva roky fanoušci řeší, kdo že jsou rodiče Rey... obrovské "fuck you, haha" na fanoušky. Trénink Rey a Kylo pod jejich mistrama s přípravou na epickou konfrontaci... nic takového. Kylo je pořád stejnej ubožák, kterej o používání Síly neví skoro nic a Rey evidentně stačí 3 LEKCE?!? aby se mu vyrovnala. V trailerech to vypadalo na pořádnou bitvu, která se bude odehrávat na povrchu i ve vesmíru (tak jak to Star Wars umí)... ani náhodou. V prvních 10 minutách, kdy se odehrává ta "vesmírná bitva" přijdou rebelové o většinu lodí stupidní strategií a zbytek filmu jen zdrhají jak psi. Pak je asi HODINA A PŮL, kdy se neděje skoro nic a celé je to zakončené "bitvou na povrchu" a "soubojem" Rey a Kylo. "Jejich konverzační souboje na pomezí světlé a temné strany Síly byly skvělé, stejně jako jejich bojové scény, jak z hlediska choreografického, tak i pro jejich překvapivost a napínavost. Když k tomu přidám úžasné akční scény na zemi i ve vesmíru, tradičně dokonalý soundtrack a vůbec všechny různé momenty, na které člověk čekal celé ty roky, tak nemá smysl váhat nad tím nejvyšším hodnocením." To jako vážně? Na jaký film se autor díval? Epizodu I, III, V, VI? to pak souhlasím, ale tady nebylo z toho skoro nic. Nechápu proč museli měnit to, co funguje a všichni jsou na to zvyklí. Ne jen z filmů, ale i z her a knih. Chceš být Jedi, ok ale nějakou dobu to potrvá. Zničili planetu? To je zlý, ale Republika kvůli tomu nezkrachuje, aby zbyla hrska lidí bojující proti "Novému Impériu". Zabili Sitha. To nic neřeší, protože někde ve stínech je jinej a mocnější, kterej bude v budoucnu větší hrozba. Jsme sci-fi a chceme ukázat že naše galaxie žije? Navštívíme několik planet a ukážeme nějakou tu technologii. Kdo bude bojovat v dalším díle? Těch 15 zbývajících rebelů bez lodí a základny proti celému Prvnímu Řádu, který ale teď povede ten trotl Kylo Ren? Šance tak 50 na 50. Koneckonců, rebelům stačí se držet mimo dostřel nepřátelských lodí a jsou v cajku, protože První Řád navrhl pomalé lodě, které neumí zařadit na vyšší rychlost. Ach jo, kdo chcete podívejte se co si o tomto díle Hitler, tak se podívejte tady: https://www.youtube.com/watch?v=h2NuOZIT2aE&feature=player_embedded ()

Dunadan

Bolelo to. A to najmä v prvej (približne) tretine/polovici, ktorá bola až na niekoľko svetlých momentov doslova nudná. Keď si totiž uvedomíte, že film v priebehu bohatých 150 minút ponúkne iba minimum zapamätateľných scén a vo svojom jadre častokrát zíva prázdnotou, niečo jednoducho nie je v poriadku. Snoke ja žalostne nevyužitý, Finn opäť meganezaujímavý a Phasmu ani nemá zmysel spomínať. No namiesto toho, aby Johnson a spol. zapracovali na postavách predstavených vo Force Awakens (linka Rey - Kylo je tentokrát zďaleka najlepšia), radšej prihodia ešte niekoľko celkom nových, ktoré sú navyše absolútne zbytočné. Samozrejme, remeselná a vizuálna stránka je opäť na špičkovej úrovni, ani to však nedokáže zmeniť moje obrovské sklamanie. Star Wars srdiečko tam stále niekde je, len pod tou hromadou hlúpostí, politickej korektnosti a debilných či zle načasovaných wannabe vtipov á la Disney-MCU takmer nie je vidieť. Po druhej projekcii a veľmi dlhom uvažovaní znižujem na smutných 6/10. PS: Zlatý Abrams a jeho nová Nová nádej. ()

Brejlil

Tak a teď co s tím. To posunování "kanonické" mytologie směrem k neprobádaným vodám nejasného je vlastně docela osvěžující. Jenže výsledkem je zvláštní stav, kdy ta nejzajímavější linie filmu vlastně vůbec není epickým kosmickým dobrodružstvím, ale komorním dramatem na zeleném ostrůvku. Dobře, nakonec se to prolne ve vizuálně úžasném finále na solné poušti se zvláštními vlastnostmi, ale proč? Ta druhá linie je totiž i přes několik nápaditých okamžiků strašlivě pomalá. Než První řád něco udělá, než povstalci nějak odpoví, musí se stihnout spousta věcí, které by se asi stihnout vůbec neměly. A to jen proto, abychom viděli barvitý svět kasina a Benicio si vystřihl parádní roli. Z herců pak překvapil Hamill právě proto, že jeho Luke je solidně napsaný. Ještě jakžtakž ucházející postavou je Rey, ale zbytek je plochý snad ještě více než je v této sérii zvykem. Ale produkční hodnoty, několik úžasných vizuálních nápadů a pocit návratu do známého světa nakonec přeci jen převažuje. ()

Deywid

Rian Johnson rúca staré a ja tlieskam jeho odvahe...Takto som si to určite nepredstavoval...a som za to velmi rád...toto nie je sázka na istotu ako u Epizódy VII...toto je posun vpred...a je to posun správnym smerom ()

Illy

Johnson není Abrams. Bohužel. Jako pokračování se mi to opravdu líbilo. Ale že bych si rval rodidla nadšením, to ne. Laťka nastavená předchozím filmem šla bohužel dolů. Může za to přepáléná stopáž (což je ale nešvar většiny současných blockbusterů) na kterou scénář prostě nestačí, někdy otravné postavy (Finn to tam napálit prostě měl a ta číňanka hned za ním) a absence vtipu. Nebo já tam téměř žádný nepostřehl. Nicméně závěrečná půlhodina je výborná a i když z některých vět se mi dost navalovalo (Jiskra, která zažehne oheň), film jsem si opravdu užil. Na plné hodnocení to sice není, rozhodně však doporučuju! ()

Caine

Chyběly tam některé věci, které jsem na původních Star Wars neměl rád. Celý mi to přišlo takový "střízlivější", což mi vyhovovalo. Žádný zhovadile odfláknutý univers jako v Harry Potterovi. Po, podle mě mizerně rozehrané, sedmičce jsem se bál, co se s tím vůbec dá dělat. A myslím že z toho Johnson vybruslil docela se ctí. Asiati mě celkem štvou z práce - ta Rose stejně neměla u mě šanci (a že to byla dost otravná postava, doufám že nepřežila :-) ). Fakt hrozná postava a dohromady s Finnem nesnesitelná dvojice. ()

waits

Jakožto nefanda Star Wars (do kina jsem se dostal jen jako doprovod synka, sám bych nešel) jsem byl překvapen jak snadno mě děj vtáhnul a nepustil. To, co se mi vždycky na Star wars líbilo nejvíc, byl onen vnitřní boj mezi Temnotou a Světlem, i v onom pohádkovém podání pro děti. Osmý díl si s touhle myšlenkou pohrává u všech hlavních postav, nezapomněl ale ani na příběh, gradovaný celou poslední hodinu a Johnson si pohlídal vizuální stránku (opulentní casino, bitvy). Překlenovací díl působí vážně a temně, ale je přitom příjemně odlehčený ("Mohl by ses přestat tvářit nervozně?"). Za dva roky jsem v kině zase. ()

Copcorn

Abrams se držel při zemi, ale kladl otázky. Johnson se rozhodl ignorovat odpovědi a v příběhu udělat celkem odvážné změny. Popravdě - Nevím co si o epizodě VIII myslet. Příběh je poměrně o ničem. Vlastně je to jen veliká hra na honěnou mezi rebely a velkou, zlou, cool vypadající, ale jinak naprosto charakterově ploché odnože Palpatina. Hlavní "dějová" linka má i pár ( pro mne nezáživných) odboček převážně mířených na Finna. Další kapitolou je Síla. A Síla byla tedy síla. Říkám si proč ne? Ale taky mi naskakuje otázka - proč ano? Velmi odvážný krok, ale zároveň velmi wtf momenty. Když to však vezmu kolem a kolem..... epizoda VIII je epické dílo, které má své plusy a které mne bavilo až do finálního střetu Prvního řádu a rebelů. Finn ( z mého pohledu nezáživná postava) zde mohl zazářit a konečně někam jeho charakter mohl směřovat. Ale ne! S radostí v očích sleduji jeho rozhodnutí, když tu náhle naprosto dějově nepodstatná a nudná asiatka zmaří jeho záměr a svá (doufám poslední) slova mění na romantický bizárek uprostřed bitevního pole. Po ukončení promítání jsem přemítal nad tím, který charakter je zde pro mne nejzajímavější a kterému nejvíce fandím do budoucna. Odpověď nebylo těžké najít. Je jím ( v epizodě VII mnou samým celkem kritizovaný) Kylo Ren. Jeho charakter mi dával největší smysl. Chápal jsem jej. A pokud už nemohu počítat s Leiou do zakončení trilogie, tak mé sympatie jsou jednoznačně na straně Prvního řádu. Rey mi (krom svého vzhledu) nic moc neříká. Poe Dameron je fajn, ale co s ním. Finn je Finn. A Leia už nic. Tím pádem..... Ať žije Kylo Ren! Zatím nejlepší postava této nové trilogie! Abramsi.... Ať tě v deváté epizodě provází Síla! * Jako Blockbuster film - Naprosto úžasné dílo!!! *Jako Star Wars Blockbuster film - Poněkud slabší, ale pořád obstojná epizoda. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)