James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Chrustyn

Nová bondovka je vždy událostí, ale Není čas zemřít byla rozhodně nejočekávanější ze všech už jen z toho důvodu, že premiéra byla několikrát odložena a hlavně to byla Craigova rozlučka s jeho největší rolí. Rozloučení to je dostatečně  důstojné, ale zázrak nebo film roku se bohužel nekoná. Nová bondovka pokračuje v trendu, které filmy s Craigem nastolily. Je tak reálnější, Bond je více lidský a zranitelný. To může být pro mnoho diváků ten největší kámen úrazu, protože kdo by chtěl vidět Bonda, jak vyznává někomu lásku, pronáší věty jak z Rosamundy Pilcher nebo se dokonce hlavnímu padouchovi omlouvá na kolenou. Technicky je film na hodně vysoké úrovni, přestože se nejedná o posun nebo revoluci v akčním žánru a žádná scéna nemá vyložený wow efekt, i když se tvůrci nebojí delších nebo vyloženě dlouhých akčních scén natočených na jeden zátah. Největší zápory jsem tak viděl v přepálené délce, která vyloženě nenudí, ale vzhledem k dění je neopodstatněná a hlavně v absolutně nevýrazném záporákovi Ramiho Malika, který má minimum prostoru, ale hlavně podivné motivace pro své chování. Nový Bond tak nesplnil všechna očekávání, není nejlepší bondovkou ani nejlepší bondovkou Daniela Craiga, je však velice dobrým velkým filmem, což je v dnešní době dostatečné plus a důvodu k tomu si film užít a rozloučit se s danou sérií filmů se ctí a těšit se, co si pro nás tvůrci připraví příště. ()

dopitak

Nestává se často, aby mi nový blogbuster, a ještě Bondovka, takhle sedla. Atraktivní lokality, nepřeplácanost, solidní scénář a pohodové tempo. Seydoux vypadá přesně jako Kristýna Liška Boková. ()

Marze

Trochu chybí pohádková hravost předešlých Bondovek. Bond je zde také víc emočně labilnější. Tím splývá s tisíci béčkovými akčními hrdiny, kteří zachraňují kdekoho.  6fografií K tomu se vyznačuje hlubokými úvahami a vyznáními jak v telenovele. Řeší se mstitel, tajemný ostrov a ruský vědec. Řemesla jsou vynikající. Akce je velkolepá od hned té úvodní na ledě.        Nebo honička v mlžném , tichém lese. ()

korbitch22

Z Bonda se stal Bryan Mills a jde mu po krku jestě víc HIV pozitivní Freddie Mercury. Craigovi Bondovky jsem nikdy nebral jako Bondovky, ale jako dobré akční filmy. Pro mě je Bond Pierce Brosnan. Začátek v Itálii je super, Jamaica je nádherná a na Kubě to má švih, hlavně dokonalá Ana de Armas mě totálně poslala do kolen.  Potom mi akce už ale připadala dost fádní a PG rating prostě vždycky bolí. Příběhově je to fajn a tajuplný ostrov připomene starší Bondovky. Jenže jak se říká, když nevíš kudy kam, zabij všechno a všechny. Takže 4* je čistě za naprosto šokující finále, které mi totálně rozhodilo pantofel. A ještě přemýšlím, jestli to brát pozitivně, nebo ne. Protože Craiga jsem jako Bonda nikdy nemusel, ale zasloužil by si happyend. Tenhle nářez deprese a cynismu je krutej i na mě.70%. Udělat tohle s Piercem, jel bych osobně do Anglie vymlátit studio. ()

classic

Jednoznačne, a k tomu zároveň snáď i s naprosto plnou vážnosťou, sa v tomto konkrétnom prípade napokon jednalo o vôbec »najhoršiu bondovku« nielen s predstaviteľom: Danielom Craigeom, ako povedzme ústredným protagonistom v podobe „špeciálneho agenta 007 s povolením zabíjať”, ktorý sa [ú]plne špecializoval na zvrátených jedincov; teda tentoraz najmä na akéhosi, toxického šialenca: Lucifera Safina!, čo si postupne vybudoval akúsi «jedovú záhradu», alias: Projekt Hérakles, čo vskutku nepredstavovalo azda vonkoncom nič iného, ako účinnú, biologickú zbraň, s ktorou sa určite neradno len tak zahrávať, a preto som sa následne rozhodol, že rovnako podobne bude znieť i moja »toxická recenzia«, ktorú budem odteraz štylizovať iba do podoby jedovatého slovíčka, resp. látky s názvom: „JED,” nakoľko obdobne jedovatým bol aj tento nepríliš podarený, akčný titul od vášnivého, playstationového hráča: C. J. Fukunagu, ktorý v podstate takmer celú dejovú líniu prispôsobil práve na spôsob: „počítačovej hry v priamej kombinácii s nezničiteľným Terminátorom,” pritom to ešte ani zďaleka nie je všetko, čo mám na srdci. • Úvod bol tak neuveriteľne rozštiepeným na jednotlivé kúsky, že sa vlastne na toto chaotické dianie nedalo skoro ani pozerať, čo súčasne umocňovala i absolútne neprehľadná, strihová skladba s nepríliš presvedčivými, hereckými prejavmi zo strán ústredných jednotlivcov, až som sa dokonca miestami normálne zdesil, či to bude takýmto spôsobom pokračovať i naďalej, keďže som mal reálne opodstatnené obavy, či režisér má dostatočný cit a prehľad o príslušnej látke...? • S príchodom jedla, pardon «jadra», sa nasledovné veci dali ešte oveľa viacej do pohybu, ako bolo tomu predtým, kedy konečne zaznamenávam i mierne zlepšenie celkovej situácie, s tým, že čo sa celkovo týkalo kompozície obrazu, tak zrovna vtedy zväčša naskakovali len samé plusové body. Áno, švédsky kameraman pôsobiaci v Hollywoode, sa [bezmála] postaral o jediný pozitívny aspekt v rámci celého vývoja danej zápletky s rozhodne nejednoznačným výsledkom. • S blížiacim sa záverom by som mohol spomenúť predovšetkým i to, že počas diania sa neustále vytvárala i akási »nejednotnosť« hlavnej postavy: nulanulasedmičky, čiže medzitým vznikol i ďalší „Bond v sukni,” čím sa totálne naštrbila celá predchádzajúca súvislosť v takom zmysle, že tým pádom som terajšieho «Bonda na dôchodku», už ani nemohol brať viac vážne?! Skrátka; nastúpila nelogická filmová g-e-b-u-z-i-n-a, z akej sa mi jednak vytvárali i početné tráviace ťažkosti, a jednak asi nie som iba jeden [mimoriadne nahnevaný] divák, kto[rý] tomu porozumel navlas rovnako, alebo jednoducho povedané: poriadne sa zamyslite nad daným titulom, kde spočívali jeho najväčšie trhliny, aby sme sa mohli odviesť na rovnakej vlnovej dĺžke, a k tomu i s rozpačitým zistením, že tu čosi podstatného nebolo s kostolným poriadkom. ()

marhoul

🙄🙄🙄 DuŠón Connery v hrobě rotuje jako na grilu. Protažené, nasrané držky vycházející ze sálu, mluvily za vše.  Veškeré, co jsem na podstatě bondovek milovala, postavili na hlavu. Není to sexy, nemá to šmrnc, šarm, ani závan hazardu, nemá to bondgirl, korektnost opět v plné síle tak, že se ani nezávazně píchat nedá, zábava jak pro báby u PrimaLove a závěrečný marketingový tah opravdu nechápu, času na umírání bylo až moc. Rodinný cajdáček byl shnilou olivou v zamíchaném místo protřepaném a endík jedné éry korunou, takřka královskou. Nesympatická, těžkotonážní, prdelatá lesba afroamerického původu mi paradoxně v kontextu s výše uvedeným vadila nejmíň, když jdu na Bonda, nejsem zvědavá na fotříka, který deklamuje zamilované formule a kňučí jak čokl za unylou, tuctovou fenou. Technicky natočeno pěkně,  v některých pasážích určitě bylo na co koukat, Rami a Christopher výborní a Bond? James Bond? Craigova Bonda mám ráda. Bavil mě vždycky. Šla jsem na rozlučku s ním, jenomže: off, takže fuck off. Po nočním shlédnutí  Spectre, kdy si člověk už jen v excelentní mexické scéně úvodní plus u překrásných titulků, přijde na svoje, srážím na dvě a jestli se mi to rozleží, možná dojde i na odpad. ()

Jirka_Šč

Prostě brilantní. Výborné a na Bonda netradiční finále (a to jsem neviděl Skyfall ani Spectre). Souhlasím se vším, co napsal sniper18. Pokud něco mohlo být víc dotaženo, tak proč hlavní padouch dělá, co dělá, vše ostatní však bylo dokonalé. Jsem zvědav, co bude dál. ()

Yardak

Nejemocionálnější bondovka :o)). Titulní song (oscarový): Billie Eilish - No Time To Die (Billie Eilish, Finneas O´Connell). ()

rollman1

15 let, 4 režiséři, 5 filmů a jeden Bond. Po dlouhé době jsme se konečně dočkali závěru Craigovské série a musím uznat, že se jedná o hodně povedené i důstojné zakončení jedné éry. Bond se tentokrát vydává na nejvíc osobní misi v jeho kariéře a nebude to vůbec lehké. Za mě není skoro co vytknout. Poslední Bond je prostě super a nechybí zde vůbec nic. Je zde luxusně natočená akce, která je napínavá, vymazlená a každá akční scéna je ve svém jádru úplně jiná. Funguje v nich hudba, napětí, prostě vše. Samotný příběh není nijak komplikovaný. přesto však přinese na scénu pár zajímavých kliček, aby to s námi na konci solidně zamávalo. Rami Malek je skvělý, ale štve mě, že nedostal víc prostoru a proto jsem mírně rozmrzelý. Armas a její linka, případně scéna s ní, patří k tomu nejvtipnějšímu z celého filmu a i ona by si zasloužila víc šance se ukázat. Podtrženo sečteno, poslední Bond přinesl přesně to, co měl. Dostatek kvalitní akce, hi-tech věcičky, výborný výkon Craiga překvapivě i více humoru a hlavně uspokojivý konec, který nemohl být lepší. Až na horšího záporáka a pár nedostatků v postavách, jsem s filmem dostatečně spokojen. ()

Oktavianus

Velká očekávání, která byla naplněna beze zbytku, a přesto zůstává nejasný pocit docela velkého zklamání. V první řadě: jsem fakt rád, že bondovská éra Daniela Craiga skončila. Casino Royal stejně zůstalo nepřekonáno a agent, který vlastně vůbec nechce být agentem, má konečně pokoj (přestože tento pocit unavenosti životem je Flemingovým knihám víc než věrný). Ne, Není čas zemřít je výborný, emocionální a nabitý akční film. Ale prostě to není bondovka: nejvíc se jí ještě přiblížila pasáž na Kubě, která se nesla v rytmu nadsázky, vtipů a bondovského vizuálu. O to víc zamrzí, že touhle cestou se nevydal celý film, zvlášť když byl coby jubilejní pětadvacátý Bond prošpikovaný odkazy a easter eggy na starší filmy a jejich odhalování jsem si strašně užíval. Jenomže jaký je rozdíl mezi Craigovým Bondem, Jasonem Bournem nebo Ethanem Huntem? Žádný. A to, že jde o Bonda, co není Bond, mi prostě vždycky trochu vadilo a vadit nepřestane. Přiznám se, že hned po příchodu z kina jsem si pouštěl oblíbené úryvky s Connerym, Moorem a Brosnanem a užíval si všechno to, co mám na Bondovi rád a co mi Craig vlastně nikdy nedal. ()

sharky

Je těžký k tomu něco napsat bez spoilerů. Dějou se tam minimálně dvě věci, který zcela revolučním způsobem mění bondovský kánon, což je pro letitého fanouška série, jako jsem já, vždycky náročné vstřebat.  Je třeba přiznat, že tu první věc už napsal Ian Fleming do svých knih v 60. letech, už dlouho čekám, že to přijde, tady je to udělané o mnoho lépe než v knihách.  Ale je to určitě nejemocionálnější bondovka vůbec. Už se to opravdu vzdaluje od oddychové zábavy, ale to platí o celé Craigově éře (vyjma Skyfallu, který to podle mě dokázal skvěle vybalancovat). Přesto je tam několik dobrých vtipů, nejen hlášek, i takových podprahových a vlastně jsou tam tři nové postavy, které mají být skoro vyloženě komické (+ Q, který si krade každou scénu pro sebe). Je tam spousta easter eggů, které jsem ocenil, třeba i hudebních. Má to asi nejkrásnější kameru jakou jsem u filmu viděl za posledních x let (+ výborný mix zvuku), opravdu stojí za to to vidět v IMAXu (jen by si na Flóře měli pořídit novej projektor), celá úvodní scéna (a pak i některý další) je točená na IMAX kamery a je naprosto strhující. Craig podal naprosto famózní herecký výkon, vůbec jsem netušil, že je něco takovýho schopen zahrát. Když jsem odcházel z kina po předchozí bondovce Spectre, tak jsem doufal, že ho producenti vynulujou, vykašlou se Madeleine a Blofelda a budou dělat, že se to nikdy nestalo, to se bohužel neděje a z toho pramení většina mínusů nového filmu, že musí navazovat na Spectre a ten jeho Vichr z hor, aniž by to bylo dopředu dramaturgicky zamýšleno. Je to dobrej film a stojí za to ho vidět? Určitě (ale je dobrý si před tím připomenout předchozí díly, hlavně ten poslední). Je to bondovka, jak ji vnímám já? Spíše ano (o Casinu Royale si to do teď úplně nemyslím). Je to ten typ filmu, který si člověk rád pustí každý rok znova? Spíš ne . Ocenil bych kdyby si bondovská série do příštího filmu z wishe objednala Matthew Vaughna, ale trochu se bojím, že dostane spíš Christophera Nolana. Určitě by ale měli zůstat Linus Sandgren a  Phoebe Waller-Bridge.  Naopak je potřeba ukončit éru scénáristů Neala Purvise a Roberta Wadea, kteří té sérii dlouhodobě ubližují. Johnny English jim šel lépe. ()

Flego

Keďže hovoríme o poslednej bondovke Daniela Craiga, môžeme smelo vyhlásiť, že tvorcovia zavŕšili príbeh bombastickým spôsobom, hodným agenta Jej Veličenstva. Drsnosť, istá okázalosť akčných scén dokonale pripravených a zrealizovaných, občasný humor, ktorý skutočne pobavil, ale to najdôležitejšie je, že James Bond je človek citlivý, trochu unavený a nesmierne poľudštený. V samotnom deji som sa hlavne v postavách zo začiatku strácal, bolo ich nadmieru a spôsobovali miš-maš, ak prišlo k hlavnému motívu, príbeh sa rozbehol do závratných rýchlostí a ponúkol skvelú zábavu. Bombou bol samotný soundtrack Hansa Zimmera, toľko nápadov a motívov som v jednom filme dlho nepočul. Séria bude určite pokračovať, nie je čas zomrieť, pán Bond, James Bond. ()

rikitiki

Mějte sex, jděte se projít, upečte koláč, navštivte babičku... Protože tohle jsou dvě a půl hodiny života, které vám nikdo nevrátí. Po snesitelném úvodu v Itálii následuje bezbřehá nuda bez akce plná vysvětlování a tupých keců alias generátor náhodných slov nastavíme na "tvařme se teď hlubokomyslně". Závěr s jediným odvážným počinem na tom nic nezmění. Právě jste se pronudili dvěma a půl hodinami vlastního života. Neprotřepanými, nemíchanými. ()

BMW12

Poslední film Daniela Craiga v roli James Bonda. Musím říci, že tento film je důstojným rozloučením. Celý film se mi moc líbil, hned úvodní scéna je pěkně napínavá a drsná. Následně Bond vystřídá několik lokací, diváka okouzlí především nádherná Ana de Armas, ale hlavně pořád se něco děje. A to ať už akční scény anebo scény o rodině Jamese Bonda, který je zde už rodinným typem. Ale i ty scény s rodinkou vždy končí akčně. Jedinou výtku mám k tomu, že agentem 007 je žena a černoška, tohle se absolutně nepovedlo, naprosto nezajímavá postava. Konec hodnotím jako epický, perfektně zvolená hudba a hezké ukončení příběhu Daniela Craiga aka Jamese Bonda. ()

TheEvilTwin

Série 007 je taková záruka kvality, od které divák očekává, jestli dostane “jen” výbornou podívanou, nebo rovnou perfektní pětkový nářez se vším všudy. No Time to Die je něco mezi tím a ikdyž radostí neskáču do stropu, jde o hodně nadstandartní zábavu a současně odpočinkové tříhodinové posezení po týdnech sucha v kinech. Bond (ostatně jako vždy) perfektně kombinuje politicko-špionážní rovinu, poutavé akční sekvence, nadčasové a originální scifi prvky (gravitační pole!) ,nevídané prostředí děje (ostrov s továrnou na jedy, mlátička v lesích!!) a spolu se sympatickýma postavama i závěrečným epilogem servíruje dobře koukatelný výsledek, který starší diváky z nostalgie dojme a mladší bez debat zabaví i sám o sobě. Za mě mohlo být akce o trochu víc, ale to je asi na vkusu každého. Důstojné završení série a současně herecky i kvalitativně dobře fungující samostatné áčko, ze kterého jde kvalita a prachy cítit na kilometry. To, že kombinace úvodních titulků s Eilish a k tomu Zimmer je excelentní, snad ani netřeba zmiňovat. ()

Jinny

Poctivých 70 %. Začneme tím pozitivním a to je, že film je vizuálně působivý a hravý, akční scény odsýpají a rozlučka s Craigovým 007 je důstojná. Což o to, Daniel Craig hraje dobře i emotivních scénách. Už od jeho prvního filmu bylo jasné, že tenhle Bond je jiný a že i jeho budoucí rozlučka bude muset být podaná jinak. Nicméně jsem měla sakra velký problém s tím, že z bondovky se stalo rodinné drama. A je otázka, do jaké míry je ještě tahle postava James Bond - ten chladný špión, který si rád přihne a spí hlavně se ženami, které nemiluje. Po desítkách let má tahle postava právo na vývoj, nicméně základ by měl zůstat. Osobně bych preferovala jiný konec. Bond nikdy nebyl šťastná postava, a tak by i Craigova rozlučka spíš měla spočívat v tom, že Bond skončí v osamělém definitivním (!) exilu v tropickém ráji, kde se pravděpodobně uchlastá k smrti. A možná by se vrátila i Paloma. ()

honajz

Tak ono určitý feeling a prvky starých dobrých Bondů tenhle film má, ne že ne. Jistá pocta v tom cítit je. A ta kamera a triky jsou naprosto excelentní. Akorát jsem si teda nikdy - po všech těch atraktivních Bond girl - nepomyslel, že se Bond zamiluje a vezme si Bridget Jonesovou. Asi ho omráčilo 50 odstínů šedi. Ono vůbec s holkama je to tady na štíru - nová 007 je prostě krabice, machna, kdysi bychom řekli babochlap, vítězka mistrovství světa v kulturistice žen se zadkem větším, než má J. Lo. Navíc je to tak nějak rasově nevyvážené, protože tu chybí Asiatka, Eskymačka nebo indiánka. Jinak onen velkolepý děj mi se stále víc uběhlou stopáží přestával stále více dávat smysl, ačkoliv jako takové kovidové memento a konspirace funguje naprosto skvěle. Nevím, jestli to tak tvůrci zrovna zamýšleli. Takyjsem netušil, jestli tvůrci točili primárně červenou knihovnu, jen jemně okořeněnou akčními prvky (asi jako kdyby Uta Daniela, bo jak se jmenuje, napsala milostný příběh z tajuplné židovské Prahy, kde pátrají po golemovi, ale o jeho nalezení nakonec vůbec nejde), tak trochu parodii (k čemuž by odkazovalo pár vtípků včetně přípitku během přestřelky), nebo vážně míněný rodinný revenge thriller (honička v lesích), případně akční béčko (když vás někdo vodotěsně zavře v podpalubí potápějící se lodi, prostě hned najdete jiné dveře, otevřete je a jste venku). Taky tvůrci přišli s novým a neotřelým nápadem, jak by v každém novém filmu o Bondovi mohl hrát hlavní postavu jiný herec - prostě se na konci Bond statečně a pateticky obětuje, kapesníčky nezůstanou suché, a šup, už to může hrát někdo jiný. Ale tak jo, zábava to docela je, i když při své stopáži se to mnoha hluchým místům nevyhne, ale podruhé to skutečně vidět - na rozdíl od předcraigovských Bondů - nemusím. ()

anais

NIkdy jsem neměl větší pocit, že Bond je pouhý produkt. Není čas zemřít je do sebe zahleděná výkladní skříň britských rekvizit, kterou mnohem víc zajímá budování pomníku Danielu Craigovi a bondovské ikoničnosti, než vtažení diváka do děje. Z určitého pohledu se to samozřejmě může jevit úplně naopak - lze argumentovat tím, že právě v tomto Bondovi je emocí víc než v jiných dílech - ale přiznám se, že jsem se na konci filmu už jen smál pod náporem vynucovaného dojetí. A vzpomínal jsem na Ethana Hunta, který to v poslední době dělá mnohem lépe. Rozuměj - vypráví příběh, vtahuje do děje, je ryze zábavný, a neutápí se v předlouhých dialozích o ničem, vážně míněném patosu atp... ()

HellFire

Neskutečně vleklé rozloučení Craiga s Bondem, které mě přinutilo zamyslet se nad celou sérií a pochopit, že se mi vlastně tenhle Bond nelíbí. Casino Royale bylo adrenalinové a úplně jiné než předchozí Bondovky, další díly si už vůbec nepamatuji a s posledním přírůstkem to bude stejné. Jdu se radši podívat na Bourna. P.S. Chemie mezi Bondem a Madeleine byla neexistující. SPOILER: Že Bonda zabije zrovna takový ňouma.... to bych se na to. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)