James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

DJ_bart

Na první pohled to možná nevypadá, ale pokud pojmete tuhle rozlučku s Danielem Craigem v roli legendárního agenta jejího veličenstva více kriticky a analyticky, zjistíte, že jde o klasickou a ničím výjimečnou bondovku / obyčejný špionážní akčňák. A protože tenhle žánr není můj oblíbený šálek čaje o páté, nedokázal jsem navíc s 'No time to die' navázat adekvátní sympatie.... Samozřejmě, úvodní půlhodinu, příběhovou pasáž s Annou de Armas a tu řemeslně vyšperkovanou stylizaci jsem si užil, leč režisér Cary Fukunaga si prostě ukous až moc velký sousto, který ani sám divák nemůže strávit. Kdyby celková interpretace a koncepce byla o řád komornější a osobnější, neměl bych moc co namítat. Jenže těch scenáristickejch děr a překombinovanejch animozit je tolik, až je to k posrání. Fakt, že novým agentem 007 je černá žena, je zcela to nejmenší, co by mi zde vadilo. Ovšem na Danielu Craigovi jde očividně znát, že se che svý role konečně zbavit, a potenciál Ramiho Maleka jakožto záporáka je bezprecedentně spláchnut do hajzlu (ne, těch 6 minut na place mi fakt nestačí)...... Z 'No time to die' mám tak neuvěřitelně ambivalentní dojmy, a je mi to upřímně líto, páč Daniela Craiga považuju za nejlepšího Bonda. O to víc mě pobavilo finální "James Bond will return". 'Skyfall' je nepřekonaná. ()

Shakers

Po slabšom Spectre, Cary Joji Fuknaga znova vrátil lesk Bondovi. Jamesovi Bondovi. No Time to Die ma bavil, veľmi, ale nedostalo ma to tak ako Skyfall alebo Casino. Problém vidím na zápornej strane. Zatiaľ čo Mikkelsen a Barden odohrali s Craigom perfektnú partiu a boli mu dôstojnými a veľmi vyrovnanými súpermi tu ma Rami Malek akosi nedostal. Je to dobrý herec, ale tu a v tejto roli mi nesedel, navyše tu nemal ani toľko priestoru vyniknúť. Tak či tak, vládne veľká spokojnost, pretože okrem nevýrazného záporaka ma bavilo všetko - príbeh super, akcia strhujúca a plná nápadov, bond girl delikátna, Craig štýlový, vedľajšie postavy neprekážajú a bavia, hudba od Zimmera v pohode (aj keď soundtrack s Casina od Davida Arnolda je stále najlepší) a záverečná bodka filmu pre Craiga zaslúžená. 85% - 4* ()

filmfanouch

Bondovky jsou s námi už skoro 60 let z prostého důvodu. Vždy se dokázali aklimatizovat době, přizpůsobit se vývoji světa, popkultury, kinematografie a též zásadním událostem jako byl pád Sovětského svazu. Od roku 2006 a nástupu éry Daniela Craiga v Casino Royale se poté z Jamese Bonda stala více postava z masa a kostí než kdykoliv předtím, tohle civilnější pojetí se poté od roku 2006 dočkala nadšených ohlasů a zpočátku nenáviděný Daniel Craig se časem stal jedním z nejmilovanějších představitelů Jamese Bonda. Vše ovšem má svůj konec. Pro Craiga v roli Bonda tento konec symbolizuje jeho 5. bondovka s názvem Není čas zemřít. Člověk poté nějak automaticky od bondovky očekává akční audiovizuální nářez, nic ho ovšem není nejspíš nejspíš schopné připravit na to, že z bondovky odejde spíše jako z velmi smutného dramatu, které ho v závěru emocionálně rozcupe jako želvu.   Velkou roli v tom pochopitelně hraje angažování režiséra Cary Fukunagy. Tvůrce 1. série Temného případu či seriálu Maniac dostal po dvou bondovkách od Sama Mendese za úkol Craigovu pentalogii uzavřít a dle očekávání opět natočil něco s neskutečně silným příběhem. Není čas zemřít tak ve velkém připomene Skyfall, kdy to celé dokáže být nejen audiovizuálně strhující, ale také pocitově silné. To čekání rozhodně stálo za to.   Při sledování Není čas zemřít jsem si osobně několikrát vzpomněl na Temný rytíř povstal. Christopher Nolan v roce 2012 dodal závěr příběhu Bruce Waynea, který se musí po letech odpočinku vrátit do akce a vyrovnat se stíny minulosti, aby zachránil to, na čem mu záleží. Nolan tehdy v závěru své trilogie spojil motivy, které postupně směřoval od Batman začíná skrze Temného rytíře až právě po Temný rytíř povstal. Fukunaga to samé v podstatě předvádí v Není čas zemřít, na rozdíl od Nolana ovšem musí navázat na práci Martina Campbella, Marca Forstera a Sama Mendese. A přesto se mu skutečně daří cestu Craigova Bonda skvěle ukončit, přičemž se to celé neobejde bez vzpomínání na Vesper a dalších nemilých věcí, kterých se Bond v životě dočkal a v průběhu děje Není čas zemřít nadále dočkává.   Po Skyfallu se jedná o 2. vizuálně nejpůsobivější bondovku. Úžasný kameraman Linus Sandgren (La La Land!) se nebojí vynalézavých záběrů, se scenériemi a lokaci utváří jeho kamera dokonalou symbiotiku a celkově je na to radost se podívat. V IMAXU bude muset jít o vyloženou pastvu pro oči, i v normálním kině je ovšem krása Není čas zemřít zcela očividná.   I vizuál si umí Fukunaga dávno ohlídat, výhra tvůrců v jeho angažování ovšem spočívá v něčem jiném. Fukunaga nejen dodá jedny z nejlepších akčních scén v historii série, ale také skutečně umí pracovat s herci. 25. bondovka Není čas zemřít je nejen možným vrcholem akčního žánru, skutečně ovšem dodává něco, co od bondovek za ty roky vyloženě neočekává. Už Daltonovky či Craigovky se vydali tímto směrem, Není čas zemřít ovšem skutečně zachází o kus dál. Řeči o tom, že Fukunaga jen variuje z předchozích bondovek jsou poté bezpochyby zcela mimo, protože tahle bondovka bude z mnoha důvodů stěžejní i kvůli několika revolučním bodům. Bez spoilerů to vyloženě rozebrat nejde, tahle bondovka ovšem vstoupí do historie. A bude se na ní za několik let vzpomínat stejně jako na Goldfingera či Zlaté oko.   Na Daniela Craiga je v téhle formě radost pohledět. Ovšem ne proto, že by byl v nejlepší akční formě v rámci celé série. Craigův Bond zestárl, samotná 25. bondovka se to nebojí tajit. Právě nejzajímavější je Craigův Bond ovšem v civilní rovině, Craig zde dostává největší prostor pro svůj herecký talent a v téhle poloze chlapíka, kterému stále někdo podkopává nohy a jeho výhled na poklidný život je velmi daleko je skutečně přesvědčivý. O to více to celé funguje při zamyšlení nad tím, jakou cestou si Craigův Bond prošel, co vše zažil, kdo mu zlomil srdce a kdo za tím vším stál. Fukunaga zde skutečně zacykluje zavedené motivy a celkové zakončení cesty Craigova Bonda je díky tomu více než neskutečně uspokojivé.   Celé to trvá přes 160 minut (nejdelší bondovka v historii!), nikdy ovšem nesvádí ke koukání na hodinkách. Pořád se tam totiž něco děje, ať už když se předvádí skutečně parádní akční sekvence, nebo když se vedou skutečně zajímavé dialogy. Právě i ohledu silných dialogů je Není čas zemřít pozoruhodná bondovka, protože povídání si Bonda s jeho aktuální vyvolenou Madeleine v podání Leii Seydoux, Bonda s jeho starým známým Blofeldem v podání Christopha Waltze, Bonda s M v podání Ralpha Fiennese, povídání Bonda se záporákem Safinem v podání Ramiho Maleka a celkové řešení Bondova osobního dramatického příběhu se strhujícnosti akčních scén bez problémů vyrovná. A v některých z těchto případů je vlastně překoná. V Není čas zemřít je poté dost možná nejvíce humoru v historii bondovek od závěru éry Pierce Brosnana, přitom ovšem humorné pasáže solidně fungují. A především jich naštěstí není moc.   Přitom všem navíc Není čas zemřít představí novou agentku 007 v podání Lashany Lynch, která byla jedním z hlavních klíčů k tomu, aby se stala nová bondovka dopředu kontroverzní. Všichni ovšem zapomínají na to, že nový agent 007 nedělá nového Jamese Bonda a automaticky tím odsoudí rozhodně zajímavou postavu, která by jako hlavní hrdinka spin-offu vlastně neurazila. Musela by si ovšem sebou přibalit Anu de Armas, která je na svém malém prostoru naprosto skvělá a její jediná chyba je ta, že není ve filmu víc.   Safin Ramiho Maleka byl dopředu označován jako nejsadističtější záporák v historii bondovek a Malekovi tahle záporná role ve finále překvapivě sedí. Z Malekova Safina jde od začátku jistá temná aura, která se s ním drží i po odhalení jeho motivace. Safin přitom nebude patřit mezi nejlepší záporáky v historii Bondovek, rozhodně ovšem patří mezi nejvýraznější a Malek v záporné úloze stojí za to.   Do scénáře se vlastně celkově dokáže angažovat spousty známých i nových postav, přičemž každá dostane svůj vlastní moment. Felix Leiter, Q, Moneypenny.... i Tanner má dokonce jeden skutečně silný moment, který asistentovi M nabídne pár sekund slávy. Ze začátku to přitom byl obtížný úkol, protože Není čas zemřít musí uzavřít příběh předchozích 4 bondovek a postav je tam skutečně mnoho. Každá ovšem skutečně dostává svůj prostor a například hned od začátku se vztah Bonda a Madeleine dokáže skvěle prodat, což je důležité i vzhledem k tomu, že tento vztah sehrává ve filmu klíčovou úlohu. A i menší odklon k éře Rogera Moorea ve finále nic nenarušuje.   Jakmile do toho navíc začne hrát soundtrack Hanse Zimmera, který vzdává poctu klasické hudbě z původních bondovek s Connerym, je to výhra na plné čáře, protože i Zimmerova hudba dělá hodně. Píseň od Billie Eilish poté v samotných úvodních titulkách funguje parádně, za zmínku poté stojí super využití We Have All the Time in the World od Louise Armstronga, které finální dojetí tahá ještě o poznání dál.     25. bondovka Není čas zemřít je osudová, emocionálně neskutečně silná a především dle očekávání skutečně audiovizuální nářez, která diváka na nic nepřipraví. Společně se Skyfallem jde o nejunikátnější bondovku, která Craigovu éru uzavírá perfektní rozlučkou, která se může směle zařadit po bok Temného rytíře povstal či Logana. Další bondovce by se vyplatil razantní odklon, přesto ovšem bude Fukunagova režie a pojetí filmu ukázkou toho, že i v rámci Bonda se dá přijít s něčím skutečně svěžím. Na Craigovu éru ovšem bude navázat skutečně navázat a jeho nástupce to bude mít neskutečně těžké.   Za mě zatím jasný film roku, ještě dnes běžím na druhou projekci do IMAXU. A vy byste měli taky! Tenhle film byl totiž pro IMAX stvořen...... Viděno v kině: 3x () (menej) (viac)

Big Bear

,,Je to jen číslo'' --- Já dodávám, ne není. 007 je jen jeden. Ať ho hráli borci před Craigem nebo on sám, je to legenda byť v rámci času procházela vývojem. Navíc má oblíbená knižní i filmová. --- Tak jsem strávil 3 hodiny a osmnáct minut svého života při sledování dalšího zřejmě posledního Bonda. Alespoň pro mne určitě. Starej Fleming by asi zíral jak dnešní progresivní filmaři jeho dílo dokonale namixovali, protože tam chyběla jen ekologická zápletka jak zabránit tání ledovců. Ano původní Bond je šovinistický, sexistický, ironický, někdy i rasistický, vždy však elegantní, noblesní, plný krásných holek, nadupaných aut, luxusních vychytávek, prostě pohádka pro dospělé chlapy co už něco pamatují. A měli jsme ho tak rádi. Hezká pohádka to bývala. Navíc smrděla v pozitivním slova smyslu na hony starou dobrou Anglií. Dnešní Bond je asi tak britský jako britské dny v Lidlu... Sice v ty dny prodávají zboží zabalené do obalů s britskými vlajkami a rádoby anglickými názvy, ale s Anglií to más polečného asi tolik co Tatranky s Tatrami.  Už jen ta úvodní píseň. To je poprvé co se mi naprosto nelíbila a není to tím, že ji zpívalo individuum jménem Billie Eilish. Ne není to tím, že tuhle rádobyzpěvačku neposlouchám. To chraptění a natahování se prostě poslouchat nedalo. Kde jsou ty časy, kdy jsem u prvních tónů Skyfallu a zpěvu Adele seděl přikován ke křeslu a po zádech mně šimralo mrazení z naprosto dokonalé hudby a zpěvu a to nemluvím o hudbě Johna Barryho... Dokonce i ty titulky byly divné, jak kdybych koukal na klip Pet Shop Boys z kraje devadesátek Go west. Animace naprosto hrozná. Titulky Bondů ze šedesátek tohle hravě strčily do kapsy.  Když  pominu naprosto debilní příběh, kdy se z Bonda stává starostlivý fotr loupající jablíčko a hledající ztraceného medvidka, když pominu že osazenstvo centrály MI6 v rámci předepsaných kvót je jedna velká diverzita (od minula už je s tmavou pletí už i Monneypenny), že místo krásných Bond girl po place běhá opuchlá Léa s dírou mezi zuby, není už prakticky na co koukat. Snad jen těch pár průletů nad Astonem jedoucím hezky vybranými lokacemi stálo za to.  Záporák byl nesympatický (což mají záporáci být), ale tenhle byl nesypatický totálně. Kde je charizma Bardena a dalších zlounů? Vrcholem ovšem byla  hnusná prdelatá Lashana s předkusem - coby nový agent 007 (samozřejmě opět dle kvót Afroangličanka). Fakt se divím, že místo Fienesse nehrál nějaký Japonec nebo Mexikánec, protože jiné rasy jak jsem se tak díval zastoupeny nebyly a to by mohl být problém. I na ostatních rasách totiž záleží!  Ne , já nejsem rasista. Vím, že na světě jsou i lidé jiných barev pletí a že jsou stejní jako my. Ale tohle je James Bond proboha! To je jako kdyby Hercula Poirota hrál Filipínec! Co by na to řekl starej Fleming nevím, ale tak trochu to tuším. Já i s ním holt patřím do toho minulého světa, který byl tehdá ještě v pořádku. Jsem docela rád, že to skončilo závěrečným ohňostrojem. Alespoň progresivisté nebudou moci vymýšlet ještě debilnější příběhy o 007. Závěrečná Armstrongova píseň, kterou kdysi složil pan mistr a génius John Barry pro jiného dřívějšího Bonda (Ve službách Jejího Veličenstva) je sama o sobě takovou vykradenou vzpomínkou na ty dávné krásné časy, kdy se na tyhle filmy (nejen) ještě dalo koukat. Půjdu proti proudu místních znalců mainstreamové zžejmě ártové progresívní filmařiny a dávám za dvě zkumavky z ostrovní laboratoře s ranní močí a s olivou. Protřepané a zamíchané... * * () (menej) (viac)

JohnnyD

Po Seanovi Connerym, Rogerovi Mooreovi i Piercovi Brosnanovi sa aj Daniel Craig lúči svojou najhoršou bondovkou. No Time to Die je áčkové remeslo s krásnou kamerou, niekoľkými skvelými scénami (najmä Kuba) a výbornou prvou polovicou, ale mizerný scenár sa v druhej časti rozsype ako domček z karát a už je to len prehliadka zlých autorských rozhodnutí. Napr. kým Paloma je najzaujímavejšia žena vo filme, ale je tu len asi 15 minút, nová "007", ktorá tu má požehnane priestoru, je plytká amorfná postava, ktorej jediným účelom je slúžiť ako personifikovaná online debata o tom, či môže byť Bond ženou a nebyť biely. Nehovoriac o Madeleine, ktorá nemá charakter, charizmu ani chémiu s Bondom a ťažko veriť, že ten ich odhadom polročný vzťah je akože fatálnym momentom v živote Bonda (ergo, Lea Seydoux nie je Eva Green a Madeleine nesiaha ani len po opätky Vesper Lynd). Miesto toho, aby scenáristi rozvíjali to, že Bondovi i Safinovi ide o to isté (zničiť Spectre), v druhej polovici sa z neho stane úplne generický záporák, ktorý chce zničiť svet alebo aspoň na tom zarobiť. Navyše jeho konfrontácia s Bondom je jedným z najhorších dialógov vo filme (a že ich bolo, viď. úvodné vypäté dialógy medzi Bondom a Madeleine ako zo zlej paródie na noirovky). A Remi Malek podáva výkon na úrovni céčkového video akčného filmu z roku 1993, ale tá postava je aj úplne šmejdovsky napísaná. _______________A teraz k SPOILEROM:  Zlomom, kedy film prestane fungovať je antiklimatická smrť Blofelda. Nielenže Safin stráca zmysluplnú motiváciu pre zvyšok filmu, načo tak pompézne vraciame do série Spectre a Blofelda, aby sme ich v ďalšom filme odrovnali? A načo sa mytológia Bonda rozširuje o jeho dieťa, keď Bonda zabijeme a teda tá línia prestáva dávať zmysel do budúcnosti? Ostatne to fakt by Q nedokázal skôr či neskôr nájsť liek na nanobotový vírus? Neverím. Na Bondovkách bola vždy fascinujúca kontinuita, kedy si na Bondovu ženu spomenul aj Bond, ktorý bol dieťa v čase, keď vyšlo On Her Majesty's Secret Service, či že Judi Dench bola M tak v sérii s Brosnanom, ako aj neskôr u Daniela Craiga, hoc Casino Royale začínalo ako reštart série. No Time to Die je len trik producentov ako šokovať a vytlačiť emócie na úkor 60 ročnej tradície a bez ohľadu na to, ako budeme pokračovať ďalej. Pravdaže sága to prežije a Bond sa vráti, ale kým Casino Royale vynechalo viaceré trademarky série ale duch ostal, No Time to Die je len cynickou hrou na city diváka a do tejto hry šlo vabank. Bond bol nadčasovou ságou, v ktorej každý diel duchom nadväzoval na predošlé, ale aj na nich úplne neupol. Jednotlivé filmy boli viac menej autonómne, každá nová Bondovka bola udalosťou. No Time to Die je úplne posadnuté samé sebou a linkami a vzťahmi v rámci craigovskej ságy do takej miery, že to pôsobí ako ikstý diel piatej série nejakého netflix seriálu. Bond sa pomaly ale isto stáva rutinným franchisom a od definitívneho zdevalvovania značky ho delia ešte spin-offy a seriály. A premiéra filmu na streame. Azda aspoň toho sa nedožijeme. () (menej) (viac)

sheen

Tak po roce a 2 měsících zase v kině, pro člověka, který byl zvyklý chodit několikrát měsíčně docela nezvyk. Lepší film jsem si vybrat nemohl. Je to epické loučení se vším všudy, nejvíce se mi líbila asi ta honička v tom lese s těma Rangema, to bylo boží. Víc nenapíši, nechci spoilovat ale s koncem spokojen nejsem. Jo a Ana de Arms byla úžasná :) [IMAX] ()

Beckett51

V některých pasážích ohromná scénáristická levnost, jenomže kde taková levnost ve Specter působila jako příjemný odkaz na starší bondovky, tady to působí jen jako lenost autorů vymyslet pořádnou cestu k danýmu dějovýmu posunu. Po technický stránce asi není co vytknout, vypadá to hezky, zní to hezky a s akcí si vyhráli (byť už mi přijde, že se jaksi opakuje a nepůsobí tak, jak by měla - jako napětí). I tak ale jaksi nenaplněné očekávání zanechávající podivnou hořkou pachuť po jinak relativně sladkým závěrečným rozloučení a ku mému smutku pro mě asi nejslabší Craigovská bondovka. ()

Disk

Poslední bondovka No Time To Die nemohla skončit lépe. Daniel Craig se rozloučil se svou pentalogií nejlépe, jak mohl. Od začátku osudové, osobní a bolestivé. Přesně tohle je můj James Bond - citlivý muž, který se za své emoce nestydí. Závěr je něčím, co by u jiného Bonda bylo nepatřičné, ale ke Craigovi tahle rozlučka sedla. Ať už budou následující bondovky vypadat jakkoli, tahle pentalogie nastavila laťku hodně vysoko. A já za to moc děkuji. P.S: Snad jen ten bondsong se vší úctou k Billie Eilish nebyl úplně výrazný. Oscarový song Sama Smithe k předchozímu Spectre byl úplně někde jinde. ()

Cappuccino

Niekoľkých skutočne mimoriadne akčných scén, perfektný vizuál, fungujúca chémia a nával emócií. Mierne mi prekážala iba trochu prestrelená stopáž a za najväčšie negatívum považujem málo výrazného záporáka. A to musím podotknúť, že mám Ramiho Maleka rád. Blofeldovi sa však nemohol vyrovnať. 8,5/10. ()

666teen

Spoiler. Bond a Rodinná pouta? Jakpak se to rýmuje? No nerýmuje. Největší macho a modelový mužský šovinista James se dojímá nad pleteným králíkem, pofňukává a i jinak se nás snaží ze všech sil přesvědčit, že toxická maskulinita není jeho sklenka whisky. Je mu to ovšem pendrek platné. Jediné možné pokání je v jeho případě smrt raketou do kaďáku. Ale nesmutněte. 007 je jen číslo. A přijdou noví, progresivní Bondi. Jmenuji se Bond. Ono Bond. ()

Ruut

Tady se tak krásně ukazuje, že bondovka je jen tak dobrá jako její záporáci. Zde máme hned dva velice slabé a můžete mít sebelepší vše ostatní, ale prostě je to znát. ()

Allien.9

Začíná to jako mrazivá severská detektivka, pokračuje jako existenciální drama s romantickými prvky a končí revolucí, kterou ne každý zkousne (sama nevím, co si o tom mám myslet). Bála jsem se, že po hrůzostrašném "Skyfallu", unylém "Spectre" (sorry, Same, ale hlavně se už nevracej!!!), finančních tahanicích a opakovaných odkladech bude Craigova rozlučka nedůstojná. Opak je pravdou, a i když je "No Time To Die" všelijaké, dosud poslední Bond, James Bond odchází s grácií. Ano, mám své výhrady (není to Bond, hapruje věk hlavního záporáka, patos trhá rekordy), ale zapomenu-li, že se jedná o film s 007, je to velmi kvalitní drama, které mě dokázalo zaujmout, překvapit i rozesmutnit. A dokonce jsem se dočkala i nápravy některých subjektivních nedostatků z předchozího dílu (např. tragická Léa). Fiinální craigovské pořadí: 1-5-2-4-3. ()

HAL

Dobré to je... ale stín fantastického Casina Royale a ještě lepšího Skyfall se No Time To Die překročit nepodařilo. Otázkou je jestli to s moderním přístupem s provázanými filmy v sérii s Craigem vůbec šlo - Casino mělo výhodu v podobě čistého startovního pole a závanu svěžího větru které přineslo svým animálnějším stylem, Skyfall zase drtivě vyhrálo jako klasický stand-alone film který se místo k předchozímu dílu vracel jen k hlubším kořenům bondovského mýtu a navíc se částečně pokusil o jeho dekonstrukci. NTTD tyhle výhody nemá, to je čistě ukotvené v rámci kontinuálního děje stejně jako Spectre a předtím Quantum - a seriálovost bondovkám nesluší. Tím spíš když tenhle "seriál" jede už mnoho let, což nutně zabíjí i emocionální momenty jako třeba úvodní truchlení za Vesper. Ano Jamesi, my víme že Eva Green byla bohyně, ale znal jsi ji asi týden před patnácti lety - get over it konečně. Všechna ta návaznost na předchozí díly v čele s Bloefoldem tu působí úplně nadbytečně a nezajímavě, což je dost škoda. I když nevím jestli Rami Malek je dost silný záporák aby utáhl celý film sám, bez těch návratů do minulosti, tím spíš když ten ruský Mengele kterého má jako sidekicka je tu nepochopitelně předváděný jako komická figurka. Prostoru má Malek málo a nijak dobrý herec taky není, navíc jeho tajná základna až moc připomene ostrov ze Skyfall, což je trochu nuda. Tak trochu nudná je ostatně celá asi třetina filmu až do pár závěrečných akčních scén (i hodně povedená jednozáběrovka tam je). První půlka v Itálii a na Kubě přitom šlape parádně, dialogové špačkování mezi Bondem a jeho novou 007 náhradou i s kolegou ze CIA baví maximálně, a akce je tam četná a skvěle natočená - tam je Bond správně old school a doufám že k tomuto stylu se ve své další inkarnaci i vrátí. 8/10 ()

Satan

Výborné rozloučení s Bondem Daniela Craiga. Fukunagův dravý styl sedí výborně, má to epické akční scény a je to v důležitých momentech i patřičně dramatické a emotivní. Škoda jen, že se zde bere v potaz rozepsaný scénář od Spectre a nutně se musí vše dovysvětlit a uzavřít. Prostřední část tudíž lehce nudí a Rami Malek je zoufale nevyužitý. Úvod a závěr jsou ale perfektní a angažování Phoebe Waller-Bridge bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí za Craigové éry. Její břitký humor a ostrovtip nádherně doplňuje nasraného a znuděného Craiga jakožto Bonda. Důstojné završení série s Craigem. Uvidíme, kudy se značka posune příště. ()

Goldbeater

Bond Fan nemůže jinak. Je to jiné a je to super. A víc před projekcí nepotřebujete vědět. Po druhé návštěvě kina jsem se v názoru jen utvrdil, nový Bond je zkrátka event, který není radno propásnout. ()

mzss1

[90%] Viděno v kině. Casino Royale a Skyfall jsou příběhem a celkovým dojmem monumentální záležitosti. NENÍ ČAS ZEMŘÍT (No Time to Die) nemá až tak výrazný příběh, ale ty postavy a emoční hloubka dosáhly takové velikosti, že těch 90% a 5/5* na CSFD nakonec dávám. Zde se krásně vykreslilo, jakou měl Bond postavu a uvěřitelnou lidskost s velkým srdcem. Lepší uzavření Craigovské éry s agentem 007 nemohlo být. No, takže takto stručně bych to asi napsal, jenže, ti, kdo mě znají a ví, když mi něco krásně sedne, tak to skončí u slohového cvičení. ;) BONDOVKY – to je pro mě velmi srdečná záležitost. Všechny filmy s Jamesem Bondem jsem viděl a to opravdu hodněkrát. Vloni v roce 2020, v 2 měsících listopad a prosinec jsem si dal repete všech 24 filmů, abych si připravil na tento 25! Nebudu zde vypisovat jednotlivé představitele bondovek. V mých dětských letech vedl jednoznačně Pierce Brosnan, jenže nyní v mých necelých 30 letech (rozhodně mnohem dřív) beru DANIELA CRAIGA jako nejlepšího Bonda! A asi ho hned někdo nepřekoná; nevím kdo další ho bude hrát. Když jsem v 15 cti letech viděl CASINO ROYALE, byl jsem zklamaný, čekal jsem nonstop akci, byl jsem přespříliš rozmazlen bondovky s Brosnanem, jenže postupem času jsem si CRAIGA neskutečně oblíbil. Víc charakteristikou připomíná toho chladnokrevného agenta z knížek tvůrce Bondů od Iana Fleminga. Tento pátý a poslední snímek s Danielem, jak už jsem psal v první větě, není příběhovou bombou, ale ty ostatní aspekty jsou natolik silné, že nemůžu udílet větších výtek. Úvod před titulní písní je skvělý. Na začátku tu máme klasický GUNBARREL, který není natolik odlišný od předchozích počinů. Poté pohled do minulosti současného záporáka Safina. A hned se to posune k Bondovi a Madeline. Jsem rád, že tu zpočátku máme vzpomínku na Bondovu lásku z Casina Royale, Vesper Lynd. Následuje úžasná akční sekvence, kterých netřeba výtek. Režijně je skvěle natočena. Před titulním songem tu máme úžasně emotivní, dech beroucí a i ze strany Bonda chladnou chvíli. Následující úvodka, kterou nazpívala nadaná a velmi mladá Billie Eillisch se v kině opravdu poslouchala lépe než doma na netu. Poprvé mě doma nezaujala, ale časem jsem si jí získal (holt rok a půl času v době COVID-19 byla dlouhá). Hlavně jsem šťastný, že se tato titulní píseň během filmu hudebně v různých variacích objevovala několikrát. Za to můžeme poděkovat velkému mistru filmové hudby – pan Hans Zimmer, kterého mám samozřejmě ve velké oblibě. Když už jsem ho nakousl. Někteří píší, že zde Zimmer jen používá motivy jiných skladatelů, nebo kopíruj či upravuje své staré songy. No, částečně ti lidé mají pravdu, ale já to beru pozitivně. Zimmer zde složil výtečný soundtrack. Ve 2 skladbách použije Johna Barryho a i snad chvílemi i jiné skladatele bondovek nebo ve finále mi to připomene TEMNÉHO RYTÍŘE, kterého sám složil, ale co, vůbec mi to nevadí. Hudbu sestavil dokonale. Klasický theme James Bond motiv se zde velice často odráží a to já oceňuji. Třeba v CR nebo QoS tak zoufale chyběl a zde je v několika dobrých variacích. A i při této mnou psané recenzi ho poslouchám a emoce ze mě prýští. Po akčním úvodu následují umírněnější scény, ale jsou tak dobré a je v nich vidět můj oblíbenec Craig, že mě to vůbec nenudí. Následuje návrat postavy Felixe Leitera, kterého zde ztvárňuje opět Jeffey Wright. Nemá až tolik prostoru, ale postačí. Felixova postava zde má jeden zvrat v jedné scéně, která mi přišla opravdu dobrá. Takže co se týče akce, tak má asi 4 větší sekvence. Někdo by si řekl, že je tu pár hluchých míst, zbytečná délka apod., ale mě to náhodou vyhovovalo a užíval si každou chvíli tohoto filmu. Druhá akční sekvence Na Cubě je krásně vyvážená, mírně nadlehčená, spoustu rychlých přestřelek a k tomu krásná a skvělá Ana De Armas, která více prostoru než v téhle delší sekvenci nemá, ale co už … Další herečka Lashana Lynch, která zde ztvárňuje nového agenta 007, která je často diváky kritizovaná mi vůbec nevadila. Neřeším, jestli má nebo nemá charisma, ale to popichování mezi ní a Bondem mi přišlo dobré, neměl jsem s tím větší problém. Když už jsem u herců, tak budu pokračovat. Léa Seydoux mě bavila už ve Spectre a zde si mě získala ještě víc. Kdo bude mít s touto herečkou problém, tak chápu, že mu nesedne ani závěr a neucítí moc emotivních momentů. Já naštěstí patřím do té pozitivnější skupiny. Mezi ní a Bondem jsem toho cítil mnoho. Chemii, lásku, napětí, odtažitost, vztek, prostě všechno, ale ta LÁSKA tohle vše víceméně pokryla. Zejména když už se blížilo finále, až do úplného konce. Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Ben Whishaw – stále dobrá sestava herců, tvořící známé postavy, utvářející jeden dobrý tým. Christoph Waltz zde má jednu scénu, ale sakra dobrou. No a hlavní záporák Rami Malek zde opravdu moc prostoru nemá, ale až tak mi to nevadilo. Jeho démonický výraz a herecký výkon byl solidní. Třetí akční sekvence byla rovněž dobrá a vtom lese i docela napínavá a reálná. Finále je velké a je tvořeno několika akčními scény. Zejména to dlouhé na schodišti, ve kterém máme často jeden dlouhý záběr, kdy Bond si prostřílí cestu a bojuje jako o život. No, pekelně dlouhý koment, co k tomu ještě říci? Vyloženě akčnější sekvence byly v CR, QoS nebo ve Skyfallu, zde už má Craig přeci jenom věk, ale stále tu bylo AKCE dostatek. To mimo ní bylo super. Příběh je opravdu jednoduchý a záporák mohl mít větší roli, nebo tu mohla být ještě 1 akční sekvence, ale to je asi tak minimum k nedostatkům. Důležité je, jak to člověku sedne. Jestli se bude nudit, budou mu připadat některé dialogy nudné a tak. To se mě naštěstí nestalo. Emoce jsem zde cítil z úvodu a po druhé polovině filmu už víc a víc. Craigův Bond se zde ještě o nějaký stupínek posunul. Tahle bondovka má několik aspektů, které běžné filmy o tomto agentovi nenabízejí. Zde mě nic nenaštvalo. Konec docela dojemný. Je pravda, že to mohli ještě tak o 10 minut natáhnout, ale nevadí. Potěší ve finále ústřední píseň z bondovky V tajné službě jejího veličenstva. Trochu vykrádačka, ale pohoda. Původně jsem měl rozhašené dojmy (samozřejmě pozitivní), ale přesto jsem dal 4* a do hoďky jsem si to v hlavě srovnal a dal nakonec tu 5*. Kdyby Craig neprojevil tak úžasnou lidskost atd. tak bych asi dal 4*, přeci jen CR a Skyfall jsou příběhem lepší, ale co. Končím s komentem. Jsem zvědav na dalšího představitele Jamese Bonda. Díky Danieli, 5 skvělých filmů, které si budu ještě nadále pouštět. PS: Byl jsem ještě podruhé na projekci a bavilo mě to ještě o ždibec lépe. Takže SUPER! () (menej) (viac)

liskam

Dlouho jsem se rozmýšlel podívat se na tohoto "posledního" Bonda... Dalo by se také říci "posledního z Bondů" Pro mě osobně je to velice povedený počin, který geniálně nevtíravě a realisticky uzavřel nejen jednu kapitolu herce který ztvárnil Bonda, ale také agenta 007 jako takového, jeho nastavení v rámci kinematografie, jeho pohled na svět  a svět jako takový. Další Bond už nebude agent 007 bude to agent který se bude bát urážet, který nebude dělat nemístný humor, který bude cokoli, jen né starosvětský heterosexuální zabiják s ukotvenými zásadami a hájící principy které jsou pro nás starší diváky naprosto přirozené. Za mě osobně je tento film opravdu důležitý, protože jasně vymezil hranici, ta hranice je na straně minulosti tak nějak černobílá a na straně budoucnosti duhově rozmazaná až rozplizlá. Myslím, že v budoucnu si spousty z nás tento snímek opravdu oblíbí. A budeme se dělit na ty, kteří koukají na Bonda od počátku po rok 2021  a na ty kteří koukají na Bonda od roku 2021 dále....  ZA mě 95% A 5* ()

Vavča

Daniel Craig naposled v roli Bonda, film se zmítá mezi tradicí a snahou o nové pojetí. Zatímco začátek je neskutečně akční odpal, postupem času se snaží rejža tlačit na emocionální pilu, jenže výsledek mě mijí (říká milovník korejských a japonských romantických seriálů, melodramat). Chápu, o co se pokoušel, ale prostě se to nevyvedlo. Přitom Craig dává do své role všechno, Léa Seydoux vystřihla skvěle roli hrdinky rozdíranou emocemi a zklamáním. Pár povedených vtípků tady je, akce luxusní, zejména Ana de Armas jako Paloma zanechala hluboký dojem (nejen dekolt). Honza Cimra  dodal slušivé OST, titulní song se mi také libíl. Tak kde to drhne? Finále je zoufale neoriginální, tvůrce si mohl vybrat doják, nebo střídání stráží, zvolil a, ale působilo to násilně, nuceně, uměle. Co mě štvalo bylo, že záporák Rami Malek, měl minimum prostor působil spíše komicky, hlavně jeho jméno, malé děti by vymyslely závěr lépe, než nucenou tragiku. Jenže i přes tyto vady a velkou stopáž jsem se většinu filmu bavil, není to zklamání, film ovšem mohl být zakončen mnohem elegatněji, uvolněněji, a přitom zůstat vážný. Ze 3,5 zaokrouhluji na 4. Uvidíme, kdo dostane roli 007 příště. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)