James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

tlesk

Není čas zemřít je více než důstojnou tečkou za Bondem s tváří Daniela Craiga. Je hlavně výbornou bondovkou, obsahující vše, co od takového filmu čekáme. Trpí jen možná „hollywoodsky klišovitým“ koncem, který vyvolává nejednu otázku do budoucna a rozhodně není dokonalý, požadované emoce z vás každopádně vydoluje a možná jen těžko potlačíte slzu. Agent s povolením zabíjet se z výslužby naposled vrací do akce a činí tak s veškerou pompou a nadhledem, pro které se mu už tolik dekád v různých podobách daří být naprostou žánrovou ikonou a sázkou na jistotu. Akce je výborná a strhující, dialogy výborně napsané, lokace jsou pastvou pro oči (pro znalce série i možná trochu povědomé), hlavní hrdina šarmantní a ženy krásné. Byť finální zvrat a motivace pro odchod mohou působit poněkud vykonstruovaně (a určitě by se dalo najít jiné řešení), těžko se hledají nějaké další výhrady. Je to zážitek, který je vtipný i dojemný. Tohle se prostě povedlo a film tak nelze doporučit nejen fanouškům bondovek, ale i kvalitních akčních filmů… ()

Crosshair

4* Den po promitani jsem spokojenejsi, nez po opusteni kina. Vztah Jamesea s Madeleine, na me oproti Spectre funguje. Nekolik dobrych akcnich scen (Norsko v topu!), kazda jina s kupou napadu. Zaporak bohuzel docela slaby a malo uveritelny. Konec predvidatelny, ale uspokojivy.  Jelikoz primo navazuje na Spectre, doporucuji pred zhlednutim si film pripomenout. ()

departed

Každý jednotlivý díl Jamese Bonda ve mě dokázal vyvolat různou paletu emocí, ale No Time to Die je vůbec první, který mne dokázal na konci skoro rozbrečet, měl jsem solidně na krajíčku. Craig si se svým velkým rozloučením odehrál snad všechny z emocí, které existují a člověk mu to věřil až do poslední scény, i přestože z médií víme, že už byl touhle rolí otrávený a chtěl to už konečně dokončit, o to víc překvapující jeho výkon byl. Už u úvodní Bond znělky mi naskočila husí kůže a byl jsem připravený na necelý tři hodiny akční jízdy, která byla tak dlouho, kvůli situaci ve světě, odkládaná, že jsem si myslel, že se snad ani nedočkáme. Stojím si za tím, že stopáž sice nemusela být tak přepálená, nicméně kdyby se mělo krátit, vyškrtal bych určitý scény, při kterých se jen brblá a ani ne zrovna nic tak zajímavého či snad důležitého, protože akční stránka byla nejen z technického hlediska na špici, ale i z vizuálního hodně líbivá a měla správný drive, který Bondovi u Spectre chyběl. Bondův vztah s jeho ,rodinou' byl komplexnější než bychom vůbec čekali a právě díky tomu si určitě nejeden divák ke konci pobulel na ramenou osoby sedící hned vedle. Rami byl krásně slizkej a divnej, škoda jen, že neměl tolik prostoru, na druhou stranu jeho motivace nebyla úplně tak propracovaná, jako u jiných záporáků, přišlo mi to tenkrát trochu odbyté. Nesouvislosti, zbytečný či přehnaný části by se taky našly, ale víc jsem se soustředil na akci, než aby mě to výrazně rušilo. Hudba výborná, nic jinýho bych od Zimmera ani nečekal a úvodní titulky i song od Billie taky skvělý, oproti Spectre výrazně lepší. Grandiózní rozloučení se s Craigem a děj se vůle boží kdo bude další Bond. ()

HERGImanCZ

Velmi povedené zakončení, při kterém ukápne i slza. Stejně jako první díl s Danielem Craigem, není ani tento film tradiční bondovkou. V roce 2006 nám byl představen James Bond, který byl zrovna povýšen do pozice agenta 007 a v mnohých ohledech se vymykal všemu, na co jsme byli zvyklí, a vyvolal nevoli v nemalém počtu skalních fanoušků. Tentokrát vidíme tu samou postavu na konci své cesty. Přestože je na pořadu dne opět zachraňování světa a vracejí se nám už známé postavy ze světa tajných služeb, řeší se i jiné hodnoty, jež jsou výrazně všednější a bližší divákovi. Akce, i když tu rozhodně nechybí, místy ustupuje do pozadí a více prostoru dostávají slova. Daniel Craig tu během toho zahrál více různých emocí, než ve všech jeho předchozích bondovkách dohromady. K většině postavám má navíc divák vybudovaný vztah z minulých filmů a těch nových je minimum. Všechny momenty mají proto veliký efekt a film se toho snaží nejednou využít. Než se dostanu k poslednímu bodu, chtěl bych taky vypíchnout kameru během akčních scén, která je dost specifická a často využívá spíš dlouhých plynulých záběrů, než akčních střihů. Díky tomu se podle mě divák o to více vžije do postupu Bonda a plynulosti celé akce. Již zmíněným posledním bodem je pak samotný závěr. Ta poslední věta, nebo spíše poslední tři slova. Nedovedu si představit, jak lépe by film mohl být ukončen. Nebudu lhát, slzička ukápla, a to se mi během filmů poslední dobou moc často nestává. ()

Marty7CZ

Jednoznačně se čekání vyplatilo 👈. Uskok od divnyho Spectre se vážně koná a to je fajn. Daniel je prostě klasa s finální jiskru, Ana de Armas je fakt krásná bondgirl a tak nějak to se zoufale nudnou a nehezkou Seydoux skončilo.... Finále je ok a hudba od božího Hanze funguje skvěle za parádních 80% ()

TaNya_

Toto bylo velmi důstojné rozloučení Craiga s jeho Bondem dojemným a tak trochu trefným koncem... mrk mrk ;). Do kina jsem se dostala po nekonečně dlouhé době a taková bondovka je na velké plátno jako stvořená. Je to sice snad nejdelší film, ale honiček a různé akce je tu méně. Na druhou stranu, když přijdou, tak stojí za to. Lidštější pohled na hlavního hrdinu a zajímavější dialogy jsou pro mě bonus a úžasný doprovod od Zimmera to jenom podtrhuje. A dokonce jsem se i několikrát zasmála. ()

Hudino

Spoilery! Ono sa javí, že čím viac Craig avizuje podrezanie žíl kvôli stvárneniu Bonda v ďalšom filme, tým lepšie to v konečnom dôsledku vystrelí. Bohužiaľ, piaty film jeho šnúry je síce veľkolepá a emotívna (ale predsa už neodvratne definitívna) rozlúčka s rolou nula-nula-sedmičky. Dovolím si však tvrdiť, že paradoxne po tomto filme si mnoho ľudí zafixuje jeho tvár s Bondom už na večné veky. K filmu - No time to die je absolútne iný, avšak v rámci Craigovej série veľmi decentný kúsok. Iný je predovšetkým tým, že Bonda vykresľuje neobvykle ľudsky, musí tu riešiť veľa civilných, existencionálnych otázok, na ktoré miestami akoby ani nestačil. Decentný je predovšetkým v neprepálenej snahe o uspokojenie znalého diváka, ktorý keď sa na film pozrie skrz šablónu pre tvorbu Bondoviek, musí len krochkať blahom: Skvelá a neobvykle dlhá úvodná sekvencia, brilantná hudba (+ dva skvelé songy pri úvodných a záverečných titulkách). Akcia skutočne mäsitá, úderná, a na celú stopáž je jej tak akurát (famózna je najmä strohostrihová sekanica v riadiacej veži), humor ako obvykle skvelý. Veľa drobných detailov, vypichnem eliminovanie posledného zloducha vo finále po vzore streľby z legendárneho intra, a zasväteného fandu s pozorným uchom poteší aj soundtrack na motívy hudby z Tajnej služby jej veličenstva. Úplne iným vesmírom tu ale v budúcnosti bude diskusia o imidži Bonda v nasledujúcich filmoch. Na fejsbúkoch som za posledné 2 roky narazil na zopár bujarých debát ku prediktívnym člankom, zväčša na témy: Bond by mohol v budúcnosti byť ženou / Bond možno bude černoch. Ako sa ukázalo, tvorcovia to vzali zhurta a odprezentovali nám demo verziu 007 vo vedľajšej úlohe už tu, a teda odobrali titul "internetových kachien" obom avizovaným a drastickým zmenám.Tu nastáva čas, napísať si to rovno - postava Bonda síce prinášala variabilitu, ktorú mohol každý jeho filmový predstaviteľ zúročiť trochu inak, no ignorovať exaktne definované črty postavy znamená pre fanúšikov do budúcna veľký otáznik, pre skalných možno i krízu... Je totiž reálne možné, že Flemingov sen o anglickom gentlemanovi so suchým humorom a slabosťou na krásne ženy pre jedno použitie je navždy v trape...Možno by bolo ozaj lepšie prenechať prevzatie štafety Hardymu, ale nechajme sa teda prekvapiť :)) ()

Tarhiel

Nie som fanúšik Bonda, vždy mi prišiel ako taká vyčpelá power-fantasy pre dospelých (ako fantasy, ktorá sa tvári, že nie je fantasy), ale od doby, čo som videl Casino Royale, som zbystril pozornosť. Criagovská séria priniesla čerstvý vietor do série a aj záver ma prevkapil:    Má to slušný príbeh, ktorý dobre odsýpa napriek nadpriemernej stopáži, je tam milá scéna s Anou De Armas ("Absolvovala som trojtýždňový výcvikový kurz"), osobnú líniu i emócie, a hlavný záporák bol síce čiernobiely (celý ten typický záporácky monológ na konci bol jeden veľký bulšit), čo vo všeobecnosti nemám rád, ale v tomto prípade mi to nevadilo, lebo aj tak ste len chceli, aby ho už konečne čím skôr zabil.   Podarené uzavretie Craigovskej éry Bonda. ()

Comida

Tak, dnes jsem byl v kině na nové bondovce, a jelikož jsem plný dojmů, musím ten komentář napsat. Rozhodně se jedná o hodně rozvleklou akční filmařinu, však o to lépe se do popředí dostávají emoce. Ano, čtete správně. Nový Bond sází na pomalejší tempo a skvělou dějovou linku. Celkově se jedná o výborně napsaný a rozsáhlý příběh, přestože hnací motor hlavního padoucha (kterého Rami "Freddie" Malek hraje skvěle) není zrovna dvakrát originální, ale vše je výborně vystavené a dobře funguje. Úžasné po herecké stránce, kdy překvapuje samotný Bond, jelikož nepůsobí tak chladně. Vypíchnout také musím hudební doprovod, zvláště úvodní píseň od Billie Eilish. Skladba jednoznačně dominuje té z předchozího snímku. Nic proti Samu Smithovi, já osobně poslouchám úplně jiný žánr než ten, v kterým on fachá, a jeho barva hlasu mi zrovna dvakrát nesedla. Prostě nový song k nové bondovce se mi líbil mnohem víc, můj názor (i když tohle těžko překoná jakákoliv Bond píseň). Není čas zemřít je emotivní rozlučkou s Craigovým agentem 007, která funguje jako zábavný akční blockbuster, ale i jako vážný film. 9/10. ()

DanMac

Dalo by sa povedať, že stavbou príbehu a zachovávaním zaužívaných prvkov objavujúcich sa vo väčšine filmov s agentom 007 sa jedná o klasickú bondovku, avšak so scenáristickými rozhodnutiami, ktoré sú pre túto dlhotrvajúcu sériu nové a svieže. Formálna stránka filmu je takmer dokonalá, kameraman Linus Sandgren to vôbec nemal po svojich predchodcoch Deakinsovi a Hoytemovi ľahké, no jednoznačne sa mu podarilo minimálne vyrovnať kompozičnú a výtvarnú stránku geniálne natočeného Skyfall. Akčné scény na Kube, v Nórsku alebo veľké finále sú nádherne nasnímané,  aj keď vrchol celého filmu je po akčnej stránke úvodná dychvyrážajúca scéna v Taliansku. Lietajúci Aston Martin po úzkych uličkách v Matere s fantastickou Zimmerovou hudbou a dokonale uchopenou réžiou, kde sa striedajú rýchle strihy, prehľadné zábery, rôzne uhly kamery a nádherné scenérie, bolo sledovať v kine niečo neskutočné. O to viac mrzí, že film je najmä na druhé sledovanie nie vždy úplne zábavný a v strižni by potreboval ešte prestrihať. Zámerne nehovorím skrátiť, pretože runtime Ramiho Maleka ako Safina mi prišiel nedostatočný a jeho motivácie nedovysvetlené. Stále však platí, že rozlúčka Daniela Craiga je bondovka so všetkým čo má mať, a s tým, čo doteraz bondovky úplne nemávali. S emóciami. 8,5/10 ()

ŠpetaMarek

Diskuze, který Bond je nejlepší nikdy neutichnou, každopádně nemůže být sporu, že filmy s Craigem jako jediné nejdou s počtem kvalitativně  do hajzlu a v budoucnu bude mít smysl si je pustit všechny po sobě protože maj nějaký dějový oblouk a hlavně vývoj hrdiny v čase. No Time to Die není dokonalý film, ale mě ze všech dílů přišel nejvyrovnanější. Chyby, co tam jsou, dokážu odpustit, zejména proto, že jako první z těch 25 filmů ve mě dokázal vyvolat nějaké emoce (a nemyslím, zrovna závěr, ten je pro ženský) a Bond tu je nejvíc člověk a ne jen superman, což tu emoční linku podtrhuje. Ty tři hodiny utekly jako nic taky díky Zimmerovi, který sice vzal the best of, protáhl to přes "Zimmer plugin" a je z toho nejzapamatovatelnější ost k Bondovi od Casina, a přitom nic nového nevymyslel (Inception vibes). ()

kaprson

Jako obvykle v Craigovych bondovkach pekna akce zkraje filmu, tentokrat v Italii, uchazejici cast v Havane, par vtipku v urade, fajn ale malo vyuzita Bgirl, Malekuv "zaporak" me nebavil a zbytek deje moc nebral, zejmena smerem ke konci filmu, kdy se tlaci na emoce. Konecne vyporadani s ikonickym hrdinou ruku v ruce s poklonkovanim politicko-spolecenskym pozadavkum doby pak definitivne posouva me hodnoceni jinak solidniho remesla 3 -> 2* ()

J.e.r.e.c

Navzdory všem dílčím překvapením je to ve finále klasická bondovka z Craigovy éry. A já pořád nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Každopádně jsem dostal řemeslně maximálně vyhoněný blockbuster, kde z každého záběru stříkají prachy jak z předvolebních slibů ČSSD. Pokud bych měl po vzoru NTtD bilancovat, tak mě filmy s Bondem nikdy nijak extra nebraly, ale Brokolice a spol. dokázali z těch nových udělat téměř vždy dost velkou událost na to, aby mě přitáhli do kina. Tentokrát byla moje divácká motivace ještě o to větší, že šlo o první velký post-covid kinofilm, měl ho pod palcem vopravdovej detektiv Fukunaga a taky se jedná o definitivně poslední zářez na pažbě Daniela Craiga. Původně nenáviděný „ukrajinský buldok“ se nakonec stal respektovaným agentem Jejího Veličenstva, a já mu to z celého celuloidového srdce přeju, i když má na kontě i daleko zajímavější role. Spolu s jeho odchodem se pomyslně uzavřel i celý příběh, či spíše pokus o něj, protože to vzájemné propojení všech pěti filmů do jednoho velkého oblouku nebylo podobně jako třeba u nových Star Wars nijak dopředu plánované a tím pádem působilo místy dost klopotně či dokonce směšně. Po úspěchu Avengers a vítězném tažení seriálů z Netflixu či HBO se tato snaha o „seriálovitost“ filmové tvorby asi dá částečně pochopit, ale bez pořádných notiček s dopředu daným konceptem to prostě nemůže fungovat. Pokud bych si měl z filmu odnést nějaké poselství, tak je to jasné - přehrocené emoce se k Bondovi prostě nehodí! A nikoliv proto, že je to přece Bond, James Bond (vtipná scénka, jedna z mála), ale kvůli tomu, že k nim nevede žádná příběhová a vztahová výstavba. Ti dva se najednou osudově milují a hotovo. A člověk se ani nemá šanci dozvědět, v čem je zrovna tahle supermodelka jiná než těch předchozích 666, které James sklátil a s klidem opustil. A to píšu přesto, že Léu žeru a řadím ji mezi nejhezčí a nejzajímavější herečky současnosti. V tomhle filmu ale zkrátka nemá co hrát (to fakt není Život Adèle), i když to u ní alespoň nebolí tolik jako u Málka, při jehož sledování se člověk s povzdechem v duchu ptá, proč mají všechny craigovky po Casinu tak uchcaný záporáky. Nejlepší na tom všem nakonec je, že vůbec netuším, kam se může nejdelší aktivní filmová série pohnout s novým představitelem. Návrat k větší nadsázce a šovinismu à la Brosnan je nemyslitelný, pokud by chtěli ještě víc ždímat emoce, tak už by to bylo příliš emo, a zemitější/realističtější pojetí by se nevyhnutelně sráželo s tím, co předváděl Jason Bourne. Nějaký posun ale potřeba bude, protože během Craigova angažmá vyrostl Bondovi na jeho dvorku soupeř v podobě Cruise a jeho M:I. Soupeř, který ho zejména v posledních dvou edicích jasně převálcoval daleko našlapanější akcí, lepšími záporáky a taky menším množstvím patosu a otravných srdceryvných výlevů. 71 % ()

DD

Mixed bag a nekonzistentni, formou i obsahem. Vic nez McQuarrieho seriozni Mission: Impossible tohle spis pripomina mooreovky ci prepalene ha ha blockbustery poslednich let jako Fast & Furious a posledni Star Wars. Nevim... s Bondem asi uz stacilo. Samozrejme ale plusko za Anu De Armas. ()

alldo.raine

Nelze hodnotit objektivně. Tady jsou emoce na prvním místě a tak to je! Stále to ve mně doznívá a dlouho doznívat bude. Ano, mělo to své mouchy, a poměrně dost, ale to jak to zahrálo na city.... Jedna etapa končí a po pravdě, nějak si neumím představit tu novou a dsot se jí bojím. ()

celticek

Co víc si přát? Dobrý zlosyn Malek (já tedy ale nejvíc můžu Blofelda - nejlepší Bondova nemesis), skvělé úvodní titulky, parádní scenérie a i všechny postavy to zvládly. Od černošky 007 přes Bondovu milenku i ostatní staré známé - Q, M, Moneypenny. Felix Leiter je asi nejbližší přítel agenta s povolením zabíjet všech dob. Jinak co, jako? Dobré honičky - parádní je jak ta ve Skotsku, tak hned na začátku asi v Itálii. TOP je agentka na Kubě, tam to sedlo jak prdel na hrnec. Konec mě překvapil, ale je to určitě kvalitní zakončení trilogie počínající Skyfallem. Spectre rules! ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)