James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

Kubi21

Po Skyfall lehounký propad, ale za mne určitě velice povedená Bondovka. Není to moc akční, ale to je přesně ten styl, co mám rád. Dost to připomíná Conneryovky, kdy po něčem pátrá, popere se, dá drink, dá slečnu, popere se, odstřelí někoho, dá slečnu, drink atd. Zkrátka suprový Bond. Sice stále řeší nějaké duchy minulosti, ale to kouzlo tam zkrátka je. Navíc je zde takové to mrazení a pocit něčeho naléhavého, co se pomalu přibližuje a zpoza rohu nakukuje. Nedávám plnou palbu pouze za přemrštěnou stopáž, i když se člověk nenudí, ale je to opravdu moc, a za slabší hudbu. Motivy jsou v pořádku, ale takový nástup, jaký měl Newman ve Skyfallu zde chybí. Za mne je téměř na jedničku i zde všemi proklínaný Waltz. Jeho Blofeld je přesně takový, jaký má být. Sebejistý, krutý a nápaditý. Craig dozrál a s ním i jeho Bondovky. Prostě parádní podívaná. Teď to u mne má Daniel vyrovnané. Dvě slabší a dvě naprosto parádní podívané. ()

ratpile

Spousta atmosférou nasáklých a nezvyklým postojem stárnoucího Bonda okořeněných scén, které trpí pod neúprosným diktátem pravidel série. Je velká škoda, že se Mendes (byť pravděpodobně nemá na výběr) drží těch zajetých kolejí a snímek zkrátka musí obsahovat vše, co patří ke značce 007. Kdyby Bond býval rozehrál raději malou divadelní partii a stavěl více na svém šarmu, šel bych si protřepat Martini. Horší než Skyfall Spectre v mých očích rozhodně není. Scény s Bellucci, vlak, zapadlé nádraží či samotný úvod - rozhodně stojí za vidění. A samotný James Bond mi po delší době připadal ve svém rozpoložením tak nějak přirozeně a lidsky pomuchlaný, což mi vyhovovalo mnohem víc, nežli jeho předešlé variace na Bournea. ()

lucky.loo

Už na tenhle typ pohádky pro dospělé začínám být asi trochu starý. Dlouho jsem se do Spectera přemlouval, nakonec se to i celkem dalo. Jen ten děj zdá se mi být poněkud povědomý. Danieli, děkujeme, stačilo😁 Hodnocení: 72% ()

helrohir

So Spectre je to podobné ako s QoS. Tvorcovia sa rozhodli pre rozvíjanie príbehu nastoleného v predchádzajúcom filme miesto vytvorenia niečoho nového, a tým pádom sa na Skyfall kvalitatívne nechytá. Ono je síce pravda, že všetky štyri Craigove bondovky sú v podstate dejovo prepojené, ale niektoré snahy o toto prepojenie narážajú v scenári na viaceré zádrhle a vzniká tak mierne nelogický miš maš. Okrem toho scenár dáva občas zabrať aj postavám, ktoré sú tlačené do zbytočných a nič neriešiacich odbočiek (Q v Rakúsku, aféra s Monicou či to dočasné rozlúčenie s hlavnou bondgirl). Zamrzí aj trestuhodné nevyužitie Waltza ako záporáka, a pre to minimum priestoru ho je škoda. Dúfam však, že ako Bloefeld ešte v ďalších bondovkách namúti nejakú vodu. No a to, ako sa Bond film od filmu stáva nezničiteľným terminátorom s nadľudskými schopnosťami (trefa do vrtuľníka...) je tiež dosť na uváženie. Vo finále tak máme na prvý pohľad veľkolepú, vizuálne okúzľujúcu a hudobne pohlcujúcu bondovku s dobrou akciou, ale pri bližšom pohľade sa odhaľujú jej štrukturálne slabiny a zlé narábanie s väčšinou postáv. 65%. ()

Hawaj

Standartní řemeslo s trošku překombinovaným obsahem, kterým opět utekli zpět k původním fantasmagoriím kterých se s nástupem Daniela Craiga chtěli zbavit. Tím standartním řemeslem myslím velmi kvalitní filmové řemeslo, ketré má Bond jaksi pokaždé. ()

nula87

Je to s milým Bondem poslední dobou nahoru a dolů. Casino Royale, první Craig, trochu nový styl ,ale moc dobré. Quantum of Solace slabší, Skyfall zase o dost lepší. A bohužel Spectre je zase krok dolů. První půlhodina mě navnadila moc, byla syrová, úderná a těšil jsem se co dál. Jenže pak už to bylo trochu zklamání. Ne úplně záživné, pár oslích můstků, a hlavně bohužel předvídatelné. Špatné to určitě není, ale doufám, že poslední Craigův Bond zase vyletí nahoru. 65% ()

borohub

V porovnání se skyfallem je Spectre nudný shit a asi nejslabší z novějších dílů. Možná bych si to více užil, kdybych znal postavy z minulých dílů, ale nevím. Nic moc. 50% ()

PlayEasy

Bondovi snad závidí každý muž :) Obzvlášť v tomto díle. Bonda se nyní "překvapivě" ujmul Mandes, ale jak jsme se přesvědčili, "nečekaně" to funguje! Thomas Newman jde ve šlápějích Davida Arnolda a Craig je opět úžasný. Finnese a Whishawa snad ani nemusíme zmiňovat. Ale přibyl tu ještě jeden génius, který byl možná stejně dobrý záporák jako Javier Bardem v předchozím díle. A navíc Bond se narozdíl od jiných rivalů možná stále zlepšuje. Jak se říká: ,,Pomalu, ale jistě''. Nechyběl suchý anglický humor, vynikající akce, skvělý záporák a krásné kočky :-)) To jsme se rozpývali.... Ale ne jenom nad krásnými ženami, ale hlavně nad krásou tohoto filmu... 80%_________Mimochodem v tomhle díle se naprosto potvrdila teorie, že Bond je největší workoholik, kterého známe :-) ()

DarweyD

Daniel Craig to měl zatím s Bondama jako na houpačce Cas. Royal - excelentní, Qantum - průměr, Skyfall - naprosto úžasný, a Spectre - opět průměr, proto držim všechny pěsti aby se jeho závěrečnej bond povedl opět na výbornou ()

Gamekeeper77

Dobře, není to takovej vodvaz, na kterej jsme byli zvyklí, obzvlášť po fenomenálním Skyfall, ale i když v menší míře, pořád to má to, co má 007ička mít. Parádní honičky, výstavní roštěny, povedený bitky v čele s našláplou pasáží ve vlaku, už tradičně výbornou hudbu a skvělým Craigem. Tahle řada s ním mě vážně bere. 82% ()

Tominni

Bondovky s Danielem Craigem mě baví, až s teprve s touto částí série jsem našel Jamese Bonda, předchozí mě tak nějak míjely. Po neskutečném Skyfall je sice Spectre trochu zklamáním, ale stále jde o velmi dobrý film. Začátek je prvotřídní a scéna s bořením domů bere dech. Bohužel, dále už film lehounce zaostává, ale i tak se tato bondovka řadí k nadprůměru. ()

ACDCKL

Z nových dílů s Danielem Craigem to nejslabší, nedá se říci, že to je špatné, ale občas se to příšerně táhne. Grandiózní začátek filmu navnadí, poté už to jde lehce z kopce. Pořád si to však drží nadprůměrný standart, 4* si to zaslouží. ()

MirkaP

Jako pěkný, pěkný. Ten mexický začátek, to byla ňamka. Celkový dojem velmi dobrý, ale po Skyfall to na 4* prostě není. ()

Jereme

Musím se přiznat, že jsem velmi dlouho otálel než jsem si po shlédnutí toho dílu v kině pustil film i v poklidu ze svého domácího křesla... Ehm konkrétně 5 let mi to trvalo, ale nakonec musím říct že Spectre není vůbec špatný, naopak dle mého skromného názoru je velmi dobrý. Musím říct, že celkem chápu poměrně nízké hodnocení. On se totiž tentokrát ubírá cestou, kam se doposud žádný 007 film nevydal (a ne, nemyslím tím že by se vydal vstříc hlubokému vesmíru na své pětileté misi ). Jde ale o to, že jako první Bond nejenom že čerpá z nějakých pro děj nedůležitých střípků rozsáhlého universa agenta Jejího Veličenstva, ale on na znalosti právě těchto střípků zcela zásadně staví. A to je právě i kamenem úrazu. Jelikož u Jemese jsme zvyklí, že si užijeme, tak nějak stejně jako hlavní velikán 007, takový ten intenzivní, ale nezávazný zážitek na jednu noc. Prostě samostatně stojící díl nevyžadující znalost ničeho a nikoho kolem. Ale chyba, Spectre takhle nefunguje... Casino zůstává, alespoň podle mě i nadále nejsilnějším Danielovím příspěvkem, ale Spectre není vůbec špatným počinem. Jen je prostě trochu jiný... A co si budeme namlouvat, když nahlédneme do té půl století dlouhé Bondovské historie, ono většinou díly, které se pokusily být jiné byly vždy, ve své době (a některé holt i nadále) špatně přijaty. Ale ja sám si nemůžu pomoct, ale osobně považuji některé z těchto ,, jiných" epizod za to nejlepší co nám 007 naservíroval... Názor si však udělejte sami. ()

MartinTerran

Klasický Bond, mě ničím nijak nepřekvapil. Pro fanoušky série asi fajn a pro ostatní zapomenutelný film, který nic nepřináší. Hodnocení: 62/100. ()

Pete

Craig #4 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Blofeld je zpátky! No v tomhle alternativním Craig vesmíru, proč ne? Už zas vypadá jinak, jmenuje se Franz Oberhauser, a s Bondem má řekněme osobní vztah. Chce mít informace o všem a o všech. Ale tajemství vzestupu a zejména pádu jeho a celé organizace (když na to zase mají práva, najednou jsou opět všichni SPECTRE, muhahaha!) by muselo být daleko lépe rozpracováno, takhle to vyznělo do ztracena, a Bond si tu nakonec připisuje snad nejjednodušší zpacifikování padoucha v historii. Měli na to skoro dvě a půl hodiny, a stejně je to ve finále příliš uspěchané a neuspokojivé. Škoda, tak snad zas příště. ()

Olafson

Pro mě osobně jsou bondovky s Craigem paušálně téměř nekoukatelné a tahle je z nich asi dokonce vůbec nejhorší. Zdá se mi, že se valem blíží doba, kdy konečně slavný agent přestane předstírat svoji skutečnou orientaci i rasu a všichni se staneme svědky toho, že Džejms Bond naplno prohlásí, že je ve skutečnosti homosexuální afrobrit, a ještě deprivovaný na stupnici někde mezi mladým Wertherem a Billie Eilish. Koho osobně subjektivně vidíme jako pro nás jediného a pravého Džejmse Bonda souvisí asi s tím, kterou z bondovek jsme viděli v dětství. Buď tedy vidíme Bonda jako postaršího seladona Conneryho či Moorea, voskového panáka Daltona či Brosnana (Lazenby se nestihl úplně projevit za pouhý jediný zářez, ale nejspíše stejná kategorie jako Brosnan) a nově Craiga, který je naštvaně se tvářící králík Duracell. Džejms Bond, ať už zahraný kýmkoliv ze shora jmenovaných, je samozřejmě vždy strašný gumák, wocas a šovinista, proto mně největší smysl dává dívat se na bondovky jen kvůli tam se vyskytnuvším herečkám - tedy tzv. bondgirls. Zde se můžete podívat na video, jak se zub času podepsal na jednotlivých bondgirls https://www.youtube.com/watch?v=x0f7N5uowaA a můžete si sami též udělat Vaši osobní top ten galerii, která je podle Vás nejhezčí, inu co člověk, to jiný názor, takže třeba https://www.youtube.com/watch?v=tkevx38uhIk nebo https://www.youtube.com/watch?v=TblZFQnQLqs a nebo snad https://www.youtube.com/watch?v=QZpY4cBLpCs či https://www.youtube.com/watch?v=rqj3OOH4bE8. Je tedy zřejmé, že je třeba rozebrat tuto bondovku také čistě z toho nejdůležitějšího hlediska. Ano objeví se zde, i když ne na nějak velkém prostoru, zatím věkově nejstarší bondgirl všech dob, božská Monica Bellucci (tato si totiž bondgirl střihla v jednapadesáti, takže byla ještě o hezkých pár let starší než Grace Jones, která byla do té doby před ní nejstarší bondgirl). Léa Seydoux, ač samozřejmě krásná francouzská herečka a modelka, bohužel nedostala příležitost prokázat své půvaby do takové hloubky jako v Životě Adéle, takže jako hlavní roštěnka není bohužel schopná unést celou bondovku, což ale před ní již nedokázaly ani její krajanky - jiné francouzské fešandy jako třeba Bérénice Marlohe, Eva Green nebo Sophie Marceau. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)