Votrelec: Covenant

• Česko Vetřelec: Covenant (viac)

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo. (Cinemart SK)

Fany000

Tenhle film mohl být čímkoliv, pár věcí je však jasných, není to horor a hlavně není to Vetřelec. Jedná se o ryzí pokračování Promethea, který se snaží pouze vytěžit maximum z uznávané a kvalitní značky, jelikož na Promethea 2 (jak by měl znít oficiální název) by většina lidí zanevřela ještě před jeho vydáním. Scott se znovu vydává směrem hledání podstaty lidské existence a zázraku stvoření, činí tak naprosto stupidně, plýtvá potenciálem, který nový "vetřelec" měl a místo toho sází na zcela stupidní zasazení, příběh i postavy, které jsou jedním z největších problémů filmů a ani slavný Fassbender to nezachrání. Tento film je průser, ještě o něco horší než původní Prometheus, který už tak byl dost špatný a mrzí mě, že má oblíbená série končí tam, kam ji covenant zavedl. Scottovi filosofické myšlenky jsou podivné, nedaří se mu je implementovat do filmu a tak z této podivné fuze vzniká nesmyslný film, labutí píseň kdysi skvělé značky. Snad už si Scott třetí pokračování Promethea odpustí ... ()

Mark1983

Jak to říct? Úplně jednoduše, tudíž ta specifická atmosféra původního Vetřelce bezpochyby docela chybí, i když děj během konfrontace s vetřelcem je celkově až bezchybný, ale ty průtahy mezi těmito scénami jsou dosti nezáživné, tudíž celý film docela kazí a strhávají ho do těžkého průměru. I když původní Vetřelec je branný jako filmový kult, pro mě je to průměr, ale na rozdíl od tohoto Vetřelce: Covenant ta atmosféra dokáže zapůsobit mnohem lépe. Tady to vypadá jako by se tvůrci pokoušeli o filmové umění z psychologickými úryvky, které tam nemají co dělat. Ne, já souhlasím, že, i když Vetřelec vs. Predátor se mi docela líbil, ty čtyři původní díly úplně stačily, ač to vypadá, že tvůrcům u vetřelčího žánru fantazie už pokulhává. ()

Angie14

Hrozně moc jsem se snažila dokoukat, napotřetí se to povedlo ... nebudu přeci dávat hodnocení z prvních 40 minut, ale dokoukám, jako správný "filmový kritik", žeano. Všichni srovnávají s Prometheem, tak i já se přidám, Covenant je horší. Tady už mě nezaujal ani asasín David (sakra do jakých filmů to poslední dobou leze ...), ani výkony výpravné skupiny narozdíl od Promethea, kde byla alespoň okouzlující Naomi. Nejsem náročný divák, často se mi líbí i filmy, co tu mají "jenom modrou", ale tady vidim bohužel velký špatný. ()

Tomulka

Spoilery. Jediná nečekaná věc na tomto filmu je, že je mnohem horší než Prometheus. Jinak je film hrozivý. V tomto roce jsem četl rozhovor se Scottem, kde se jej zeptali, myslíte si, že na takový film půjdou lidé do kina? Odpověď: no já jsem Ridley Scott na mně lidé budou chodit do kina, ať natočím cokoliv. Zda to opravdu řekl o tom můžeme spekulovat. Avšak o tom, že tento film je aspirantem na totální blábol o tom asi ne! Detail to je to co pan režisér kdysi uměl naprosto mistrovsky, ale jeho poslední filmy spíše vypovídají o tom, že je již unaven a nebo se s filmem piplat nechce. Celá posádka je nezajímává a člověk si s nimi nevytvoří žádné pouto. Již od začátku je jasné, že jsou to ovce na porážku a , že Dany přežije všechno (opáčko z Promethea jak přes kopírák). Vše co se ve filmu udá, víte dopředu a nebo vám to dojde o dost dříve než postavám a to o dost dříve. Napětí, strach či něco podobného ve filmu není a tak vám zbývá akorát znechucení ze zbytečných scén typu sprchování s účastí Aliena, líbačka Davida a Waltera. Vše kolem uhoření kapitána v kapsli na hibernaci, všechny záběry na loď Covenant. Kontrola uchycení teraformačních aut apod. Ten film je tak zapomenutelný, že za týden už si budu pamatovat jen to, že byl hrozný. ()

Dataminer

Přistanou na absolutně neznámé planetě, a jen proto, že má dýchatelnou atmosféru, si neoblečou žádný ochranný oblek? Jako vážně? S ohledem na neznámou faunu a flóru je(bylo) to o hubu i na samotné Zemi, když se prozkoumává(la) neznámá část planety. A oni si tady mašírují do cizího prostředí jako by nic. No a pak světe div se, když se jim do těla vysemení nějaké spóry.....Ach jo. Už jen tohle by stačilo na zničení filmu. Ale v dalším ději je posádka ještě hloupější a hloupější, že to autoři snad nemohli ani myslet vážně. Pokud ano, tak měli film prezentovat jako parodii, protože jí je. S prominutím debilita posádky nezná hranic. Kdyby se měla určit ta nejhloupější posádka v dějinách sci-fi, tak tato by to vyhrála s přehledem, a to s takovým náskokem několika milionů světelných let. Vizuál filmu je parádní, ale chování posádky (a z toho plynoucí děj) snižuje film na úroveň filmů někde z garáže. Předloha dává dostatečný prostor pro budování napětí i za předpokladu, že se z posádky neudělají intelektuální retardi jen proto, aby se ve filmu něco dělo. Tento film si tak lze naplno užít asi jen za předpokladu, že na těch 122 minut snížíte výkon svého intelektu a přepnete mozek jen do pasivního módu (tedy na úroveň posádky lodi Covenant). Po vizuální stránce tedy *****, ale to ostatní odpad z kategorie filmů C-. Proto hodnotím celkově **. ()

Raduuk

Název docela zavádějící mi přijde, spíš by se hodil název Davide a jeho domácí pěstírna, protože o vetřelci samotném už to evidentně není, ale to by asi tolik netáhlo diváky jako vetřelec + Ridley Scott. Vetřelec (myslím teď postavu) na mě působí spíš jako kosmetický doplněk celého filmu na který se dobře dívá. Události během filmu předvídatelné. Mentalita posádky celkem zarážející zbrklá a nelogická rozhodnutí typu je tam vzduch a voda tudíž jako na zemi nic se nám nemůže stát jdeme se projít všechno ohmatáme a očucháme. Celá kosmická výprava připomínala spíš partičku kámošů, který si udělají výlet napříč vesmírný prostorem na jejíž konci to společně zakempí dají si pivko a opečou pár buřtů než jako lidi, nejspíše vědci, který mají osídlit nový svět. Bohužel docela zklamání i když po vizuální stránce to bylo celkem dobrý. ()

Da_reba

Ďaľšie sklamanie, namiesto poriadneho hororového akčného masakru, ktorý všetci čakali znova len priteplená hlboko filozofická sračka. Keby celý film bol ako posledná polhodinka tak je to paráda. Už sa tak nejako stáva trendom že v traileroch sú všetky dorbé scény a zbytok filmu vlastne ani pozerať netreba. Na scénu "I'll do the fingering" tak skoro nezabudnem. 60% ()

Fredolino odpad!

No, myslím, že by Scott měl pověsit řemeslo na hřebík a užívat si někde na venkově, větší a nudnější slátaninu jsem dlouho neviděl. Z celých 122 minut se dalo ořežít asi tak 20, do kterých by se vše, co chtěl Scott ukázat vešlo. Vlastně to začal Prometheus, pak nesmyslně překopaný biblický příběh Exodus a když vyšel Marťan, tak jsem měl vědět, že je s ním konec a nemusel ztrácet čas s tímto brakem. ()

Snakefinger odpad!

Přátelé, je to odpad. Sága Vetřelec je opravdu kultovní záležitost se sexy divou Sigourney Weaver v hlavní roli. Je uplně šumák jestli tohle pokračování natočil Ridley Scott nebo Zdenda Troškař. Prostě poslepováno, podle scénáře vymýšleno asi na poslední chvíli. Už čtvrté pokračování pokulhávalo a tohle vetřelce definitivně zazdilo. ()

solver

Jako fandovi se mi film líbil, chybělo mi více vědecké práce. 3,5 ... Franco a Pearce měli mít víc prostoru, měli to na nich postavit, ten kápo sice musel být jetel, ale, no víte jak :) ()

bodo1

Nová séria, dobre urobené, bez napätia, chýbala mi tam likvidácia toho humanoida, možno bude ešte pokračovanie, teda určite. Kapitánka, hnusná škaredá opica, votrelci klasika. Stará Ryplejka bola neprekonateľná. Dokonca jednotka natočená v dobách, keď Milouš Jákešsemáš, ešte neríkal o tom, že Hanka Zagorová zarába dvjesťetisíc komunistických korun, je o sto percent lepšia ako táto kokotina. Moje hviezdy sú len pre dobrú réžiu a efekty, ináč trapná idiotina ()

Kardio

Ano, první půlka je výrazně lepší než ta druhá, ale to rozhodně neznamená že by ta druhá byla špatná. Ba naopak je podle mě je minimálně skvěla, pouze vypadá oproti dokonalé první polovině trochu uspěchaně. ()

Al90 odpad!

Nehorazne zprznena kravina...vydrzel jsem koukat hodinu a pak jsem to radeji vypnul..Kua,zlata jednicka a dvojka,to je pravy ALIEN ! ()

Pythonator

První Vetřelec bez Ripleyové stojí samozřejmě za hovno. Jinak je to ale příjemná starosvětská sci-fi a překvapující úvod do celé vetřelčí ságy. Film to není špatný, ale je prostě jiný, což jistě mnohé právem nasralo. Já to nějak překousl a smířil jsem se s tím, že se to nese v duchu Promethea na vlně filosofování o životě a stvoření, namísto aby to děsilo jako starý dobrý Vetřelec, kde vám Ridley Scott z ničeho vytvořil tak hustou atmosféru, až jste si srali do trenek. Teď už je to žánrově někde jinde, ale budiž. Větší problém bych viděl v tom, že hlavní hrdinka je vyloženě ošklivá ženská a nemá ani náhodou ten odhodlaný kukuč Ripleyové, to charisma, které vás přesvědčí, že nakope prdel i takovým monstrům, jako jsou Alieni. Celkově tu nějak chybí to vetřelčí napětí a sympatické postavy. Jsou tu sice i nějaké pěkné herečky, ale ty slouží jen jako krmení. Jediným zapamatovatelným hecem je tak Fassbender, který si střihl hned dvojroli a celé si to ukradl pro sebe. Chápu ovšem, že mnoho vetřelčích fanoušků nemusí přežít ve zdraví scény, kdy Fassbender líbá sám sebe a učí sám sebe hrát na flétnu. Tady to Ridley Scott asi trochu nedomyslel, nebo mu vyhovuje, když ho budou fanoušci nenávidět. Taky myslím, že způsob, jakým Ridley představil vznik alieního druhu není zrovna dobrý nápad, i když originalitu tomu nelze upřít. ()

Hannynko

V 3/4 filmu som si povedal, že ak to skončí tak ako si myslím tak budem ešte viac nasraný a frustrovaný ako som bol v priebehu celého filmu kvôli neskutočnej demencii postáv dostane to maximálne 2* bohužial presne to čo som očakával sa naozaj stalo....bože ako ma to vytočilo a mal som neskutočné nutkanie niečo chytiť s hodiť to do obrazovky...rozdýchal som....mimo iné vtáčik štebotáčik mal pravdu a Prometheus je tupotou postáv prekonaný a naozaj nechápem prečo sa tak stalo... nedalo sa poučiť? Možno je chyba hodnotiť bezprostredne po dopozeraní s možno keď trochu vychladnem alebo si to niekedy pozriem znovu hodnotenie ešte upravím každopädne pozitívne hodnotím pekný vizuál soundtrack a herecké výkony Fassbendera (aj keď tú bozkávaciu scénu si naozaj mohli odpustiť...) a K. Waterston tiež celkom príjemne prekvapila. A či odporúčam pozrieť? Osobne si myslím že tento film je momentálne možné kludne úplne vynechať a človek si aspoň nepokazí celú sériu dementným koncom. Ďakujeme Ridley ako si Aliena stvoril tak si týmto úplne tupým odhalením ako vlastne vznikol úplne pochoval celú sériu.... človek by čakal hocičo ale takto som si naozaj vznik Aliena tak ako ho poznáme z 1tky nepredstavoval, a myslím že nikto z nás! Zbohom strach z neznámeho... ()

stepanvaj

Kdyby do slovníku hledali ilustraci k pojmu "stupidní film", byl by Covenant žhavým kandidátem. Film jasně ukazuje, proč jsou fanoušci sci-fi občas terčem posměchu - naprosto idiotská zápletka, chování postav, konec filmu....Ridley dokázal jen to, že skutečně umí natočit ještě něco horšího, než Prometheus - tímto filmem jen dokazuje, že už není bůhvíjakým režisérem - to pomíjím slabost scénáře, jelikož ten film je špatný jako celek (jak by podobný materiál dopadl v rukou někoho v současnosti skutečně kvalitního viz. JJ, Vileneuve, Cuaron?)...Jak si vůbec může dovolit kritizovat koncepci zrození Aliena prostřednictvím královny, když jeho vlastní vize je takto dementní prostě nechápu... 2 hvězdy za výkon M. Fassbendera, který je to jediné zajimavé na celém filmu. ()

Tom_17 odpad!

Tak tohle je naprosto a s jasným vedením nejhorší Vetřelec, kterého jsem kdy viděl. Obsazení, efekty, dialogy - všechno je tak špatný. Přišlo mi to jako Béčkovej film co dávají na COOLu po 22hodině. Absolutní kravina. Nejde mi o odchylku v tom, že by tam bylo míň zabíjení od Vetřelce, jde mi o to, že dialogy jsou hloupé, Fassbender roli hraje buď vážně výborně, nebo je vážně špatnej. Mě spíš přijde, že je to druhá možnost. Poslední dva filmy s Fassbenderem byly pro mě vážně propadáky, a to jsem fanouškem jak původních Vetřelců, tak hry Assassins Creed. Musím se podívat na původní Vetřelce, abych si uklidnil pošramocenou vetřeleckou duši.- odpad. ()

thorax65

Tak nám zabili Ridley Scotta pánové. To je asi jediný, co je jistý. Čekal jsem pořádnou akci a vono skoro nic. Když přehlédnu naivitu jelimanů na vesmírným korábu, za skouknutí stály 2 akce: vylodění (přílet) vysunovacích držek bylo monumentální a skoro rozmluva posledního přeživšího (androida) s novým "vetřelcem", vypadajícím skoro na člobrdu. To by mohlo býti vyhybkou k dalším pokračováním. Efekty solidní, jen ten scenář mi přišel jako odvar dílů předešlých. Tak snad příště. 70/100 ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (viac)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (viac)