Votrelec: Covenant

• Česko Vetřelec: Covenant (viac)

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo. (Cinemart SK)

Krail

Jednoduché, předvídatelné, přímočaré, špatnné "napínavé" scény a hlavně prokreslení postav .. líp to říct nejde. ()

Doffy

Docela mě ze začátku zklamalo to, že příběh nezačíná tam, kde skončil a i hlavní hrdinové jsou jiní. Pak se ale vrátil starý známý, příběh začal šlapat a pomalu se začala ukazovat temná pravda. Jsem zvědavý na trojku. A myslím si, že nepřeháním, pokud řeknu, že Michael Fassbender by si určitě zasloužil nějakou cenu za nejikoničtějšího padoucha s opravdu zajímavým motivem řadící se mezi Thanose, Darth Vadera nebo Jokera. ()

Darxandri

Obrovský návrat Ridleyho Scotta, jedno z nejlepších sci-fi moderní doby a málem jsem se počůral strachy. Všechna tato tvrzení jsou, tak trochu lež. Na nového Vetřelce jsem se opravdu těšil, ale byl jsem poměrně zklamán. Nechci říkat, že je to úplný propadák, to ne, ale měl jsem od toho poměrně vysoká očekávání, která se bohužel naplnila tak z poloviny. Většina postav zde vůbec není důležitá. Zaměřili se zbytečně na mnoho postav, kvůli čemuž film trpí tím, že si k žádné nevybudujete skoro žádné citové pouto, aby jste jí fandili až do konce filmu. Další příčina toho je, že nemají dostatečnou hloubku a jsou to v podstatě jen chodící panáci a stroje na dialogy, o kterých víte minimum. Jediný, kdo to trochu zachraňuje je android David. Následně příběh. Příběhem film navazuje na předešlý film Prometheus, který byl podle mě v mnoha ohledech daleko lepší. Skupina lidí je probuzena z hibernace a jsou připraveni prozkoumat planetu, odkud dostali zvláštní zprávu, v podobě písně od naší známé doktorky Elizabeth Shawové. Dostanou se do kontaktu s Davidem a vetřelci. Je to jednoduché a zbytečně se zde hraje na strunu filozofie o stvoření života. Navíc mi přijde zbytečné podávat důležité informace v podobě videí na YouTube a nezahrnout je do samotného filmu. Pár zajímavých nápadů se zde objevuje. Ať už neomorphové, nebo samotný vznik xenomorphů. Tím to ale bohužel končí. Na film se sice hezky kouká, ale víc od toho nečekejte. Postavy jsou ploché, nezajímavé, příběh je docela nudný a celkově mě mrzí, že se náš milovaný Ridley a scénáristi nesnažili o trochu více, když se bavíme o návratu jedné z nejděsivějších bestií v historii filmu. Doufám, že se ze svých chyb poučí a v následujících filmech to bude lepší. ()

Skylwalker42

Prometheus se mi líbil. Líbil se mi nápad v podobě "Stvořitelů". A zde úloha Davida "Ničitele" oněch bytostí a toho, kdo vše začne - lidmi stvořený android, se mi také velmi líbila. A má to navíc nádech toho trefně správného mystéria (veškeré Davidovi monology) Co se týče hlavního děje.. tak ano, tuctová vyvražďovačka.. hlavní hrdinka mě opravdu nezaujala (zas ženská??? Elizabeth byla alespoň na pohled sympatická) .a kapitán lodi úplně na pěst -v jisté sekvenci ještě skočí neuvěřitelně naivně na Davidova slova, že je to bezpečné.. tuto hořkou pachuť ovšem napravil pesimistický závěr a těším se na pokračování. A hudba? Krásná pocta panu Goldsmithovi. ()

AfroCmx

Napětí tam bylo, ale všechno moc klišé - zase to přežila ženská v bílém tílku, parta lidí, postupně všichni umírají, to už nejde udělat jinak? Prometheus o dost lepší, ani můj oblíbenej Fassbender to nezachránil :( Trošku se bojíme dalšího dílu. ()

rufusnik

Covenant je nesmírně těžké nějakým způsobem ohodnotit, jelikož se mi film (v rámci možností) místy i docela líbil. Ale, jak již zde napsala spousta uživatelů, nelogičností a hluchých míst je tu strašně moc. Pokud by se jednalo o pokračování Promethea (o což se vlastně jedná, ale asi se filmaři báli, že na to nikdo nebude chodit, tak k tomu plácli nálepku Alien), byl bych jistě méně kritický, jelikož se jedná o tak trošku jiný film, zaměřený odlišnějším směrem a je pojat tak nějak více filozoficky. Ovšem já se dívám na film s vetřelcem, nebo snad ne? Nechci poslouchat nějaké filozofické bláboly. Chci dostat prostě dobrej horor, kterej zabrnká na nervy starého poseroutky. A to je důvod, proč mám s tímto snímkem docela problém. Film není ani trochu děsivý a to je obří zklamání. Nejprve se díváte na bandu blbců, která se svojí naprosto sebevražednou povahou zabíjí úplně sama. Pár exemplářů umře v záchvatu vlastní hysterie (což je ještě ta lepší smrt), další individua zase vzrušuje sahání na divné věci na úplně cizí planetě, aniž by se jakkoliv chránili proti případnému čemukoliv. Fajn, nejslabší a nejretardovanější členové posádky jsou mrtvý (ufff), ale zanechali tu po sobě dvě potvory, který vypadají jako živej nanuk a nikdo vám vlastně pořádně neřekne, co jsou zač. Každopádně, ty milé bílé potvůrky vyzabíjí několik dalších IQ tykve, takže jsem si je vlastně docela oblíbil (mimochodem jedná se asi o nejlepší a nejbrutálnější scény z celého filmu). Člověk by si v půlce filmu řekl, a kdepak je ten zlatý hřeb večera? No, místo dostanou prostor dva androidi. Což nemusí být nutně špatně, Bishop byl přeci skvělý, ale..... jeden droid je naivní zelenej mozek, druhej zase narcistickej kokůtek, který se tak trochu shlédnul v doktoru Mengele (ale Fassbender to zahrál jak nejlépe mohl) + dnes již nesmí chybět alespoň minimální náznak gay scény. Zbylí členové, již dost prořídlé posádky, jsou opět natolik hloupí, že panu Mengelemu bezmyšlenkovitě věří a jdou mu přímo pod kudlu, a to naprosto bez jakéhokoliv odporu či otázek. Funguje to asi takhle.... "Co to je za vejce?.....vypadá trochu divně....je to opravdu bezpečné?.....jo?...no tak když říkáš Davide, ty můj vyšinutý kamaráde....tak já se teda do té vetřelčí ovulace juknu." Jak je do prdele možné, že kapitánovi žužu nepřišlo nic podezřelé? Co ty zvrácené pokusy o vytvoření "dokonalé" životní formy a nějaké ty hnusné anatomické malůvky našeho syntetického řezníka? Nic? Ach bože, tenhle týpek si vážně zasloužil zemřít. No a pak je to konečně tady. Narodil se alien, veselme se, film začne být (možná) konečně zajímavý. Nebo jsem v to alespoň doufal. Chyba. Jednalo se totiž o totálně průměrnou "mega" akční závěrečnou čtvrthodinovou srágoru. Žádný strach, žádné napětí, vetřelec už zkrátka není co býval. Kde je ten krvelačný, ale inteligentní stroj na zabíjení, šelma která vraždí brutálně, ale pomalu, takticky a s rozvahou? Avšak není divu, že tento exemplář neměl zrovna pod čepicí, když vezmeme v potaz, z koho vzešel. Ještě bych poznamenal, že konec je naprostý CGI bordel, který mi prostě nepřišel ani trochu hezký a přehledný. Jak je možné, že v původním filmu vypadal vetřelec lépe, a to byl vyrobený ze šprcek? Ocenil bych, kdyby se zase začali více používat pravé modely, protože to má daleko lepší atmosféru. Nepotřebuji vidět, jak CGI čmouha běhá přes plátno sem a tam. Já chci vidět její hnusnej xeno xicht, kterej mě vyděsí a bude vypadat dobře (správně hnusně). V prvním Vetřelci to na mě funguje dodnes. Mimochodem, závěrečná scéna je opět vykrádačka sebe sama a ten "nečekanej" finální plot twist, musí dojít i divákům s lobotomií nejdéle v 3/4 snímku. Ach jo Ridley, už se na ty alieny vyser. () (menej) (viac)

Eric.Kosar

Těžko uvěřit, že to furt režíroval Scott, páč mi přijde, že tohle měl být spíš 2. Prometheus. Dnešní dítě by se víc bálo originálu z 80, než moderního pojetí. Všechny postavy byly úplně labilní, snad jen Fassbender byl v tomhle dobrej (rád bych řekl výbornej, ale bohužel Michaele). Vizuálně to sice spělo někam jinam, ale to je asi všecho pozitviní na tomhle film. Přirovnal bych to k tomu, že vám pod nos přinesou pozlacený a diamanty ozdobený hrnec, a uvnitř najdete totální břečku, která vam ani nebude chutnat. Snad se to příšte vydaří. ()

dzetko83

Prometheus mne sic trošičku zklamal ale jsem ochoten mu vše odpustit po shlédnutí Covenanta. Tenhle film prostě začne a skončí. Mezitím se tam pohybuje zamindrakovanejch robot v těžké pubertě který dělá vše natruc svým,, rodičům,,. Jsem zvědavej jak pojmou pokračování, protože tohle mne začíná nebavit. ()

Malyszs

Fakt nechápu, co mají všichni s tímhle filmem za problém. Až na tu scénu s flétnou, která tam být asi nemusela, všechno šlape jak hodniky. Ani typicky debilní chování postav v hororech tady nevidím (i když tohle není uplně horor, ale má to k tomu blízko). Sere mě, že pokračování se jen tak nedočkám, kvůli debilním ohlasům atd... Chápu, že boomeři nedají dopustit na vetřelce 1 a 2, ale pls... Naprosto kvalitní filmek. Vizuál je top, hudba je top a to tajemno v příběhu se mi líbí, ale chci to dovysvětlit, chci pokračování. ()

draxxi

Za me dalsi paradni dil. Hlavne vizualni stranka super. Jen to desne zdlouhave filosofovani me uspavalo. Hlavni hrdinka me taky moc nebrala. Hold nasrana Ripleyova je nedosazitelna... 27/7/2020 76% ()

Milo384

pěkně se na to kouká, ale zápletka podobná té před 40 lety, pár filozofických keců, čekal jsem víc, příště víc bojů a napětí s vetřelcem a míň filozofování strojů - no snad už příště nebude nebo to půjde úplně do kytek. ()

Ruslan

Poprvé jsem na Covenantovi byl v kině před pár lety a hodnotil ho jako naprosto průměrný film. Až po pár letech jsem si uvědomil, jak obrovské poselství celému lidstvu tento snímek spolu s Prometheem nese. ()

Tranda

Zdá se mi, jako by Scott podojil první krávu (Vetřelec) a až ji předojil. Pak se rozhodl zjistit, proč kráva nedojí a snaží se přijít na kloub tím, co že to způsobilo. Nedokáže si pomoc a stále hledá odpovědi. Zatím co mu kráva zemřela, tak místo pohřbení, nebo co se s mrtvými krávy dělá, rozhodne se všemi možnými způsoby reinkarnovat krávu. Zreinkarsovaná kráva je tak na pospas svého života, ztracená a pomalu odchází na místo, kde ji samotný Scott nechá být a já doufám, že krávu už nechá na pokoji. Tuhle alegorii píši dívajíce se na mou skleničku mléka po zhlédnutí Promethea 2. 3 hvězdy jsou za techniku a CGI, které si mi docela líbili a to, že jsem se i přes stupiditu postav docela pobavil. ()

Rebel24

Krásny Vstup do Valhaly, nielen v podaní Wagnera ci Davida, ale aj nestarnúcej legendy Ridlyho Scotta, ktory v Covenantovi prináša novú loď s novou posádkou a ďalšou cestou hrôzy vesmírom. Príbeh je v mnohom podobný ku Prometheovi, napriek tomu jedinečný, vyzdvihujem hudbu, ktorá si prevzala motívy z Promethea aj pôvodného Votrelca a tiež Michaela Fassbandera, ktory dvojrolu zvláda na výbornú a úplne zatienil všetkých ostatných. Mala výčitka ku pri rýchlemu deju na planéte, tam sa v krátkom čase toho zomlelo až moc, záver mi už prišiel nasilu robený, no zachraňuje to zvrat v zavere. Opätovne ako pri predchodcovi sa filmu nedostalo uznania, pričom len veľmi ťažko hľadať v žánri sci-fi horror kvalitnejšie snímky, s takým krásnym (temným) vizuálom a gradaciou, tentoraz už to žiaľ vyzerá ze nasledovne pokračovania budú práve kvôli tomu stopnute, velka škoda. 93% ()

90125

Vlastne sa to opakuje z predošlého filmu. Podobne odfláknuté scenário o hromádke nevýrazných ľudských postáv, ktorí sa nesprávajú ako vedci, ale skôr ako výletníci-nezbedníci. Ľudia nie su hlavnými postavami filmu a mne veľmi chýbala postava, ktorá by vedela jak robotov, tak príšerky prekuknúť, prešťať a postaviť do pozoru. Vyvraždovaco-akčné scény sú len priemerné (s výnimkou udalostí pred výbuchom pristávacieho modulu) a Alieni vyzerajú hrozne počítačovo. Aspoň, že ma film Fassbendera. A aj ten príbeh sa príjemne uzavrel. "Engineers" vytvoria ľudí, ľudia vytvoria umelého človeka a ten nevďačník zničí "bohov" a sám sa stáva bohom. Vytvorí monštrum a z ľudí spraví pre neho pokusných králikov. Kľudne by som bral ešte viac filozofických úvah a hlavne hlbší ponor do Davidovej mysle. Bral by som silnejší súboj Davida s Walterom a nemám na mysli to karate. Bral by som tiež väčší dôraz príbehu na okolnosti stvorenia monštra, na jeho inteligenciu. Opäť premárnená príležitosť. 70 % ()

Bragi66

To původní tajemno filmu Vetřelec (1979) už je pryč. Ta jejich loď ve tvaru písmene U je tu zase, ale tehdy z toho šel mráz. Venkovní scény i ty interiéry jsou sice technicky dokonalé, ale tady jsou to spíše kulisy. Zápletka je bohužel poněkud plytká. Přestože si to hraje na hlubokomyslnost, je to občas až bolestivě nesmyslné, ale podívaná to je. ()

surprise

Že je to opakování téhož jen trochu jinak? Ano je. Ale pořád to má grády a nejen to, zase se dovíme o kousek více o původu tohoto monstra a to v temné, dusivé, děsivé atmosféře. Plný počet nedávám jen proto, že je to opakování téhož a taky proto, že tato vesmírná posádka byla poněkud psychicky nevyrovnaná ne-li hysterická. ()

soukyd33

Tak to je hodně ujetý. Je to něco úplně jiného, než co známe. Nejprve se 45 minut nic neděje, ale pak se to změní. Vetřelci jsou také úplně jiní. Poznámka: Zde zasáhne i AI. Poznámka: Film mě vlastně ničím nezaujal. Pak už bylo jasné, co se stane. Hvězdiček 3 ()

Destoroyah

Pokračovanie Prometheusa je znova celkom slušný sci-fi horor ktorý má ZNOVA hlúpe postavy, hlúpy scenár a hlúpe dialógy. Nie som veľký fanúšik série Votrelec (Ja radšej Predátora.) ale rád si niektoré časti pozriem. Covenant má také isté chyby ako jeho predchodca a je celkovo horší ale stále sa jedná o slušné pokračovanie ktoré by mali u tejto série skončiť. U mňa kvalitná časť tejto série vyprchala po prvej trilógii, od vtedy to ide do hovien. Nápad nie je originálny, votrelec vyzerá smiešne a smrtí je tu tiež celkom málo a keď tu už sú tak niektoré nie je vidieť. Nudné a dlhé. HODNOTENIE: 5,5/10 ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (viac)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (viac)