Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (75)

Odkaz (2017) (S05E06)

Šestá epizoda byla plná nepříjemných překvapení. Začalo to lokální písečnou bouří, slovem lokální myslím omezená na jedinou pidioázu, takže se celé okolí koupe ve slunečních paprscích. Flokimu je dovoleno založit na Islandu náboženskou komunitu, z toho jsem nadšením bez sebe, ale vrchol všemu nasadila Astrid, která si z nepřátelského středu namátkou vybere posla k Lagerthě, a ten následně splní svěřený úkol, to byl ženiální tah. V pravý čas se opět objeví Bjorn... Když si vzpomenu, jak Vikingové začínali, je mi smutno. ()

Spln (2018) (S05E07)

Po čase jsem opět udělil čtyři hvězdičky, přestože nešlo o epizodu se zběsilým tempem a úžasnou akcí. Hodně se debatovalo, ale bylo to k věci, Bjorn si našel novou nevěstu a hned jsem se bavil, navíc jsem se dozvěděl, jak se správně kastruje sob a viděl jsem Flokiho, jak se snaží vybudovat komunistické zřízení. ()

Žart (2018) (S05E08)

Svým hodnocením jsem nejvíc překvapil sám sebe. Drobné nedostatky jsem ignoroval, protože se tvůrci zjevně rozhodli, že se pokusí vrátit k tomu, co bylo na seriálu dobré. Jednání před bitvou i samotný boj se povedly a já jsem byl po dlouhé době konečně spokojený. ()

Jednoduchý príbeh (2018) (S05E09)

Jo, jo, předchozí epizodu jsem pochválil a okamžitě jsem byl po zásluze potrestán. V jednu chvíli jsem měl pocit , že sleduji hru o trůny, tam jsem taky narazil na extrémně rychlé přesuny v čase a prostoru. To, co předvedl Hvitserk na trase Norsko- Frankreich- Norsko, muselo být dílem bohů, jinak si to neumím vysvětlit. A to mu ještě muselo nějaký čas zabrat jednání s Rollem a příprava expedičního sboru na cestu. A podivná korunovace Alfréda? To byl fakt špatný vtip. ()

Chvíle spomienok (2018) (S05E10)

V desáté epizodě jsem kladně ohodnotil to, že se tvůrci konečně odhodlali k likvidaci důležitějších postav, ale provedení mě příliš nenadchlo. To, že bitvu, "naporcovali" prostřihy s tím, co jí předcházelo, bylo vcelku v pohodě, ale ty přiblblé vize a podivné stavy některých postav mi lezly na nervy. BTW- Halfdanův stupidní konec, to fakt nepřišli na nic lepšího? Mohl si třeba při holení brutálně probodnout břicho. Jo, a abych nezapomněl, Ivar to fakt ještě rozchodí, taky to musím prubnout. ()

Odhalenie (2018) (S05E11)

Mám silný pocit, že se tvůrci seriálu dali na klamání tělem. Jedenáctá epizoda mě sice ničím vyloženě nenaštvala, ale nemohlo mi uniknout, jak se v ní naoko neustále něco děje, abych po jejím skončení zjistil, že by se všechno důležité vešlo do deseti minut. Ten chladný severský vzduch má něco do sebe, chudák Rollo ve Frankreichu těžce sešel, chvílemi jsem měl obavy, že upadne na obličej a vydechne naposled, zatímco Lagertha je pořád svižná mladice, které se jen změnila barva vlasů. ()

Najšpinajvšia vražda (2018) (S05E12)

Ani dvanáctá epizoda mě zrovna nenadchla, i když je pravda, že to mohlo být mnohem horší. Problémem páté sezóny je hlavně to, že v ní chybí všechno, proč se mi seriál tak líbil. Někdejší kvalitní akce prakticky vymizela, plánování záludných intrik udělalo místo úplně jalovým rozhovorům a už se jen řeší kdo, kdy a s kým. ()

Nový boh (2018) (S05E13)

V předchozím komentáři jsem napsal, že díl mohl být mnohem horší, a teď mám pocit, jako bych tím zlomil nějakou pečeť, a už je to tu. Jedna věc se tvůrcům seriálu nedá upřít- postava Ivara se neustále vyvíjí. Jakým způsobem, to už je věc jiná. A jakoby toho nebylo dost, děj se opět vrátil mezi Flokiho kolonisty, kteří mě fakt nezajímali, nezajímají a zajímat nebudou. K dění v Anglii se ani nemá cenu vracet, takže dva kousky jsou tak akorát. ()

Premárnený okamih (2018) (S05E14)

Já se teda klidně přiznám, vůbec netuším, jaký měli tvůrci pro natočení této epizody důvod. Vidím to jako zbytečnou ztrátu času (svého), místo toho jsem mohl radši sledovat něco, co má pořádné tempo, i takový závod slimáků na šedesát metrů by mě asi bavil víc. Fakt nevím, co s tím, nestalo se nic podstatného, nudil jsem se přímo zvěrsky a hvězdičku ode mě dostal ten borec s kýblem benzínu, pěkně tu vatru rozfofroval. ()

Peklo (2018) (S05E15)

Proti předchozí epizodě došlo k obrovskému kvalitativnímu skoku, najednou jsem se zase u Vikingů bavil, škoda, že si tvůrci neodpustili další z Ivarových proslovů. Pravda, bitva mohla být klidně o něco epičtější, ale jsem rád, že mi scénárista nějakou vůbec dopřál, taky mohl přijít střih až na čištění mečů po boji. Mocně na mě ale zapůsobil šéf wessexské tajné služby, to se fakt povedlo. ()

Buddha (2019) (S05E16)

Možná to tak podle některých mých komentářů nevypadá, ale jsem v podstatě tolerantní člověk, je mi vlastně jedno, v co kdo věří, pokud se mě nesnaží za každou cenu přesvědčit o své pravdě, je mi jedno, kdo s kým spí, pokud se na to nemusím dívat, ale s vývojem děje v šestnácté epizodě mám fakt problém. Na to, že se občas nechá nějaký seveřan pokřtít, jsem si už zvykl, ale už se jede i v budhismu? Jasně, příště se jistě někdo vrhne i na islám, už se moc "těším". ()

Najstrašnejšia vec (2019) (S05E17)

Proč jen jedna hvězdička? Protože jsem se strašně nudil. Flokiho islandské dobrodružství mě nebavilo od samého začátku, takže když s ním tvůrci zamázli půl epizody, bylo jasné, že je všechno špatně. Těžko jsem se mohl dojímat nad smrtí v partě totálních magorů, kteří by vzájemným vyhlazením jedině přispěli ke zvýšení tempa příběhu. Ani Ivarova změna ústavy mě příliš neoslovila, takže bída. ()

Baldur (2019) (S05E18)

Tentokrát se sice netrekovalo po Islandu (alespoň ne tolik), ale zato byla nalezena Lagertha, což mě hned vzápětí začalo převelice mrzet. Ale zas se daly zrecyklovat některé starší scény a scénárista se nemusel přepínat. Pořád nemůžu přijít na to, jak mi mohlo uniknout zřízení ropné rafinérie v Kattegatu, protože benzínem se tu rozhodně nešetří. Už aby byl konec... ()

Čo sa stane v jaskyni (2019) (S05E19)

Tři hvězdičky jsem epizodě nenadělil proto, že bych se u ní měl rozhodovat i o případných čtyřech kouscích, to ani náhodou, jen jsem se u ní nenudil tak moc, jak se mi to stalo u předchozích dílů. A to je dost smutný důvod pro zvýšení hodnocení u seriálu, který mě zpočátku úplně dostal. No jo, no... Doopravdy mě pobavily jen dva momenty, prvním bylo to, jak Floki málem rozbil Island a druhým to, jak začalo neposkvrněné početí vrtat Ivarovi hlavou. Epizodu bych určitě nedoporučoval Josefovi, ještě by o Marii ztratil iluze. ()

Ragnarok (2019) (S05E20)

Musím uznat, že se po dlouhé době konečně něco dělo, na druhou stranu je fakt, že by tvůrci měli uznat, že dobývání Kattegatu pěkně zmršili. Například od Bjorna, který se podílel na dobývání Paříže, bych čekal, že se tam něco naučil, ale to zastřešování beranidla potom, co si u něj nechá postřílet spoustu bojovníků, to byla jasná zhovadilost scénáristy. Podle toho, jakou zvolil Ivar pokrývku hlavy, bych si tipnul, že se děj příští série přesune do Číny. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku