Hry o život: Drozdajka 2

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (viac)
USA / Nemecko, 2015, 137 min

Hry o život: Drozdajka – 2. časť je záverečnou časťou fenomenálnej série o Katniss Everdeenovej (Jennifer Lawrence). V poslednej kapitole nepôjde len o prežitie, ale bude sa bojovať o budúcnosť obyvateľov celého Panemu. Konečné zúčtovanie s nenávideným prezidentom Snowom (Donald Sutherland) sa blíži. Drozdajka spolu so skupinou najbližších priateľov, vrátane Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peetu (Josh Hutcherson), povedie rebelov v ich boji za slobodu. Jednotka z 13. obvodu sa vydáva na misiu, ktorej cieľom je zlikvidovať prezidenta a skoncovať s jeho tyraniou. Na Katniss však tentokrát čaká omnoho nebezpečnejší nepriateľ ako boli všetci tí z Arény Hier o život. (Forum Film SK)

aLPaC

Důstojné zakončení této série! Po prvních dvou dílech odehrávajících se v aréně, následoval pro mě nejslabší Síla vzdoru 1. část, jenž se sice chvályhodně snažil poukázat na hlavní úloha médií ve válce a dopadu propagandy na civilisty, nicméně nemusel nám to vnucovat celé dvě hodiny. Trochu jsem se tudíž obával, že 2. část v tom bude pokračovat, což se potvrzuje ale jen okrajově a většina příběhu tak tvoří malá a mladá skupina bojovníků, která se snaží nepozorovaně proniknout do Kapitolu. Podle mě je tento díl nejdrsnější, mutanti v kanálech potěšili, přesto "předzávěr", tzn. scéna popravy je dost čitelná a jak tu někdo psal, taky by mě překvapilo, kdyby to dopadlo jinak. No a úplný závěr je samozřejmě kýč, ale i s tím jsem počítal a kvůli těm pár minutám nebudu hodnocení snižovat. ()

Zombi

Trochu lepší než předchozí část, ale stejně to nic nemění na tom, že první půlka je hrozná nuda s absencí pořádného děje. Ve druhé půlce se to pak docela rozjede a serie končí nakonec celkem důstojně, nicméně celkový dojem to příliš nezachrání. Slabší 3 hvězdy. ()

Milky. odpad!

První části jsem dal díky soundtracku alespoň jednu hvězdičku. Zde už vyloženě není o čem diskutovat. O naprosté sračkovitosti se nedá pochybovat a pro mě asi nejzajímavější scéna z celého filmu byla, když z balkonu sledovali bombardování kopce. Z toho šla cítit alespoň jakási atmosféra. Zbytek byla blbost plná klišé a jak je v této sérii zvykem, spousta logických a prvoplánových blbostí. Co tam dělaly kanálové zombie jak vycucané z Constantina? Proč se jednotka vojáků/celebrit prochází nepřátelským městem jak na promenádě a nekryje se? Navíc když jejich černý kapitán nejdřív řekne, že v mapě nemají všechny pasti a že tam určitě jsou nové a pak tam chodí jak by se nechumelilo, vleze jak blbec do každého průchodu a samozřejmě to odsere. Poslední třetina filmu už je vesměs natahovaná vata klišovitých a kýčovitých scén určených pro nejmladší divačky. Což podle přístupnosti znamená asi pro ty 12-15. ()

Movie Gourmet

Film má v sobě něco velkolepého a jedná se o poměrně výpravné zpracování, ale bohužel má vícero hluchých míst. Hlavním tahákem je zde příběh (a v tomto případě konkrétně jeho završení) a charizmatické hlavní postavy v čele s Katniss (Jennifer Lawrence), prezidentem Snow(em) (Donald Sutherland) a prezidentkou Alma Coin (Julianne More). Zajímavá knižní předloha a ucházející scénář nabízí ve výsledku pozoruhodnou podívanou, která by však mohla být o dost lepší, jak předpokládám... I tak ale stojí za shlédnutí. Verdikt: 3 1/2* a 75 %. ()

Matixed

Staré dobré Hunger Games (první dva díly) se bohužel časem změnily v sérii Divergence. Naivní hlavní hrdinka si každý den hází mincí, aby věděla, kterého chlapa bude milovat dneska. Bude to Péťa nebo Uragán? Jde proti systému a typicky vše umí, ve všem je dokonalá. Všechny zvraty ve filmu byly dost dobře předvídatelné a působí dost klišé. Káťa si zase jako vždycky myslí, že na ní závisí celý svět a má bohužel pravdu, jakoby musela stát u každé změny příběhu. Speciální efekty ve filmu vypadají dost odfláknutě. Co ale obdivuji je fakt, že při žádné otázce skutečnost nebo iluze neodpověděla "Já nevím.", jako by to udělala většina žen. ;) Všichni co film už viděli budou pravděpodobně souhlasit, že by bylo lepší, kdyby skončil tak o 5 minut dříve. ()

KM Phoenix

Tak, bídná adaptace podprůměrné knižní předlohy dospěla ke svému finále. Bál jsem se, že to bude hrozné na hranici koukatelnosti. No mé obavy nebyly zas až tak daleko od pravdy, je to zbytečně natahované a nelogičnost portrétovaného světa je zde ještě více do očí bijící než v předchozích dílech. Jennifer Lawrence se tváří stále stejně debilně jako v předchozích dílech a bohužel se k ní přidal i Josh Hutcherson v roli Peety a tahle dvojnásobná nálož emocionálně přepjatých a tragických postav je skoro k nesnesení. A je to o to horší, že skoro nikdo jiný nemá ve filmu žádný pořádný prostor. Z těch větších jmen stojí za zmínku jenom D. Sutherland, který jako jeden z mála vypadá, že si svoji roli ultra padoucha i docela užil. Ostatní (Harrelson, Moore a Hoffman) jsou tam skoro zbytečně. Jsem rád, že už je tato série u konce a s největší pravděpodobností jí (dobrovolně) už nikdy neuvidím. Škoda, že to je jeden z posledních filmů kde se objevuje P.S. Hoffman. ()

Cement73

Nakoniec sa film dejovo slušne držal knižnej predlohy, čo mu v mojich očiach prospelo... A napriek tomu, že Lawrence je pekná baba, tak hrať nevie dobre a liezla mi na nervy, vždy keď mala zahrať nejakú hlbšiu emóciu... Aj napriek tomu som sa bavil. Howk ()

Yardie

Lepších 70%. Prvních 45 minut pěkná nuda. Schválně jsem se díval, do kdy mě to moc nebavilo. :-) Těch prvních 45 minut bylo opravdu mdlých, nic moc se nedělo a neviděl jsem nějaký velký posun v ději. Poté se to ovšem rozjelo a nenudil jsem se ani chvíli. Některé části byly opravdu hodně napínavé. Nechyběla akce, politika, intriky, napětí. Od 45. minuty opravdu jízda se vším všudy. Škoda toho před tím. Takže za mě spokojenost, dostal jsem to, co jsem čekal. Mohlo to být o 20-30 minut kratší a bylo by to ještě lepší. Celkově tedy nebyla série úplně špatná, bavilo mě to, hlavně od druhého dílu dál, ale na druhou stranu to nebyl nějaký TOP. Prostě povedené dílko, na které se člověk rád podívá, klidně i znovu. Čekal jsem od toho nějakou teenage ságu, ale byl jsem mile překvapen. Samozřejmě pasáže o vztazích mě moc nebrali, ale beru je jako součást a nebylo toho zase nějak moc. Howgh! ()

Ollie235

Jak mě úvodní část Mockingjaye docela bavila, na závěr této filmové série jsem se poměrně těšil. Musím však konstatovat, že končí zklamáním. U předchozího dílu jsem chválil tvůrce, že dokázali vybudovat napětí, které mělo být potřebným východiskem pro epické finále. To se bohužel nekoná. Katniss vypadá, že její postavě dochází dech a totéž se dá říci i o celé sérii. Druhý díl zůstal nepřekonán. Nudné 3*. ()

Marys

Pozrel som všetky Hunger Games filmy v jednom slede nie až tak dávno, no úplne som zabudol, čo sa tam dialo v tom-ktorom konkrétne. Možno ma to nezastihlo v správnej generácii, alebo to bolo skrátka jedným uchom dnu, druhým von. Bez zanechania výraznejšej stopy vo mne. ()

Smisek odpad!

NEUVĚŘITELNÁ sra*ka! Líbil se mi první i druhý díl, těšil sem se tedy na vyvrcholení téhle série. Tenhle film je ale šílené zklamání. Žádné napětí, žádné emoce, nulová návaznost filmu a až dětinsky zpracované pasti a scény. Chtěl jsem z toho kina utéct. Opravdu. Využijte své peníze lépe a stáhněte si to. Když už to potřebujete vidět.. ()

Swoser

Čekal jsem velkolepé finále jako u Harryho Pottera, ale ono hovno. První část byla lehká předehra, která nás měla připravit na konečný díl této ságy. Místo toho jsme dostali nesmyslný příběh, nudné dialogy a smrti, které byli opravdu hodně předvídatelné. Opravdu bych si tento film užil, ale pravda je, že jsem trošku usínal. Ale klobouk dolů za scénku v podzemí, která byla trochu z Aliena, ale i tak vypadala dobře. 135 minut stopáže a využito tak 20 max. 5/10 ()

Greg25

Film, který vám nabídne přehršle patosovitých proslovů a dialogů. Vítejte v přes dvě hodiny trvajícím ukecaném a ucajdaném filmu, který nabídne jedině to, že se vám u většiny scén kvůli kýčovitosti dialogů a monologů chce smát. Úplně poslední scéna filmu té kýčovitosti nasadí korunu. Navíc Jennifer Lawrence neumí tu postavu uhrát, nemění výraz ať trpí, je naštvaná či odhodlaná, prostě nikdy. 35% ()

M1k9 odpad!

Bože můj. Po předchozím bídném díle jsem spíše víc doufal, než-li očekával, v opravdu slušné završení průměrné série. Nakonec tedy všechno do koše, anebo dívejte se jen na první dva díly, což se lehce řekne. Absolutně otřesný film. Jeden z nejhorších za poslední dobu. Tam kde mělo k něčemu dojít, neschopně přešlapoval na místě a pouštěl nám flashbacky z minula. Čas běží a stále nic. Nervozita stoupá. Pak najednou píp, ono se to stalo. Co??? To je všechno? K tomu jsme se připravovali celý jeden film? Bože můj. Já chci svůj čas zpátky. Tak a od této zlomové chvíle, "dobytí bílého domu" je to natahovaná křeč!!! Každá minuta je jako pěstí do oka a já začínám pokukovat po východu z kina. To už je vrchol všeho, nesmyslná pomalá stopáž po všem (ničem) a pak další a další a pak ta rodinka gumová a ptáčci. Připomenu, že nejsem hater co šel do kina na náhodu. Viděl jsem poctivě předchozí díly a přečetl jednu knihu. Film jsem viděl v naprosto neutrální náladě. Po zhlédnutí se dostavilo maximální znechucení. 0/10 ()

Erik7595

Velké sklamanie. Dokonca aj Mockingjay Part 1 mi pripadá ako lepší, ucelenejší film, ktorý ma dokázal po viacerých pozretiach strhnúť a vyvolať nejaké emócie.. Mockingjay Part 2 mal byť vyvrcholením tejto série, so silnými, napínavými momentami, so scénami, ktoré ma dokázali v knihe úplne "dostať".. Dostal som síce presne zadaptovanú 2. časť knihy, avšak práve tie emócie a napätie som s výminkov pár scén nepociťoval.. Najväčšie sklamanie pociťujem z ukončenia filmu, ktoré malo byť emóciami nabité.. A nebolo. Navyše je zbytočne naťahované, samotné zakončenie nebolo nutné roztiahnuť do 20 minút.. Aby som len nekritizoval, tak teraz čo sa mi páčilo.. Akčné scény super, škoda že ich je málo, avšak keď už prídu, stoja za to. Scéna s mutmi v kanáli je čo sa týka prevedenia a atmosféry naj scéna nielen z tohto filmu, ale aj celej série. Herci super, technická stránka bezchybná, hudba k filmu ma tiež potešila.. Film ako taký hodnotím ako mierne sklamanie, škoda viacero hluchých miest, ktoré sú vo filme vedľa iných, výborne natočených scénach. Túto časť hodnotím ako mierne sklamanie, avšak je dosť možné, že môj názor zmením, ako to bolo u HG:Mockingjay part 1. Takže dávam tri, najlepší film a vrchol série bol v druhom diely. Hodnotenie HG filmov - HG 70% , HG CF -95% , HG: MG p1 80% HG MG p2 70-75% ()

mateas.matt odpad!

V posledni kapitole nepujde jen o preziti nasich zadku od prolezenin, ale taky o chcipani nudou. Ono uz i predchozi dil mi mel dat signal, ze na ten dalsi uz nema cenu investovat drahoceny cas. Pripadam si jak kdyby scenarista smichal zmutovane zombiky, prdnul je do kanalu, protoze nad zemi by je zabila past vedle pasti, s trochou inspirace z prvnich dvou dilu a opravdu zajimavych her, zabarvil to efektama a v neposledni rade zalil cernym humusem, co se meni na vylitej asfalt, s radoby "hvezdnym" tymem "vojaku", ktere by zabil snad i Rumcajz s jeho zaludovkou. A co ten konec, probuh? Vazne se nam snazej naservirovat relax v prirode s prckama a stastnym koncem ala pohadky pro mrnata? Mela radsi dojit do tesne blizkosti samozvane prezidentky, stejne tak diktatora a odpalit se tou jejich ricinovou prirucni bombou, nebo co to bylo. 2 hodiny a par minutek k dobru sem si mohl usetrit.. nikdy vice! ()

Lilloos

Tři hvězdičky nejsou úplně zasloužené, ale chci jimi zdůraznit fakt, že na rozdíl od předchozího dílu je zde alespoň snaha, aby se něco dělo, a tak jsem se ani chvíli nenudila, to přiznávám. Bylo to však lacině získaná pozornost. Pomocí akce - často nijak zvlášť zdařilé (zvlášť v potrubí jsem si připadala, jak v béčkovém hororu, kdy se skupinka přeživších zmenšuje na úkor příšer aniž by to v člověku vyvolalo jedinou emoci). Takzvané zvraty jsem prokoukla dřív, než se o nich vůbec začalo mluvit, takže překvapení - šok nula. A co se týče přesahu, jo, snaží se nám tu něco sdělit, ale vše podstatné už bylo řečeno v prvních dvou dílech, navíc mnohem méně násilnou formou. Co mě však mrzí nejvíc je, že postavy, ačkoliv k tomu měly čtyři celovečerní filmy, nejenom že neprošly žádným vývojem a jejich rozhodnutí působí prvoplánově a bezmyšlenkovitě (viz Katnissin výběr chlapa), navíc ale nebyly schopné projevit svou osobnost, jako by snad ani žádnou neměly...V nejlepším případě mají jednu charakterovou vlastnost, za kterou se po celou dobu schovávají. Takže jak hodnotit celou serii? Určitě zklamání, po gradujících prvních dvou dílech jsem čekala víc…mnohem víc. A na závěr si dovolím ještě poznámku k hereckému výkonu Jennifer Lawrence, který je neskutečně nevyrovnaný. Zatímco většinu času předvádí jen naštvané čučení do blba, v samotném závěru ukazuje, že se nebojí brečet a vypadat přitom jako skuteční brečící lidé – blbě, za což má můj respekt. No, ale pozdě holka. ()

dee.n

To je tak, když se na něco rok těšíte a ono to pak absolutně nesplní vaše očekávaní. Kdybych aspoň Hunger Games a Jennifer Lawrence tak nezbožňovala. Po shlédnutí v kině ve mě zůstala taková divná horka pachuť z nenaplněných představ...I tak se ale na celou sérii jistě několikrát znova a znova rada podívám. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

17.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy… (viac)

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (viac)

PF 2016

PF 2016