Pitryx

No, jako film ve svém celku jistě vynikající. Ale když já mám raději ty „funesovské“ blázniviny. Ty kde je gag za gagem a ne moc řečí kolem. U těch se lámu v pase smíchem. Tady jsem se moc tedy v pase nelámal. Neříkám, že jsem se nebavil, to bych lhal. Vždyť i kdysi jsem na tento film byl v kině vícekrát. Ale prostě jsem čekal více legrace. Přesto je snímek zábavný, jen jej nehodnotím tak vysoko. ()

PlayEasy

Co jiného se dalo čekat od mistra Funèse a od válečné francouzské komedie? Všechno dobré... Ale tohle je lepší než všechno dobré. Tohle je fantasticky ulítlé a tak geniální. Po zkončení filmu nás začalo bolet břicho... Ne, nebylo to z ledových čokolád :)), ale cítili jsme bolest na bránici :o))) Něco, co nejde popsat jen slovy... Ten pocit se musí zakusit... 95% ()

SAINTS

Vynikajuca francuzska vojnova komedia ktora pobavy,hlavne vdaka presvedčivym hereckym vykonom a vybornemu scenaru ktory je plny vtipnych dialogov a scen. ()

subic

Už jsem psal několikrát, Bourvil není můj největší oblíbenec, v jiných filmech s Funésem je to lepší. Když jsem byl děcko, tak se mi to líbíli, dneska mě ty gegy už spíš nudí, prostě 4 frčky to nemůže mít, protože to není takový ten film, na který se rád vždy znovu podívám. ()

Pete

Velký flám jistě patří k francouzské komediální klasice, avšak nemá v tomto směru čím překvapit - nemusím Bourvila, který si jako polodebilní prosťáček z lidu jede to svoje, a také rtuťovitý cholerik de Funes je tu ve své obvyklé poloze, kterou ovšem máme tak rádi, zvlášť když ho namlouvá náš svatý František. Francouzský odboj jistě nebyla ve skutečnosti taková taškařice, ale kdo jiný by se měl k tomu takto vracet a vyjadřovat, než generace, která WWII zažila osobně? Vlastně bude lepší nechat tentokrát veškerou kritiku stranou, uvolnit se, a nechat tuhle komedii plnou převleků a situačních gagů dělat to, co umí - bavit, a nakazit diváky pohodovou atmosférou, kdy se nemůže nic zlého stát, a i ti náckové všude kolem jsou jen takoví neškodní packalové. ()

ostravak30

Gérard Oury už od svých začátků dobře znal Bourvila a tak není divu, že ho obsadil i zde. A vzhledem k tomu, že Smolař dopadl hodně dobře (spojení Bourvil + Louis de Funès fungovalo), tak si jej režisér o rok později zopakoval. A opět to fungovalo. Neznám všechny Funèsovy filmy, ale Velký flám je jeden z mála, který se odehrává za druhé světové válce ve filmografii této legendy, možná jediný. A Oury umí dělat dobré komedie. Zdejší si z Němců nejen utahuje, ale je plná improvizací a jedinečných scének. Už jen pohled na ty dva, absolutně netypické hrdiny, kteří by si s nacisty měli poradit, jejich gesta, pohyb, to vše je zábava sama o sobě. ()

curil

Jako vždy si francouzští filmaři utahují z wehrmachtu jako z bandy idiotů. Jenom mi připadá paradoxní, proč tedy frantíci nepochodují Braniborskou branou, ale skopčáci se promenádují pod Vítězným obloukem. ()

Stejšn

Možná nejlepší Funésův film. Viděl jsem ho s mámou v kině, když mi bylo asi deset a od té doby ho mám rád. Výborný příběh, spousta vtipu a dobrých hereckých výkonů a navrch parádní český dabing. ()

iz67

Francouzská komedie s tím nejhorším, co francouzská komedie může nabídnout. Proč jsem se těmto věcem před 40 lety smál? ()

Milivoj

Perfektní kousek, setkání mistrů. Škoda jen českého dabingu "ze zlaté školy" - nic proti Filipovskému a spol., odvedli výbornou práci, ale teprve s příchodem DVD a původního znění s titulky jsem si film pořádně vychutnal. Ve filmu se plynule mísí angličtina s francouzštinou a obě pak s němčinou, z čehož plyne řada nedorozumění a humorných situací. Ne tak v české verzi, až na občasné náznaky (turecké lázně). Jak Francouzi tak Angláni mluví stejně a Němci většinou jakbysmet, možná jen navíc "vtipně" šišlají. Škoda. Ale stejně za pět, souhlasím s tím že je to jedna z nejlepších francouzských komedií všech dob (spolu s Blbcem k večeři). ()

krivkin

škoda, že dneska už se takovéhle filmy netočí :-) naprosto bezchybně naservírovaná libůstka, tento film miluju už od dětství - některé scény jsou opravdu úchvatné - bomardování wehrmachtu dýněmi z jedoucího náklaďáku, atentátem v opeře, útěkem v sudu na koňském povozu taženém jeptiškou atd. - v dnešních filmech je akce často strašně naddimenzovaná s jasně viditelným cílem "být co nejvíc strhující", tady je podaná s odzbrojujícím nadhledem.... mimochodem - taky jste si všimli, že snad v každým filmu z druhý světový je vždycky aspoň jeden německej oficír, kterej vypadá jako Göring :-) ()

marosson

Výborná komédia s fantastickým Funesom a nemenej dobrým Bourvilom a ostatnými hercami. Veľmi dobrý bočák sa podaril tomu škuľavému Nemcovi. Celkovo jedna z najlepších francúzskych komédií ()

honzic

Pěkný film se spoustou nahraných zápletek, trochu překombinovaný, humor moc hraný a Funes ještě ne tak výrazný jako v četnících či Fantomasovi. Pro mne to nebylo nic extra, ale na pokoukání to stačilo. Je to trochu natažené a opravdu až moc čekané a jasné, nekoná se překvápko a zábava je tak hraná. Škoda, ale stejně je francouzský humor lepší než italský a možná někdy i náš. Hodnocení: 65 % ()

moviepill

Konkurent Rabína Jákoba. Vynikajúci film plný akcie a skvelého humoru. Dvojica Bourvil - Funés funguje bezvadne. "Nebuďte chtivej! - - "Jo, a copak já jsem?" - - - "JO!" :-) Najradšej mám ten úvod a čast s hotelom. Okrem toho je vo filme zastúpená výborná hudba. Berliotz a jeho dielo v úvode filmu ma vždy chytia za srdce. "Já jsem KRANK!" - - - "Já tě uzdravim!" ()

m.a.s.

Jedna z mých oblíbených francouzských komedií a to hlavně díky nesourodosti dvou hlavních nechtěných hrdinů - dobrosrdečný natěrač a arogantní dirigent opery. Přesto společně prchají a pomáhají třem anglickým letcům z Francie do bezpečí. Zlatou tečkou jsou všěchny ty eskadry, kde jsou nacisté velmi zesměšněny. Úžasně se Bourvil a Louis de Funes doplňují. Prostě nerozthnutelná dvojka. Jasně tento film ukazuje potrhlost všech tří velkých národů, Němci hloupí, Franouzi mazaní a Angličané potrhlí s velkou klikou. Prostě je to film, u kterého se náramně odreáguju. ()

spacemaster

Louis de Funes je prostě klasa. Ještě se mi nestalo, že bych viděl film kde by hrál a nebyl bych maximálně potěšen. Kupodivu i jeho český dabing je výborný, což je pochvala, kterou ode mně dostalo jen málo dabingů. ()

megajalec

Mňa to príliš nechytilo. Okrem pár výlevov Funesa málo srandy. Škoda, že sa neodviazal pán komik viac. Takto len priemerná zábava, dej ako tak, sem tam je tých náhod až príliš ()

wocicko

Faktem je, že Francouzi umí točit filmy, umí točit komedia a hlavně ty komedie o válce. Zrovna na téhle komedii nejvíce ocenuji zobrazení až bezduché veselosti Němectva (oslava narozenin), a je s podivem, že tenhle aspekt se v komedích neobjěvuje časťeji :-) Jo a vlastně je tam moc pěkně zvěčněna jedna důležitá historická udlost a to návštěva Heydricha ve Francii. ()

persik

Teda, musím říct, že ve výsledku je to spíše zklamání a na to, že se jedná údajně o nejlepší film s Luis de Funesem, tak já ho rozhodně na hrot svého žebříčku nezařadím, osobně preferuji Křidýlko nebo stehýnko, nebo Oskara. Z celého filmu mi zůstává v hlavě jen Bourvilovo telefonování s hláškou "Oni lžou":) ()