Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

JohnSmith

No už z traileru jsem nebyl dvakrát unešenej, ale říkal jsem si, že je to přeci Marvelácký vesmír, tak to nemůže být špatný. Omyl. Už to, že hlavní hrdina Pratt je naprosto strašný, mě zkazilo celkový dojem z filmu. Jinak natočený je to hezky, takový novodobý Star Wars. Dějově však o ničem. ()

Trustme

Amerika je zemí (ne)omezených filmových možností. Dochází jí nápady, nikoliv však rozpočet. Svět možná zahubí třetí světová válka, filmový svět pak dozajista studio Marvel a jeho komiksová úderná družstva nejapných hrdinů. Investici 170 milionů dolarů do něčeho tak neoriginálního, rádoby vtipného může dát jen mýval s raketometem. Ehh, co by za to mohlo být krásných filmů podle skutečných událostí se Stevenem Seagalem nebo Dolphem Lundgrenem... Divák je však dychtivý po čím dál větších spaceballs. Opravdu, tohle nezachrání ani dobrá hudba z walkmanu. ()

VanTom

Dle očekávání jsme dostali povedenou (komiksovou) space operu v Star Wars stylu, tzn. z barevného předalekého vesmíru se spoustou bizarních mimozemšťanů, planet a udělátek, kde schematický děj táhnou zábavní, skvěle napsaní hrdinové svou vtipnou i emocionální interakcí. Vše vypadá a zní úžasně, trochu kostrbatěji probíhá snad jen seznámení s celým konfliktem a zápletkou, tzv. za pochodu, a mnoho nitek vede dál do dalšího dílu. Odkazy na Marvel Universe tu zastupují jenom dvě (zatím nepodstatné) postavy, jinak Strážci galaxie stojí na vlastních nohách. ()

Emerelle

Vtipné, 122 minut překvapivě rychle uteče a vy si říkáte jaká je to škoda, že už běží titulky. Postavy jsou více než sympatické, nejlepší postavou je podle mě Groot. Dávám ale o hvězdu méně za tu scénu kdy Peter tančí aby odlákal pozornost... pro mě absolutně nepochopitelné. ()

Sany33

Oficiálne si Rocketa pridávam medzi top 10 najobľúbenejších fiktívnych postavičiek. Tie hlášky čo zazneli a ten scénický humor. Veľmi dobre som sa pri filmoch od Marvelu takto nepobavil ale Strážci Galaxie majú aj iné odlišné čaro. Marvelovské príbehy sú založené na boji dobra so zlom, to si asi každý všimol, preto keď už kukáte Marvelovky dáky ten piatok, postupne strácajú na atraktivite. Produkcia chce dodať est filmom tým, že do nich bude pchať čo najviac akcie a 3D efektov. Ale ako ukázai Strážcovia je to malicherné a zbytočné, pretože stačí kvalitná dávka humoru, dobrá akcia, super dynamika a samozrejme hovoriaci medvedík čistotný, ktorého najlepší kamoš je chodiaci strom. I am Groth. Jednoducho pecka. 93% ()

ravalah

Graficke zpracovani excelentni, scenar nezajimavy, nemastny, neslany, vtipy jsem temer nezaregistroval. Postavy az na vyjimky (racoon, groot a hlavni hero) nezajimave, divne. Zaporak malo zaporny. Chybi nejaka kulervouci scena. Chybi poradna hudba. Chybi strhujici dej. Pro me osobne je to tak na padesati procentech oproti Avengers a vlastne ani nechapu, jak se to mohlo dostat s celkovym hodnocenim tak blizko Avengers. 6/10 ()

majkl44

No já nevím.. Už od vidění traileru jsem si říkal, že se mi to moc nezamlouvá, takže jsem na celý film moc nespěchal.. Slyšel jsem a četl hodně pozitivních ohlasů, tak jsem si říkal, že se třeba mýlím, ale i potom co jsem film viděl, zůstaly mé dojmy nezměněné. Nic moc... ()

SadAngel

Čím míň filmů ročně vidím, tím míň mi stačí ke štěstí. Je to film, kterej si můžete pustit s chlapem co dělá pro Disney a sestrou, která není geek, v poušti na Novej rok a všichni budou spokojení. True story. ()

Eleanor05

V podstatě tuctový produkt značky Marvel s milionkrát obehranou zápletkou o záporákovi, co chce bůhvíproč ovládnout svět a partě "hrdinů", co se mu v tom z prvoplánově splácaných důvodů rozhodne zabránit. 70% snímku tvoří galaktické souboje s nesčetnými výbuchy, aby se mohli diváci s plnou náručí předraženého popcornu pokochat 3D bezduchými hrátkami s vizuálními efekty. Ale na druhou stranu je to i svižné, zábavné a parodicky vtipné, a to víc, než většina Marvelovek. A kvůli Grootovi s nejnáročnějším monologem ve filmu, musím půl hvězdičky ještě přihodit. :) ()

Pump

Pro milovníky sci-fi pravý ráj. Kosmické lodě, skvělý příběh a úžasní hlavní hrdinové. Casting si musel užít když hledali dřevo :-D. Jsou tam místa, která se dle mého moc nepovedla, ale v celkovém dojmu jsou s přimhouřením očí přehlédnutelná. No tak ne úplně, ale dá se to přežít :-D ()

sskrblik

V základu je to zdařilá směsice Hvězdných válek, Pátého elementu a Marvelovských Avengers v bezvadném vizuálním kabátu. Zaujala mě skupina, která pospolu spolehlivě funguje - Drax vypadá jak Vlaďa Franz za mlada a na steroidech, Rocket s Grootem připomíná Hana Sola a Žvejkala (dokonce Groot neustále vyslovuje své jméno Groot, což vyznvá jako Žvejk z Hvězdných Válek nebo Timmy ze South Parku), zelená paní Gamora a bez člověka Petera by se to samozřejmě neobešlo. Oproti dříve zmiňovaným Avengers, jsem se u tohoto skutečně bavil. Dobré vtípky, slušná akce včetně soundtracku. Není to typ filmu, který bych zrovnal vyhledával, ale jsem potěšen, že mě neuniknul. ()

Beatle

Bylo to fajn, jenže to je tak všechno. Tomu boomu kolem originality tohoto filmu proto vážně nerozumím. Postavy mi přišly trochu urychlené ve vývoji, "out of character", řekla bych, protože to, co se na začátku zdálo jako bandička pobudů a zlodějíčků se během doslova 3 min. stala grupou ochránců Galaxie. Jen..protože prostě je to správné, i když k tomu krom Gamory neměl nikdo skutečnou motivaci. Ale komix jsem nečetla, nemohu porovnávat. Za mě 65% ()

ZeroCZ1233

Krásné, vtipné, v partě má zastoupení každá základní menšina, máme tam člověka, zvířátko, strom, ženštinu na bázi hulka a pána, kterej si myslí, že když je nasranej, tak nožíkem dokáže zničit vše, co si zamane. A Awsome Mix Vol. 1 jsem slyšel vícekrát než je zdrávo. #VšichniMámeRádiGrůta ()

lykan9

Musím se stydět, když si vzpomenu, jak jsem téhle partě před shlédnutím nevěřil. Myslel jsem si totiž, že už opravdu jen chtějí těžit ze značky Marvel. Po 116 minutách jsem ale úplně otočil. Zajímavé a nesmírně vtipné postavy, dokonalé triky a zpracování, výborné herecké výkony a to je jen začátek. Dokonce i ty postavy, co měli velmi málo prostoru, měly šanci podmanit si diváka. Hned se musím podívat na dvojku. ()

mkubalikova

Chybí mi trochu silnější záporak a i scénář by se dal dotáhnout. No ale během těch dvou hodin, které utíkají pod návalem vtipů (Rocket rulez!), to člověk vlastně nestihne řešit. 100% P.S. Groota chci domů! ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)