Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

subic

Národ grázlů neboli syndikát skutečně existuje? Na začátku je zrušena IMF a je sloučena se CIA, aby na konci byla IMF obnovena a jejím novým šéfem se stal starej Alda Baldwin. Do akce taky nasadí britská MI6 svou fešnou agentku Rebeccu Ferguson. S nejodřenějšíma ušima dávám 4 frčky, protože i když Tom Cruise už je prostě chlápek 50+, tak si to nezadá v akci s předchozími díly. Efekty i hudba jsou taky slušné, společně s trojkou jsou to 2 nejlepší díly série. A sponzorem bylo BMW. 75% ()

horor2

5.díl Mission: Impossible - Národ hajzlů se opravdu povedl a drží hodně vysoko laťku, hned po třetím nejlepším díle série :-P ()

johnsnow

Ďalší masakrálny diel. Tomu sa vraví nárez. Síce akcie pomenej,ale to nevadí lebo tá čo tu je je skvelá. To vlámanie sa do tej marockej úschovne dát bolo perfektné a celkovo to bolo super. Ale najviac musím pochváliť moto-naháňačku. najmä jej prvú fázu. Akurát čo ma sklamalo bolo málo priestoru pre Baldwina a nič moc záporák. Ale to sú len malé chybičky. ()

murkl

Ethan Hunt má prostě zvláštní auru, kterou jenom blázen, s tváří Toma Cruise, dokáže zahrát. Cruise vylepšil formuli, kterou našel v Ghost protocol a výsledkem je dle mě nejlepší film série. ()

JosefTomas

Popravdě už ani nevím, co k tomu psát, M:I se vrací a dostanete přesně to, co chcete mít, skvělou akci, Toma Cruise, který dělá jednu šílenost za druhou a ke všemu to nemá, jako ostatní akční filmy, pitomý příběh. Je to sázka na jistotu, ale dobrá. ()

hrumsrt

Po výborném čtvrtém filmu tu máme po čtyřech letech zase další M:I. Tentokrát se režie ujímá zase další režisér, v pořadí již čtvrtý, ale jde o prvního z nich, kdo udělal sám jak scénář tak si snímek i zrežíroval. Christopher McQuarrie je především skvělý scénárista, který si v Hollywoodu navždy vydobyl místo už dávno v devadesátkách, když sepsal Obvyklé podezřelé... Tady jde rovnou o jeho čtvrtou spolupráci s Tomem Cruisem a tihle dva to spolu umí až dodnes, kdy loňský návrat Top Gunu je tomu důkazem.. Tomík od předchozího dílu zase tolik nestihl, ale současně v tomhle období spolupracoval s McQuarriem na dvou jiných filmech a jasně se utvrdili, že už v tom chtějí jen spolu tak nějak ve všem. Pátá M:I těží z práce jakou odvedl předchozí díl, který tímhle zůstává kvalitativně nepřekonán, ponechává se špionský tým okolo Ethana, a tak se téměř hned jde na věc... Akorát, že vůbec jelikož časy se změnili a Ethan se mezitím stal nepřítelem těch, kterým tolik let sloužil.. Tenhle film pro mě nemá nejlepší příběh a stejně tak přichází s poněkud tuctovým záporákem, ale jinak se zlepšil v tolika věcech. Akce jak nám ji tvůrci servírují nebyla v historii značky nikdy lepší.. Úvodní akce s letadlem je parádní a Tomík se touhle scénou "vysmívá" všem kaskadérům. Ovšem vrcholem je pak samotná honička na motorkách, skvěle natočená dynamická a navíc to není jen prostá honička, nýbrž paleta nápadů. K už ustálenému a pořád skvělému castingu se přidává pořád dosti neokoukaná Rebecca Ferguson, která už sice nyní očarovala třeba výkonem z Duny, ale tehdy musela působit jako zjevení. Co si budeme M:I bývá často přirovnávána (porovnávána) k sérii s agentem  007, kde dávno přišli na to, že ženský prvek v takovém špionském akčním filmu vůbec není na škodu. A přesně takový efekt má i Rebecca, která snímek příjemně oživuje, a když rozhazuje těma dlouhýma nohama je k pomrknutí, ale ještě více se jí daří přebíhat mezi stranami příběhového konfliktu.. Líbí se mi, jak se pořád drží pravidlo M:I, že se musí hrdinové dostat někam, kam se dostat prostě nejde (ne asi vzhledem k názvu), což tady představuje ta "vodní akcička", která je pořád to fungující super a přesto nabízí něco nového. Miluji o kolik lépe filmařsky ten film vypadá, jak každá scéna stříká filmařskou dokonalostí, což se týká především kamery a střihu. Je to zatraceně dobrej kousek, na který se nádherně dívá, ale nezvládá to naservírovat tak poutavý příběh, což platí i o poněkud tuctovém záporákovi.. Je to super film a nebojím se to zařadit hned za čtvrtý kousek, ale minule mě to bavilo o fous víc.  P.S. Jak jsem si říkal, jakej byrokratickej zmrd je tady Alec Baldwin, tak holt při dobrým scénáři se na nic nezapomíná.. 85% ()

Pete

M:I-5 McQuarrie přišel, viděl, zvítězil - a už neodešel. Scénář je mnohem lepší a propracovanější, než u předchozího dílu - jak švýcarské hodinky přesněji řečeno, což dělá z Národu grázlů do té doby nejlepší díl. Provedení čisté, svižné, napětí správně udržující. Cruise se navíc pod spřízněným režisérem rozhodl pro ještě více riskantních kaskadérských výkonů, a v tomto ohledu překonává v každém následujícím díle sám sebe (protože mezi ostatními hereckými hvězdami na tomto poli nemá konkurenci). Trefa do černého je skvěle napsaná i zahraná postava Ilsy Faust, a také zloduch Solomon Lane je víc než fajn. Nejvíc ale stejně oceňuji posun ke klasickému špionážnímu schématu, přitom vhodně inovovanému. Spy hard, tleskám. ()

ostravak30

Další akční smršť při níž fanynky Toma Cruise muselo mrazit. Ten si totiž většinu kaskadérských kousků dělal sám. Jak scéna na letadle nebo honička na motorkách klikatící se silnicí a jiné vypadají skvěle. Nejvíc mě ale potěšila Rebecca Ferguson, kterou mám rád už od dob Bílé královny. Je to bezpochyby nejvíc sexy partnerka v této sérii. Jen ty zrady tzv. ve vlastních řadách jsou už trochu ohrané. ()

jirijo

Pátá nemožná mise pokračuje ve směru předchozího dílu - jako efektní týmová akčně-špionážní jízda. Suveréně ji vévodí nestrárnoucí Tom Cruise a jeho tým (vtipálek Simon Pegg, tvrďák Ving Rhames, sympaťák Jeremy Renner a velezajímavá Rebecca Fergusson). Vše je zabaleno do brilantně nasnímané (oscarový kamereman Robert Elswit) akce (podvodní sekvence v Maroku, honička na motorkách...) s odlehčeným humorem a s vrcholem ve scéně ve vídeňské opeře. Jen padouch (Sean Harris) mohl být možná více "démonický" namísto uhlazeného stylu. Scénárista a režisér Christopher McQuarrie již při předchozí spolupráci s Tomem Cruisem na Jacku Reacherovi naznačil svůj příklon spíše k oldschoolovému pojetí, kde převažuje "ruční práce" (bitky muže proti muži na všechny způsoby) před digitálními prostocviky všeho druhu. A v tomto duchu pokračuje nadále. Osobně je mi sice bližší přece jen více vypilovaný a celkově charismatičtější čtvrtý díl, ovšem jako letní blockbuster nemá pětka (zatím) letos konkurenci. ()

Cannonball

Uz aj Tom starne ale Ethan je stale The Agent a dava nam to najavo hned od prvej minuty. Lenze ku koncu mu dochadza dych a zacal som sa nudit. Reziser tomu tiez moc neda a drzi to na ujde to urovni, takze konecny vysledok neublizi ale ani nenadchne. Mozno nastal cas aby Tom dalsie pokracovanie uz len produkoval. Predchadzajuce dva diely sa mi pozdavali viac. 70% ()

Raskoslav

Solidní letní špionský blockbuster, který vskutku možná aspiruje na jeden z nejlepších dílů této série. Film od začátku nabere svižné tempo, které si udrží víceméně do takových 70% filmu. Akce i střih je hutnou záležitostí, a nezapře se určité podobenství stylu z Edge of Tomorrow. Celkově skvělé podívání s mozkem zapnutým na půl plynu a přijmutím určité nadsázky, kvůli které sem nemohl tak nějak věřit vážné scény a ani celkovou hrozbu něakého syndikátu whatsoever. Plusy: - Akce jako na správné polské svatbě, ale film na ni neni vyloženě založen - Záporák s emoční výbavou Kristen Stewart - Střih i režie na vysoké úrovni - Foot fetišisté si užijí Rebeccu Ferguson ještě více Zápory: - Navzdory neustále omílanému vyskreslování Syndikátu jako nejhrozebnější organizace všech dob, tak kromě hlavního záporáka zbytek vypadal jako parta vymrdanejch stacenů, který po letech hraní křoví v divadlech došli do stádia krize středního věku a zobaj pro jistotu i prášky proti menopauze - Aspoň každejch 15 minut naservírovaný jedno hollywodský klišé - Vedlejší "dějství" (nedá se tomu tak moc říkat) z prostředí CIA působilo dost vykastrovaně - Poněkud natáhlej konec s moc famfárama ()

dzules

vydařená MI i když mě se stejně nejvíc líbí Ghost protocol. Rozhodně velkým plusem pro sérii je Simon Pegg, trochu mi vadí Jeremy Renner, protože se objevuje již v jiných sériích a začíná být "profesionálním agentem"- raději bych viděla jinou tvář. Co se týče filmu, tak není co vytknout. Líbila se mi scéna jízdy po schodech a následná honička s vtipnými momenty-tohle prostě funguje. Naopak scéna ve vodou zatopeném počítači mi přišla už moc přitažená za vlasy i na MI. Každopádně by tahle série potřebovala do dalšího dílu nějakou novou jiskru, neboť se stává Danem Brownem filmu- každý díl je dobrý, ale zažité schéma už se začíná "okoukávat" ()

Stepa777

Po výborném hodnocení zde na CSFD jsem měl větší očekávání. Po shlédnutí jsem byl ve srovnání s tímto hodnocením nepatrně zklamán. Celkově ale mohu říct, že je to jeden z nejlepších dílů MI, možná nejlepší, možná ne, těžko říct. Nejvíce se mi líbila hlavní část filmu (prostřední část), když se děj odehrával v Maroku, tam se to vše rozjelo na plné obrátky, tak jak je fanda těchto filmů zvyklý. Honička na motorkách opravdu super, jak už zde ostatní taky psali. Je to dáno skvělou kamerou a záběry 1st person přímo z motorky, to jsem v žádném jiném filmu neviděl. Navíc to byla honička sestříhána a natočena velice přehledně. Prostě super. Potom ta část filmu, kde se snažili ukrást flash disk - pod vodou, taky strhující. Parta okolo Cruise opět super - hlavně vzájemné setkání v Maroku a jeden Joke za druhým ! Záporák vypadal drsně, povedlo se. Jen mi trochu vadil začátek filmu, kde se vše dost dlouho rozjíždělo a děj se dosti táhl. Stejně tomu bylo i na konci ve finále, kdy se to dost zadrhlo. Ale výsledek pořád na 4 hvězdy, ale přes 80 % bych asi nešel. Každopádně, konečně, dosud jeden z nejlepších akčních filmů tohoto roku. ()

Shadowspark

Jeden by řekl, že Cruise na takovéhle akčňáky už po padesátce nemá a měl by už ubrat a přehodit výhybku. V tom případě vás Rogue Nation (Národ grázlů) přesvědčí o opaku, nevím, zda je buď borec, protože ho jeho věk vůbec nezpomalí nebo šílenec, který si potřebuje uspokojit vlastní ego a hledá nové fyzické výzvy, když kaskadérské kousky tohohle kalibru dělá sám v tomto věku, každopádně zase zde předvádí svůj atletický talent, bojové schopnosti, s hlavním záporákem si hraje na "kočku a myš", pouští se do divokých automobilových a motorkářských honiček (Pozn.: To byla podle mě asi nejlepší část filmu.), rvaček s nebezpečnými zabijáky a sportovních výzev (v Ghost Protocol lezl po vysokém baráku bez lana, tady zase plave ve vodní nádrži bez dýchacího přístroje s kyslíkem - podle mě další důkaz toho, jak šílený dokáže být), tohohle herce není radno podceňovat. Příběh mě zaujal a Cruiseovy scény se Simonem Peggem jsou dost k rozesmání. Ze všech dosavadních dílů z filmové série Mission: Impossible mě tenhle bavil nejvíce a Rebecca Ferguson v hlavní ženské roli se mi velmi líbila, asi proto, že nehraje "křehkou dámu", ale spíš "drsnou divoženu", s kterou není radno si zahrávat a u které si člověk nemůže být ničím jistý. Pozn. se spoilerem: Trochu mě mrzí, že Brandt (Jeremy Renner) a Luther (Ving Rhames) zde nebyli tak akční, jak jsem doufal. ()

ESNYR

Nemám ani tak problém z filmem, jak z postavou hlavního padoucha. Ten týpek byl sice přesně ten typ chlápka co umí zastrašit už pohledem, ale jakmile promluvil tak jsem zažíval prazvláštní pocity, protože mluvil jak kdyby umíral a ještě se u toho tvářil jak mrtvola. SPOILER Když jsem v traileru viděl scénu z letadlem a visícím Ethanem, tak jsem čekal nějakou dobrou akční scénu a ne že to bude jen to co bylo v traileru a ještě navíc že to nebude mít ani nějaké pokračování. Prostě tím začíná film a má to asi 2 minuty - nic víc k tomu KONEC SPOILERU Scéna v divadle byla dobrá, jen mě opět ( jako u mnoha jiných filmů ) zaráží že se dají třeba do divadla propašovat zbraně tak jednoduše jako třeba kapesník I když mají roztodivné tvary a formy. Při scéně na motorkách jsem trochu uhýbal hlavou, protože ty milimetry už byly opravdu na hraně kaskadérských možností. Nemá smysl tady popisovat celý děj, to si přečtěte u jiných komentátorů, já jen napíšu že scéna pod vodou mi nepůsobila takové stavy jako ostatním ( kteří dýchaly za Ethana a držely mu palce, popřípadě omdlévaly hrůzou jestli to přežije - proboha je to Ethan Hunt !! ) a spíše jsem čekal čím se vytasí aby to zvládly v pohodě ukočírovat. Malinko zbytečně na mě působil návrat "toho černocha u kterého si pořád nemůžu vzpomenout na jméno ale vím že to není Michael Clarke Duncan " protože by to klidně šlapalo i bez něj. Celkově se jedná o zajímavé pokračování které si určitě zaslouží 4 hvězdy, protože je lepší než 3 a 4 díl. ()

Stanmi

Agent Ethan Hunt (Tom Cruise) jde se svým týmem opět do akce a tentokrát musí čelit mocné a tajné organizaci bývalých agentů, známé jako Syndikát... Letošní rok je na špiónské filmy poměrně plodný a jedním z nich je také Mission Impossible - Národ grázlů. Ačkoliv se tedy jedná už o pátý díl, tak doposud jsem zhlédl pouze první snímek, takže nemůžu přiliš srovnávat toto pokračování s těmi předešlými. Zakladním stavebním kamenem této filmové série byl, je a nejspíš také bude Tom Cruise, který ač už překročil padesátku, tak roli akčního hrdiny zvládá naprosto s přehledem (navíc mu velký problém nedělají ani různé kaskaderské kousky). Co se týče trojice jeho parťáků (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner), tak nejvíce prostoru dostává právě Simon Pegg a to nejenom jako nositel humoru, ale zapojí se také do akce (což Simonovi jde možná líp než vtipkování). To Rebecca Ferguson jako hlavní ženská hrdinka Ilsa pro mne byla příjemným překvapením, protože jsem ji zatím v žádném jiném filmu zatím neviděl. Ústřední záporák v podání Seana Harrise sice není vyloženě špatný, ale není příliš výrazný a navíc to poněkud přehání se svým zlověstným hlasem. Takže obsazení a herecké výkony jsou celkem v pohodě, ale předností tohoto snímku je především akce, ať už automobilové nebo motocyklové honičky, přestřelky, pěstní souboje, vše je velmi dobře natočeno a zřežírováno, takže akčním pasážím prakticky není co vytknout. Za největší slabinu filmu tak považuji samotný příběh, který prostě nebyl tak zajímavý, aby mě zcela vtáhl do děje. Tedy ne, že by byl vyloženě nudný, některé části snímku jsou velice povedeně, zmínit musím především naprosto parádní až bondovskou pasáž z Víděnské opery, ale základní příběhová kostra mně prostě příliš neoslovila. Celkově vzato je tak Mission Impossible - Národ grázlů solidní akčně-špionážní snímek, který sice má nepříliš zajímavý příběh, ale může se pochlubit kvalitními akčními scénámi, atraktivními lokacemi a nestarnoucím Tomem Crouisem. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz