Stopy

(festivalový názov)

Mladá cestovatelka a spisovatelka Robyn Davidson uskutečnila sólo výpravu dlouhou 2700 km z nitrozemského Alice Spings k Indickému oceánu. Cesta napříč australskou nebezpečnou pouští pouze s věrným psem a nevyzpytateln ými velbloudy přibližuje původní Austrálii, její posvátnou kamennou horu Uluru, horké rudé vnitrozemí s tajemstvím pouští a původními obyvateli. Díky této cestě Robyn Robinsonová poznala cenu opravdové samoty a uvědomila si, že občas se musíme vzdálit od světa, abychom poznali, že do něj patříme. (Bontonfilm)

Dado

Príjemný a nenáročný film, ktorý ťahá skvelá Mia Wasikowska. Dlhšie hodnotenia nemajú v tomto konkrétnom prípade širšie opodstatnenie, nakoľko snímka ničím neurazí, no zároveň neprinesie nič, čo by divákovi utkvelo v pamäti na dlhšiu dobu a tak ak si ten aj neskôr spomenie na púť po stopách Robyn Davidsonovej, skôr než jej zážitky si vybaví v mysli okúzľujúce prostredia austrálskej púšte. (60%) ()

Tosi

Ty, co neumí být sami se sebou, tahle předlouhá cesta Robyn Davidson australskou pouští k smrti unudí, pro mě byla krásná a pohlcující. Její představitelka Mia Wasikowska nesla na svých bedrech celý film silně a elegantně, záběry na vnitrozemí a velbloudy byly víc než nádherné, domorodec Mr. Eddy moc milej a až na pár drobností (nezakrytá ramena před sluncem?), se film odvíjel naprosto přirozeně. Potěšila mě věta "slova jsou přeceňována", a ať jsem klidně v hodnocení osamocenej poutník, dávám jasně za nejvíc. ()

Lachtaan

Není to Útěk do divočiny, není to ani Pouť. Je to ale další přenádhernými scenériemi obohacená dobrodružná podívaná s tím správným melancholickým hudebním podtextem, který pohladí na duši, ale více ve vás nezanechá. Samotná Mia Wasikowska je tou herečkou, jejíž hraní vydržíte během těch svižných dvou hodin, avšak rozhodně není člověkem, kterého obličej i řeči byste si museli dopřávat denně. ()

Helmutek

Nádhernej film, kterej zbytečně neřeší, kvůli kterejm vlastně problémům se Robyn k pouti rozhodla, ale místo toho ukazuje, jak těžký (ale i hezký) něco takovýho může bejt - ať už jde o tu cestu jako takovou, nebo o samotu s ní spojenou. Vlastně ani nevim, díky čemu přesně (na mě) ten film funguje tak přirozeně a tak hezky, jak funguje - jestli díky skvěle padnoucí hudbě, dobře vybranejm hercům (Wasikowská reálnou předlohu sice asi lehce přikrášluje, typově to ale sedí hezky - a třeba Adam Driver jako Rick Smolan je naprosto úžasnej, a to včetně toho jeho přerodu z totálního debila na někoho, komu na Robyn skutečně záleží), nebo jestli je to kvůli skvělý kameře a výpravě, díky čemu se na film kouká tak strašně krásně - asi je to všechno dohromady. Sympatický mi bylo i to, jak film nikam nespěchal, a já si tak moh s klidem užívat každou scénu a mít radost prostě jenom z toho sledování samotnýho - v tomhle mi to trochu připomínalo třeba Jarmusche a jeho posledního Patersona. Typickym příkladem tohodle je třeba scéna doprovodu Robyn tim starym aborigincem přes posvátný území - člověk nerozumí vůbec ničemu (to ostatně ani Robyn ne), ale nikomu ani ničemu to nevadí a naopak je z toho jedna z nejhezčích scén. Za mě jednoznačný překvapení a krásnej zážitek. ()

hanagi

Já jsem nikdy moc nechápala lidi, kteří mermomocí musí vylézt na nějaký příšerně nebezpečný kopec anebo zdolat nějakou podobně nedostupnou divočinu, nedejbože poušť. Bylo pro mě proto velkým překvapením, že mě ta strastiplná cesta australskou pustinou zaujala více než jsem očekávala. Může za to samozřejmě Mia, potom nádherná kamera a hlavně samotný magický kontinent a jeho původní obyvatelé. ()

Mishqo

Jedna žena, jedna fena a 4 ťavy. Nádherná púť naprieč vyprahnutou ale nádhernou Austráliou plná emócií. Krásna hudba, nádherná kamera a Mia Wasikowska. 90% ()

VanTom

Podle skutečných událostí natočené "velké romantické dobrodružství", kdy se samotná dívka se psem a třemi velbloudy (+ mládě) vydala na 1700 mil a více jak půl roku dlouhou pěší pouť ze Střední Austrálie k oceánu. Proč? Protože měla takový sen, chtěla (si) něco dokázat a v lidské společnosti se necítila. Útrapy a vyčerpání to samozřejmě byly hrozné, na druhou stranu se za celou cestu nestalo nic dramatického. Ale snímku se celkem podařilo zachytit tu neuchopitelnou melancholii jejího duševního rozpoložení, stejně jako prodat krásu australské krajiny. Ovšem některé situace mi přišly přinejmenším podivné, jako když náhle zjistila, že postrádá kompas, vrátila se pár kilometrů, kde ho našla ležet jen tak na písku, no a v té chvíli začala panikařit, že neví kde je a že se ztratila. ()

Dinosaurier

Záblesky inspirované fotografiemi Ricka Smolana. Strašná škoda, že film utrpěl na výpravnosti a některé souvislosti bez znalosti příběhu divákovi prostě nedojdou. A nutno uznat, že trailer navnadil až příliš. ()

Hanys_

Velbloudí žena na výletě skrz Austrálii. Ono to už z obsahu o filmu vypadá dost nezajímavě a popravdě to i dost nezajímavé bylo. Mia putuje a putuje a za celou dobu se vlastně nic záživného neděje. Parádní scenérie to prostě zachránit nemůže. 3.5/10 ()

aquiver

Křehká a čistá dobrodružná road movie napříč Austrálií s velbloudy. Stopy nejsou tak monumentální drama jako předchozí Curranův Barevný závoj, ale pro cílovou skupinu, která miluje dobrodružství na vážno s vnímáním světa a krásné přírody, představuje nádherný očistný zážitek, včetně závěrečné katarze. 75 % ()

Prochy38

Na Stopy jsem se vážně těšil. Mám rád podobné survival treky nebo pobyty. Austrálie je nádherná země a doufal jsem, že dostanu alespoň část její krásy právě v rámci putování. Tak jsem trochu zklamán. Jestli jsem čekal survival, nedočkal jsem se. Filmově to vypadalo spíše na delší procházku. Škoda. Pohráli si s velkou psychickou zátěží, to chválím, ale nějak mi chyběla ta fyzická vyčerpanost. Byť šlo většinou o poušť, stejně jsem z australské přírody dostal dost. Krása. Víc velbloudů, než klokanů, ale nevadí. Pěkné. Klobouk dolů před výkonem Robyn Davidsonové, ale jestli jí to za to stálo....Ale nikdy jí neodpustím, že vzala na takovou výpravu psa. Tím ho zabila už na začátku. Filmek funguje, jen jsem čekal větší trhák. ()

gumolit

Mladá austrálska herečka Mia Wasikowska hrá neohroženú cestovateľku a spisovateľku Robyn Davidson, ktorá uskutočnila soĺo výpravu dlhú 2800 km z vnôtrozemia Alice Springs cez drsnú púšť až k Indickému oceánu.Jej cesta spolu s verným psom a ťavami približuje pekné prostredie Austrálie, horúce červené územie s pôvodnými obyvateľmi a tajomstvá drsnej púšte,ale tiž ukazuje na nebezpečie, ktoré by človek čakal najmenej..Vdaka svojej ceste hlavná hrdinka spoznala cenu skutočnej samoty a uvedomila si, že občas sa my ľudia musíme vzdialiť od sveta , aby sme spoznali, že do neho proste patríme.Tento krásný životný príbeh a dobrodružstvo je proste nádherne sfilmované a fanúšikovia filmov ako Utek do divočiny alebo snímku Divočina z minulého roku by si tento kúsok nemali nechať ujsť. ()

mira007

Cesta jedný introvertky, která chce své vnitřní problémy vyřešit sólo cestou přes australskou poušť. Není to akční, ale je to velkolepá podívaná a trochu i psychologický film. Bavilo mne to. ()

Garch

Naprosto famózní film o putování Robyn Davidson: "Tracks". Udělej si čas na každé políčko obrazu, na každý zvuk...Filmový zážitek. herecky, kamerou, scénářem, hudbou... Obrovský respekt před Robyn Davidson i tím, co zde prožila Mia Wasikowska. Asi překvapení a zážitek roku. ()

Hvězdní sponzoři kryjí výpravu do divočiny

Hvězdní sponzoři kryjí výpravu do divočiny

05.04.2015

Na to, že televizní projekty lákají ty nejzářivější hvězdy a věnuje se jim stejná péče jako filmům pro kina, jsme si již zvykli. A HBO spolu s National Geographic nyní připravují další projekt od… (viac)

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (viac)