Stopy

(festivalový názov)

Mladá cestovatelka a spisovatelka Robyn Davidson uskutečnila sólo výpravu dlouhou 2700 km z nitrozemského Alice Spings k Indickému oceánu. Cesta napříč australskou nebezpečnou pouští pouze s věrným psem a nevyzpytateln ými velbloudy přibližuje původní Austrálii, její posvátnou kamennou horu Uluru, horké rudé vnitrozemí s tajemstvím pouští a původními obyvateli. Díky této cestě Robyn Robinsonová poznala cenu opravdové samoty a uvědomila si, že občas se musíme vzdálit od světa, abychom poznali, že do něj patříme. (Bontonfilm)

t.b.kat

Film, který není určen pro každého. Příběh o cestě, nebo spíše pouti ztracené duše za vykoupením. To, že se Robyn (hlavní aktérka) rozhodla podstoupit onu cestu od lidí, všeho toho hluku, povrchnosti k objevování vlastního já - uskutečnit tak sebevražednou cestu s jakýmkoliv výsledkem, smířená se svou osamělostí - se dostává do kontrastu reality života a potřeby peněz. Musí tak učinit rozhodnutí, které ji je proti srsti a které ji neustále narušuje ono hledání vnitřního já, jenž ventiluje nepříjemným vystupováním vůči lidem, kteří ji platí. V průběhu cesty má čas přemýšlet a poznávat tradiční domorodou kulturu, zvyky a legendy. Film sám o sobě je poměrně rozvleklý, divák má tak možnost sám na sobě poznat tu pomyslnou tečku kdesi za obzorem, ke které se jde v jakémsi meditativním stavu. Naopak rušivým elementem filmu bylo jednoznačně chování aktérky, kterou však omlouvá její záměr. K filmu se člověk těžko bude vracet, ale stojí za to jej vidět, proto 3* ()

david666

Sympatické Mie jsem ve filmu fandil, nicméně i když se jedná o solidní film s atmosférou, nějak se nemůžu zbavit pocitu, že z tohoto námětu se dalo vytěžit víc. ()

CYP3A4

Nemám rád filmy inspirovaný skutečnou událostí, ale tenhle ve svý pokoře, stručnosti a přitom překrásný kameře mě úpně dostal. ()

Ace.A.T.L.

Další vejšlapovej film a ikdyž je jich hodně, tak tenhle film rozhodně nepatří k těm zapomenutelným. Mia jede skvěle, až bravurně a i díky ní se tenhle film tak parádně povedl. Příběh zajímavej a natočený to je hodně procítěně a tak, že se člověk snadno do děje vžije a jen si to užívá. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

steews

Takový hodně pohodově podaný film o jedné něžné blondýnce, která se rozhodla jít sama dlouhou cestu napříč australskou divočinou. Proti filmu v podstatě nic nemám, až na to, že to vypadalo až nějak moc jednoduše, skoro jako kdyby to měl zvládnout každý druhý, v podstatě když si vydělám na velblouda, můžu hned vyrazit. Film se snažil hrát s psychologií postavy, byly tam nějaké flashbacky, ale v podstatě se nedozvíte, zda jí to nakonec něco dalo či nikoliv. Myslím, že by šlo spousta věcí udělat lépe, ale zase by se asi ztratila taková hodně nadnesená atmosféra filmu. ()

Alvin

Film v podobném duchu jako Into the wild, ale bez zbytečné dramatizace a scénáristických odboček, o to víc autentičtější. Někdy bych si to rád zopakoval na velkém plátně. Za vybroušený vizuál, laskavou Miu, ukecaného dědu Eddieho a dvouhodinové vytržení z šedivé civilizace do rudé divočiny, je to dnes za rovných pět velbloudů. ()

kodwin

Tak je to trochu bezobsažné, ale když ty obrázky jsou tak hezké ... Ale nedivím se těm, co si o Tracks myslí, že je to pěkná nuda. Já bych zdůraznil slovo pěkná. ()

ryccoly

Snímek s velmi působivou výpravou, který se zakládá na zajímavém a hlavně skutečném příběhu. Nabízí nám reálný pohled na australské pouště, život komunit v jejich blízkosti i chování tuctových turistů. To je ovšem jediné, co stojí za zmínku. Pokud v tomto filmu hledáte hloubku či nějakou formu životní filozofie, budete zklamaní. Děj postrádá akci a zápletku, postavy nejsou sympatické. Celkově jde o nudu bez akce, která ovšem dobře vypadá. ()

redsparrow

Střílení velblouda a vzít s sebou psa? To snad ne, taková nelidská, neduhová a nekorektní zvrhlost. Ok, trolle Emma53 :) Slabší 3, ani to nevypadá jako film podle veleúspěšné knížky a reportáží v NG, ale jako narychlo spíchlá inscenace, i když ne špatně natočená. Dalo se z toho vytřískat mnohem, mnohem víc. ()

Sejkorka

Líbí se mi, co napsal Big Bear. Včetně toho,že v kině na plátně by to bylo úplně super. Herci si určitě museli docela hrábnout, především Mia. To je panečku herečka ! Adama Drivera (Kylo z Hvězdných válek) jsem v roli fotografa vůbec nepoznal. Za tu přírodu a Miu 4* ()

peproch

Autobiografické vyprávění zfilmované do podoby velice citlivého výborně časovaného pseudodokumentu. Bývá těžké mahlédnout do dramat duše, ale tentokrát se to dost povedlo a zůstal prostor jak pro poznání, tak pro přátelkou lásku, tak pro situační napětí i pro komično a absurdno. Kameramantské prostředky jsou tradiční a tak příjemně divácky vstřícné, Mia W je pozoruhodně atraktivní, věrná roli a skvěle s Adamem D. interaktivní a sdílná. Hlavní postava Robyn řeší svůj smysl života, zkouší svou roli, testuje svoji výkonnost, její pouť do pouště je nalézáním posvátnosti mrtvých, odkazu rodičů, modlitbou, vlastním příběhem. Moc moc moc výborné filmování toho, jak se jako drobná blond dívka neztratit v dobrovolné opuštěnosti. ()

Hvězdní sponzoři kryjí výpravu do divočiny

Hvězdní sponzoři kryjí výpravu do divočiny

05.04.2015

Na to, že televizní projekty lákají ty nejzářivější hvězdy a věnuje se jim stejná péče jako filmům pro kina, jsme si již zvykli. A HBO spolu s National Geographic nyní připravují další projekt od… (viac)

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (viac)