Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

venison

Bohužel musím konstatovat, že další tolik očekávané pokračování Avengers, pro mě bylo mírným zklamáním.. Možná jde divák do kina s větším očekáváním, než může dostat, a proto jdou automaticky body dolů.. Hlavní příběh nebyl na úrovni marveláckého komiksáku přespříliš sofistikovaný, spíš sloužil pouze jako kulisa, která plní roli pevného základu pro gejzír akcí nadupaných bitek a honiček.. Dění na plátně je od samého začátku pořádně našlápnuté, ale nejsem si jistá, jestli by bylo koukatelné pro nefanouška předchozích filmů a stihl by pochytit vocogo, když děj běží tak jak leží a nikdo nic nevysvětluje.. Z prvních Avengerůch jsem byla nadšena zejména proto, že se jednotliví členové komiksového „gangu“ skvěle doplňovali a harmonie tak něja vyplynula z jejich rozdílných charakterů – dvojka na mě spíše působila roztekle, slitě a odosobněně.. Nevíc hrubě porušili pravidlo všudypřítomného vtipu (nebo jsem proti němu byla imunní).. Nové postavy mě lehce prděli (radši staré známé osvědčené, než nevýrazné postavy).. Navíc Thor byl moc pohotovej, Iron man moc suchej a Hulk moc velkej cíťa.. Mno nic, celkově jsem z toho rozpačitá.. Mnohem radši si pustím film o jednotlivcích, kde je výraznější propracovanost a osobitost hlavních hrdinů, než tenhle mix slabého odvaru, kterej se mydlí naprosto nepřehledně naráz po celém plátně hlava nehlava :-D Ps: Na další jejich velkofilm půjdu zase.. A do kina.. Přispět jak blbec na hollywoodskej klišé filmovej průmysl :-D ()

Pavlínka9

Film jsem viděla dvakrát – jednou v klasickém kině s pár lidma s českým dabingem a podruhé na mém každoročním Festivalu Fantazie v Chotěboři s totálně přecpaným kinem plných šílenců do Avengers a všeho podobného s tím spojené :D Ta první verze byla solidně nudná – i hlavně kvůli českému dabingu, který „kradl“ tu původní atmosféru a bylo to fakt otravné a nezáživné. Proto mi bylo hned jasné, že bude druhá shlédnutí :) Není to poprvé, co jsem toto udělala a na FF to stojí totiž za to :) Avangers tímpádem byli hned o něčem jiném ;) Je to sice takové již pro mě „nastavované“ – ale večírky, Stark ;) veškeré narážky, ať už na spisovnou mluvu či jiné pošťuchování mezi s sebou – má to prostě již jiné kouzlo….Ale i tak jsem se určitým způsobem bavila…Je vidět, že ty peníze na to pořád jsou, herci to budou hrát až tak do 60ti let a technologie bude stále lepší a lepší. Líbila se mi dost také Olsen, která má pro mě určité kouzlo a snaha zvednout Thorovo kladivo je nejlepší scéna z filmu :D A když pak projde Paul Bettany a podává kladivo Thorovi – to nechceš :D :D Za mě super - jen je mi určitým způsobem líto, že digitální efekty tolik ovládají filmy (nejsem toho úplný fanoušek), ale chápu, že u těchto filmů to prostě ani jinak nejde, ale nemám ráda, když je to tak moc "okaté".... ()

uiu

Jako fanoušek Marvelovského světa jsem spokojená, i když dvojka Avengerů pokulhává za hravostí a nevraživostí týmu jedničky. Jenže stejně tak jako fanoušek musím být nakvašená jako zbytek skalních nerdů MCU ohledně vztahu Natashy a Bruce, který je nucený a na konci "dominantně" tragický (Bruce raději odešel od celého týmu, než aby se zapletl s Natashou, která jen stojí a kouká do zdi) spolu s twistem, že Clint má rodinu a děti (osoba A: představte si, co by Loki v jedničce udělal, kdyby věděl, že Hawkeye má rodinu - osoba B: Hawkeye v jedničce sám nevěděl, že má rodinu). Prostě jeden scénaristický fail za druhým, který měl vést ke klišé, abychom sympatizovali s tou jedinou postavou, co nemá nadpřirozené schopnosti, ale jen luk a šíp, a která už od začátku filmu bruslí na tenkém ledě, že ji odkráglují, když ženě slibuje, že se vrátí v pořádku z války mezi bohy a roboty. A pak tu máme neustále omýlanou postavu Quicksilvera - pardon Pietra Maximoffa - jelikož je tato postava copyrightem Sony, který vlastní X-Meny, měl Joss Whedon zakázáno použít slovo Quicksilver a mutant a jelikož studio Marvel na tuto postavu dostalo práva jen na jeden film, museli se této postavy taky co nejdříve z frančízy zbavit (do doby, než ji Marvel koupí zpátky jako Spider-Mana). Toť k všemi nenáviděné smrti v celém filmu - v jedné scéně je Pietro schopen uchopit vystřelenou kulku a postavit ji na stůl, v další scéně jej zbraň rozstřílí. Další volovina je často omýlaný text distributora, že Tony Stark "oživí", "vymyslí", "stvoří" Ultrona, když přímo ve filmu je nám ukázáno, že Ultron je umělá inteligence uvězněná v Lokiho kopí, která se SAMA probudí k životu a první věc, na kterou narazí, aby se mohl "zhmotnit" je jeden ze Starkových rozbitých robotů. Film je jeden fail ve scénáři za druhým, což vedlo k tomu, že si Joss Whedon smazal Twitter po náporu hateů od fanoušků. A i když je tu spousta nedotažených a wtf momentů, jsou to prostě Avengers a miliardové tržby pro Marvel. ()

ywo666

V pohode komixovka, ktorá ale nie je nič extra. Vtip a hlášky jednotky to nedosahuje. Akcia je taká akú sme čakali. O nič lepšia, o nič horšia. Mrazivý trailer sľuboval lepšiu atmosféru. Whedon sa síce snažil zahrať na temnejšiu nótu. Ale ostalo to niekde na pol ceste. Mal buď točiť polokomédiu alebo to malo byť ešte o triedu drsnejšie. Nenudil som, ale ani ma to ničím neohromilo. Rozhodne neodporúčam ľuďom, ktorým sa jednotka nepáčila, alebo páčila iba kvôli vtipným hláškam. Slabé 4* ()

neoBlast

Nevím vlastně proč ztrácím čas, nejsem jednoznačně cílovka a nakoukávám jenom jako jeden z největších povinných blockbusterů léta. Nedokáži vypnout a STERILITA se kterou na nás Marvel opakované útočí mě vysloveně odpuzuje. Mám v hrdinech hrozný guláš a rozhodně mě jejich osudy vůbec nezajímaly. Velmi informativní komentář. Nemáte zač. Po jeho přečtení cítíte jeho zbytečnost asi jako já přebytek marvelovského filmového universa. 30 % ()

elanius

(116/2015) / Priznám sa, že už od začiatku som bol na Avengerov "prednasratý" a rozhodnutý zadeliť maximálne 2*. Nakoniec, ako to tak býva, musím uznať, že dvojka Avengerov je docela zábavný a slušne natočený komiksový hit. Na velkom plátne by bol zážitok asi ešte väčší, keďže tu o akciu a vizuál ide v prvom rade. (6/10) ()

noriaki

První díl týmovky byl jako zjevení. Hravý, atmosférický, kompaktní a přitom dával všem hrdinům dostatek prostoru pro jejich exhibici. Dvojka se snaží o totéž, ale je jaksi sterilní a natahovaná. Jako kdyby se Avengers už rozloučili a ten přídavek si odbyli jen z povinnosti. Snaha už už odejít ze scény je na plátně reprezentovaná především onou hrubě nezvládnutou romantickou linií, ale tak trochu i vším ostatním. Děj je uspěchaný. Scénář postrádá onu graciéznost a velkolepost jedničky a přitom mu chybí lehkost a nadhled. A jakkoliv si myslím, že je to téměř svatokrádež, hlavnímu záporákovi nepomohl ani James Spader, aby měl alespoň kapku charismatu. Mimochodem, má něco společného s Transformery? Je to vůbec stejná rasa? A mohli by se alespoň potkat? Nebo třeba se Supermanem? Když si během hektické záchrany světa najdu čas na podobné úvahy, tak je na filmu něco špatně. ()

Zek

Další film u kterýho je trailer lepší než film. Čekal jsem , že ten Ultron bude daleko větší záporák než co byl ve finále. Na co jsem se nejvíc těšil bylo jak capitan america přijde o ten štít. Když jsem viděl výsledek tak jsem myslel, že hodim popkorn na plátno a odejdu. Možná kdyby tam bolo větší napětí a nebyla tam zbytečná romance Black Widow a Hulka, tak to mohlo být dobré pokračování. ()

anli

Komiksoví superhrdinové se opět spojují ,aby chránili svět.Toť ve zkratce.Komiksový vesmír se mohutně rozrůstá a filmy s jednotlivými hrdiny se propojují více a více a pomnalu bude skoro nezbytné vidět všechny,abychom pochopili veškěré události minulé ,současné i budoucí.Jednotlivé filmy na sebe totiž navazují a tudíž respektují události filmů předešlých a neznalý divák se ptá proč a co je toto.Musí vše vidět a pak se ptát nebude.Takže popořádku.Pokračovánií Avengers spojuje hrdiny známé a samozřejmě přidává nové ,aby byli zajímavější a barevnější.Scénář pokračuje v duchu jedničky ,takže hlavně digitální ,vizuální a zvuková oslava ,ale nezapomíná se ani na jednotlivé hrdiny ,jejich životy a jejich problémy a občas to vše propojují humorné hlášky a situace ,bez kterých by to nebylo ono.Za sebe musím říct ,že jsem byl spokojený ,jak s výpravou ,vizualizací,tak se zvukem ,kamerou a herci.Trošku slabší byl opět scénář ,jako u prvního filmu a celkově druhé dobrodružství vyznívá o něco slabšeji ,než díl první.Chyběl mi tu nějaký větší nápad a moment překvapení,jakoby byl režisér se vším tak nějak spokojen a nesnažil se přidat vlastní invencí a jít o level výš ,ale jinak je to slušná ,dynamická a velmi nabušená jízda se spoustou akce ,hlášek a několika opravdu skvělých momentů a scén.Dávám 80% ,protože kromě scénáře vše šlape na výbornou a opět podotýkám ,že se vyplatí ,jako u všech komiksovek čekat do posledního titulku.Je to vskutku skvělá rodinná podívaná ,která zapadá do vytvářeného vesmíru na výbornou a budeme se na ní dívat zas a znovu. ()

Ellimere

Čekala jsem, že nový Avengers prakticky nemohou zklamat, ale bouhužel se do jisté míry tak stalo. Přijde mi, že Whedon měl spoustu nápadů a málo prostoru, takže film působí dlouze, ale přesto i trochu přeplácaně. Hlavně je zde příliš postav, Avengerů má být šest a ne devět. Záporák je v celku ok, ale není nijak objevný - je vidět, že toho největšího si stále šetří (na Avengers 3?). Film jen skoro už do bitky k bitce a zbytek je vata a 140 minut je prostě příliš. Najednou se začnou rozvíjet vztahy, které se nedaly v předchozích dílech vůbec tušit. Avšak minulost Black Widow je zajímavým spestřením. Narzdíl od toho Hawkeyova rodinka působí opravdu moc sentimentálně, sekání dříví asi mělo ukázat, že i superhrdinové mají svou lidskou stránku. Po vážném druhém Captainu America jsem čekala, že tento díl bude odlehčenější. Na záčátku nabídne řadu podařených vtípků, kterých je ale s postupujícím časem míň a míň. Přesto to ale není špatný film. Vcelku jsem se bavila, triky jsou exkluzivní, ale čekala jsem prostě víc. 3D je docela zbytečné, nejvíc plastické jsou titulky. A konec? Jestli to má takhle pokračovat, tak děkuji nechci. A taky chybí Loki. Příště raději víc svěžesti. ()

Nyck

Filmy založené na komiksech z velké většiny nestojí na brilantně vykreslených charakterech ani na precizně promyšleném scénaři. Jde o zábavu, o efekt, o sympatické hrdiny, které hrají oblíbené herci, o vytržení z kontextu všedního světa. Nepatřím mezi fanatické vyznavače komiksů, přicházím s nimi do styku jen v podobě filmů, ale Avengers mě i na podruhé pobavili. Ať už to byly scény typu Thorovo kladivo nebo akční sekvence, snímek neztrácí na tempu a pořád je na co se dívat. Pokud chceme vidět "týmovky", pak se nelze vyhnout tomu, že se film zabývá všemi postavami ne tak detailně, ale každé dává prostor. Možná bych se na Age of Ultron díval jako na rozehrání událostí pro další díly, které mohou být sakra zajímavé. A stejně, v čem hraje Scarlett, to musí mít úspěch. :) ()

Timak

Tak druzí Avangers mě nezklamali, to ani nemůžou a abych řekl pravdu, tak první Avangers mě vlastně rozesmutnili víc - tam jsem čekal něco moc extra a na první shlédnutí to prostě nebylo ono. U dvojky je to v podstatě stejné, akorát jsem byl na to připraven :-) Záměrně jsem se vyhýbal všem videím, diskuzím a obrázkům a udělal jsem dobře. Protože většina lidí po shlédnutí prvního teaseru dostávali závratě z toho, že Marvel přešel na temnou stranu DC. No a vlastně opak je pravdou - humoru je zde dost - a opět velmi trefně. Za mě spokojenost s hořkou pachutí. Sjedu to ještě jednou a pak už budu moudřejší :-) ()

sochy.zirafka

Tento film je ve skutečnosti situační komedie. Jen místo smíchu diváků je v pozadí slyšet (a vidět) ryk "epických" potyček často popírajících přírodní zákony. Narozdíl od dobrého sitcomu jsou však scény často nesmyslně natahovány (motherf***ing montage! Downeyho a Ruffala), nebo naopak zbytečně utnuty (Hemsworthův sidequest). O nepřirozeně působících cameo scénách, které jsou čistě prvoplánovou poklonou komiksůznalým návštěvníkům, už raději nemluvím. Co že se mi to vlastně líbilo na prvním díle? Ah. Komedie. Ok. Přiznám se, že jsem se místy fakt smál. Nic převratného se však neudálo, svět se točí dál. ()

hroubek

Jsem zklamaný. Ale dalo se to trochu čekat, jelikož laťka je nastavená hodně vysoko a po Avegers a dvojce Kapitána se svět marvelovských hrdinů posunul někam jinam. A o to se svým způsobem snaží i Age of Ultron, ale nejde toho docílit, jelikož je děj přeplněný postavami a zbytečným megalomanským finále. Joss Whedon měl opravdu moc těžkou práci a zvládl jí, ale tak nějak se z toho vytratilo původní kouzlo. Dialogový a akční scény odsýpají, přesto to nepůsobí, tak lehce jako jednička. Moc tomu nepomáhá totálně nepřehledný střih, která z několika akčních scén dělá obrovský guláš a občas i nudu(finále, úvod) a třeba takový souboj Hulka s iron Manem, není vůbec špatný, ale chybí mu něco malinko víc. Troufám si tvrdit, že mně více bavili dialogové scény, než ty akční. Dost se mi líbilo, jak některé postavy jsou mnohem lépe využitý a dobře se s nimi pracuje. Velkou zásluhu na tom má Jeremy Renner, který dostal mnohem více prostoru a využil to na výbornou. Scarlett Johansson dostala mnohem více prostoru a je vidět, že s Markem Ruffalo si padli do noty a jejich scény má jí velký náboj a jsou plné emocí. Chris Evans si jede svoje a to zamrzí zvláště po výborné Zimním vojákovi. Chris Hemsworth má skvělé hlášky a taky nejlepší gagy, ale vůbec bych se nezlobil, kdyby jeho postavu tvůrci trochu více využili. Downey Jr. je prostě Tony Stark každým coulem a prostě dělá to co umí a to co fanoušci od něho očekávají. Velké zklamaní pro mě bylo nevyužití Elizabeth Olson a Aarona Johnsona, který měly film osvěžit, ale tvůrci je naprosto zazdili, takže spíše nudí. Moje největší zklamání je ze záporáka, který je trapný a nudný a po skvělém Lokim a Kingpinovi mě nemá co nabídnout. Paul Bettany konečně dostal tvář, ale moc pozdě. Dost se mi líbil Andy Serkis a těším se až ho uvidím znovu. Akce mě moc neoslovila, jelikož se mně nelíbil způsob jakým je nastříhaná a hodněkrát působila dost nepřehledně. V průběhu filmu se to zlepšilo, ale i tak mě to mrzelo, jelikož jsem se těšil. Gagy a vtipné momenty se povedly a jsou krásnou ukázkou, že opakovaný vtip může být stále vtipný. Avengers: Age of Ultron není špatný film, jen jsem od něho očekával mnohem víc, než je zdravo. ()

Michi88

Úžasný. Sice některé dialogové scény uprostřed filmu mě moc nebavily, ale když přišlo na akci, úplně jsem na ně zapomněl. Závěrečný souboj a zvraty mě naprosto uchvátily a už netrpělivě čekám na Infinity War. Nejvíc ovšem potěšily nové postavy v podání Quicksilvera, Scarlet Witch a Vision. S lítostí přiznávám, že stará parta už mě trochu přestává bavit, a proto s otevřenou náručí vítám změny v týmu. Welcome new Avengers! ()

VasaX

Takové hodně podobné pokračování, se stejnou, ne li větší dávkou humoru a tunou superhrdinské akce. Co má Avengery v šuplíku Disney, nebojím se, že by nabrali temnější notu, nebo jiný nestandardní přístup k materiálu. A to je i vidět na Age of Ultron. Ano, do dvou dvaceti se vejde spousta vaty, ale je to vše hezky udělané a ani na chvilku to nevybočí. Avengers jsou a budou popkornový blockbuster, jako takové je beru a s výsledkem jsem spokojený (a tiše doufám, že materiál od DC půjde trochu jiným směrem, o to spíše že by se mohlo objevit něco z kolébky Dark Horse, pěkně s PG18...). Dostal jsem, co jsem čekal, a to tedy kopec veselé akční zábavy a navnadění na další kousky z tohoto univerza. A snad se i jednou dopracují před konečně velkou a drtivou výzvu - každý sice na plátně dostal svůj prostor, a to i vedlejší postavy a záporák, ale tak nějak nezbylo místo nad Avengers opravdu, uvěřitelně, zatáhnout mračna. Snad příště... ()

Mishqo

90% ... Mozno to nebolo dokonale, ale ako celok ma to uspokojilo a natolko vtiahlo do deja, ze som si nedostatky nebol schopny vsimnut, co hodnotim pozitivne. Nove tvare (Quicksilver a Scarlet Witch) boli prijemnym ozivenim. Audiovizualne nemam co dodat - hudba, akcia, efekty, vsetko na jednotku. A co som necakal, bola nadpriemerna (co sa tychto filmov tyka) davka humoru. Spokojnost velka. ()

romajz15

Jsem sice trochu limitovaný mým názorem na to, že druhý Captain America byl dokonalý Marvel, ale tomuhle prostě něco chybí. Efekty jsou samozřejmě jako vždy prvotřídní. Co ale pokulhává je příběh, který je tak tuctový i přes přítomnost umělé inteligence. Za celých těch 140 minut se příběh jako celek prakticky nikam neposune, nedozvíme se téměř nic nového o postavách. Celý film je vlastně (jak už tu spousta lidí řekla) jenom jednou velkou reklamou na fázy 3. Největším zklamáním pro mě byl ale sám Ultron, v traileru drsňák, který dokáže zlomit i nezničitelný Kapitánův štít, ale ve filmu se na scéně objeví jen minimálně (pokud nepočítám scény, kdy zrovna letí vzduchem, nebo od někoho dostává nakládačku), takže nedostane ani pořádně prostor pouštět hrůzu. Přesto celkem solidní podívaná. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)