Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

mararati odpad!

Máte taky takového otrávného kámoše, co Vám chce vyprávět o tom, jak včera ukouzl na schodech a začne tím, že se narodil jako nechtěné dítě a po třech hodinách vyprávění se dostane k tomu jak se poprve počural? Tohle je zhruba stejně napínavé, zábavné, obohacující a povznášející. Důkladně natrávená sračka, ve které není ani stopa po nestrávených kouscích čehokoliv. Další díl? ne, děkuji. ()

rigby

Díval jsem se asi jen proto, že jsem viděl předchozí části a chtěl bych to vidět do konce. Toho jsem se ale zatím nedočkal. A právě tato nedokonalost, ten pouhý přechod k závěru, činí tento film slabým a víceméně nadbytečným. Ale abych jenom nehanil - dívat se na to dalo, i když se žádný zázrak nekonal. Tak, a příště už to budu mít definitivně za sebou. ()

halberdier

Síla vzdoru 1. část se mně líbila zhruba stejně jako první díl - je tedy o něco horší než díl druhý. Je vidět, že 1. část slouží jako vata a předvoj před velkým finále a proto se tu toho zas tolik nestane a je to nutné zlo všech závěru trilogií rozdělených na dva díly (např. Harry Potter tím hodně utrpěl). I když nejsou třetí Hunger Games příliš akční, tak jsem se nenudil. Jennifer Lawrence není špatná, ale už to není ta odvážná Katniss jako v předchozích dílech a místy mě už lezla na nervy. Potěšili mě naopak Julianne Moore a Philip Seymour Hoffman. Naopak postava Liama Hemswortha se mi zdá čím dál zbytečnější a v milostném trojúhelníku na Peetu Joshe Hutchersona nestačí. Těším se na závěrečný díl. (7/10) ()

Richi007

S pořádným komentářem si počkám na druhý díl. Jinak tenhle je o dost lepší než předchozí dva. Ještě krapítek ubrat ty city, přidat pořádnej battle a bude to fajn. Miluju revoluce! ()

robfi

Nedávám odpad jen z toho důvodu, že i herci potřebují žrát. Pusťte si orwelovský 1984 a s tímhle použitým toaletním papírem vydávajícím se za bibli neztrácejte ani minutu. ()

Elleo

Vážně je hlavní hrdinka tak hysterická a emocionálně nestabilní i v knihách? Protože... Proč? Úplně vidím úpřímný trailer na tento kousek, protože se to samo nabízelo. Těch scén s uslzenou Katniss bylo mnohem víc, než čehokoliv jiného. A co zatraceně měly znamenat ty scény s rebely, kde se ti nebožáci nechají z půlky povraždit kvůli odbouchnutí nějakých stráží a přerušení přehrady? (No jako fakt? Tak khůl schopní a odhodlaní rebelové a nezkusí se ani plížit? Ani ukrást zbraně? Jako fakt? Je to lepší, slepě nechat zastřelit první tisícovku v prvních řadách? Ale co čekat od světa, kde je nejdůležitější mít správně udělaný make-up a inspirativní rebelský ohoz. Jídlo na příděl, ale ohoz bude. Prostě jo.) Suma sumárum - zatím nejslabší a nejutahanější film ze všech. V hlavě mi utkvělo: Katniss pláče. Katniss se hroutí. Katniss pláče pro Peetu. Katniss pateticky oroduje za Peetu. Peeta se snaží uškrtit Katniss. Katniss pro něj pláče. Nah. Uvidíme, co přinese poslední díl. Ale horší, než tohle, to snad být nemůže... ()

jjjerry

Asi půjdu trošku proti proudu (koukám že je "in" to nejvíce krtizovat =). Já jsem se opravdu nenudil, naopak mám pocit, že tato serie graduje. V tom sci-fi světě má děj překvapivě celkem logiku. Dobrá kamera a hlavně skvělá hudba, song "hanging tree" a ta scéna mě dostalo titulkový song od Lorde taky super. Nepřišlo mně to vůbec jako film pro "pubertačky. Naopak viděl jsem v tom hlubší dojemný motiv, sílu davu, vliv medií, svobodu a odhodlání. ()

PatrikP4

Osobně mě příjde že se tam snad všichni zbláznily... Nejsem si uplně jistej ale jestli je to předehra k dalšímu a poslednímu dílu tak poslední díl bude asi nejlepší. Gól by byl natočit seriál 73 dílů Hladových Her předtím než začal celý film. Myslím že by to bylo hodně zajímavé. ()

Sentinel

Velmi podobné 1. dílu 7. Pottera. Stejně jako v první půlce knihy se ani zde v celém filmu prakticky nic nestane, pokud vás ale knižní předloha bavila, nemyslím že budete mít s absencí radikálních plot twistů problém. ()

Scaevola

Sestupná tendence pokračuje i u tohoto prologu k něčemu, co by nepochybně mělo být větší a doplněné hlubším kontextem, tedy alespoň z pohledu producentů. Snímek se sice soustřeďuje na to, co celé sérii šlo nejlépe - totiž na velmi nenápadnou až nevědomou kritiku moderních médií -, a chvílemi je zábavné pozorovat jednotlivé zásahy propagandistické přestřelky, ale bohužel tyto momenty nejsou doplněny odsýpající akcí, nýbrž unylým pofňukáváním nad vším možným. Jen se sebezapřením proto pevně věřím, že závěrečný díl splní aspoň tolik, kolik je toho zde slibováno... Přesně podle současné produkční strategie nezbývá než počkat. ()

Veeria

Nejsilnější momenty mi přinesly scény s Jennifer a Joshem, jejichž herecké výkony je radost pozorovat.... nicméně jsem se přistihla, že některé scény bych klidně přetočila, což se mi u předešlých dílů nestalo...nicméně, jsem opravdu zvědavá na 2.část. ()

987Castiel

Jednotka slabá, dvojka sa mi páčila a naladila ma na zhliadnutie Mockingjay Part 1, ale... čo sa zas stalo? Film, od ktorého som nečakal všeobecne veľa, no presviedčal som sa že bude vrcholom doposiaľ trilógie Hunger Games, bol naopak najhorším. 125 minút sa nič prevratné neudialo...k deju ani nie je čo písať... emócie ktoré zahrala J. Lawrence boli jediným svetlým okamihom, pri ktorom som sa nenudil, no všetko ostatné bolo bez šťavy a nápadu. Nehovoriac o asi dvoch "bitkách" ktoré nám ani neukázal a diali sa len v pozadí politických debát o tom istom dokola. Pozriem si aj Part 2.. veď nič horšie už ozaj nemôžu splodiť. Dúfam ma tvorcovia opäť nešokujú negatívne. ()

ThereskaD odpad!

Jestli mi HG I přišli jako zábavná blbost, HG II jako docela velká blbost, která už ani nebyla moc zábavná, tak tohle je očistec. Vydržet dvě hodiny koukat na ošklivou a špatně hrající hlavní hrdinku s výrazem "mám zaražené prdy" chce velkou vůli. Příběh je primitivní, ale stejně jsou v něm vady a díry a celé je to o ničem.. Vzhledem k tomu, že úroveň je sestupná, nechci si představit, co lze čekat od HG IV. ()

MiniRecenze

Tahle série je docela slušná a další díl není výjimkou.Tempo je pořád stejné ,postavy taky.Předposlední díl by se mohl řídit heslem "ticho před bouří"dějová ani zvratová linka ničím neohromí a celkově scénář ničím tak neohromí,jde vlastně o takový průměr,který Vás má připravit na samý závěr této série. OČEKÁVÁNÍ!!! ()

PenelopaW

Tak první díl trojky mě zatím neuchvátil a z celé série se mi líbil nejméně. Možná to bylo dané i samotným 13. Krajem a silně nesympatickou Julianne Moore v úloze jeho prezidentky :-). Uvidíme, co druhá část... Doplněno později: Přečetla jsem si poslední díl předlohy a částečně se tím vysvětluje, proč mě trojka nezaujala. Přestože je poslední díl rozdělený do dvou částí, je oproti knížce neuvěřitelně osekaný. Kupu souvislostí jsem pochopila až díky knize. A protože ve filmu chybí či nejsou vysvětleny, působila na mne adaptace neslaně nemastně. Jsem zvědavá, jak zfilmují druhou část knihy, postup Kapitolem a - podle mého názoru - poněkud ne-happyendový konec. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)