Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

nascendi

Keďže patrím ku generácii, ktorá začínala japonskou Godzilou z roku 1954, nečudo, že som bol spokojný s pôvodným Jurským parkom i keď iba z hľadiska počítačovej animácie. Jurský svet je dôkazom, že počítačové animácie sa dostali za dvadsať rokov o pekný kus dopredu, ale tvorcovia ostali zamrznutí a žiadne prekvapenie sa tentoraz nekonalo. Príklad zbytočnej recyklácie, ktorú nebolo treba nakrúcať. Počítačoví animátori sa mohli so svojimi kúzlami vyblázniť na niečom inom, originálnejšom. ()

Ratemus

Dlouho jsem se rozmýšlel zda mám dát lepší dvě nebo horší tři hvězdy. Jako zábava pro neznalého člověka to působí dobře, ALE. Film nejenom, že vykrádá plno jiných filmů, ono to dokonce vykrádá i samo sebe. Celej film je nuceně umělej, už to není ten první díl, kde bylo vše temné, vypadalo reálně a každý byl posranej. Tady je barevnej dokonce i velociraptor, dokonce i ta příroda vypadá uměle a navíc je zde prvek humoru větší než by bylo zdrávo. Lidem nevěříte strach z dinousaurů a v případě dvou bratrů uprostřed džungle, kteří jsou pronásledováni a málem zemřou a ještě mají čas vtipkovat, to platí dvojnásob. Kouzlo prvního filmu absolutně zmizelo, ta atmosféra, napětí a mráz po zádech se vytratil. Nic proti Chrisu Prattovi, ale ten se do vážné role očividně vůbec nehodí, nevěřil jsem mu ani jeden ten pohled, prostě nic. Závěrečná bitka predátorů byla perfektní, už jsem si myslel že legendárního T-Rexe neuvidíme, ale návrat marnotratného syna (posledního raptora) byla nejvíc trapná z celého filmu, opravdu už chybělo jen aby raptoři aportovali a mluvili přes počítač, který má pan Hawking. Jak už to dnes bývá, nesměl chybět ženský element bežící celý film na podpatkách, v sukni a s pořádnejma trojkama kozama. Jinak asi nejhorší scéna s raptory, už to není jako v tej kuchyni v prvním dílu nebo ve vysoké trávě jako ve dvojce. Nejhezčí věcí na filmu byly ty návraty ke starému JP at už staré zarostlé hlavní středisko, doktor Wu, zmíněný Hammond, původní jeepy nebo brýle toho kluka. Jako zábavný letní blockbuster to funguje na jedničku, ale my jsme chtěli něco víc, bohužel, pořád se budu vracet ke kultovní jedničce než k nucenému barevnému umělému Jurskému světu. Mimochodem, nezemře tam nikdo o koho byste měli strach, protože nemáte strach o nikoho, protože si k nikomu neuděláte žádný vztah, opravdu k žádné postavě, vlastně je vám u prdele, jestli umřou nebo ne, bože doufám, že z toho neudělají další trilogii. P.S. Jak vlastně skončil Omar Sy, to zůstal v tom kmeni? ()

Yoshitsune

Chcete film pro celou rodinu ? Tak zapomeňte na Avengers a San Andreas a podobný filmy a jděte na tenhle film. A přestože nejsme odborník, expert a nebo pouhý znalec, přes dinosaury tak sem si film maximálně užil. Film krásně přechází z rodiného filmu, do survivalu, následně do hororu aby byl zakončen v akční epickém stylu jak se sluší a patří. Film má všechno co má mít, nezdravě přemoudřelého kluka (který se pak otrká a je v pohodě) a jeho staršího bráchu, který možná neni tak chytrý jako jeho mladší bráška, ale když dojde na improvizovat a přežít tak mu mozek jede na sto procent. Sou tam i vtipné scény (Hlavně to neříkejte mámě !!) špičková akce, to s helikopterou bylo neskutečný a ultra mega drsného dinosaura a to je prostě zmrd (sami pochopíte v jedné docela drsné a emotivní scéně). Navíc Bryce Dallas Howard, v tom propoceném, špinavém a roztrhaném tílku, byla totálně sexy !!! Co dodat ? Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. ()

silentname

Myslím si, že keby tie efekty boli o niečo silnejšie, tak by som dokázal priznať, že sme tu mali fantastický thriller a som rád, že dinosaury sú späť. A to musím povedať naozaj. Jediná chyba je, že títo sú vytvorení počítačovo a niečo tomu chýba. Postavy sú ale fajn, aj keď mám pocit, že určité elementy sme už videli aj v minulých filmoch. Záverečných 10 minút je absolútne perfektných a nemám vôbec čo dodať, len že to treba vidieť. Je to skutočne zážitok. Ale aj celkovo musím povedať, že film funguje. Úprimne poviem, choďte sa pozrieť na Jurský Svet kým je ešte v kinách. Myslím si, že sklamaní nebudete. Ak ste fanúšikmi dinosaurov, prídete si na svoje. Ja za seba môžem povedať, že som si film maximálne užil. Hodnotenie: B ()

PetrPan

Blockbuster jak má být! Ve své době zlomový Spielbergův opus a jeho dvě pokračování patří k mým oblíbeným oddechovkám, a tak jsem návrat dinosaurů na filmové výsluní vcelku dychtivě očekával. A musím říct, paráda! Dobrodružná jízda od začátku do konce, samosebou určená pro celou rodinu, hektolitry krve a ukousnuté části těla mohl čekat jen naprostý ignorant. Tu a tam se však Treworrovovi přece jen podařilo propašovat nějakou hraniční scénu a pár spršek rudé tekutiny se přece jen dočkáme. O to tu však nejde, kouzlo prehistorických monster stále funguje, zejména ten mořský potvor či pterodaktylové mě opravdu nadchnuli, napětí i akce tu máme kopec a na dlouhé přemítání není čas. Zápletka kolem geneticky upraveného Indomina Rexe svou přímočarostí ( "Zabije vše co potká") táhne a finální potyčka zakončená silnou dávkou "fantasypatosu" na téma plaz a vyšší nervová činnost nasadí Jurskému světu korunu krále letošních blockbusterů. Se zvoláním: Ještě! rozžíhám pět hvězd. ()

nash.

Polopokračování-poloreboot, který ovšem kromě pokročilejších triků nepřináší nic nového, co vy mi vysvětlilo ten jeho megaúspěch a nadšené přijetí. Trevorrow sice ukazuje, že i recyklovat se dá kvalitně, ale to je bohužel vše. Žádný wow moment, žádné překvapení, žádný nový nápad, pokud nepočítám ten drobný „ptačí“ vtípek v úvodu. Bohužel ani žádné velké napětí, žádný háček, kterým by se film zachytil a nepustil. Nuda tak sice po celou dobu klepala na dveře a i ty dva prstíky strčila, ale nakonec jsem to zvládl dokoukat bez její přítomnosti. Ale také bez valného nadšení. Při závěrečném vtípku s odcházením do světla imitujícího zapadající slunce se sice usmál, stejně jako scéně se hrdinkou, která na jehlových podpatcích utíká rychleji než T.Rex, ale jsem stejně věděl, že repríza nebude. ()

jarous

Tak do dopadá, když se přírodě fušuje do její práce, Je tu dinosaurus, kterého nikdo nepřemůže. Skvělá podívaná se spoustou efektů, akce a nějakého toho breptání okolo. Myslím, že po technické stránce zvládnuto mistrně, Vadily pouze dvě věci, megalomanské město a raptoři na povel, to bylo hodně přitažené za vlasy. Ale hlavní postavy se mi jevily docela fajn. A zvládly to v pohodě, tedy většinou, a docela mě pobavilo jak hlavní hrdinka zdrhá na šteklých jak hrom a dokonce je rychlejší než raptor. ()

Slarque

Popravdě jsem tomuto filmu moc nevěřil, ale dopadl velmi dobře. Duch původního Jurského parku byl úspěšně oživen, druhý a třetí díl původní trilogie zapomenuty a tenhle v něčem chytrý a občas hloupý dobrodružný sci-fi thriller celkem šlape. Chris Pratt byl dobrá volba, vypadá to, že takovéto role mu sedí. Bryce Dallas Howard vedle něj na těch jehlových podpatcích vypadá jako pitomá nána, ale budiž. Také Michael Giacchino úspěšně variuje Williamsovu hudbu. Profesionální práce na všech frontách. ()

Arsenal83

Aj Spielbergovu klasiku hodnotím celkom priemerne, tu idem s hodnotením ešte nižšie. Zaujímavá prebratá téma je zárukou kino úspechu. Rozdiel viac ako dvoch desaťročí ale mohol priniesť oveľa viac a reálnejších efektov. Z môjho pohľadu nešlo o úspešné pokračovanie, či reštart úspešnej dinosaurej záležitosti. Nehovorím, že sa to zanietencovi nemôže páčiť, mňa to ale nechytilo, no nemám ani nič výrazne proti. ()

Rocky62

Ačkoliv se nedostavil onen wow efekt, kterým nás poctil před dvaceti lety Spielberg, lze přesto mluvit o důstojném navázání, ba dokonce v některých aspektech lepším dobrodružství. Dětské duo je snesitelnější, než Hammondova vnoučata a Owen Grady více cool, než doktor Grant. Dinosauří akce je epičtější (zejména během grandiózního finále) a dravější. Vizuál téměř bezchybný a navíc obohacen díky sexy manažerce parku, v jejíž společnosti bych měl poněkud jiné myšlenky za předpokladu, že nemám za prdelí stádo raptorů. V určitých momentech se nabízí jistá předvídatelnost a dostaví se i uloupený Williamsův hudební motiv, což však bez problému přehlédnu. Paleontologové jistě najdou řadu nesmyslů, stejně jako v předchozích dílech, ovšem já po prvním skvělém dojmu hledat chyby nehodlám. 80% ()

Bachy

Na dlouhý lokte, ale zkusím to zkrátit. Trevorrow vyrobil absolutní recyklant, který ve svých nejlepších momentech pouze vytahuje berličku, hraje na nostalgii a tahá staré loutky k novému představení. V ostatních momentech srandovně selhává a jen žene příběh kupředu bez jakéhokoliv pokusu o něco víc. Totálně ploché. A tahle zvláštní předváděčka černobílých postav se dostala do střetu s mou láskou k dinosaurům a ke starým Jurassic Park filmům. Navíc týden po návštěvě dinosauřího muzea v Albertě. Následkem třesku jsem se smál na místech, kde jsem se zřejmě smát neměl a doufal jsem ve více rozkousaných hlav. Jurský svět je ptákovina bez jakéhokoliv přesahu s psychoscénářem. Když poprvé zazněla šuškanda o zlém dinosauru, proti kterému se ti hodní spojí, bylo to k smíchu. A je to k smíchu pořád. A třeba další letošní blockbuster Mad Max je filmařsky samozřejmě úplně jinde. Loňská Godzilla u mne hrála na podobnou strunu nostalgie, ale ani ona nebyla tak monstrózně jednoduchá a plochá. Jenže vzhledem k tomu, že jsem se dvě hodiny neskutečně bavil - někdy chtěně, někdy nechtěně - a vzhledem k tomu, že na mě ta nostalgie fungovala monstrózně, nemůžu jinak. Vždyť já křičel jako malej fracek, ať už tam pustí toho T-Rexe! PUSŤTE TO TAM! DĚLEJTE! Tam mě asi tvůrci chtěli mít. Takže spoiler: jede tam, bože, velociraptor na hlavě T-Rexe. A takovej ten film je. Potřebuju Lynche na přebití. Vždyť mě to normálně dojalo. ()

eLeR

Wau ... tá Claire Dearing to tam všetko obehala v lodičkách, má môj obdiv. Presne tento typ filmu chcú ľudia vidieť v kinách a chrúmať pri tom pukance. Bolo to napínavé, strhujúce a zábavné predstavenie. ()

klerik

Teoreticky najlepšia čast tetralógie. Akurát tu nie je ten wow efekt ako na začiatku pri Spielbergovi. Bez nadmerného pátosu, bez (príliš) otravných detí, plno akcie a napätia, a famózna výprava. Geniálne pohrávanie sa s hrdinskosťou dinosaurov a slušný bodycount... ()

Chrustyn

Po dlouhých 14 letech se vydáváme mezi uměle vypěstované dinosaury (pro někoho po 22 letech) a je to výlet, který překvapivě nemohl být lepší, ani pod taktovkou samotného mistra Spielberga. Prakticky po všech směrech propracovaný a zábavný film, který skládá poctu původnímu "Jurskému parku" a zároveň si je vědom toho, že aby zabavil, musí být vše větší a ... zubatější. Nechybí napětí, sympatičtí herci, vtip, dobrodružství, legendární hudební motiv a překvapivě ani krev. V rámci toho, co se s daným žánrem dalo udělat, to opravdu nemohlo dopadnout lépe a přesně takhle bych si představoval novodobé pokračování, filmových legend. Nový Terminátor, tohle určitě nesvede. ()

SeBig

Úplně to samý co JP1, zase zachranovani otravnych děcek...víc mrtvejch, dinosauři fajn..ale celkově mě tahle série unavuje. Stačil bohatě jeden film. Tady uz někdo vaří opravdu z vody. ()

classic

Film režiséra Colina Trevorrowa považujem za BRAK,OMYL,ZBYTOČNOSŤ,STRATA ČASU!!!! EXECUTIVE PRODUCER: STEVEN SPIELBERG,ktorý musel asi večne kecať „režisérovi do REMESLA...” Slabučký a hlúpy,predvídateľný scenár scenáristov,ktorí napísali svižnú novú Planétu Opíc,tak teraz stúpili do HOVNA! Herci sú bohužiaľ úplne MIMO,najmä dcéra režiséra Rona Howarda,Bryce Dallas Howard nevie absolútne vdýchnuť postave zápal veci,behá z miesta na miesto ako zmyslov zbavená,jediné čo uznávam,že sa na ňu dobre pozerá inak nič,chémia medzi postavami je na BODE MRAZU,Chris Pratt je mi nesympatický.Ústredné bratské DUO nefunguje vôbec! Vizuálna stránka aspoň trochu vylepší zážitok,keď po skončení ani neviem,o čom to bolo,ATRAKCIE v zmienenom parku sú akotak zaujímavé,dianie s vypustením šialeného T-Rexa dáva na zreteľ hneď na začiatku,že bude veľký CHAOS! Len čakať,keď vyletia praveké vtáky do vzduchu a návštevníci budú lietať ohromným spôsobom s nimi! Tak to je paráda! Český dabing to naozaj celé „ešte” zlepšuje,a to nehovorím o príšernej obrazovej kino-projekcii. PS: Bacha na to,keď vyrazíte do kina,môžte sa ľahko popáliť a taktiež škaredo poškriabať po odchode z tohoto duševného DUNIHLAVU,ČÚČA!!! ()

korbitch22

Spielberg může pukat závistí, Trevorrow natočil jednoznačně nejlepší díl z celé série a prozatím dokonce nejlepší blockbuster roku.Čekal jsem od toho přinejlepším průměrnou zábavu, ale tady funguje úplně všechno.Naprosto úžasná kamera, výteční herci v čele s jasným nejzářivějším objevem minulých let (Pratt má před sebou skvělou budocnoust), klasická hudba a monumentální efekty.Velkofilmy mám rád a hlavně když nejsou úplně blbé a Jurský Svět je sice blbý, ale zábavně blbý, neiritující a 2 hodiny v kině utekly jako voda a já měl po dlouhý době takovej ten stav, kdy přijdete z kina domu a film na kterym ste byli, byste si nejraději pustili znovu ještě jednou, nebo klidně dvakrát.Místy to bylo sice už extrémně ujetý, hlavně ke konci a to kvůli těm Raptorům.Pamatuju si jak bratr psal u trojky, že Raptoři potřebovali pro dokreslení svojí inteligence už jen brejličky, tak tady jim chyběl notes a tužka, ale díky bohu to opět Trevorrow dokázal vše podat s úsměvem na tváří a ne kyselým proceděním ''ježiš, to je mrdka''.Navíc Indominus Rex totální megasráč a jeho vykosení jednotky možná nejlepší animal hardcore v dějinách lidstva.Přihoďtě Spinosauruse a sem s pátým dílem.90%. ()

Crocuta

Idiotský, stokrát omletý a jakékoliv logiky prostý děj, k zblití odporné a debilně se chovající postavy a velezáplavu všemožných klišé částečně vyvažuje slušná vizuální stránka snímku a především závěrečná hromadná žranice, kterou mi zas ovšem zkazil fakt, že ta škaredá a protivná zrzka neskončila s jedním ze svých vysokých kramfleků zaraženým v lebce a její mladší ufňukaný a zarostlý spratek synovec neposloužil jako doplněk stravy některého z roztomilých a dokonale socializovaných zubatých mazlíčků. ()

Marze

Jurský svět není zdaleka tak dobře napsaný film jako původní Jurský park. Staví na kooperaci lidí a prehistorických zvířat stojících proti hybridní obludě z laboratoře. Akční pasáže indianajonesovského ražení střídají momenty takřka hororového rázu. V kategorii jednoduchého, upřímného letního hitu nasadil film laťku sympaticky vysoko. Zatímco rané Spielbergovy či Lucasovy dobrodružné série jako Indiana Jones a Hvězdné války představovaly novinky a v 80. letech se stále ještě vymykaly typické většinové produkci, Jurský park z počátku devadesátých let už stojí u zrodu trendu, který přinesl zahlcení kin dobrodružnými akčními blockbustery, byť dnes tomuto trendu dominují především komiksové filmy. ()

Scalpelexis

Miluju původní Jurský park a i Ztracený svět je v mých očích velmi povedené pokračování, takže jsem se těšil, že by po provařené trojce mohl přijít lepší restart. Co si budeme nalhávat, po shlédnutí trailerů mě silně zamrazilo a posílal jsem producenty do jam pekelných. O to překvapivější je respektuhodný výsledek. Jurský svět si hned od začátku krade sympatie nostalgickým návratem k obrázkům (sem tam i postavám, *mrk mrk* na BD Wonga) a zvukům legendárního prvního filmu, načež se chytře vyhýbá jakýmukoliv pokusu o důmyslnější scénář a hned solí akci, která neustává. Neříkám, že by mi nevadily chytřejší dialogy, ale co vyloženě chybí a to markantně, je napětí. Na můj vkus je zde málo lekaček a málo scén, kdy bychom se o naše hrdiny báli. Film nicméně skvěle graduje a závěr je naprosto drtivý. Když si jedna z hlavních postav veme do pracky světlici a nařídí otevření brány č.9, nemohl jsem si odpustit tiché: "Oh yes". Pratt je fajn, Howard též, naopak děcka jsou pro změnu pitomější (ale chápu, že se cílí na jistý druh audience) a postava D'Onofria byla slaboučká. I tak je to prima zábava a podobně natočené díly by dinosauří frančíze ostudu neudělaly. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru