Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

TesterX

Tak nevim, jestli jsem nevidel jinou verzi nebo rovnou jiny film, nez vetsina ostatnich, ale takovou cumakovinu jsem necekal. Jursky svet je bezpochyby nejnudnejsi prochazkou z doposavad natocenych a nebyt tech par peknych cgi modelu a snesitelneho hlavniho hrdiny (narozdil od vsech nesnesitelnych ostatnich), tak tuhle brajdu posilam do odpadu. A ten konec? To je parodie na parodii. ()

PepusGi11._

Miluju filmy o dinosaurech,tenhle Jurský svět přinesl do příběhu pár novinek,jako cvičení raptorů+nový,geneticky upravený druh dinosaura....Za mě super nápad na oživení série Jurský park....Super zážitek...Co bylo na filmu zvláštní,tak když po rozhodující scéně kývl T-rex hlavou na raptora,to jsem se zamál....Ale potěšilo mě,že tam toho T-rexe nakonec dali,celý film se motal kolem raptorů a geneticky upraveného dinusaura...T-rex tentokrat zůstal trošku bokem,no nakonec jsem se dočkal....Když ta krásná slečna vzkázala (otevřete klec 9),uplně mi vyběhla husina a jásal jsem nadšením,protože jsem přesně věděl,kdo nastoupí na scénu :) ()

brasek

Mládežnícke dobrodružstvo. Film pre tých čo neboli na svete, alebo boli veľmi malí keď vládol Spielbergov Jurský park. ()

Majoslav11

"To nie je pravý dinosaurus !" Skvelá jazda od začiatku do konca, treba len vydržať zoznamovací úvod. Park samotný je úžasný, skvelé vychytávky potešia. Dinosaury krásne a sú tam hádam aj všetky známejšie. Akcia je výborná - nástup pterodaktylov, následne raptorov a konečný final showdown majú epické rozmery. Odkazy na prvý diel Jurského parku sú nostalgické a je ich tam neúrekom. Som úprimne nadšený. Za plný počet, samozrejme v rámci žánru. ()

Ronkar

Nevěřil jsem tomu, ale Jurassic World je opravdu povedený film. Opakování motivů a vykrádačky dříve viděného většinou dopadají neuvěřitelně špatně (viz. Terminátor 5 a mnoho a mnoha dalších snímků). Věřit, že "remake" původního Parku z 90. let může dopadnout takhle dobře, bylo až absurdní. Jenže ono to je fakt dobré, pokud přistoupíte na skutečnost, že struktura děje v zásadě kopíruje původní snímek. Ale proč od toho chtít víc, když to: 1.) vypadá skvěle, 2.) herci jsou charismatičtí a hrají dobře, 3.) tempo vyprávění je velmi příjemné, 4.) scénář není retardovaný, 5.) ještěří antagonista je super zabíjecí mašina :) O posun v žánru tedy nejde, ale hrozně fajn se na to kouká. Je to zábavné, akční, se spoustou triků a navíc autoři ctí původní Spielbergův film. Takhle se má těžit ze zavedené značky. ()

Adigiotto

Samý mudrlant. Jeden mudruje o vojne a evolúcii, druhý o vede a pokroku, tretia o biznise, štvrtý o morálke a zodpovednosti, piaty o... Veľmi slabé. ()

ekzorcist

Pamätám si na to vzrušenie, keď ma tatko zobral na Jurský park: Stratený svet do kina Istropolis. Obrovské dinosaury, ktoré ma ani na sekundu nenechali uvažovať o ich autenticite, rozbité autobusy, odtrhnuté ruky, rev a krik... Všetko o čom chcete ráno v škole porozprávať spolužiakom špárajúcim sa v nose. Pretoč 20 rokov a miesto toho vidíš bezpohlavné vláčiky, otravnú a premotivovanú powerpointovú pizdu, modelový rad Mercedesu na rok 2016 - GLA, G klasse, UNIMOG... Nikto nejde viac než 40 a cesty sú bez blata, tak sa netešte na neuveriteľnú scénu vyťahovania padajúceho prívesu ako v jednotke. Miesto toho tu je WC osviežovacia guľa, ktorú Indominus (to meno je z 50 shades of Grey?!) rozluskne ako nič... Na ničem sme nešetřili. Logické lapsusy na každom kroku, Nick z New Girl je jalový. Všetko 3x prevarené a zlé. Ak chcete vidieť zaujímavejšie plazy, choďte pozrieť topánky do Baťu. ()

SamGee

Tento film si prešiel dlhoročným procesom, pretože tvorcovia pôvodných dielov sa nevedeli dohodnúť, ktorým smerom by sa mal vydať 4. diel. Myslím si, že po štrnásťročnej výrobe sa podarilo filmárom vytvoriť skvelý film, ktorý si ctí pôvodné filmy a zároveň si ide vlastnou cestou. Príbeh trochu kopíruje prvý diel (Jurský Park), ale zato je okorenený o zaujímavé elementy, napr. vytvorením hybrida z rôznych druhov dinosaurov a vycvičením raptorov. Aj keď tam nie sú herci z pôvodných dielov ako Sam Neill alebo Jeff Goldblum, herci v tomto filme zvládli bravúrne zahrať svoje role. Najviac chválim hercov Chrisa Pratta, Bryce Dallas Howardovú, Nicka Robinsona a Tya Simpkinsa, ktorých vzájomná chémia fungovala výborne. Hudobný skladateľ Michael Giacchino výborne skomponoval hudbu, ktorá perfektne navodzovala atmosféru počas filmu. Plus, zakomponoval tam aj hlavnú zvučku z prvého diela, čo vyvolala vlnu nostalgie. Škodou môže byť špeciálne efekty, kde sa využívali veľké množstvo počítačovej technológie pri dinosauroch, čo uškodilo celému filmu. Jurský Svet je skvelým filmom, ktorým je nielen najlepším pokračovaním série Jurský Park, ale sa aj najviac približuje k prvému dielu, a to vďaka napínavému príbehu, sympatickým postavám a hudbe. Každému fanúšikovi Jurského Parku ho odporúčam vidieť. Príbeh: 8/10 Herecké výkony: 8/10 Hudba: 8/10 Špeciálne efekty: 6/10 Celkovo: 7,5/10 ()

Merenre

V první minutě se na scéně objeví naprosto trapný počítačový ptát (ne nějaký archeopták, ale uplně normální pták) a já se ptám u Peruna proč?? A tak se ptám pořád. Celý film je jedno velké WTF? Nic logicky nedrží pohromadě, dialogy jsou kýčovité a slaboduché, celá stopáž je splácaná z instantních klišé, recyklovaných motivů z původního filmu a otřesných CGI paňáců (abych citoval klasika: "To je k nevíře, jak vetché a nerealistické ty stvůry byly. Daleko věrnější dinosaury dávali zadarmo ke krabici ovesných vloček."). Všechny postavy jsou tak tupé, že je to i na poměry současné populace nevěrohodné, akce je vždycky naprosto přepálená, takže taky absolutně nedokáže zaujmout. Co tedy zbývá? Vlastně nic moc, ale když si vypnete mozek (většina lidí to má jako výchozí nastavení, takže nemusíte hledat manuál), tak se to snad dá vydržet do konce. ()

zigy

Začátek vypadá jako rodinně - dobrodružný "S tebou mě baví jurský svět" a to bylo docela fajn, jenže jak se rozjede od třetiny filmu honění s dinosaury, začíná paradoxně nuda, protože akce je natočena tupě a zcela nezábavně. Hlavní hrdinové jsou jak postavy z nějaké počítačové hry, necítil jsem k nim žádné emoce, takže jedinou devizou zůstává potící se kočka Bryce Dallas, a to je, na ty prachy kapající z každého záběru, sakra málo. ()

Illithune

Po letech velká renesance a musím říct, že také úspěšná. První polovina filmu je sice nudnější okecávačka, nicméně později film začne být napínavý a vyšperkovaný super akčními scénami. Herecké výkony jsou také na lepší úrovni. Ale nejvíc se mi líbil nápad s genetickým upravováním dinosaurů. Protože přeci jenom, nebudeme diváky počtvrté krmit těmi stejnými dinosaury, že? Vytvoříme neporazitelného alfa mutanta a dáme mu možnost vykousat si čip, zbavit se termálního záření a možnost kamufláže a jedeme nanovo. Příjemná podívaná. ()

Shady

Tak nějak jsem se bál, co nový výlet do světa dinosaurů přinese a ono ejhle. Musím se přiznat, že Jurský park se Samem Neilem jsem neviděl snad od mých deseti, ale i tak si pamatuju s jakým úžasem jsem na to kdysi koukal. No, i tak si ho co nejdříve znovu připomenu. Teď zpátky k Jurassic Wolrd. Pratt jako náhrada za Neila nad moje očekávání, a i když nemusí sednout úplně každýmu, tak za mě je to sympaťák, kterej mi ve světě dinousarů opravdu sednul. Vlastně mi sedlo tak nějak víceméně všechno a nad moje očekávání se prostě jednalo o velmi příjemnej blockbuster a nástupce Jurassic Parku. Všechna čest. ()

tele.kom odpad!

Stupidní nadutá nuda která s původním Jurským Parkem má společného asi tolik jako má ten fiktivní Jurský Svět s Jurským Parkem Johnna Hammonda. Vyumělkovaná zábava pro masy bez duše. Tragické herecké výkony, strašné dialogy, nudný scénář, nesympatické postavy, dětské postavy ještě o několik řádů otravnější než v původním filmu, duo Pratt a Bryce Dallas Howard má zcela nulovou chemii, režie bez nápadu, triky se za těch 20 let nijak zvlášť neposunuly. Tenhle film mě uráží svoji průměrností a neochotou udělat s tímhle tématem cokoliv zajímavého. ()

PanPyzamo

Po několika letech jsme opět dostali možnost vidět ty dinosauří potvory a tak jsem já s partou mých kamarádů zašel do kina na tento filmek. Příběh není nějaký zázrak, ale neurazí. Ostatně tento film není ani tak o příběhu, ale spíše právě o dinosaurech, kteří musím uznat vypadají úchvatně a celkově CGI v tomto filmu je peckovní. Soundtrack je prostě OK. Za mě se jedná o dobrý film, ale třeba můj kámoš blázen do dinosaurů si film naprosto užil se slovy, že to byl nejlepší film, který kdy viděl a dal by 10/10. Pokud tedy milujete dinosaury, jako jeden můj kamarád, film byste si měli užít velice, ale i pokud nějak nemusíte tyto již dnes mrtvé potvory, tak film doporučuji, protože je fajn. 7/10 ()

Veber

Příjemný film s nádechem nostalgie Jurského parku. Sice vyloženě ničím nepřekvapí, ale stejně se na to moc pěkně kouká. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru